maps.google.cz

Aktuálně z různých webů o dopravě atp.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: maps.google.cz

Příspěvek od jeni013 »

mbmat píše:Neví někdo, kdy bude probíhat přesnímkování ČR? Neustále narážím na neaktuálnost leteckých map...
Samozřejmě, za pokrytí prakticky celé ČR službou Street view velké díky, ale ty fotomapy :kladivo:
Cituji:
http://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/mapove-podklady/fotomapa píše:Snímkování probíhá každý rok, přičemž obsahuje 1/3 území České Republiky. Každé snímkování se poté cca. půl roku zpracovává, než je možné jej použít na serveru Mapy.cz.

V některých částech republiky tak letecké snímky můžou být staré až 3 roky a je to dáno technologickým postupem a náročností celé operace snímkování.
Snímkování bylo prováděno analogovou leteckou kamerou (na film, snímek rozměru 23x23 cm), rozlišení až 10cm/pixel.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: maps.google.cz

Příspěvek od MiKu »

jeni013: Myslím, že mbmat myslel mapy Googlu, vzhledem k názvu tématu. :)
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: maps.google.cz

Příspěvek od mbmat »

MiKu píše:jeni013: Myslím, že mbmat myslel mapy Googlu, vzhledem k názvu tématu. :)
Ano ;)
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: maps.google.cz

Příspěvek od jeni013 »

Tak to pardón - sem to přehlíd. Ale google nakupuje letecké snímky od Geodisu stejně jako mapy.cz, takže je otázka kdy se snímkování dyné obkasti provede a jak rychle to Google nakoupí a uvede do provozu.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: maps.google.cz

Příspěvek od prof2 »

Mám pocit, že nějaký to měsíc zpátky proběhle rekategorizace vedlejších silnic. Pro významnější silnice 3. třídy se objevila tenká žlutá čára. Do této kategorie byly shozeny i některé shitty roads II. třídy, naopak lepší silnice III. třídy byly příležitostně převedeny do II. tříd (Ledenice - Slavošovice - I/34).

Netvrdím, že se tahle rekategorizace povedla nějak dokonale, ale určitě je to krok dopředu. Kéž by se brzy daly takovéto věci u uživatelsky opravovat.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od P_V »

Zajímavé místo na Nuseláku :D (než to spraví)
https://maps.google.cz/?ll=50.065011,14 ... 7,,0,-0.33
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Google upravil zobrazování silniční sítě a dalších detailů :o) Ve zkratce: rozeznává Dálnice/Rychlostní silnice od silnic 4 pruhových, např. u nás většina radiál a MO v Praze. Dále se na mapě zobrazuje výrazněji silnice 1 třídy. Silnice 2 a 3 třídy je značena bílou barvou pro pochopení a lepší navigaci pro méně známé lidi. Ještě jsem si všiml spousty chyb v zobrazení, ale udělali na mě dojem a další krok k dokonalosti. Ve Španělsku zančí jen placené dálnice a neplacené rychlostky jsou chápány jen jako jednička... Něco se v Googlu odehrává, ale jak to celé bude vypadat a zda bude sjednocena síť celé Evropy či světa netuším. Zkuste se sami podívat, zajímavostí je tam hodně a upozorňuji, že chyb taky.
PS: nové úseky silnic jsou ve větší míře značeny špatně s malou prioritou a staré s větší.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: maps.google.cz

Příspěvek od adamos »

Nojo, změnili se. Při předchozí změně vloni smazali rozdíl mezi silnicemi I. a II. třídy, což byl dle mého krok zpět. Teď jedničky zvýraznili tím, že II. třídu ponížili na úroveň ostatních silnic. Přijde to někomu taky tak nepřehledné jako mě? mapy.cz ani openstreetmap.org naštěstí tento trend nesledují.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Jenomže rozdíl je v tom, že oni se snaží informace sjednotit ze všech zemí do jednoho. Přitom každý stát má jiné normy a jinak určují silnice.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Standa »

FlakY` píše:Jenomže rozdíl je v tom, že oni se snaží informace sjednotit ze všech zemí do jednoho. Přitom každý stát má jiné normy a jinak určují silnice.
Třeba v USA dělají rozlišení podle skutečného stavu silnice a ne jen podle jejího zatřídění (oranžově dálnice - "freeway"; žlutě dálková silnice - i čtyřpruh bez MÚK; bíle místní). Není problém mít státní silnici oranžově (jako část CA1), žlutě (většina CA) nebo bíle (CA25): https://maps.google.com/?ll=36.943307,- ... 4&t=m&z=11
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: maps.google.cz

