[D4] Lety – Čimelice – Mirotice, rozšíření

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od mapman »

Oukej :) Tak v tom případě jen suché konstatování, že pokud zůstane R4 jako silnice pro motorová vozidla, tak tam bude obecně platit 110 km/h a bude pouze na správci komunikace a příslušném krajském úřadě, jestli tam budou chtít místní úpravou rychlost zvýšit. Na R 25,5/100 to není nejmenší problém, pokud se to ale přeprojektuje na R 21,5/100 tak už tam problémy být mohou, záleží jestli dojde ke směrové a výškové úpravě trasy...
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od dvs »

No po zkušenosti právě s tou I/37 může být změna s místní úpravou už pozdě (nebo náročná vyžadující další náklady), protože během projektování se řekne, že tam bude Vmax 110km a šoupnou se tam svodidla podle toho a ještě se to dorazí nějakým tím sloupem mostu v SDP před zatáčkou. Přeci se nebude plýtvat.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od Lenny »

mapman píše:To není úplně pravda, R4 byla projektována v době, kdy Vmax na D i R byla 110 km/h.
Anebo taky neomezená rychlost, na to bychom neměli zapomínat.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od medvid »

Tak to jsem na 12/2013 zvědav. To obnoví ty kolíky co tam loni byly :)
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od MiKu »

Úsek Mirotice, rozšíření:
Mirotičtí: Výjimku na sjezd z R4 nám zamítli
Přišli o poslední naději. Ministerstvo dopravy zamítlo Mirotickým žádost o výjimku ohledně zachování sjezdu a nájezdu na rychlostní silnici R4 u Radobytců...
A starší článek:
Kraj nechce, aby mirotické zájmy hájil starosta
Jihočeský kraj vyloučil starostu Mirotic Milana Brunclíka z projednávání a rozhodování o umístění silnice R4 Mirotice...
Škoda, že u Radobytců místo toho podchodu pro pěší není prostě podjezd. V takovém případě by možná tolik netlačili na MÚK...
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od Pavel Q »

MiKu píše:Škoda, že u Radobytců místo toho podchodu pro pěší není prostě podjezd. V takovém případě by možná tolik netlačili na MÚK...
Přesně tak, Cerhonice a Obora jsou brutálně odříznuté. Hlavně to pak zvýší provoz po staré skrz Mirotice, kde zvlášť most přes Lomnici je úzkým hrdlem.
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od medvid »

Pavel Q píše:
MiKu píše:Škoda, že u Radobytců místo toho podchodu pro pěší není prostě podjezd. V takovém případě by možná tolik netlačili na MÚK...
Přesně tak, Cerhonice a Obora jsou brutálně odříznuté. Hlavně to pak zvýší provoz po staré skrz Mirotice, kde zvlášť most přes Lomnici je úzkým hrdlem.
Takže pár strejdů co bydlí v Cerhovicích a Oboře udělá dopravní kolaps? Kvůli každé zadeli snad nemusíme stavět sjezd.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od MiKu »

Takže pár strejdů co bydlí v Cerhovicích a Oboře udělá dopravní kolaps? Kvůli každé zadeli snad nemusíme stavět sjezd.
Právě proto říkám, že by stačilo, kdyby místo tohoto podchodu byl udělán podjezd. Teď už se s tím stejně asi nic neudělá. Ale je zajímavé srovnání třeba s úsekem Milín-Lety (leták), kde je na 4 km navrženo 5 možností, jak silnici překonat plus jeden ekodukt.
kot
Příspěvky: 10491
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od kot »

Takže zjevně jiná projekční kancelář...
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od Pavel Q »

medvid píše: Takže pár strejdů co bydlí v Cerhovicích a Oboře udělá dopravní kolaps? Kvůli každé zadeli snad nemusíme stavět sjezd.
Tito strejdové jsou odříznuti odevšad. Kromě toho by se mohla připočítat i půlka Mirotic... Také by mě zajímalo, co se bude dělat, až se někdy ten most bude opravovat.
Jinak ale souhlasím, že by stačil podjezd.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od jonáš »

MiKu píše:.. Ale je zajímavé srovnání třeba s úsekem Milín-Lety (leták), kde je na 4 km navrženo 5 možností, jak silnici překonat plus jeden ekodukt.
Jeden přechod na kilometr je cca minimální potřeba "překonatelnosti" každé liniové stavby. Jestli to spíš neni nějakym deficitem teamu projektový přípravy. Je to asi první případ, kdy vidim MUK s cestou pro pěší 8-) .. k čemu tam vlastně jsou ty sjezdy a nájezdy?
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od MiKu »

To je pozůstatek původní úrovňové křižovatky.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od adamos »

Asi jsem slepej, kde je ta MUK s pěšinou?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od adamos »

Jo jasně, díky, už jsem doma, myslel jsem, že se bavíme u úseku Milín-Lety :)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od Jarda Š. »

Tak on to je hlavně průchod k Radobyteckému hřbitovu. Když někdo potřebuje autem jet z Cerhonic do Radobytců či naopak, tak to není přes Mirotice zas tak velká zajížďka.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od dvs »

Tak já nevím, ale tyhle "podchody" místo podjezdu mi přijdou divné. Co když někdo z Radobytců potřebuje odvést věnec na hřbitov nebo tam svézt starou babičku? Stejně tak traktor na pole za dálnicí.
Naposledy upravil(a) dvs dne 15.11.2013 9:59:46, celkem upraveno 1 x.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od Pavel Q »

Hlaně jde o to, že tam silnice vedla vždy. Jsem přesvědčen, že stavby dálnic apod. by neměly v (téměř) žádném případě přerušovat místní relace. Z pohledu nákladů na celou stavbu jsou to zanedbatelné položky.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od mts »

to dvs: pokud potřebuje někdo svést starou babičku tak je to zvrhlík. Pokud jí ovšem potřebuje svézt, pak je vše v pořádku.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od dvs »

to mts: Děkuji za upozornění, dovolil jsem si to ve svém příspěvku opravit.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od MiKu »

Písecký deník: Starosta není podjatý, rozhodlo ministerstvo
Mirotice – Jihočeský kraj loni vyloučil starostu Mirotic Milana Brunclíka z projednávání a rozhodování o umístění silnice R4 Mirotice. Jako důvod uvedl podjatost. Starosta se odvolal, ale na kraji neuspěl. „Pak jsem se odvolal na ministerstvo pro místní rozvoj, odkud mi odepsali, že nejsem podjatý, a zrušili tak rozhodnutí kraje," konstatoval starosta Mirotic Milan Brunclík...
jooe
Příspěvky: 70
Registrován: 1.7.2010 14:35:33

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od jooe »

MMR nejde vůbec na ruku samosprávám a hází jim klacky pod ruce. Tady s tím starostou to mohli nechat projít.
vondr
Příspěvky: 2916
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od vondr »

Dne 10. května 2014 bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Po dokončení
výběrového řízení na zhotovitele lze zahájit stavbu.

viz aktualizovaný leták ŘSD
http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/50BC ... melice.pdf
kot
Příspěvky: 10491
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: R4 Lety – Čimelice – Mirotice

Příspěvek od kot »

No, asi to není nejdůležitější část R4, ale dobrých 2700m komunikace. Každý kus "salámu" dobrý...
Odpovědět

Zpět na „D4“