[D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

Jarda Š. píše:Mám za to, že tam jsou nějaké desítky milionů na formální zahájení stavby v letošním roce, ale to má smysl v případě, že pro 2013 budou peníze na to, aby se stavba pořádně rozjela.
I na stavbu obchvatu Dubence, kterou myslí Dobrenz? Já myslel, že jen na křižovatku u Let.
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od medvid »

MiKu píše:
Jarda Š. píše:Mám za to, že tam jsou nějaké desítky milionů na formální zahájení stavby v letošním roce, ale to má smysl v případě, že pro 2013 budou peníze na to, aby se stavba pořádně rozjela.
I na stavbu obchvatu Dubence, kterou myslí Dobrenz? Já myslel, že jen na křižovatku u Let.
Je tam 10 miliónů na křižovatku u Let. Zahájení 10/2012. Což podle mě bude stačit pouze na formální zahájení stavby. Oni musí zahájit, protože tam vyvlastnili někomu pozemek a pokud něco vyvlastníš a pak do dvou let nezačneš stavět, tak ho musíš vrátit.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

medvid píše:Je tam 10 miliónů na křižovatku u Let. Zahájení 10/2012. Což podle mě bude stačit pouze na formální zahájení stavby. Oni musí zahájit, protože tam vyvlastnili někomu pozemek a pokud něco vyvlastníš a pak do dvou let nezačneš stavět, tak ho musíš vrátit.
Vím, to samé ale platí i pro Dubenec, že? Tam myslím také probíhalo nějaké vyvlastňovací řízení. Na rozdíl od Let ale ještě není stavební povolení...
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od michal »

Dobrá zpráva, jen více takových. Ovšem i když se nikdo neodvolá a SP bude pravomocné, tak na to nejsou peníze, co? :cry: Nebo...?
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Michal R »

Dle agentury JPP, nějaké peníze jsou, bo se nestaví to co by se stavět mělo a s čím se víceméně počítalo, že se stavět bude.

Takže i já budou optimistou a budu věřit, že tradiční kolony v kopci za Dubencem budou již minulostí....
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

Michal R píše:Dle agentury JPP, nějaké peníze jsou....
Tak na MÚK Lety jsou alespoň nějaké peníze připraveny, ale i tak je jich málo. Ale na rok 2014 tam není už nic... Ale Skalka - Háje v rozpočtu SFDI není uvedena vůbec. Tak předpokládám, že pokud nějaké peníze přebývají z jiných akcí, tak se použijí na stavbu Lety - Čimelice.
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Michal R »

MiKu píše:
Michal R píše:Dle agentury JPP, nějaké peníze jsou....
Tak na MÚK Lety jsou alespoň nějaké peníze připraveny, ale i tak je jich málo. Ale na rok 2014 tam není už nic... Ale Skalka - Háje v rozpočtu SFDI není uvedena vůbec. Tak předpokládám, že pokud nějaké peníze přebývají z jiných akcí, tak se použijí na stavbu Lety - Čimelice.

Dotaz na insidera z MD ČR / ŘSD:

Co má v očích státu větší prioritu? Úsek kolem Dubence a nebo obchvat Čimelic??? Díky
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od adamos »

Na obchvatu Čimelic se vyvlastňovalo, a tedy tam stavba musí začít.

Svým způsobem je velká škoda, že se nemuselo vyvlastňovat kolem Dubence :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

adamos píše:Na obchvatu Čimelic se vyvlastňovalo, a tedy tam stavba musí začít. Svým způsobem je velká škoda, že se nemuselo vyvlastňovat kolem Dubence :-)
:?: Nepletete si obchvat Čimelic se stavbou MÚK Lety? Obchvat Čimelic má zatím jen ÚR. A pak na stavbě Skalka - křiž. II/118 se přeci také vyvlastňovalo nebo ne?
leták z dubna 2008 píše:Na základě vypracované projektové dokumentace byly vykoupeny pozemky a v současné době probíhá na zbývajících pozemcích vyvlastňovací řízení, po jehož skončení bude probíhat stavební řízení.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od adamos »

