České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Šéf ochránců přírody je ve vazbě za "ekovydírání"
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=75&t=1388
Stránka 1 z 1

Autor:  JirkaS [ 12.12.2009 1:17:02 ]
Předmět příspěvku:  Šéf ochránců přírody je ve vazbě za "ekovydírání"

Když se zde mluví o ekoteroristech, tak toto je jeden pěkný případ:
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/sef-ochrancu-prirody-je-ve-vazbe-za-ekovydirani.html

Litoměřická policie obvinila předsedu Společnosti ochránců přírody z Litoměřic z vydírání.

Zatímco doposud se ochránci přírody dočkali občas z úst svých odpůrců hanlivého označení ekoteroristé, teď je možná nemine jiná přezdívka - ekovyděrači. Policisté na litoměřicku totiž podezírají místního šéfa Společnosti ochránců přírody z toho, že se loni v několika případech odvolával k některým stavebním řízením. "Za stažení odvolání požadoval od investorů peníze pro svůj prospěch," řekla litoměřická policejní mluvčí Alena Romová. Pro stavebníky může jakékoliv odvolání znamenat nemilé zdržení a zcela jim rozbít plánovaný harmonogram stavby.
Předsedou litoměřické Společnosti ochránců přírody je Lubomír Studnička, nyní je ve vazbě a hrozí mu až tři roky vězení.
Podle Litoměřického deníku, který o případu informoval jako první, jeden z oslovených podnikatelů s požadavkem na peníze souhlasil. Před předáním peněz ale bankovky označil a o všem informoval policii.
Společnost ochránců přírody Litoměřice se odvolávala nejen proti stavbám drobných investorů, zasahovala například i do stavby dálnice D8 či nyní dostavěného mostu přes Labe v Litoměřicích. Kromě odvolání podávala společnost i žaloby, zažalovala v minulosti například ministerstvo životního prostředí kvůli souhlasu s dostavbou dálnice D8 přes České středohoří.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/