maps.google.cz
Re: maps.google.cz
Taky jsem to hledal. Přišel jsem na to jak se dostat ke staré verzi a tam lze vrstvy vypnout.
Takže takový workarround...
Pod otazníkem v pravém rohu dole je volba "Zpět na klasické mapy Google". Pak se to zeptá, zda jenom teď nebo na furt... a poprosí o vyplnění feedback dotazníku.... Jo toto funguje v prohlížeči v plné verzi (nesmí být dole Lite version). Já jsem těch pár sekund obětoval a napsal jsem googlu, proč od té novinky utíkám...
Takže takový workarround...
Pod otazníkem v pravém rohu dole je volba "Zpět na klasické mapy Google". Pak se to zeptá, zda jenom teď nebo na furt... a poprosí o vyplnění feedback dotazníku.... Jo toto funguje v prohlížeči v plné verzi (nesmí být dole Lite version). Já jsem těch pár sekund obětoval a napsal jsem googlu, proč od té novinky utíkám...
Re: maps.google.cz
Díky, to je asi nejlepší řešení
Re: maps.google.cz
Taky jsem se vrátil, nějak jsem na to zvyklejší .
Re: maps.google.cz
proč u streetwiew jsou třeba některé domy rozmazané? že by majitel si nepřál aby jeho dům byl viděn?
-
- Příspěvky: 1075
- Registrován: 27.9.2010 13:01:33
- Bydliště: Praha
Re: maps.google.cz
Tak Google konečně po měsíci po mé připomínce vymazal Patočkovu a Karlovarskou jako SPMV či prostě silnici s MÚK a je to teď zas normální ulice. Alespoň jsem ale rád, že zase používá oranžové značení i na běžné 4proudovky s MÚK.
Re: maps.google.cz
Mapy jsou opět v některých prohlížečích upravené.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: maps.google.cz
V těch slovenských mapách je zvláštní díra v I/62 u Sládkovičova. Silnice tam v podkladu je, ale nějak zvláštně vyvedená:
http://www.freemap.sk/#p=48.20409|17.5929|13|A,m=A
http://www.freemap.sk/#p=48.20409|17.5929|13|A,m=A
Re: maps.google.cz
to je způsobeno renderigem cesty ve výstavbě dle dat openstreetmap.org (je tam highway=construction, construction=primary), vypadá to, že při zvětšení 9-14 freemap.sk tyto cesty vůbec nevykresluje, zvětšení 15-16 je okJirkaS píše:díra v I/62
Standard openstreemap renderer je kreslí 12-14 taky, ale u 11 např. kreslí I/xx, ale už ne I/xx ve výstavbě.
Re: maps.google.cz
Nově byla aktualizována mapa na východě republiky. Zatím jsem si prolétl Mošnov a Frýdek-Místek.
PS: Městský stadion v Ostravě je komplet, ale nová Karolina má díru v zemi
PS: Městský stadion v Ostravě je komplet, ale nová Karolina má díru v zemi
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: maps.google.cz
ta aktualizace je jak kde, třeba na prostějovsku je to aktuální max měsíc staré, ale třeba rychvald u ostravy má obrázky staré cca 2 roky.
Re: maps.google.cz
Další aktualizace jsem si všiml v Praze, kde jižní spojka je před otevřením rozšířeného třípruhu od Štěrboholské radiály. Nové mapy se mi ukazují pouze po vypnutí 3D zobrazení.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: maps.google.cz
Když vyhledávám pomocí maps.google.com a následně si to ověřuji pomocí mapy.cz, tak se při delších cestách (např. praha - stockholm - google=15:49 h/mapy=18:27 h) rozchází o několik hodin na cestě. Rozdíl na km je nějakých 60 km. Proto se chci zeptat, kde je zádrhel? Zda google pracuje s aktuálními informacemi, nebo mapy.cz??
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Re: maps.google.cz
Záleží kde ten problematický úsek je. Spíš má google lepší informace, posledně mi trasu ukazoval po objížďce, která byla reálná. Google přepočítává všechny silnice, kde na každé je jiná rychlost. Rychlostní limity mají docela přesně, takže při dosažení ideální rychlosti dojedete za tolik hodin.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: maps.google.cz
A jak to pak řeší tedy mapy.cz?? To nevyužívají maximální rychlostní limity (německo doporučené)?? Nebo počítají jenom s konstatní rychlostí ala "něco tam dáme". Já se domníval, že jak mapy.cz tak i maps.google.com využívají podobného vyhledávacího modu, tedy počítají časově i s průjezdem vecnic či měst a s využitím max. rychlostních limitů. Proto mi hlava nebere, že je tam takový časový rozdíl.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Re: maps.google.cz
Google zahrnuje do doby jízdy i aktuální provoz, a tak se někdy stane, že ukáže dobu jízdy kratší, než za jakou by daný úsek měl jít projet při dodržování předpisů, alespoň se mi to stalo při zadání trasy Hradec Králové - Pardubice.
Re: maps.google.cz
Všiml jsem si, že google aktualizoval svoje 3D mapy v Brně.
Re: maps.google.cz
A Google už má v mapách Rakouskou A5.
Re: maps.google.cz
Škoda, že zapomněli cestou zakreslit pár MÚK
Re: maps.google.cz
To je neskutečně nepřehledné, jak google změnil barvu dálnic na jednotnou se silnicemi
Re: maps.google.cz
Nechápu, proč se Google tolik snaží, aby ty mapy byly naprosto nepoužitelné. Jejich mapy i při značném přiblížení připomínají spíš orientační plánek. Jenom čekám, kdy zredukují počet barev na jednu.
Ještě přikládám, jak se to bude vyvíjet dál.
Ještě přikládám, jak se to bude vyvíjet dál.
- Přílohy
-
- gmaps.jpg (14.77 KiB) Zobrazeno 23079 x
Re: maps.google.cz
Přizpůsobování malým displejům mobilních zařízení. Že se to pak nedá použít jinde...
Úplně nejvíc Google mapy excelují, když je město/obec v chráněné oblasti.
Úplně nejvíc Google mapy excelují, když je město/obec v chráněné oblasti.
Království a půl princezny za 511.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: maps.google.cz
Když hledám trasu v Google po nějaké vedlejší silnici a nemám dostatečně přiblíženo, musím se přepnout na družicový snímek, protože jinak ta úzká bílá čára není na bílém okolí skoro vidět Škoda, že neexistuje nějaké uživatelské prostředí, aby si člověk nastavil barvy jak potřebuje. Dříve jsem si to tak dělával u map do navigace.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: maps.google.cz
Aktualizovali se mapové podklady na různých místech. Zatím pozoruji změny v MSK a okolí. S52 a na ní dokončená Castorama, D3 Žilina a Čadca. Ale nejedná se o velkoplošnou aktualizaci.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů