České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Poslanci poslali SFDI 5,1 mld. Kč, jeho rozpočet schválili
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=75&t=1387
Stránka 1 z 1

Autor:  S_M_Lomoz [ 11.12.2009 14:59:22 ]
Předmět příspěvku:  Poslanci poslali SFDI 5,1 mld. Kč, jeho rozpočet schválili

Praha 11. prosince (ČTK) - Poslanci dnes převedli do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pro příští rok 5,1 miliardy korun z privatizačních prostředků státu. Dorovnali částku, kterou ze SFDI vzali na návrh levice při středečním jednání o návrhu státního rozpočtu. Rozpočet SFDI pro rok 2010 sněmovna schválila; rozpočet zůstane na původní částce 96 miliard korun, jak navrhla vláda.
Dodat do rozpočtu SFDI peníze z privatizačního účtu navrhl Pavel Hojda (KSČM). Pravice to kritizovala, podle ní se zvýší schodek veřejných financí. "Prožereme dalších pět miliard, nebo neprožereme? Já navrhuji neprožrat," řekl Miroslav Kalousek (TOP 09). Navrhoval, aby vláda řešila situaci fondu příští rok rozpočtovým opatřením. Při hlasování ale neuspěl.
Stínový ministr financí ČSSD Bohuslav Sobotka podpořil Hojdův návrh a dodal, že na privatizačním mimorozpočtovém účtu bylo 16,5 miliardy korun. Ke konci příštího roku by na něm mělo podle plánů ministerstva financí údajně zůstat 7,4 miliardy korun.
Ministr financí Eduard Janota sice připustil, že peníze na účtu ještě jsou, varoval ale, že jsou určené na odstraňování ekologických škod v řádu až desítek miliard korun. Upozornil také, že miliardy na dividendách od firmy ČEZ by měly být základem pro důchodovou reformu.
Ministerstvo dopravy už dříve uvedlo, že kvůli chybějícím pěti miliardám v rozpočtu by muselo zastavit nebo zpozdit tři desítky velkých dopravních staveb včetně velkých dálničních.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/