| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=80&t=1435 |
Stránka 29 z 41 |
| Autor: | dusek [ 16.3.2017 8:57:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Musím teda říct, že ty záběry z dronu jsou opravdu bomba |
|
| Autor: | Honey72 [ 16.3.2017 14:57:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
vondr píše: pěkné video o výstavbě MÚK Háje https://www.youtube.com/watch?v=aIdrx66KPRA&t=288s Trošku mě rozesmál hned začátek videa, jak tam přímo pod dronem zmateně sem a tam pobíhá jakýsi pracovník v červeném oblečení. Doslova by se hodil titulek "drony útočí" |
|
| Autor: | Majkii [ 22.3.2017 13:41:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Tisková zpráva ŘSD o uzavírce u Příbrami. Infografika To křížení směrů Praha - kruháč a Příbram - kruháč pod mostem je nakresleno zřejmě špatně a budou až na kruháč dovedeny samostatně. |
|
| Autor: | outdoor [ 24.3.2017 6:42:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
škoda, že nestihli dříve východní obchvat Příbram, mohli to hodit tudy a zavřít celou 4 až po Milín a v klidu stavět... |
|
| Autor: | vondr [ 24.3.2017 10:13:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Dnes začíná půlroční uzavírka na Skalce, lidé se bojí zdržení a kolon http://www.pribram.cz/clanek/dnes-zacin ... olon/6814/ |
|
| Autor: | michal [ 24.3.2017 12:20:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Chci se zeptat věci znalých - o kolik déle by stavba trvala a byla dražší, pokud by se stavělo za provozu? Uzavírku kvůli bourání beru, tam asi to divadlo s nočním koncertem stavebních strojů není třeba. Ale proč se pak nemůže stavět při zachování provozu na D4? Obávám se, že s blížícími se jarními a letními víkendy bude situace v pátek a v neděli katastrofální, o prázdninovém provozu nemluvě, protože na totální kolaps stačí svedení do jednoho pruhu na 39. km směr Praha, natož projíždění přes kruhák... Mám z této uzavírky pocit, že si státní správa řekla "však oni si zvyknou", místo aby se snažila najít co nejméně bolestivé řešení. A to jen kvůli tomu, že to není tak sledované jako D1... Ale rád se nechám vyvést z omylu. |
|
| Autor: | vondr [ 24.3.2017 12:34:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
myslím si,že uzavírku pod mostem využijí i k bezproblémovému napojení nového úseku na stávající D4 |
|
| Autor: | papadeloco [ 24.3.2017 12:35:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
michal píše: Chci se zeptat věci znalých - o kolik déle by stavba trvala a byla dražší, pokud by se stavělo za provozu? Uzavírku kvůli bourání beru, tam asi to divadlo s nočním koncertem stavebních strojů není třeba. Ale proč se pak nemůže stavět při zachování provozu na D4? Obávám se, že s blížícími se jarními a letními víkendy bude situace v pátek a v neděli katastrofální, o prázdninovém provozu nemluvě, protože na totální kolaps stačí svedení do jednoho pruhu na 39. km směr Praha, natož projíždění přes kruhák... Mám z této uzavírky pocit, že si státní správa řekla "však oni si zvyknou", místo aby se snažila najít co nejméně bolestivé řešení. A to jen kvůli tomu, že to není tak sledované jako D1... Ale rád se nechám vyvést z omylu. No nejsem odborník, ale hádám, že to bude tím, že bude úplně chybět hodně důležitý most na silnici první třídy. Na D1 se bourají mosty nějakých silnic III. tříd, kde je úplně jiná intenzita dopravy. Zde však není jen cesta Praha - Strakonice, ale také Plzeň - Příbram - Sedlčany. Ale to je jen můj pohled laika. |
|
| Autor: | michal [ 24.3.2017 13:30:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
