Mapy.cz
Re: Mapy.cz
MAPY.CZ nakupuji u PLANstudio.cz
Re: Mapy.cz
Nejenom! Od PLANstudia je Základní mapa, od SHOCartu je Turistická, Ortofoto zajišťuje GEODIS Brno...balance píše:MAPY.CZ nakupuji u PLANstudio.cz
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Ale i od NAvtequ něco berou, když tam je jejich copyright
No, ale každopádně to chce aktualizace.
U nás loni v létě létalo letadlo a fotilo, takže jsem zvědavý kdy se toho dočkám na internetu.
No, ale každopádně to chce aktualizace.
U nás loni v létě létalo letadlo a fotilo, takže jsem zvědavý kdy se toho dočkám na internetu.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Plánovač tras už pracuje podle aktuálních mapových podkladů...
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
mapy.1188.cz jsou asi prvni, kdo aktualizoval mapove podklady a zobrazuji nove useky D1, "Opatovickou spojku", obchvat Panenskeho Tynce.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Tak aktualizoval i web dopravniinfo.cz. Mají D1 u Kroměříže i u Bílovce, dále obchvat ČESKÉ Skalice, naopak ukously D11 která byla až do Kuklen, ale R35 - Opatovice zatím nezvládají a ten nedostavěný "krucánek" na obchvatu Holic tam také je.X236K píše:mapy.1188.cz jsou asi prvni, kdo aktualizoval mapove podklady a zobrazuji nove useky D1, "Opatovickou spojku", obchvat Panenskeho Tynce.
Re: Mapy.cz
Kdo poskytuje mapove podklady pro dopravniinfo.cz? Nepoznavam je.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Budou mít nejspíš nějakej svůj výstup z nějaký GISový aplikace, nepříliš vyladěný (kostrbatý křivky (ehm, pouze úsečky)), nerozlišujou mosty nad/pod, mají stejné grafické označení silnic I. a II. třídy a hlavně značení hlavních tahů tak jak to je administrativně a ne logicky (viz např. Chomutov a průchod I/7).X236K píše:Kdo poskytuje mapove podklady pro dopravniinfo.cz? Nepoznavam je.
Re: Mapy.cz
Tak koukam, ze mapy.cz stale nejsou aktualni... co auto navigace, mate je aktualizovane? Dnes jsem provedl upgrade Navigonu, D1 u Ovy je doplnena, ale Opatovicka spojka ne..
Re: Mapy.cz
Náhodný postřeh dne: odtud http://www.mapy.cz/#mm=ZP@ax=133064800@ ... 28432@z=16 se prostě už nedostanete...
-
- Autor
- Příspěvky: 591
- Registrován: 25.2.2009 22:39:09
- Bydliště: D1 - km 190,45
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Hezky, pekne, chlapce, kluku!ElWapp píše:Náhodný postřeh dne: odtud http://www.mapy.cz/#mm=ZP@ax=133064800@ ... 28432@z=16 se prostě už nedostanete...
Pokud by to byla skutecnost, tak by se celkem rychle vsechny ulice vedouci do teto jimky zahltily a uz by odtamtud nikdo nikdy nevyjel. Vsichni vime, ze je to blbost - takhle se sit jednosmerek neda navrhovat, graf sjizdnych ulic musi zajistovat spojeni mezi libovolnymi dvema uzly, coz tady tento podgraf slusne popira. Otestovat takovy pripad grafovymi algoritmy neni zas tak slozite, ale na vystupu do mapy se to evidentne nedeje.
Re: Mapy.cz
Hehe, zajimave
Jinak jsem si docela jisty, ze spatne je ta jednosmerka ve Vorsilsky, mela by byt v opacnem smeru ..
edit: jo, podle ortofotomapy se to da poznat
Jinak jsem si docela jisty, ze spatne je ta jednosmerka ve Vorsilsky, mela by byt v opacnem smeru ..
edit: jo, podle ortofotomapy se to da poznat
Re: Mapy.cz
...ale hromadili se mu tam horníci.
U nás je taky jedna jednosměrka navíc, posílal jsem 2x podnět na Teleatlas, ale s***u na mě jak na placatej šutr.
U nás je taky jedna jednosměrka navíc, posílal jsem 2x podnět na Teleatlas, ale s***u na mě jak na placatej šutr.
Království a půl princezny za 511.
Re: Mapy.cz
Aktualizace mapy.cz proběhnou jako vždy cca do jednoho roku. Čekat dálnici v mapě měsíc po zprovoznění je naivní Mezi Lipníkem a Bělotínem se to aktualizovalo někdy v říjnu, ne?
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
No rok trvalo, než přidali D4704 do mapových podkladů a další půl rok, než ho zahrnuli do plánovače. Takže tak za rok no a nebo v létě s R1.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Nekdo to dokaze... nektere podklady jsou jiz aktualizovany.Mario píše:Aktualizace mapy.cz proběhnou jako vždy cca do jednoho roku. Čekat dálnici v mapě měsíc po zprovoznění je naivní Mezi Lipníkem a Bělotínem se to aktualizovalo někdy v říjnu, ne?
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Teď jsem se díval a Vysočanská radiála "už" tam je a 4705 a 4706 ne, to nechápu, jsou pružní jak guma ve 20.let starých teplácích.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
No mam takovej dojem, že nějaký "grafový algoritmy" jsou u bitmapových podkladů celkem k ničemu.
Co se týče validity a aktualizací, máte tam dole vpravo dvě kopyrajtový poznámky .. asi planstudio za bitmapy a navteq za plánovač trasy. Tyhle dvě funkcionality budou nejspíš svázaný jen pozicí na globu.
Co se týče validity a aktualizací, máte tam dole vpravo dvě kopyrajtový poznámky .. asi planstudio za bitmapy a navteq za plánovač trasy. Tyhle dvě funkcionality budou nejspíš svázaný jen pozicí na globu.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Přiznám se, že jsem tvůj příspěvek moc nepochopil.
Jasné, je že mapy.cz jsou závisle na dodavatelích podkladů tj. planstudio a navteg a ti jsou pomalí.
Jasné, je že mapy.cz jsou závisle na dodavatelích podkladů tj. planstudio a navteg a ti jsou pomalí.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
No byl jsem stručnej, to bylo na pavel.hrdina: Otestovat takovy pripad grafovymi algoritmy neni zas tak slozite, ale na vystupu do mapy se to evidentne nedeje -- v případě že je značka /šipka/ zakreslena do bitmapy, žádná "grafová reprezentace" asi neexistuje .. a rastrová data jsou dokonce patrně od jiného dodavatele než grafová. Slušná mapa se z grafových dat vygenerovat nedá, ta se musí dokreslit a vůbec graficky zkorigovat.
Zkuste si z tý slepý Voršilský nechat najít spojení.
A to jsem ani netušil, že chci téměř nesplnitelné
Zkuste si z tý slepý Voršilský nechat najít spojení.
A to jsem ani netušil, že chci téměř nesplnitelné
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Tak jsem si brouzdal po mapě a pořád tam mají nonsens, R35 je jako R45
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@x=1400010 ... 43840@z=13
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@x=1400010 ... 43840@z=13
R48 -> D48 se podařilo!
-
- Příspěvky: 809
- Registrován: 29.5.2009 7:47:12
- Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
Re: Mapy.cz
Vůbec bych se za R45 v Bruntále nezlobil