Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Díky za tip. I když úplně nevím, pro koho to přesně bude...pro úplné laiky je to asi "dlouhé", pro zdejší tam zas moc nových info nebylo...zkusím něco přeci když tak vyzobat, třeba info o tom, že na obchvatu Jaroměře už bylo znovu vydáno krajským úřadem nové mezitímní rozhodnutí. Jasně, jen dílčí krok, bude žaloba, ale snad se soud nekousne a nebude "bratránkovat" (=alibisticky čekat na rozhodnutí Ústavního soudu).
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jsem zvědav, jestli se v podcastu "pochlubí" škrty v opravách a dalších dnes již (po)zastavených akcích, kvůli nedostatku financí...
Budou se jen stavět nové dálnice, a to kdoví jestli. Nevím, jestli je taková strategie moudrá.
R48 -> D48 se podařilo!
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od 1975 »

Tak to je typ pořadu "ptejte se na co chcete, já na co chci odpovím"...a Honzík Rýdlů tam není za Jíkovou, ale za nahrávače:o) I tak je to fajn, nicméně nějakou případnou kritiku vládních škrtů tam asi nečekejme:o)
Brnak46
Příspěvky: 185
Registrován: 31.10.2019 0:56:17
Bydliště: Brno

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Brnak46 »

Martin z Ostravy píše:Jsem zvědav, jestli se v podcastu "pochlubí" škrty v opravách a dalších dnes již (po)zastavených akcích, kvůli nedostatku financí...
Budou se jen stavět nové dálnice, a to kdoví jestli. Nevím, jestli je taková strategie moudrá.
Co konkrétně bylo (bude) pozastaveno, kde se škrtalo? Krom některých staveb na železnici jsem nic takového nezaregistroval
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Myslím, že se začne škrtat pořádně až teď, protože firmy budou potřebovat doplatky za enormně navýšené náklady. :( Samotné úspory dle nového rozpočtu by se ŘSD měly dotknout velmi málo (na rozdíl od SŽ) ale některé opravy to samozřejmě asi odnesou ..
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Diaľničiar »

Brnak46 píše:
Martin z Ostravy píše:Jsem zvědav, jestli se v podcastu "pochlubí" škrty v opravách a dalších dnes již (po)zastavených akcích, kvůli nedostatku financí...
Budou se jen stavět nové dálnice, a to kdoví jestli. Nevím, jestli je taková strategie moudrá.
Co konkrétně bylo (bude) pozastaveno, kde se škrtalo? Krom některých staveb na železnici jsem nic takového nezaregistroval
To je tak. Vy jste nezaznamenal - a ani nikdo další, protože vy píšete o rozpočtu jako takovém a ano, tam je to hlavně ta železnice.

Ale MzO míní spíš jiný fakt. A sice, že ŘSD sice má peníze - dle rozpočtu, ale ten objem prostředků nepokryje všechny akce - protože ty se zdražují. :arrow: A v této návaznosti možná již ŘSD spekuluje, jestli nevynechat rovnou některé akce. Ale možná spekuluji já na tom podkladu jak nyní uvažují desítky investorů v Evropě.
Martin z Ostavy píše:Nevím, jestli je taková strategie moudrá.
Nemyslím, že ŘSD má nějakou strategii v tomto ohledu. Ve stávající době je to jen něco jako "řešení aktuálního vývoje". Nelze zaujmout strategii, když ještě není jistota jestli se nepřijme jiné systémové řešení na vyšší úrovni. (bude se muset reagovat nastavením tendrů atd.)
Ale porozuměl jsem tomu jak byla tato věta myšlená. Nejste sám, kdo nevíte. Nyní je to vše o tom jaká jsou rizika a kolik jich u jednoho i druhého rozhodnutí a jaké finanční dopady to může mít. Jen dle toho se nyní ve většině rozhoduje ...


Příspěvky týkající se transformace ŘSD přesunuty sem. Jirka L.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Vikingkiller
Příspěvky: 652
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Vikingkiller »

Vyšel nový Podcast, tentokrát s ředitelem úseku kontroly kvality staveb Ing. Jiří Hlavatým:

https://www.rsd.cz/wps/portal/web/domu/ ... a41b329e5d
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Jirka L »

Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Honey72 »

Na weby ŘSD útočí hackeři. Bezpečnost na dálnicích i v tunelech neohrozili

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/web- ... omaci_ihal
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Taky jsem chtěl psat, že mě často nejela mapová aplikace a teď už celej web nejede ...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Honey72 »

Spíš se divím, že někdo napadl strategicky bezvýznamný web :) Buď si fakt mysleli, že tím odpojí i semafory na křižovatkách anebo je to práce "fanoušků" dálnic.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Toxy »

Web jen jen ta třešnička na dortu co je vidět ven, bohužel toho mají promořeného daleko víc :(
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Snad to nepadne i na toto fórum. :(

