Google Street View

Aktuálně z různých webů o dopravě atp.

Měl by Google pokračovat ve focení pro Street View?

Ano, služba je užitečná, připomínky ÚOOÚ apod. mě nezajímají.
36
52%
Ano, ale napřed by se měla vylepšit tak, aby lépe chránila soukromí - zhruba při zachování stávajících funkčností.
29
42%
Ano, ale nemělo by být vidět nic, s čím majitel nedá výslovný souhlas - včetně nemovitostí apod.
3
4%
Ne, služba představuje přílišný zásah do soukromí.
1
1%
 
Celkem hlasů: 69

andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Street View

Příspěvek od andy »

Google spustil Street View i v českých městech
Autor: Martin Dohnal
7. 10. 2009 16:24

Praha - Google zprovoznil svou službu Street View i v České republice. Virtuálně si tak lidé mohou prohlédnout valnou většinu Prahy, některá středočeská města jako Beroun, Příbram, Mělník, Poděbrady či Říčany a celou dálnici do Brna.

Česko je přitom teprve třináctou zemí světa a osmou zemí Evropy, kde je tato služba dostupná.

Street View se skládá z panoramatických fotografií a umožňuje prohlížet ulice v internetové mapě tak, jakoby se člověk městem procházel. Přestože vyfocené obličeje a poznávací značky aut systém automaticky rozmazává a nežádoucí obsah je možné na požádání odstranit, bývá Street View zdrojem kontroverzí kvůli ochraně osobnosti.

Google zatím takto zmapoval 3500 kilometrů českých ulic a silnic. Do konce roku chce pak firma spustit mapy i pro další města jako je Brno, Plzeň, Olomouc či Český Krumlov. Street View si lze vyzkoušet na maps.google.com.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od andy »

Jinak kromě D1 v úseku Praha - Brno (až po MÚK s D2) a valné části pražské sítě hlavních komunikací je na StreetView i:
  • celá R4,
    D5 v úseku Praha - Beroun-západ,
    D8 v úseku Praha - Panenské Břežany,
    R10 v úseku Praha - Stará Boleslav,
    D11 v úseku Praha - Libice nad Cidlinou.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od hh »

Opravdu moc pěkné co se s tím dá dělat!
Přílohy
D1.gif
D1.gif (423.63 KiB) Zobrazeno 25242 x
d11.gif
d11.gif (586.35 KiB) Zobrazeno 25255 x
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od hh »

A máme teda štěstí, že to u nás je ...
Přílohy
evropa.gif
evropa.gif (267.82 KiB) Zobrazeno 25243 x
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od pavel.hrdina »

hh píše:Opravdu moc pěkné co se s tím dá dělat!
;-) Skoro az do obyvaku mi je videt.

A pri trose zvetseni se i takoveto veci daji cist, fakt neskutecne.

Anebo libo-li nulty kilometrovnik na D2?
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od pavel.hrdina »

hh píše:A máme teda štěstí, že to u nás je ...
Pikantni na tom je, ze ackoliv auto co to tu foti a stava na vedlejsim parkovisti ma Hamburskou znacku, tak ani samotny Hamburk neni pokryty a jina mesta v Nemecku taky ne. Ze by nejaky pravni problem?
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od Pavel_t »

pavel.hrdina píše:
hh píše:A máme teda štěstí, že to u nás je ...
Pikantni na tom je, ze ackoliv auto co to tu foti a stava na vedlejsim parkovisti ma Hamburskou znacku, tak ani samotny Hamburk neni pokryty a jina mesta v Nemecku taky ne. Ze by nejaky pravni problem?
Je to mozny protoze v Nemecku neni pokryto nic. Nemeckeho cisla jsem si taky vsiml ale mozna maji jedine na celou kontinentalni Evropu. Ale pravy duvod neznam.

Taky kdyz jsme si street view poprve zkousel tak jsem napred prochazel mista kde to znam a hned v druhe lokalite jsem nasel auto, ktere nema maskovanou znacku prestoze okolni ano. Ale pochybuji, ze s tim jeho majitelka ma nejaky problem, navic to auto stoji jinde nez kde s ni ma nejakou spojitost.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od martini »

Google u nás má na poli map velmi velkou konkurenci, ačkoliv se nám to nemusí zdát, ale máme tu sqělé mapy.cz, pak atlas.cz a mnoho dalších, čili Google musí bojovat a Streetview je jedním z velmi dobrých nástrojů jak konkurenci předehnat. Máme na tohle kliku. Zkoušíte-li hledat nějakou konkurenceschopnou mapu Googlu v jiných zemích, moc nepochodíte. Je to hezky vidět i na ortofotomapách, kde jsme jedna z mála zemí, kde je takhle podrobně nasnímkovaná skoro celá republika, v mnoha jiných zemích, kde by to člověk čekal je rozlišení takto podrobné jen ve velkých městech např.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od pavel.hrdina »

martini píše:Google u nás má na poli map velmi velkou konkurenci, ačkoliv se nám to nemusí zdát, ale máme tu sqělé mapy.cz, pak atlas.cz a mnoho dalších, čili Google musí bojovat a Streetview je jedním z velmi dobrých nástrojů jak konkurenci předehnat. Máme na tohle kliku. Zkoušíte-li hledat nějakou konkurenceschopnou mapu Googlu v jiných zemích, moc nepochodíte. Je to hezky vidět i na ortofotomapách, kde jsme jedna z mála zemí, kde je takhle podrobně nasnímkovaná skoro celá republika, v mnoha jiných zemích, kde by to člověk čekal je rozlišení takto podrobné jen ve velkých městech např.
Svata pravda! Nase mapy.cz jsou vysoce nadstandardni a neco podobneho vcetne plosne homogenni ortofotomapy se jinde moc neda najit. Zaplat panbuh za takovou sluzbu - porad je jeste jedna vec, ktera mi v Google Maps neuveritelne chybi a uz jsem dokonce i premyslel nad tim jak by to mohl byt slozity problem (v meritku pokryti cele Zeme) a jaky je asi duvod ze to Google stale nema... Ano, hadate spravne: ona featura se jmenuje "mereni vzdalenosti"!

