České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D4] Skalka – Háje – Milín – Lety
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=80&t=1435
Stránka 14 z 41

Autor:  Jirka L [ 24.5.2015 20:41:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Dnešní videoprůjezd, tentokrát už s trochu kvalitnější kamerou (po uložení na Youtube už ten rozdíl ale tak velý není):
https://www.youtube.com/watch?v=6dS6uCJ67LY&feature=youtu.be
I dnes v neděli se na stavbě pracovalo, hlavně v lese. Poprvé jsem si taky všiml jednoho zbouraného domu v Bytízu.
Skrývka před Dubencem (ve směru jízdy) se protáhla až k současné I/4 - na místo zaústění budoucí doprovodné komunikace

Autor:  michal [ 25.5.2015 18:02:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Díky :ok: Pořád to je na můj vkus až příliš zelené, na to že už stavba běží oficiálně téměř dva měsíce... Ale aspoň už je teda pryč první dům a u toho druhého stál bagr a byl obehnaný páskou. Tak snad se to po volnějším začátku rozjede brzo na plné obrátky a bude na co koukat :twisted: Ono to uvedení do provozu v lednu 2017 je docela blízko a když si třeba vezmu, jak trvá výstavba R6 za Lubencem, kde je situace docela podobná, tak si nemyslím, že lážo plážo je na místě.

Autor:  Filip [ 30.5.2015 18:38:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Něco nového ? Sakra po dvou měsících musí být něco vidět jako na D3 u Bošilce

Autor:  adamos [ 31.5.2015 22:23:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Kácení pokračuje i na východ od stávající silnice I/4. Jak psal JirkaL, zmizel jeden dům, vlastně se jen přesunul, zjevně jsou sutiny vyvezeny sem: http://mapy.cz/s/ipjl
Padly i stromy, které donedávna stály v těsné blízkosti cesty. Na pasekách začalo vytrhávání pařezů, i v pátek v osm večer se pracovalo.

Autor:  kasme [ 7.6.2015 21:13:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

video: II/118 => Dubenec


Autor:  Filip [ 8.6.2015 13:10:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Vražedné tempo. Takže za tři měsíce není ani vysekáno, pěkné. Můj tip, že otevřeno bude tak 2018-2019, když to "dobře" půjde

Autor:  Avantime [ 9.6.2015 8:56:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Využití odvalového materiálu při realizaci stavby R4 Skalka - křižovatka II/118

Autor:  vondr [ 9.6.2015 12:07:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Rychlostní silnice R4 by měla být do 6 let prodloužena až do Písku
http://www.pribram.cz/clanek/rychlostni ... isku/2241/

Autor:  kasme [ 9.6.2015 13:39:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety


Citace:
Záměrem je odtěžit z odvalu cca 377 tis. t haldového materiálu a využít cca 336 tis. t haldového materiálu po úpravě pro potřeby výstavby rychlostní komunikace I/4 v úseku Skalka – křižovatka II/118 jako náhrada materiálů z primárních zdrojů.
Jedná se o odtěžbu cca 5,3 % původního objemu odvalu jámy č. 11, včetně odtěžby nutné pro realizaci stavby pak 5,8 %.

Citace:
odval: násyp horninového odpadu lomu nebo dolu. Syn. halda, výsypka. sejp.
http://www.geology.cz/aplikace/encyklop ... m.pl?odval

mi to nebylo úplně jasné, tak jsem to našel a vložil :)

Autor:  Lenny [ 9.6.2015 20:59:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

To je ta hromada vpravo vedle silnice. Je tam toho snad 15x tolik než potřebují.

Autor:  michal [ 9.6.2015 21:26:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Podíval jsem se na video a musím říct, že to tam už konečně přestávám poznávat! :twisted: Jsem zvědavý, jak to bude řešeno prakticky během výstavby z hlediska koordinace převádění dopravy na hotové/provizorní úseky apod.

Autor:  vondr [ 12.6.2015 20:27:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

dnešní videoprůjezd
https://www.youtube.com/watch?v=O67D1jk ... e=youtu.be

u Dubence se objevila deponie ornice, v skoro v celé trase jsou vytrhány kořeny. Jinak tempo nic moc, když to porovnán s výstavbou D3.

Autor:  vondr [ 20.6.2015 16:02:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

další videoprůjezd-20.6.2015: https://youtu.be/pt9hltixHsA
konečně je vidět pár kusů techniky a nějaký ten malý pokrok. Odvážejí se vytrhané pařezy. V místě budoucí MÚK je složena drtička (nebylo poznat zda je to drtička pařezů nebo drtička na zeminu).

Autor:  vondr [ 23.6.2015 7:24:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

na věstníku veřejných zakázek zveřejněna zakázka na přeložku 8 objektů elektro. otevírání obálek do 9.7.2015 a dokončení všech přeložek do 08/2015

Autor:  michal [ 23.6.2015 8:22:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Musím říct, že po třech měsících bych čekal přeci jen výrazně větší pokrok, než jen pokácené stromy a místy připravenou mýtinu pro odtěžování materiálu. Zprovoznění 1/2017 je fakt za chvíli, za 1,5 roku mít hotových přes 4,5 kilometru kategorie R v situaci, kdy na rozdíl od podobného úseku Lubenec - Bošov není k dispozici hotová přeložka pro převedení dopravy, mi přijde jako velká odvaha...

