České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D4] Skalka – Háje – Milín – Lety
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=80&t=1435
Stránka 13 z 41

Autor:  MiKu [ 12.4.2015 20:37:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Tak snad bude Jirka L dělat pravidelné videoprůjezdy! :)

Autor:  MiKu [ 20.4.2015 13:24:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Fotky z průjezdu 18. dubna 2015.

Autor:  michal [ 20.4.2015 21:26:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Paráda, jen tak dál :twisted:

Autor:  MickeyMouse [ 21.4.2015 11:38:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

:twisted: No, náš kamarád Patrik by zaplakal...

Autor:  kot [ 21.4.2015 19:46:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Už aby si hodil mašli - alespoň by bylo co slavit...

Autor:  vondr [ 22.4.2015 12:20:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

dneska dopoledne jsem jel okolo. stále těží les. jiná činnost na stavbě není. Osobně jsem čekal, že už tam budou nějaké ty mašiny, kde už od slavnostního zahájení uplynuly skoro tři týdny.
Nevím proč nezahahují hned po slavnostním zahájení, když minimálně několik týdnu dopředu ví termín zahájení a můžou na to připravit lidi a techniku. stavba mohla krásně už běžet, počasí na to je

Autor:  Sosa [ 22.4.2015 12:24:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Pokud mají prováděcí projekt. Ale ono nasadit techniku, když se po celém úseku těží je docela plýtvání.

Autor:  adamos [ 22.4.2015 12:56:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

tak les je cca. v jedné třetině až jedné čtvrtině trasy, zbytek jde po polích. Je pravda, že např. zakládání mostů mohlo krásně běžet...

Autor:  martini [ 22.4.2015 15:19:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

MD vyhlásilo veřejnou zakázku na zpracování vyhodnocení, zda by bylo výhodné realizovat dostavbu zbytku R4 formou PPP: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/ ... Rpb25NRA==

Autor:  Jirka L [ 26.4.2015 22:16:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Dnešní průjezd:
https://www.youtube.com/watch?v=GTokhEUgllc

Autor:  michal [ 27.4.2015 7:19:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Díky, JirkoL! :) Není tam těch stromů pořád nějak moc...? :roll: Zatím mi teda ten rozjezd přijde hooodně pozvolný. U konce R4 vůbec nic, průsek v blízkosti II/118 spíš vypadá na velkou krádež dřeva, než na systematické kácení pro liniovou stavbu... Přitom počasí krásné, radost stavět...

Autor:  Michal R [ 27.4.2015 16:49:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Tak jsem se poptal, jak je s výstavbou a má se to tak, že zhotovitele v dlouhodobém plánování mají vzhledem k tuzemské situaci "mlhavou" představu o tom, kdy veřejná zakázka obdobného rozsahu opravdu začne. Takže zdroje - v tomto případě stavební stroje - se musí postupně předisponovat tak, jak jsou k dispozici.
Takže prý se brzo dočkáme vytrhávání pařezů a prvních bagrů.

Btw: zajímavé zjištění je, že u nejedné velké stavební firmy je člověk, který má za úkol sledovat zdejší diskuzní fórum a případně dát vědět, když se objeví info, o kterém ani sama firma neví. A to prý není výjimka :-)

Autor:  adamos [ 27.4.2015 17:15:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Michal R píše:
Btw: zajímavé zjištění je, že u nejedné velké stavební firmy je člověk, který má za úkol sledovat zdejší diskuzní fórum a případně dát vědět, když se objeví info, o kterém ani sama firma neví. A to prý není výjimka :-)


Info v jakém smyslu? vyhlášení VŘ? Vydání SP? Nebo jiné?
Škoda, že sem na fórum neprosakuje - až na pár výjimek - více insider informací přímo z dodavatelských firem - např. "Roura u Globusu na I/11 bude dostavěna tehdy a tehdy". Nebo "Ornici u Dubence budeme skrývat od půlky června..."

Autor:  Martin z Ostravy [ 27.4.2015 19:51:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Kdysi dávno jsem se ptal stavbyvedoucího na R48, jestli ví o tomto fóru, či jej případně navštěvuje. Věděl, ale nenavštěvoval, neměl na to čas ani chuť, čemuž docela rozumím.

Autor:  vondr [ 29.4.2015 9:04:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Včera prý byl spatřen bagr a buldozer u Dubence a jak začali dělat skrývku ornice. Může to někdo potvrdit?

Autor:  vondr [ 9.5.2015 8:03:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Včera (8.5.2015) jsem projížděl stavbou a poznatky jsou takové,že měsíc od zahájení se na stavbě toho moc neděje. Na můj vkus je tempo hrozně pomalé - žádná technika
chybí vykácest stále dost lesa. Na části co je vykácená je již proveden úklid větví-ty jsou uloženy na hromadách a postupně budou štěpkovány. Před Dubencem je provedena na části pole skrývka ornice. Jinak nic nového.

Autor:  joudamates [ 11.5.2015 8:52:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Souhlas, mam uplne stejny poznatek...... na mě to působí v nynějším stavu dojmem, že rychle po zahájení stavby "něco udělali, aby se něřeklo" .... třeba ta skrývka na poli.

Autor:  Lenny [ 11.5.2015 20:41:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Všechno má svůj čas, pro nic za nic stavba nestojí. Nikdo nebude záměrně zdržovat výstavbu.

Autor:  vondr [ 14.5.2015 18:51:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

sdílím: http://miku09.rajce.idnes.cz/R4_Skalka_ ... eten_2015/

Autor:  vondr [ 15.5.2015 12:55:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

dnešní dopolední průjezd - práce se viditelně posunuly pouze v prostoru MÚK Háje
https://www.youtube.com/watch?v=HNlqLJPyqGs

Autor:  MPMP [ 15.5.2015 14:18:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

vondr píše:
dnešní dopolední průjezd - práce se viditelně posunuly pouze v prostoru MÚK Háje
https://www.youtube.com/watch?v=HNlqLJPyqGs

Vzhledem k tomu, že tam bude most, tak bych tak nějak očekával, že se začne právě tam, ne?

Autor:  adamos [ 15.5.2015 15:14:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Mimichodem, dnes je patnáctého a pokud mě paměť neklame, končí výjimka udělená na kácení dřevin. Podle videa zbývá vykácet tak čtvrtina až třetina lesa...

Autor:  MPMP [ 15.5.2015 15:24:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Pokud jsou vykáceny všechny stromy v místech, kde budou nějaké konstrukce (nadjezd, podjezd, propusť), tak to stačí, porost pro hlavní trasu stačí vykácet v zimě, ta se letos stejně dělat nebude.

Autor:  Sudr [ 15.5.2015 15:29:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

No jen tak z první dobrý bych řekl, že pokud jde skutečně o les, tak na něj se omezení o kácení v době vegetačního klidu nevztahuje, ne? To se IMHO týká jen mimolesních dřevin.

Autor:  vondr [ 15.5.2015 15:56:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

docela překvapující zpráva - vydání stavebního povolení na 10 staveb vodních děl
http://www.obec-dubenec.cz/e_download.p ... DUB_34.pdf

Stránka 13 z 41 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/