České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

(B) [I/55] Rozbitá silnice ze Strážnice do UH zmizí
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=75&t=1431
Stránka 1 z 1

Autor:  andy [ 26.12.2009 16:37:05 ]
Předmět příspěvku:  (B) [I/55] Rozbitá silnice ze Strážnice do UH zmizí

Rozbitá silnice ze Strážnice do Uherského Hradiště v novém roce zmizí
26. prosince 2009 9:42
Autoři: Helena Vaculová MF DNES

Poškozená silnice I/55 vedoucí Strážnicí směrem na Uherské Hradiště a Hodonín by v příštím roce už neměla být plná výmolů. Radnice by kromě vozovky chtěla upravit i některé chodníky v její blízkosti a připravuje i vybudování cyklostezky.

"Úsek silnice I/55 dlouhý zhruba jeden a půl kilometru se měl původně opravovat již letos, ale kvůli nedostatku peněz Ředitelství silnic a dálnic tuto investici odložilo. Doufáme, že se to podaří příští rok, ale zatím nevíme kdy," uvedl strážnický starosta Risto Ljasovský.

Nový povrch by podle něj měla získat silnice od Skalické po Veselskou bránu, kde jsou na vozovce již vyježděné koleje od kamionů.

"Oslovili jsme projekční firmu z Brna, aby současně vyřešila i vjezdy ze silnice do přilehlých domů a trasu cyklostezky, která by měla vést od zdejšího gymnázia až zhruba po restauraci Na Dolině. Zvýší se tím bezpečnost kolařů, kteří musejí zatím jezdit po frekventované silnici I/55," uvedl strážnický starosta.

Vysvětlil také, že od úprav na vozovce očekávají i lepší organizaci parkování, které je nyní v některých místech nevhodné a při vjíždění a vyjíždění na silnici I/ 55 vznikají často velmi nebezpečné situace.

"Budeme se pro uskutečnění těchto úprav včetně cyklostezky snažit sehnat nějaké dotace," dodal Risto Ljasovský.

Řidiče by podle něj tyto úpravy a hlavně rekonstrukce silnice I/55 neměly nijak výrazně omezit.

Zatímco v nedalekém Petrově se kvůli opravě této silnice musela vesnice na několik měsíců uzavřít, ve Strážnici podobné komplikace nehrozí. "Odklonění dopravy nebude nutné, úsek bude možné objet po jiných komunikacích ve městě," řekl starosta.

Ve Strážnici se v dopravě chystají i další novinky. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje připravuje vybudování přestupního uzlu u železničního nádraží a s jeho budováním se počítá v příštím roce.

S tím souvisí i připravovaná úprava křižovatky u Veselské brány, která je nyní nepřehledná a po vybudování přestupního uzlu se v těchto místech očekává další zvýšení provozu. Město by tady chtělo okružní křižovatku a v současné době o podobě úpravy tohoto prostoru jedná nejen s Ředitelstvím silnic a dálnic, ale i s policií a s krajem.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/