Příspěvek od jonáš »

To by šlo, myslim že čtyři kategorie jsou minimum. Ale některý naše "dvojky" bych bíle kreslil taky, ovšem nevim kdo by dokázal v celym rozsahu zmapovat skutečnej stav :lol:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: maps.google.cz

Příspěvek od adamos »

No to se pochlapili. Konečně mají pro editaci otevřenou celou Evropu. :ok: :ok: :ok: :ok:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: maps.google.cz

Příspěvek od pivko »

Podle mě google maps v tomhle není nic moc. Například se až do poměrně vysokého zoomu nedozvím, zda jde o dvoupruh či čtyřpruh, což je podle mě z hlediska plánování cesty o dost podstatnější, než to, do jaké třídy silnice formálně spadá.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: maps.google.cz

Příspěvek od balance »

Brno a okolí dostalo nové snímky - cca 10/2013
Jako bonus zachyceny opravy D1 (km 214 - 226) a D2 (km 42 - 48).
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Google spustil novou podobu map. Zatím to není určeno pro všechny prohlížeče. IE mi to neukazuje a firefox ano.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: maps.google.cz

Příspěvek od MPMP »

FlakY` píše:Google spustil novou podobu map. Zatím to není určeno pro všechny prohlížeče. IE mi to neukazuje a firefox ano.
A jako každá změna, je to změna k horšímu. :?
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Proč jsou ovládací prvky v jiných rozích obrazovky než dříve, to nechápu. To přece každého zákonitě rozladí, když si má zbytečně zvykat na něco jiného ......
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: maps.google.cz

Příspěvek od MPMP »

Dr.Fe1 píše:Proč jsou ovládací prvky v jiných rozích obrazovky než dříve, to nechápu. To přece každého zákonitě rozladí, když si má zbytečně zvykat na něco jiného ......
Jsem při změnách rozladěn naprosto stejně přesně týmiž změnami, ale autoři "inovací" jsou jednoznačně přesvědčeni o nezbytnosti takových změn. Co je k tomu vede se mě neptejte, nemám nejmenší tušení.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jsou to, jak já říkám, změny pro změny. Řekl bych, že je to jeden ze symptomů "neustálého růstu" či jinak "udržitelného rozvoje". Kdy je třeba pořád něco měnit, aby byla práce.
Pro mě osobně je to něco, co mi zvedá žluč, protože se mění věci, které bez problému fungují, jen proto, aby někdo mohl vykázat činnost a ještě se to pokrytecky označuje za vylepšení.
Nejsem v zásadě proti novinkám, ale musím mít nějaké jasně dané přínosy, což je mnohdy velmi diskutabilní. To platí i třeba i u PC, kde se pořád zvyšují rychlosti, ale já osobně už nějaké rapidní (které šlo např. sledovat při přechodu z jednojádrových na dvoujádrové procesory - to bylo jako přesednutí trakaře do auta) zlepšení rychlosti PC či NTB nevnímám.
R48 -> D48 se podařilo!
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Mikulik »

to jsou inovace. Počkejme, třeba někdo jiný bude mít streetview než jenom Google. Už se na tom pracuje.
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: maps.google.cz

Příspěvek od kollma »

Jak se na nových mapách dává odkaz na street view?
Není na to nikde tlačítko a v nápovědě jsem to nenašel.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Standa »

kollma píše:Jak se na nových mapách dává odkaz na street view?
Není na to nikde tlačítko a v nápovědě jsem to nenašel.
To je dobrá otázka, já tam nějak nemůžu najít ani odkaz na mapu, jak jsem na něj byl zvyklý... Takže malý pokus (prosté copy/paste adresy): https://www.google.com/maps/@29.416398, ... wdGAFg!2e0
EDIT: Tak u mě to vypadá, že to funguje. Jinak jsem na nové podobě už našel i jedno pozitivum (a životní jistotu ;) ): zkratky na velká města (a při větším přiblížení i na menší města).
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: maps.google.cz

Příspěvek od kollma »

Dřív z toho šla udělat krátká adresa, tohle je prostě změna k horšímu, i když vzhled je asi lepší.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: maps.google.cz

Příspěvek od mapman »

Přišel jste někdo na to jak si v nových mapách v satelitním módu vypnout popisky?
Odpovědět

Zpět na „Internet“