Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v ČR

Aktuálně z různých webů o dopravě atp.
Odpovědět
DopInfo
Příspěvky: 4
Registrován: 28.9.2011 12:40:30

Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v ČR

Příspěvek od DopInfo »

Zdravím

Dovolil bych si touto cestou nabídnout všem čtenářům toho fóra aplikaci
Monitor Dálniční Dopravy (http://www.dopravainformace.cz) Tato bezplatná aplikace
automaticky detekuje přítomnost dopravních kolon v celé dálniční síťi ČR a
informuje o nich cíleně své úživatele pomocí e-mail a SMS zpráv.

Navíc také integruje dopravní zprávy od Policie ČR a ŘSD, takže nabízí
nejucelenější zdroj informací z dálnic v ČR.

Registrovat zdarma se můžete na adrese http://www.dopravainformace.cz/registrace.aspx

Přeji všem řidičům a uživatelům naší aplikace štastnou cestu

S pozdravem

Administrátor systému
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od jonáš »

Nojo, 56. demo na dopravní info .. bych tradši kdyby někdo z těch již existujících 55 demo aplikací udělal jednu pořádnou, na jejíž informace by se co do úplnosti a správnosti dalo spolehnout ;-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od kasme »

jenže to by musel být nejdřív nějaký zdroj na který se dá spolehnout :kladivo:
DopInfo
Příspěvky: 4
Registrován: 28.9.2011 12:40:30

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od DopInfo »

jonáš píše:Nojo, 56. demo na dopravní info .. bych tradši kdyby někdo z těch již existujících 55 demo aplikací udělal jednu pořádnou, na jejíž informace by se co do úplnosti a správnosti dalo spolehnout ;-)
A proč myslíte, že je to demo ? Ty zobrazovana data jsou naprosto živá a relevantní. Pro ověření stačí bohatě pokud to zkusíte. Navíc to nejenom integruje stávající zdroje informací ale hlavně přináší absolutně nový zdroj, který je založený na sledování vozidel pohybujících se po dálnici.

Zjednodušeně řečeno, pokud se alespoň 2 sledovaná vozidla na úseku dálnice zastaví, tak je vygenerováno upozornění na nějaký problem s průjezdností. Pokud se rozjedou tak je varování odvoláno.

Toto tomu dává úplně nový rozměr, protože informuje o místech kde se skutečně kolony tvoří (a ne kde by se možná tvořit mohly) Určitě aplikace není ještě dokonalá, občas vygeneruje i nejake plané poplachy, ale spolehlivost dle mých odhadu je někde kolem 95%. Hlavně o problémech informuje mnohdy i několik hodin dřívě, než někdo na policii nebo ŘSD vloží dopravní událost do systému.

Aplikace vznikla pro nekomerční účely po večerech, hlavně z mé osobní momentální potřeby, protože po dálnici denně dojíždím do práce a už mne skutečně nebavilo každý týden skončit v nějaké koloně, o které mne nebyl schopen nikdo včas informovat (ani v rádiu, RDS-TMC, slavné dopravní tabule na dálnici atd.)
DopInfo
Příspěvky: 4
Registrován: 28.9.2011 12:40:30

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od DopInfo »

kasme píše:jenže to by musel být nejdřív nějaký zdroj na který se dá spolehnout :kladivo:
No já bych možná odvážně tvrdil, že jsem právě na takový zdroj přišel. Jak jsem psal dříve, jezdím podle toho už 2 měsíce a od té doby jsem v koloně nestál.

Momentálně největší problém daná aplikace má, že neumí posílat zdarma SMS zprávy. Kdo má mail v mobilu, tak ji může používat na cestách zcela bezproblémově. Pokud má někdo aktivovanou e-mailovou SMS bránu napr. na jmeno@mujoskar.cz tak může místo telefonního čísla zadat adresu brány a SMS zprávy s dopravními varováními začne dostávat také.