No ale nemělo by se tím spíš, když jde o most převádějící důležitou silnici I. třídy přes dálnici, hledat co nejméně bolestivé řešení...? Z toho vedení dopravy "po zbourání" mám pocit, že provoz na I/18 je důležitější než provoz na D4. Přitom se to tam kříží, směr Praha- Strakonice protíná směr Sedlčany-Příbram i Příbram-Sedlčany. A do toho je ještě směr Strakonice-Praha. Přitom třeba auta ve směru Sedlčany-Příbram se mohla poslat na múk Dobříš-jih, tam by se otočila a jela zpět po D4 na Příbram... Ta logika - bourá se most převádějící cestu přes dálnici, tak zavřeme na půl roku dálnici - ta mi uniká. A co se týče napojení nové části D4 - byl by takový problém udělat nějakou další etapu, kdy by se to změnilo, až by bylo napojení zcela připravené (protože pochybuju, že v pondělí tam naběhne Skanska a začne napojovat nový úsek). Prostě na půl roku se to zavře a basta a vlezte nám na záda...? |
|
| Autor: | Honey72 [ 24.3.2017 15:21:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Normálně trvá cesta z Příbrami na dálniční obchvat Dobříše 13 minut (16 km). Po té šílené objížďce kolem Milína, jak si ŘSD představuje, to bude minimálně 25 minut (26 km). Takže místní a navigace povedou auta spíše po silnicích III.tříd 11417 (přes Suchodol), pak odbočí na 11421 (nebo 11418) a nakonec z 00412 se na exitu 32 dostanou na D4 - trasa má 19 minut (17 km). Samozřejmě jen pro osobáky. |
|
| Autor: | Majkii [ 24.3.2017 15:38:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Ale tento stav potrvá přeci jenom jeden víkend. |
|
| Autor: | michal [ 24.3.2017 15:45:31 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety | ||
Mně to právě přijde, že I/18 žádnou objížďku nemá, ta bude projíždět stavbou a křížit se s dálnicí. Soudím podle infografiky. Takže zatímco by každý čekal, že objížďka bude pro provoz silnice I. třídy, tady se to vyřešilo tím, že se do kruhového objezdu se silnicí I. třídy píchne dálnice. A ještě k tomu to křížení těch směrů v místě konce D4, jak tam směr Praha - Strakonice jede přes Příbram-Sedlčany... P.S. Řeším stav po bourání, nikoliv tento víkend.
|
|||
| Autor: | Majkii [ 24.3.2017 16:04:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Já zase reagoval na objížďku kolem Milína, která je jenom tento víkend. Jak už jsem psal, je to na 99% špatně nakreslené v té grafice, ten kruháč má totiž 5 ramen a směr od Dubence a od Příbrami do něj budou zapojeny samostatně. Nepíšu nikde, že je to ideální a taky mi tam některé věci přijdou zvláštní (například, že dálnice se na půl roku zavírá kvůli demolici mostu, přičemž po té samé dálnici pod mostem povede objížďka té I/18 z mostu), jen se to snažím vysvětlit z toho co vím. |
|
| Autor: | michal [ 24.3.2017 17:31:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Pokud je hotová tato https://mapy.cz/turisticka?vlastni-body&x=14.0862449&y=49.7030950&z=17&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9gDkzxVncU&ud=49%C2%B042%2713.203%22N%2C%2014%C2%B05%2718.303%22E přeložka budoucí II/604, tak pak to možná bude jen o něco málo lepší... Ale podstatu věci to nijak nezmění... |
|
| Autor: | JAnD [ 24.3.2017 18:34:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
michal píše: Pokud je hotová tato https://mapy.cz/turisticka?vlastni-body&x=14.0862449&y=49.7030950&z=17&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9gDkzxVncU&ud=49%C2%B042%2713.203%22N%2C%2014%C2%B05%2718.303%22E přeložka budoucí II/604, tak pak to možná bude jen o něco málo lepší... Ale podstatu věci to nijak nezmění... Hotová je. |
|
