maps.google.cz
Re: maps.google.cz
je to popsáno asi o osm přípspěvků výše (petr pokorný)
Re: maps.google.cz
Stručně řečeno od nás.Martin z Ostravy píše:Kde berou google.maps ty data o dopravě?
Každý smartphone se zapnutým datovým přenosem a aktivovanou službou My Location posílá v pravidelných intervalech informace o svojí poloze. Z toho zjistí, kudy jedu a jakou rychlostí. No a když v jednom místě najednou zpomalí více telefonů, google traffic to vyhodnotí jako kolonu. Jednoduše geniální a geniálně jednoduché!
EDIT: Mapman byl rychlejší
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: maps.google.cz
Už jsem taky slepý, díky.
No, ale potom nechápu, ty mezery, třeba na výpadovce z Olomouce na Ostravu (II/635).
No, ale potom nechápu, ty mezery, třeba na výpadovce z Olomouce na Ostravu (II/635).
R48 -> D48 se podařilo!
Re: maps.google.cz
Imho nedostatek dat (=> maly provoz). Blby je, ze u tohodle systemu nelze poznat uzavrenou silnici. Jinak behem dvou nedelnich nehod na R10 jsem overil funkcnost, a musim rict, ze me prekvapila. Z 610 bylo pekne videt, ze stojici kolona opravdu zacina tam, kde navigace prechazi do supercervene (maji 4 stupne: zelena, zluta, cervena, cerno-cervena (ta je ovsem na mobilu temne cervena)).
Jinak cervena odpovida na dalnici odhadem tak kolone jedouci rychlosti ~40km/h, a pokud neexistuje nejaka vhodna alternativni trasa, tak imho nema cenu sjizdet, protoze po doprovodne komunikaci o moc rychleji vetsinou nepojedete.
Jinak cervena odpovida na dalnici odhadem tak kolone jedouci rychlosti ~40km/h, a pokud neexistuje nejaka vhodna alternativni trasa, tak imho nema cenu sjizdet, protoze po doprovodne komunikaci o moc rychleji vetsinou nepojedete.
Re: maps.google.cz
Na podobném principu funguje i Waze: http://www.waze.com/ ... a i u nás kupodivu velice dobře
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: maps.google.cz
No, jo to bych chápal, ale ne v momentě, kdy na dálnici, je na 2km nedostatek dat, ohraničený z každé strany daty, a přitom není kde sjet.Geo píše:Imho nedostatek dat (=> maly provoz). Blby je, ze u tohodle systemu nelze poznat uzavrenou silnici. Jinak behem dvou nedelnich nehod na R10 jsem overil funkcnost, a musim rict, ze me prekvapila. Z 610 bylo pekne videt, ze stojici kolona opravdu zacina tam, kde navigace prechazi do supercervene (maji 4 stupne: zelena, zluta, cervena, cerno-cervena (ta je ovsem na mobilu temne cervena)).
Jinak cervena odpovida na dalnici odhadem tak kolone jedouci rychlosti ~40km/h, a pokud neexistuje nejaka vhodna alternativni trasa, tak imho nema cenu sjizdet, protoze po doprovodne komunikaci o moc rychleji vetsinou nepojedete.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: maps.google.cz
Nebo tam neni pokrytí
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: maps.google.cz
Tady http://www.mapy.cz/#x=17.701731&y=49.575812&z=12&c=23-31-14-30-28-29-27&t=o&umc=9oV8BxVBJ0eTjQv3ZefH1¨=Hranice
nebo tady http://www.mapy.cz/#x=17.338285&y=49.580564&z=11&c=23-31-14-30-28-29-27&t=o&umc=97VAoxV2jvdRvgVR¨=49%C2%B035%279.502%22N%2C%2017%C2%B022%2710.336%22E¨=Velk%C3%A1%20Byst%C5%99ice%2C%20okres%20Olomouc&u=m
to se mi nezdá, bude tam jiný háček
nebo tady http://www.mapy.cz/#x=17.338285&y=49.580564&z=11&c=23-31-14-30-28-29-27&t=o&umc=97VAoxV2jvdRvgVR¨=49%C2%B035%279.502%22N%2C%2017%C2%B022%2710.336%22E¨=Velk%C3%A1%20Byst%C5%99ice%2C%20okres%20Olomouc&u=m
to se mi nezdá, bude tam jiný háček
R48 -> D48 se podařilo!
Re: maps.google.cz
Asi nejakej bug, nebo je tam mnozstvi dat na hrane, nebo treba prilis rozdilna data. Tezko rict.
Jinak se miz zda, ze zmenili design popisku s cislama silnic.
Jinak se miz zda, ze zmenili design popisku s cislama silnic.
Re: maps.google.cz
Oba úseky vidím dnes se zelenou čarou v obou směrech, tedy se asi jednalo o nějaký krátkodobý výpadek.Martin z Ostravy píše:Tady http://www.mapy.cz/#x=17.701731&y=49.575812&z=12&c=23-31-14-30-28-29-27&t=o&umc=9oV8BxVBJ0eTjQv3ZefH1¨=Hranice
nebo tady http://www.mapy.cz/#x=17.338285&y=49.580564&z=11&c=23-31-14-30-28-29-27&t=o&umc=97VAoxV2jvdRvgVR¨=49%C2%B035%279.502%22N%2C%2017%C2%B022%2710.336%22E¨=Velk%C3%A1%20Byst%C5%99ice%2C%20okres%20Olomouc&u=m
to se mi nezdá, bude tam jiný háček
Je fakt, že Traffic rád ukazuje úseky bez informace v místech, kde došlo k přeložce silnice. Typicky po zprovoznění nové větve MÚK Rybníčky na Jižní spojce byl asi 200metrový úsek bez dopravní informace - auta přijížědly, pak nebyly (hlášená poloha byla daleko od silnice zakreslené v mapě) a pak se zase najednou objevily
Re: maps.google.cz
Asi některý místa nemaj v databázi. Tady na 49.588681,17.204081 u Olomouce zas neni informace na západnim obchvatu (35) a čáry běžej skrz město jak se jezdilo kdysi.