Ovšem lidé bez SMS brány a mailu v mobilu bohužel během cesty nemohou sledovat zda se právě na dálnici neděje neco nového.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od pp21 »

DopInfo píše:
kasme píše:jenže to by musel být nejdřív nějaký zdroj na který se dá spolehnout :kladivo:
No já bych možná odvážně tvrdil, že jsem právě na takový zdroj přišel. Jak jsem psal dříve, jezdím podle toho už 2 měsíce a od té doby jsem v koloně nestál.
No to já bych klidně odvážně tvrdil, že na právě takovej zdroj jsme tady přišli skoro všichni ... termín 2 měsíce zpátky zcela jasně ukazuje na google mapy a jejich dopravní informace založené na sledování uživatelů via funkci moje poloha pro mobily s androidem či zapnutou aplikací google mapy.
Takže pokud se nepletu, je tahle aplikace založená na nějakém tom reverse engineering postaveným nad aplikací Google, což dost možná bude i v rozporu s jejich podmínkami použití :)
Nebo se pletu...?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od jonáš »

No a pak se ukazuje dejvickej kulaťák červeně, ač je všude kolem zeleno (i od Podbaby ;-) protože kolem něj zrovna jde po chodníku jeden androiďák pěšky .. fakt super spolehlivá hračka ;-)

Jinak existujou i jiný celkem spolehlivý zdroje, poskytující řádově vyšší objemy dat, a to transakce z mýtnýho systému, nebo handovery od operátorů, nad kterejma by se dala vybudovat rozumná heuristika aby se pokryly aspoň ty dálnice a významný jedničkový tahy, ale musel by to někdo dokázat přebírat (i organizačně resp. finančně) a integrovat s hlaášeníma získanýma klasickou cestou od policie a záchranky .. nějaký centrum s pár operátorama a těmahle podkladama. A hnát to do TMC a RDS systémů, protože na navigaci a rádiu to má smysl, sms za jízdy zvládne jen naprostej kaskadér ;-)

Proto jsem napsal demo, autore, ale jako ukázka technologie dobrý, a navíc nehobluju jen jednu dálnici, jezdim jak kdy a kam i po menších silnicích. Bejt ministr dopravy, tak vás koupim do týmu, kterej to bude rozumně integrovat do systému (a předevšim zrušim ten bordel někde v Ostravě nebo kde to dneska sedí ;-)
DopInfo
Příspěvky: 4
Registrován: 28.9.2011 12:40:30

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od DopInfo »

jonáš píše:
Jinak existujou i jiný celkem spolehlivý zdroje, poskytující řádově vyšší objemy dat, a to transakce z mýtnýho systému, nebo handovery od operátorů, nad kterejma by se dala vybudovat rozumná heuristika aby se pokryly aspoň ty dálnice a významný jedničkový tahy, ale musel by to někdo dokázat přebírat (i organizačně resp. finančně) a integrovat s hlaášeníma získanýma klasickou cestou od policie a záchranky .. nějaký centrum s pár operátorama a těmahle podkladama. A hnát to do TMC a RDS systémů, protože na navigaci a rádiu to má smysl, sms za jízdy zvládne jen naprostej kaskadér ;-)
No k datům z mýtných bran případně od mobilních operátorů bych se velice rád dostal. Ovšem to je hodně utopie. Ale pokud víte jak na to, tak se do toho velice rád zapojím. :D

Co se týče RDS-TMC tak to je problém podobný mýtným bránám a datům od operátorů. Hned jak budu vlastnit nějakou rozhlasovou stanici s celorepublikovým pokrytím, tak to přes RDS-TMC začnu vysílat. ;)

Jinak SMS nebo e-mail nezůstanou jedinými médii. Chystám nativní mobilní aplikace pro Android i iPhone. Časem asi i WM7. Ale samořejmě se tomu hodlám věnovat pokud si aplikace najde svoje uživatele. Jinak je to plýtvání časem.

Ale samořejmně díky všem za připomínky, kritiku případně inspiraci.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Tip na aktuální a cílené dopravní informace z dálnic v Č

Příspěvek od jonáš »

No pokud si myslíte, že je nejlepší dělat všechno sám, tak přeju ať na tu stanici našetříte brzo ;-) jinak si myslim že smysluplný by bylo domluvit se s někym, kdo už podobnej systém provozuje. Víc k tomu nemam co dodat, nemaje androida ani ajfouna ;-)
Odpovědět

Zpět na „Internet“