[D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2062
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Jirka L »

já jsem v tom autě nebyl, ale díky tomu máme zachycený posledního den provozu po mostě :-)




provoz jak v pátek (sám jsem projížděl kolem 17:30) tak i v neděli byl nečekaně plynulý
vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od vondr »

Jirka L píše:já jsem v tom autě nebyl, ale díky tomu máme zachycený posledního den provozu po mostě :-)

provoz jak v pátek (sám jsem projížděl kolem 17:30) tak i v neděli byl nečekaně plynulý
obě videa jsou totožná, nenastala chyba při nahrávání
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2062
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Jirka L »

díky moc za upozornění, tady je správné video
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od michal »

Osobní poznatky z pátečního (cca. 19:00) a nedělního průjezdu (cca. 18:30). Provoz byl překvapivě plynulý. Ale nebylo to dáno kvalitou dopravního řešení, byl výrazně menší provoz než bych v této době čekal. Dost lidí možná odradil právě výhled stání v kolně. Toto tedy dříve nebo později zmizí.
Osobně vidím v řešení, se kterým se musíme smířit, jeden veliký nedostatek - ve směru na Strakonice je provoz nejprve sveden do jednoho pruhu, aby byl následně rozdělen na tu objížďku, nebo na sjezd Příbram. To považuji za hrubou chybu, zbytečně to může ucpat sjezd na možnou objížďku přes Příbram, což by přitom celé situaci výrazně odlehčilo. Pokud se pamatuji dobře, když se stavěl kruhový objezd na I/18 v rámci stavby Skalka-II/118, byl jeden ze směrů po poměrně dlouhou dobu veden objížďkou. I proto je pro mě dost nepochopitelné, že v okamžiku, kdy chybí ten most, tak se to objížďkou neřeší.
outdoor
Příspěvky: 120
Registrován: 6.4.2011 20:20:50
Bydliště: Plzeň-jih

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od outdoor »

kasme píše:
Dnes začala dlouhodobá a pro řidiče nepříjemná uzavírka dálnice D4 u 41. kilometru na Příbramsku. Kvůli demolici a následné stavbě nového mostu zde bude doprava omezena až do konce září. Řidiči mohou na místě očekávat kolony, hlavně v pátek a v pondělí.
hold se budou muset hledat i jiné trasy na jih nebo by pražáci měli omezit cesty na chalupy nebo rovnou zvolit jiný druh dopravy....
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od mapman »

michal píše: Osobně vidím v řešení, se kterým se musíme smířit, jeden veliký nedostatek - ve směru na Strakonice je provoz nejprve sveden do jednoho pruhu, aby byl následně rozdělen na tu objížďku, nebo na sjezd Příbram. To považuji za hrubou chybu, zbytečně to může ucpat sjezd na možnou objížďku přes Příbram, což by přitom celé situaci výrazně odlehčilo. Pokud se pamatuji dobře, když se stavěl kruhový objezd na I/18 v rámci stavby Skalka-II/118, byl jeden ze směrů po poměrně dlouhou dobu veden objížďkou. I proto je pro mě dost nepochopitelné, že v okamžiku, kdy chybí ten most, tak se to objížďkou neřeší.
To je věc subjektivního pohledu. Kdyby pravý pokračoval na Příbram a levý na objížďku, tak by spousta řidičů mohla směr na Strakonice minout a skončila by v Příbrami. Tohle řešení se zavřením nejdřív levého pruhu a pak odbočením na Příbram je ideální z hlediska eliminace zmatkování lidí z toho, že nečtou značky a vyberou špatný pruh. Riziko kolon je tu nízké a je ovlivněné už i propustností uzavírky v režimu 1+1 u Mníšku, kde se letos bude opravovat druhý most.

Pro řidiče, kteří tu jezdí běžně a čtou značky by samozřejmě bylo lepší nechat 1 pruh pro Příbram a 1 pro Strakonice a Sedlčany...
jasanek
Příspěvky: 26
Registrován: 3.11.2016 10:12:31

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od jasanek »

vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od vondr »

další super video z výstavby mostu v MÚK Háje https://www.youtube.com/watch?v=SsHRWw1-htY
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od michal »

Člověk se pomalu začne víc těšit na nová videa než na otevření dálnice... :D
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od ku8a »

Dneska projeto v obou směrech a v cca 17 hodin při cestě směr Praha jsem projížděl okolo štrůdlu ve protisměru, co jel krokem a měřil od II/118 ke kruhovému objezdu na I/18, to je cca 5km. Vypadá to, že pátky odpoledne a soboty ráno s blížícím se letem budou o hubu.
D3 nad zlato
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od JAnD »

ku8a píše:Dneska projeto v obou směrech a v cca 17 hodin při cestě směr Praha jsem projížděl okolo štrůdlu ve protisměru, co jel krokem a měřil od II/118 ke kruhovému objezdu na I/18, to je cca 5km. Vypadá to, že pátky odpoledne a soboty ráno s blížícím se letem budou o hubu.
v neděli později odpoledne to na Prahu popojíždívá už od Čimelic
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Michal R »