Re: maps.google.cz
tady?jonáš píše:Asi některý místa nemaj v databázi. Tady na 49.588681,17.204081 u Olomouce zas neni informace na západnim obchvatu (35) a čáry běžej skrz město jak se jezdilo kdysi.
- Přílohy
-
- OlomoucZ.JPG (49.83 KiB) Zobrazeno 28824 x
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: maps.google.cz
Tak ale na průtahu Olomoucí, je ten provoz pořád silný.jonáš píše:Asi některý místa nemaj v databázi. Tady na 49.588681,17.204081 u Olomouce zas neni informace na západnim obchvatu (35) a čáry běžej skrz město jak se jezdilo kdysi.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: maps.google.cz
Jo, přesně tady. Když jsem to před hodinkou otevřel, tak ty barevný čáry končily od jihu hned na MUK a pak se objevily až na napojení průtahu městem. Tak tam buď v nějakých časech vypadává signál, nebo tam holt zrovna nikdo s chytrym bonzovátkem nejede
Udělal bych si bejval taky skríín print, ale nestojí mi to za to.
Udělal bych si bejval taky skríín print, ale nestojí mi to za to.
Re: maps.google.cz
Pozor to neni hustota provozu, ale rychlost provozu.
Re: maps.google.cz
No ale když je nulová hustota, teda celkově nenulová, ale nulová v počtu uživatelů toho sebebonzovátka, tak nemáte na čem měřit rychlost .. a počítám že to bude mít celkem krátkej timeout, aby tam nezůstávaly viset neaktuální údaje. Takže ten prázdnej úsek může nejpravděpodobnějc znamenat, že tamtudy už čtvrt hodiny žádnej bonzátor nejel.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: maps.google.cz
Tím pádem je to jen čistě orientační, se spolehlivosti 0.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: maps.google.cz
To sice ano, ale pořád je to nejvíce funkční věc na tohle téma, kterou jsem kdy vidělMartin z Ostravy píše:Tím pádem je to jen čistě orientační, se spolehlivosti 0.
Re: maps.google.cz
Hlavně tedy ta zapnutá funkce v telefonu žere baterku strašně moc, takže to si také myslím, že není zcela šťastné řešení, chtělo by to v těch smartphonech ty baterky nějak vychytat. Takhle by to se zapnutou službou nevydrželo skoro ani den a to mám HTC staré něco přes rok.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Re: maps.google.cz
To sice ano, ale jak jsem psal vyse, funguje to s prekvapujici presnosti. Ona nejspis bude korelace mezi hustotu provozu a poctem uzivatelu bonzovatka, no a vzhledem k tomu, ze hustota provozu ovlivnuje znacne rychlost, tak lze predpokladat, ze kde je zacpa, bude i dost lidi s bonzovatkem. Jen to clovek musi vest v patrnosti, a uvedomit si, ze nevybarvena pokroucena silnice neznamena, ze se tam da jet 90.Martin z Ostravy píše:Tím pádem je to jen čistě orientační, se spolehlivosti 0.
Nejvetsi zabijak baterky je display, druhy nejvetsi zabijak jsou dataove prenosy pres GSM site. Takze dokud nekdo nevynalezne nejakou novou technologii pro displaye, nebo nejaky design site, ktery je uspornejsi by-design, tak jake koliv pokusy o optimalizaci budou jen takove sudlani. Do te doby nezbyde nez mit v aute k mobilu adapter.Hlavně tedy ta zapnutá funkce v telefonu žere baterku strašně moc, takže to si také myslím, že není zcela šťastné řešení, chtělo by to v těch smartphonech ty baterky nějak vychytat. Takhle by to se zapnutou službou nevydrželo skoro ani den a to mám HTC staré něco přes rok.
Re: maps.google.cz
Hodně záleží jestli to má GPS modul, ten žere docela fest a furt. Displej se obvykle vypina sam, pokud to ma povoleno, a dat se nebude přenášet tolik, aby muselo jet nějaký edge. Leda že by ta GPS lokace jela na nějakých online mapách, to pak může bejt při rychlejší jízdě nářez, ale to by se dřív než na baterce asi projevilo na tarifu
Re: maps.google.cz
Tak google maps již pár dnů nabízí v ČR také ptačí oko, u nich nazvané jako "45°". Aspoň v Praze jsou snímky totožné jako u mapy.cz, jen teda v o kus horší kvalitě..
Re: maps.google.cz
Dneska jsem si toho taky všiml a vypadá do dobře. Akorát seznam má novější mapy v ostřejší kvalitě.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: maps.google.cz
Vcelku zajímavá chyba na souřadnicích 49.257498,17.701378 , obec Kostelec mezi Zlínem a Fryštákem je zde pojmenovaná jako Kostelec u Gottwaldova.