Mimochodem, na svatecni den 28. 10. jsem sel zrovna kolem naseho znameho auta s fotakem a vypadalo jako po nejakem lehcim offroadu ;-). Tak jsem ho vyfotil a tady to je:
Přílohy
Google-car-offroad.jpg
Google-car-offroad.jpg (87.29 KiB) Zobrazeno 25022 x
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od martini »

Google vzdálenost měří, ale tak blbě, že si musí člověk nakreslit čáru v aplikaci Moje mapy a u té čáry to pak počítá vzdálenost (v mílích). Rozhodně to není tak user friendly jako na mapách.cz
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od Bobek »

martini píše:...nakreslit čáru v aplikaci Moje mapy...
A ta třeba v Opeře opravdu skvěle funguje. :evil: (pro neznalé: vůbec - skončí to u 'načítání')
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od jonáš »

No počítám že Němci z toho, že jim kdekdo bude čumět do zahrádky a do oken, opravdu asi tak velikou radost nemaj, jako zdejší nadšenci, a jejich soudy jsou v tomhle "modernim výkladu" lidských práv taky maličko konzervativní. Mam dojem, že by se mi to možná taky víc líbilo ..
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od martin »

No vzhledem k tomu, že tam nemají leckde ani ploty, ani záclony, ani se večer nezatahuje, tak bych v tomhle zrovna problém neviděl.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od Standa »

Zajímavé je, že u Prahy u fotomapy používá maps.google.com i mapy.cz stejný podklad, nejpozději někdy z jara 2008 (máme tam ještě nezateplený dům a staré auto). Na Streetview už naštěstí máme dům zateplený, takže neděláme ostudu opadanou omítkou :) !
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od adamos »

Standa píše:Zajímavé je, že u Prahy u fotomapy používá maps.google.com i mapy.cz stejný podklad, nejpozději někdy z jara 2008 (máme tam ještě nezateplený dům a staré auto). Na Streetview už naštěstí máme dům zateplený, takže neděláme ostudu opadanou omítkou :) !
Ano, google v Čechách letecky nesnímkuje, ale nakupuje snímky od Geodisu.
Datum snímkování Prahy se před časem řešilo tuším na K-reportu. Diskutující se shodli na 24. září 2007 (stav opravy kolejí u Palackého mostu a stav stavby technické knihovny v Dejvicích:-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od kalanis »

Ještě bych přidal cca druhá, třetí odpoledne - právě skončil fotbal na Viktorii Žižkov.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od jonáš »

Však s těma němcema to může bejt přesně naopak -- nemusej mít zbytečný záclony, když tam neni zvykem šmírovat, ani ploty, když neni zvykem lézt na cizí pozemek. Mně by se takovej svět taky líbil víc, s volnějšim výhledem a nemuset mít ouplně všecko zamčený a přibitý.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Google spustil Street View i v českých městech

Příspěvek od Lenny »

Google se svojí službou má problémy ve Švýcarsku
http://www.tyden.cz/rubriky/veda-a-tech ... 47878.html
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Google Street View

Příspěvek od andy »

Google dostal červenou, ÚOOÚ mu nedal registraci k dalšímu focení ulic

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) nevyhověl žádosti internetové firmy Google o registraci mapové služby Street View v Česku pro další sběr a zpracování fotografií. Potvrdila to mluvčí Google v ČR Jana Zichová...

Google už si v nezafotí. Úřad zakázal další sběr dat v Česku

Rozhodnutí a související jednání s úřadem se týkají zejména technických specifik spojených s příštím sběrem fotodokumentace na území České republiky. Podle Zichové nebude Google do vyřešení problému žádné nové snímky pořizovat...

Viz i reportáž v dnešních Událostech, komentářích.
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Google Street View

Příspěvek od miho »

Proti rozhodnutí ÚOOÚ protestuji. :!:
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Google Street View

Příspěvek od flames »

Schvaluji jej.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Google Street View

Příspěvek od vaclav »

neschvaluji, tj fandim street view.
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Google Street View

Příspěvek od Warcz »

Mě se ta služba moc libila. Jedete na trajektu do Osla a už se díváte jak co nejlepe se vyplantat z města. Ně vždy z pohledu do mapy všechno vyčtete. Takhle to bylo u červeneho baraku do prava a potom přes koleje...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Google Street View

Příspěvek od martini »

Ten úřad bych zrušil bez náhrady!
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Google Street View

Příspěvek od kalanis »

StreetView podporuji, protože není nic lepšího, než totálnímu mapovému ignorantovi to prostě v místě ukázat (a přitom se nehnout od počítače).
Problém je dle mne výška kamery (nestandartně vysoko, 2m musí stačit) a sběr dat typu bezdrátové sítě (to by si mohli odpustit).
Odpovědět

Zpět na „Internet“