Jo, pletu, díky za opravu :-)

Osobně vidím Dubenec zdaleka nejproblémovějším špuntem na trase. Na jih víkendová doprava řídne, takže Čimelice až zas za tak velkou dopravní závadu nevidím. Zkrátka čím více na sever se bagry do R4 zakousnou, tím lépe.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

adamos píše:Zkrátka čím více na sever se bagry do R4 zakousnou, tím lépe.
Tak ono není moc z čeho vybírat :( Letos snad začnou kopat Lety-Čimelice a optimisticky bychom mohli ještě věřit, že třeba příští rok (nebo 2014) Skalka-Háje. Ale nic jiného se ani začít nedá, i kdyby byly peníze, protože nejsou SP.
dps
Příspěvky: 144
Registrován: 25.5.2012 8:51:46

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od dps »

MiKu píše:
adamos píše:Zkrátka čím více na sever se bagry do R4 zakousnou, tím lépe.
Tak ono není moc z čeho vybírat :( Letos snad začnou kopat Lety-Čimelice a optimisticky bychom mohli ještě věřit, že třeba příští rok (nebo 2014) Skalka-Háje. Ale nic jiného se ani začít nedá, i kdyby byly peníze, protože nejsou SP.
To jsi hodne optimista ... kez by to tak bylo.
Ja bych jako problem videl jeste Chrasticky.

Behem kazdeho leta jedu parkrat trasu Praha-Lety a zpet (klasika na vikend :) ) a muzu rict, ze ani jednou jsem se nevracel bez problemu (Chrasticky, Dubenec).
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Svatosp »

Dle navrhu rozpoctu SFDI na 2013 se az pristi rok zacne na useku R4 Skalka - křiž. II/118 Vytyčení obvodu staveniště, IČ pro stavbu za 2 000 000 Kc. Takze celkem bida.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Cajkowski »

V utery jsem jel z CB do Prahy a zpet a u krizovatky se silnici 19 (Tabor - Lety - Plzen) se neco deje. Presne receno je po leve strane ve smeru CB - Praha v poli asi tak 1mil koliku. Vsiml jsem si jich uz pri ceste do Prahy a tak cestou zpet jsem zpomalil a snazil se postrehnout co tim "kolikari" mysleli. Neprisel jsem na to. Nejaka obsluzna komunikace? Jsou tam totiz zahadne kruhove "obrazce" coz v letacich vubec nevidim. Dle letaku ma byt doprovodna silnice na druhe strane. Dale jsem nepochopil koliky po prave strane ve stejnem smeru ale jeste pred krizovatkou. Po cele delce stoupani od mostku pres potok Skalice. Jsou vsechny ve stejne vzdalenosti od stavajici silnice a to kousek za prikopem. Oni chteji cele to soupani rozsirit? V letaku nic takoveho take neni. Na druhe strane nejsou zadne. Mozna jsem jenom jel ve fazi kolikovani, ale cestou tam to bylo cca v 10dopo a nikdo tam nebyl a cestou zpet cca v 15 take ne.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od adamos »

Dobrá zpráva, že se něco chystá. I když, asi se budu opakovat, ty práce bych raději viděl o 25 km blíže ku Praze...

Ad kruhové objekty: buď si tam něco "malujou" archeologové, nebo jsou to větve budoucí MÚK. Dovedu si představit, že v této fázi se nebude realizovat přeložka II/604 východně od křižovatky, protože by bez navazujících úseků jaksi postrádá smyslu. Pak by se během výstavby jezdilo takto: http://mapy.cz/s/5BPb , větev západně od MÚK by se tedy stavěla jako první, Do toho nějaké ty kruháče na usměrnění dopravy během výstavby a... není těch kolíků málo? :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od MiKu »