| Autor: | Hanes [ 24.3.2017 20:15:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Na webu ŘSD je trošku jiná grafika než tady dal Michal. https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/02fa ... 039463e641 |
|
| Autor: | papadeloco [ 24.3.2017 21:45:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Hanes píše: Na webu ŘSD je trošku jiná grafika než tady dal Michal. https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/02fa ... 039463e641 Tipuji, že to je ta samá, akorát vyřízlá |
|
| Autor: | Hanes [ 24.3.2017 21:55:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
A bez provozu pod mostem...... |
|
| Autor: | kasme [ 24.3.2017 22:11:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
papadeloco píše: Hanes píše: Na webu ŘSD je trošku jiná grafika než tady dal Michal. https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/02fa ... 039463e641 Tipuji, že to je ta samá, akorát vyřízlá Někteří asi nenašli druhou stránku vondr píše: Dnes začíná půlroční uzavírka na Skalce, lidé se bojí zdržení a kolon http://www.pribram.cz/clanek/dnes-zacin ... olon/6814/ Na fotkách a videích v aktualizovaném článku je vidět provoz na nové části II/604 od kruháku k Dubenci Stačí se naučit jezdit trochu svižněji na OK a bude to OK A jaké řešení tedy navrhujete? |
|
| Autor: | JirkaS [ 24.3.2017 22:24:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Mimochodem, proč vlastně není stará komunikace značena jako II/604 ale III/00412? |
|
| Autor: | kasme [ 24.3.2017 22:34:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Stavba mostu uzavřela dálnici D4 u Příbrami, uzavírka potrvá až do září 24. března 2017 18:20 Dnes začala dlouhodobá a pro řidiče nepříjemná uzavírka dálnice D4 u 41. kilometru na Příbramsku. Kvůli demolici a následné stavbě nového mostu zde bude doprava omezena až do konce září. Řidiči mohou na místě očekávat kolony, hlavně v pátek a v pondělí. Zdroj: http://praha.idnes.cz/uzavirka-dalnice- ... zpravy_rsr |
|
| Autor: | Honey72 [ 24.3.2017 22:59:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
JirkaS píše: Mimochodem, proč vlastně není stará komunikace značena jako II/604 ale III/00412? V době kdy se stavěla původní rychlostní silnice R4, tak ještě doprovodné komunikace být nemusely a pokud nějaké byly, nemusely být druhé třídy. Dodnes tento stav trvá např. i podél D6, D7, D46, D52 nebo u bývalé R35 do Liberce. "Doprovodky" druhé třídy se začaly budovat spolu s rychlostními silnicemi až poměrně nedávno. |
|
| Autor: | kasme [ 26.3.2017 1:42:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
a je po mostu... Citace: Sledujeme on-line: Dnes začíná bourání mostu u Skalky 25. března 2017 (07:09) Na dálnici D4 dnes začíná přestavba mostu přes dálnici. Auta nebudou moci projíždět pod mostem, ale budou se mu vyhýbat po souběžné silnici třetí třídy od Dlouhé Lhoty, okružní křižovatce a nové silniční spojce na Dubenec. Objížďka potrvá až do zprovoznění nového mostu na konci září. Demolice starého mostu je plánována o víkendu, od pondělí do podzimu se bude stavět nový. Cena přestavby je 36 milionů korun bez DPH, sdělil ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. http://www.pribram.cz/clanek/sledujeme- ... alky/6821/ |
|
| Autor: | vondr [ 26.3.2017 14:36:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
demolice mostu: https://www.youtube.com/watch?v=iQOzEttZqWY |
|
| Autor: | vondr [ 26.3.2017 19:25:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety |
Další video ze stavby mostu v MÚK Háje https://www.youtube.com/watch?v=k-MCT0a1vks&t=5s |
|
| Stránka 29 z 41 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|