Autor:  bumbik [ 23.6.2015 8:32:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

michal: však oni rádi přijdou s posunutím termínu dokončení - pamatuju si, že tady na fóru jsem četl u R48 Rychaltice - FM, že mělo být hotovo 12/2011 a taky to nakonec posunuli na 12/2012 ... tohle bude zřejmě stejný případ

Autor:  michal [ 23.6.2015 11:15:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Jinými slovy za nedodržení smluvního termínu vám zaplatíme ještě víc, než za dokončení s předstihem, protože jinak by to vypadalo, že je něco v nepořádku, co...? :ko:

Autor:  Lenny [ 23.6.2015 11:34:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Máte zajímavé představy o fungování staveb. Ve smlouvě o dílo se píše toto:
Termín dokončení a termín zprovoznění je 22 měsíců od zahájení stavby.
Smluvní pokuta za nedodržení lhůty pro dokončení stavby je 250 000 Kč za každý den prodlení.
Smluvní pokuta za nedodržení lhůty pro zprovoznění stavby je 500 000 Kč za každý den prodlení.

Autor:  bumbik [ 23.6.2015 11:36:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Lenny díky za osvětlení faktů, je tedy zřejmě, že hoši se zřejmě do toho brzy zakousnou opravdu mravně !!! (včera bylo pozdě)

Autor:  Jirka L [ 23.6.2015 17:46:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

po přeložce VN se konečně bude moct zbourat tahle barabizna :-)

Autor:  michal [ 24.6.2015 8:45:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Lenny píše:
Máte zajímavé představy o fungování staveb. Ve smlouvě o dílo se píše toto:
Termín dokončení a termín zprovoznění je 22 měsíců od zahájení stavby.
Smluvní pokuta za nedodržení lhůty pro dokončení stavby je 250 000 Kč za každý den prodlení.
Smluvní pokuta za nedodržení lhůty pro zprovoznění stavby je 500 000 Kč za každý den prodlení.


To byla jen jistá míra ironie vyplývající z příspěvku, kdy se dokončení stavby, která měla jistě také nějakou tu pokutu za prodlení ve smlouvě, posunulo o rok a předpokládám, že se nic nestalo. Tam to jistě ale šlo hodit na ty nevykoupené pozemky v Rychalticích... Ale ať už jsou moje představy jakkoli blízké či vzdálené realitě fungování tohoto stavebního odvětví, myslím, že se všichni shodneme na tom, že 19 měsíců na tento úsek není zrovna hodně času, a má-li se to zprovoznit v deklarovaném termínu, chtělo by to opravdu rozjet naplno v řádech dnů, nikoliv týdnů...

Autor:  vondr [ 26.6.2015 12:13:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

fotky od Borise z neděle 21.6.2015
https://www.icloud.com/sharedalbum/cs-c ... 8EH6Jr7uel

Autor:  michal [ 26.6.2015 12:59:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Díky :ok: Musím říct, že situačka stavby by se mi velmi líbila. A jistě musí existovat, když už se začíná stavět. O směrovém vedení už něco málo napovídá průsek, který podle mě ukazuje, že se nová osa v tom stoupání proplétá se stávající I/4, která je jednou na té a podruhé na té straně a až za křižovatkou s II/118 se stává ze stávající I/4 "poloviční profil" v ose budoucí R4. Jinými slovy se domnívám, že jakmile se rozeběhne stavba naplno a bude vše odtěženo, nepůjde stávající komunikaci nadále využívat a bude se muset jezdit po nově vybudované doprovodné komunikaci. Ale situačka by můj případný omyl uvedla na pravou míru.

Autor:  adamos [ 26.6.2015 13:17:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Myslím, že Michal to popsal přesně: odtěžit, vybudovat doprovodnou komunikaci, převést dopravu a pak teprve stavět R4. A na ty víkendový fronty v pátek tam a v neděli zpátky už se těším, to bude maso - ostatně jako na všech podobných stavbách.

Autor:  Pavel_t [ 27.6.2015 12:23:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: R4 Skalka – Háje – Milín – Lety

Minulou nedeli brzo dopoledne jsem mel cestu temer kolem tak jsem si udelal zajizdku a z R4 pokracoval az na krizovatku Haje, tam odbocil na 118 smer Kamyk nad Vltavou. Vypada to tam tak jak posledni linkovane fotky. I v nedeli nejaka cinnost byla videt, zahledl jsem asi 3 bagry a i par lidi. Spise nez prace na stavbe to ale vypadalo, jako ze neco dodelavaji nebo pripravuji na dalsi pracovni tyden. Myslim, ze jsem zahledl nekoho z nich s pilou, tak bud kradli drevo a nebo dotezovali stromy na ktere se zapomelo nebo byly poskozeny pri dalsich pracich.

Zarazila me ale jedna vec na 118 smerem na Kamyk. Podle vsech vykresu se ma silnice posunout mirne na jih a v puvodni trase ma byt jen najezdova rampa a zbytek silnice zrusen. Nicmene az za zatacku coz je tak 500m a za mistem kde by se mela silnice vratit do puvodni trasy, byly odtezeny stromy na sever od silnice. Naopak na druhe jizni strane skoncila tezba drive. Netusite nekdo jak to tam tedy bude nebo jaky je duvod tak dlouheho odtezeni stromu?

Stránka 14 z 41 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/