mbmat píše:Neví někdo, kdy bude probíhat přesnímkování ČR? Neustále narážím na neaktuálnost leteckých map...
Samozřejmě, za pokrytí prakticky celé ČR službou Street view velké díky, ale ty fotomapy
Cituji:
http://napoveda.seznam.cz/cz/mapy/mapove-podklady/fotomapa píše:Snímkování probíhá každý rok, přičemž obsahuje 1/3 území České Republiky. Každé snímkování se poté cca. půl roku zpracovává, než je možné jej použít na serveru Mapy.cz.
V některých částech republiky tak letecké snímky můžou být staré až 3 roky a je to dáno technologickým postupem a náročností celé operace snímkování.
Snímkování bylo prováděno analogovou leteckou kamerou (na film, snímek rozměru 23x23 cm), rozlišení až 10cm/pixel.
Tak to pardón - sem to přehlíd. Ale google nakupuje letecké snímky od Geodisu stejně jako mapy.cz, takže je otázka kdy se snímkování dyné obkasti provede a jak rychle to Google nakoupí a uvede do provozu.
Mám pocit, že nějaký to měsíc zpátky proběhle rekategorizace vedlejších silnic. Pro významnější silnice 3. třídy se objevila tenká žlutá čára. Do této kategorie byly shozeny i některé shitty roads II. třídy, naopak lepší silnice III. třídy byly příležitostně převedeny do II. tříd (Ledenice - Slavošovice - I/34).
Netvrdím, že se tahle rekategorizace povedla nějak dokonale, ale určitě je to krok dopředu. Kéž by se brzy daly takovéto věci u uživatelsky opravovat.
Google upravil zobrazování silniční sítě a dalších detailů ) Ve zkratce: rozeznává Dálnice/Rychlostní silnice od silnic 4 pruhových, např. u nás většina radiál a MO v Praze. Dále se na mapě zobrazuje výrazněji silnice 1 třídy. Silnice 2 a 3 třídy je značena bílou barvou pro pochopení a lepší navigaci pro méně známé lidi. Ještě jsem si všiml spousty chyb v zobrazení, ale udělali na mě dojem a další krok k dokonalosti. Ve Španělsku zančí jen placené dálnice a neplacené rychlostky jsou chápány jen jako jednička... Něco se v Googlu odehrává, ale jak to celé bude vypadat a zda bude sjednocena síť celé Evropy či světa netuším. Zkuste se sami podívat, zajímavostí je tam hodně a upozorňuji, že chyb taky.
PS: nové úseky silnic jsou ve větší míře značeny špatně s malou prioritou a staré s větší.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Centrum dopravních informačních systémů
Nojo, změnili se. Při předchozí změně vloni smazali rozdíl mezi silnicemi I. a II. třídy, což byl dle mého krok zpět. Teď jedničky zvýraznili tím, že II. třídu ponížili na úroveň ostatních silnic. Přijde to někomu taky tak nepřehledné jako mě? mapy.cz ani openstreetmap.org naštěstí tento trend nesledují.
FlakY` píše:Jenomže rozdíl je v tom, že oni se snaží informace sjednotit ze všech zemí do jednoho. Přitom každý stát má jiné normy a jinak určují silnice.
Třeba v USA dělají rozlišení podle skutečného stavu silnice a ne jen podle jejího zatřídění (oranžově dálnice - "freeway"; žlutě dálková silnice - i čtyřpruh bez MÚK; bíle místní). Není problém mít státní silnici oranžově (jako část CA1), žlutě (většina CA) nebo bíle (CA25): https://maps.google.com/?ll=36.943307,- ... 4&t=m&z=11
To by šlo, myslim že čtyři kategorie jsou minimum. Ale některý naše "dvojky" bych bíle kreslil taky, ovšem nevim kdo by dokázal v celym rozsahu zmapovat skutečnej stav
Podle mě google maps v tomhle není nic moc. Například se až do poměrně vysokého zoomu nedozvím, zda jde o dvoupruh či čtyřpruh, což je podle mě z hlediska plánování cesty o dost podstatnější, než to, do jaké třídy silnice formálně spadá.
Proč jsou ovládací prvky v jiných rozích obrazovky než dříve, to nechápu. To přece každého zákonitě rozladí, když si má zbytečně zvykat na něco jiného ......
Dr.Fe1 píše:Proč jsou ovládací prvky v jiných rozích obrazovky než dříve, to nechápu. To přece každého zákonitě rozladí, když si má zbytečně zvykat na něco jiného ......
Jsem při změnách rozladěn naprosto stejně přesně týmiž změnami, ale autoři "inovací" jsou jednoznačně přesvědčeni o nezbytnosti takových změn. Co je k tomu vede se mě neptejte, nemám nejmenší tušení.
Jsou to, jak já říkám, změny pro změny. Řekl bych, že je to jeden ze symptomů "neustálého růstu" či jinak "udržitelného rozvoje". Kdy je třeba pořád něco měnit, aby byla práce.
Pro mě osobně je to něco, co mi zvedá žluč, protože se mění věci, které bez problému fungují, jen proto, aby někdo mohl vykázat činnost a ještě se to pokrytecky označuje za vylepšení.
Nejsem v zásadě proti novinkám, ale musím mít nějaké jasně dané přínosy, což je mnohdy velmi diskutabilní. To platí i třeba i u PC, kde se pořád zvyšují rychlosti, ale já osobně už nějaké rapidní (které šlo např. sledovat při přechodu z jednojádrových na dvoujádrové procesory - to bylo jako přesednutí trakaře do auta) zlepšení rychlosti PC či NTB nevnímám.
kollma píše:Jak se na nových mapách dává odkaz na street view?
Není na to nikde tlačítko a v nápovědě jsem to nenašel.
To je dobrá otázka, já tam nějak nemůžu najít ani odkaz na mapu, jak jsem na něj byl zvyklý... Takže malý pokus (prosté copy/paste adresy): https://www.google.com/maps/@29.416398, ... wdGAFg!2e0
EDIT: Tak u mě to vypadá, že to funguje. Jinak jsem na nové podobě už našel i jedno pozitivum (a životní jistotu ): zkratky na velká města (a při větším přiblížení i na menší města).