Cajkowski píše:Po cele delce stoupani od mostku pres potok Skalice. Jsou vsechny ve stejne vzdalenosti od stavajici silnice a to kousek za prikopem. Oni chteji cele to soupani rozsirit?
Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale v tom stoupání od Skalice by měla být po pravé straně doprovodná komunikace a po levé čtyřpruh, ale to je i v letáku. Akorát to není úplně celé to stoupání ale zhruba sem

OT: Jinak ten mostek přes Skalici zas takový mostek není, i když se to při jízdě nezdá :)
Přílohy
P6290067.JPG
P6290067.JPG (37.59 KiB) Zobrazeno 11028 x
jooe
Příspěvky: 70
Registrován: 1.7.2010 14:35:33

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od jooe »

adamos píše:Dobrá zpráva, že se něco chystá. I když, asi se budu opakovat, ty práce bych raději viděl o 25 km blíže ku Praze...
Podle mě jen utratí peníze na tento rok, co mají v rozpočtu. Takže se vytyčí staveniště a provede se nějaká přeložka. Na ostatní nebude. Tím se podchytí vyvlastněné pozemky, jestli nějaké byly.

Jinak jak to bude při výstavbě. Ve směru od Prahy bude po levé straně vybudována doprovodná komunikace, pak se na ní udelá křižovatka (ze dvou větví MÚK). Na to se pak převede provoz a bude to vypadat takto: http://mapy.cz/s/5BSy (doprovodka je plnými čarami a převede dopravu z I/4 a putíky je nakreslené spojení silnic I/19.)

Snad to je k pochopení ;)
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Cajkowski »

TO adamos: neco v tom smyslu mi to prislo akorat to zacina uz pred benzinkou ve smeru od Prahy, jako by to chteli vect az za ni, pak zpet nekde u toho tveho bodu 6 kruhak. Koliku mas sakra malo. ;o) Jenom u najezdu na "asi kruhak" to byl jeden kolik vedle druheho asi ani ne po pul metru. Opticky to uplne tvorilo drevene ohrazeni jak pro vybeh pro kraliky. ;o) Osobne jsem to cekal jako pise jooe. Jak dle letaku, tak ruznych jinych map.

TO MiKu: jj. mas pravdu. Mostek to neni. Dle map bych to cekal jak si ukazal na mape, ale od te zatacky co mas u tveho useku 2 je to na druhe strane silnice nez mas ty v mape. Po prave ve smeru do Prahy od mostu po cele delce stoupani. cca. mozna od te krizovatky na Nerestce co je za mostem.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od kyk »

ad kolíky - A nebyly na poli ozimy? - aby to nebyly jen pachové zábrany :-)
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Cajkowski »

;o) to fakt ne.
1) cervene konce koliku
2) ciste nove koliky
3) nektere jsou natlucene uprostred pole i kdyz pro mne v ZATIM nepochopitelnych obrazcich. ;o)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6840
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Je třeba si uvědomit, že kolíky nevyznačují jen trasu, ale také sítě. Je to na nich napsáno.
Proto to může tvořit smysl nedávající obrazce. ;-)
R48 -> D48 se podařilo!
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Michal R »

Pravdu mají tentokrát všichni :-) až na ty pachové kolíky. Jsou tam kolíky vytyčující trasu, sítě a něco i pro průzkumné archeologické sondy.
Nedej bůh, aby narazili na náhodný, leč velmi starý střep. To se potom všechno dosti zasekne, okrývá se okolní terén a ... a z pravidla se nic dalšího nenajde.
Cajkowski
Příspěvky: 466
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Cajkowski »

Odpoved od ŘSD ČR: Obvod staveniště je vytýčen včetně dočasného záboru pro nutné přeložky inženýrských sítí a v současnosti ještě slouží pro zemědělské organizace a soukromě hospodařící zemědělce,i když v tomto prostoru není možné provádět žádné zemědělské práce (orba,případně osetí ploch).Před zahájením stavebních prací bude pomocí mezníků vyznačen trvalý zábor pro vybudování komunikací (R4,II/604 a účelové komunikace).
Odpovědět

Zpět na „D4“