Jinak řekl bych, že toto nebude práce nějakých fanatiků proti IAD. Jak píše Toxy. Už před časem byly kyberútoky na všelijaké státní instituce apod.
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: Nový web ŘSD

Příspěvek od KarelLer »

Kdyby někdo nevěděl, proč nefunguje rsd.cz a dopravniinfo.cz:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/web- ... omaci_ihal
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Zajímalo by mě co je cílem a kdo je pachatelem. Ekoterorismus - to pochybuji, cílem takových útoků jsou různé jiné instituce včetně nemocnic. Takže vydírání ? Že by ale vyrazoli ze státní instituce peníze, to taky asi nehrozí. Takže Putinova pomsta ? Ač jinak nejsem příznivcem paranoidních teorií, tak tady mi to přijde jako asi nejpravděpodobnější. Útoky na různé instituce nepřátel od ruských hackerů - možná.
Honkl
Příspěvky: 65
Registrován: 15.8.2017 22:34:02

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Honkl »

Kolega z IT mi včera psal že mega průser na ŘSD. Mají v háji 200 TB a nemají zálohy. Prý přišli o root účty a jsou zašifrované zálohy. Noo prý to bude trvat trochu déle.. Prý to budou stavět komplětně od začátku..Koukám že i ted stále web není nahoře. Noo jsem zvědav o co cenného přišli. Docela se bojím aby nepřišli i o práce na různých projektech..

Tak uvidíme..
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Lynx »

Web ŘSD stále nefunguje, takže to je opravdu asi velkej průšvih. Doufám, že na výstavbu to bude mít co nejmenší vliv, ale ty zprávy od pana Honkla nezní příznivě
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od bumbik »

Mě zaráží, že přišli o 200 TB dat, to není zrovna málo, jelikož nemají zálohy ... že by tak velká instituce neměla tolik dat zálohovaných a to, co zálohované mají, že je zašifrované, to je docela šílené ... jestli je to pravda, tak to jsou úplně nahraní, těch 200 TB budou právě projekty DUR DSP PDPS VD-ZDS ... prostě el. verze dokumentů, které by jinak měli mít v archívech v tištěné formě ... bohužel hackeři, kteří tyto útoky provádí to dělají za účelem vydírání - chtějí velké částky za rozšifrování a obnovení dat, znám případy, kdy za velké peníze rozšifrovali, a případy, kdy dostali peníze a pak chtěli další peníze a žádná změna ... tak uvidíme
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Japao Joe »

Takovéto objemy dat se zálohují krapet jinak než nahrát na disk a ten strčit do šuplíku. Bohužel při tomto typu útoku se šifruje vše co je dostupné jak na vlastním počítači tak i na síti. Nám se to před pár lety taky stalo, ale naše zálohy probíhaly naštěstí tak, že si daný stroj úložiště před zálohou připojil a po záloze zase odpojil (sice skriptem, ale přece a úložiště není do sítě publikované). Tady nejspíš probíhalo zálohování v 'reálném' čase (na jiné úložiště, v jiné lokalitě atd.) a tím se prokopírovaly i 'nové' verze zašifrovaných souborů. :-(
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od RedBaron »

Já mám doma 48TB NASku 4x18TB RAID 5 a na opravdu důležitý data dělám každou sobotu ráno ještě studenou zálohu na disk a do šuplíku právě. O tolik složitější 200TB nebude, čuchám tam nějakej amatérismus, ostatně jako leckde ve státní správě :?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Aram96 »

Ale vždyť není tajemstvím, že doposud ŘSD vždycky chtělo všechno i v papírové podobě. Nebo to již neplatí a dokumentace z posledních let už byly jen v elektronické podobě ?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od MPMP »

Dokumentaci by u sebe měli mít její dodavatelé/zhotovitelé, ne?
JakubMD
Příspěvky: 313
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od JakubMD »

ŘSD v současné době chce papír i CD (popřípadě CDE v případě BIMu). Projekty v přípravě budou mít projektanti, projekty staré budou v archivech. Bude to jen pracné to vše sehnat.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od alabastr »

ŘSD je odstřiženo po hackerském útoku i od e-mailů a datové schránky. Bude muset rušit zakázky
https://zdopravy.cz/rsd-je-odstrizeno-p ... ky-114363/
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: Situace na ŘSD

Příspěvek od Tomas 1975 »

JakubMD píše:ŘSD v současné době chce papír i CD (popřípadě CDE v případě BIMu). Projekty v přípravě budou mít projektanti, projekty staré budou v archivech. Bude to jen pracné to vše sehnat.
HAHAHA... ŘSD bohužel neumí hledat v archivech.... pokud pominu německé.... tak spisová dokumentace Podolsko - nevědí.... spisová dokumentace Žďákov - nevědí.... spisová dokumentace Šmejkalka nevědí.... a mohl bych popsat několik stránek....
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“