JAnD píše:
ku8a píše:Dneska projeto v obou směrech a v cca 17 hodin při cestě směr Praha jsem projížděl okolo štrůdlu ve protisměru, co jel krokem a měřil od II/118 ke kruhovému objezdu na I/18, to je cca 5km. Vypadá to, že pátky odpoledne a soboty ráno s blížícím se letem budou o hubu.
v neděli později odpoledne to na Prahu popojíždívá už od Čimelic
U nebožáků, co musí autem směrem na Plzeň či Příbram, to chápu. Ale kdo jezdíte na Prahu, tak večer před setměním lze Prahu přes Tábor dát pod dvě hodiny, je to plné, ale jede se plynule. Dokud se auta vrací jen ze Šumavy, tak je určitě lepší jet ČB - Praha přes Tábor. Jak se přidají lidi z Chorvatska, tak to začne být špatný všude... 8-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od kasme »

Pavel Švestka s.r.o. nahrál video

Demolice mostu - D4, Skalka u Příbrami

https://www.youtube.com/watch?v=07DS4L5khNs
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Lynx »

Demolice žb mostů nad dálnicemi - Dříve věc neobvyklá a v posledních letech naopak tak častá, že se na to naše firmy stanou světovými odborníky :) Akorát si kladu otázku, jestli by nemohla být životnost mostů delší než pouhých pár desetiletí ? S tou starou neúdržbou už nic neuděláme, ale má ŘSD plán do budoucna, jak o nové mosty pečovat, aby se Ti mladší z nás nedožili jejich demolice ? Bohužel o tom dost pochybuji, ale třeba se mýlím. Je tristní když se bourá takhle "mladá" konstrukce
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Lenny »

U D1 se mosty demolují především z důvodů prostorového uspořádání pod nimi. Tento most byl z nosníků I-73, u kterých je obecně problém se zatékáním vody, není to dobře konstrukčně vymyšleno.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Lynx »

Ok, díky za odbornou připomínku.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2062
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Jirka L »



Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2062
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od Jirka L »

dnešní průjezd:
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od pivko »

Jel jsem tam teď v pátek večer tam a v pondělí večer zpět. V pátek večer ještě v půl osmé zdržení 40 minut, v neděli večer kolem osmé již bez problému, protože provoz byl minimální. Tohle místo podle mě není schopno jakoukoli větší než minimální zátěž unést. Zajímaly by mě dvě věci: Jednak, zda to opravdu musí být celé prázdniny takto a nenašlo by se lepší řešení. A potom: až se to v září nebo kdy zprovozní, odstraní to ty kolony směrem na Prahu nebo ne? Měl jsem vždy dojem, že důvod vzniku těch kolon se jmenuje Dubenec, ale zas tak často tam nejezdím...
outdoor
Příspěvky: 120
Registrován: 6.4.2011 20:20:50
Bydliště: Plzeň-jih

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od outdoor »

pivko píše:Jel jsem tam teď v pátek večer tam a v pondělí večer zpět. V pátek večer ještě v půl osmé zdržení 40 minut, v neděli večer kolem osmé již bez problému, protože provoz byl minimální.
ten pondělní min. provoz byl dán sledováním televize (prej se hraje ňákej hokej) byl jsem též na cestě a překvapen, že po třech dnes volna byl tak malý provoz....
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od michal »

Ano, provoz večer byl minimální, protože pětka byla někdy mezi čtvrtou a šestou... Jinak most II/118 je již odstrojován. Čekal bych větší aktivitu z hlediska konstrukčních vrstev samotné dálnice, které v tom stoupání zatím vůbec nevznikají (mezi podchodem do Bytízu a II/118). Jen je tam ta kanalizace, z velké části jsem zahlédl ještě pouze odfrézované podloží staré I/4. Kolem Dubence to ale už vypadá kloudně, snad se brzy začne pokládat povrch, i když tam to asi budou chtít udělat celé rovnou s napojením na konec D4. Když si vezmu, jaký náskok má D11 u HK, tak tady mají teda fakt co dělat...
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od jozka »

Jel jsem tam kolem druhe a jelo to, ale strudl solidni.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od adamos »

pivko píše: A potom: až se to v září nebo kdy zprovozní, odstraní to ty kolony směrem na Prahu nebo ne? Měl jsem vždy dojem, že důvod vzniku těch kolon se jmenuje Dubenec, ale zas tak často tam nejezdím...
Ano, velkou část kolon má na svědomí Dubenec, kde se brzdí na 40 občas i na míň, staví se u stánků, vyjíždí od benzínek atd.
Kvanta aut od Písku neubudou, ale podle mě pojedou o dost plynuleji. Nejtěžší situace asi zůstane mezi křižovatkou Lety a Milínem. Nepojede se tu současnou dvacítkou, ale 70-80, což ve víkendové špičce bude znamenat "bez kolon".
Jsem ale zvědavej, co to udělá na dojezdu ku Praze. Teď jsou auta dávkována právě tím Dubencem, ale až se to "bez front" nahrne na Prahu, možná se budeme divit.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
neo
Příspěvky: 15
Registrován: 15.3.2009 23:53:07

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od neo »

Mě by také zajímalo, koho napadlo a kdo schválil, že se dálnice a jednička svedou na kruháč o poloměru 5 metrů... Vážně to nešlo udělat jinak, např. aby kruháč byla dočasně standardní křižovatka s hlavní silnící ve směru dálnice? Takhle hlavní proud dává přednost autům od Příbrami, což mi nepřijde zrovna dopravně optimální.

Přijde mi, že se vyšlo vstříc stavbařům, aby to měli jednoduché, ale na uživatele/řidiče se z vysoka...
jozka
Příspěvky: 2785
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Příspěvek od jozka »

Myslim, ze takhle to je uz leta na krizovatce v Letech. Nasledky snad nemusim vysvetlovat...
Odpovědět

Zpět na „D4“