České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D4] Skalka – Háje – Milín – Lety
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=80&t=1435
Stránka 30 z 41

Autor:  Jirka L [ 26.3.2017 20:21:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

já jsem v tom autě nebyl, ale díky tomu máme zachycený posledního den provozu po mostě :-)




provoz jak v pátek (sám jsem projížděl kolem 17:30) tak i v neděli byl nečekaně plynulý

Autor:  vondr [ 26.3.2017 20:41:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Jirka L píše:
já jsem v tom autě nebyl, ale díky tomu máme zachycený posledního den provozu po mostě :-)

provoz jak v pátek (sám jsem projížděl kolem 17:30) tak i v neděli byl nečekaně plynulý

obě videa jsou totožná, nenastala chyba při nahrávání

Autor:  Jirka L [ 26.3.2017 22:01:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

díky moc za upozornění, tady je správné video

Autor:  michal [ 27.3.2017 8:45:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Osobní poznatky z pátečního (cca. 19:00) a nedělního průjezdu (cca. 18:30). Provoz byl překvapivě plynulý. Ale nebylo to dáno kvalitou dopravního řešení, byl výrazně menší provoz než bych v této době čekal. Dost lidí možná odradil právě výhled stání v kolně. Toto tedy dříve nebo později zmizí.
Osobně vidím v řešení, se kterým se musíme smířit, jeden veliký nedostatek - ve směru na Strakonice je provoz nejprve sveden do jednoho pruhu, aby byl následně rozdělen na tu objížďku, nebo na sjezd Příbram. To považuji za hrubou chybu, zbytečně to může ucpat sjezd na možnou objížďku přes Příbram, což by přitom celé situaci výrazně odlehčilo. Pokud se pamatuji dobře, když se stavěl kruhový objezd na I/18 v rámci stavby Skalka-II/118, byl jeden ze směrů po poměrně dlouhou dobu veden objížďkou. I proto je pro mě dost nepochopitelné, že v okamžiku, kdy chybí ten most, tak se to objížďkou neřeší.

Autor:  outdoor [ 27.3.2017 9:58:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

kasme píše:

Dnes začala dlouhodobá a pro řidiče nepříjemná uzavírka dálnice D4 u 41. kilometru na Příbramsku. Kvůli demolici a následné stavbě nového mostu zde bude doprava omezena až do konce září. Řidiči mohou na místě očekávat kolony, hlavně v pátek a v pondělí.



hold se budou muset hledat i jiné trasy na jih nebo by pražáci měli omezit cesty na chalupy nebo rovnou zvolit jiný druh dopravy....

Autor:  mapman [ 27.3.2017 10:20:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

michal píše:
Osobně vidím v řešení, se kterým se musíme smířit, jeden veliký nedostatek - ve směru na Strakonice je provoz nejprve sveden do jednoho pruhu, aby byl následně rozdělen na tu objížďku, nebo na sjezd Příbram. To považuji za hrubou chybu, zbytečně to může ucpat sjezd na možnou objížďku přes Příbram, což by přitom celé situaci výrazně odlehčilo. Pokud se pamatuji dobře, když se stavěl kruhový objezd na I/18 v rámci stavby Skalka-II/118, byl jeden ze směrů po poměrně dlouhou dobu veden objížďkou. I proto je pro mě dost nepochopitelné, že v okamžiku, kdy chybí ten most, tak se to objížďkou neřeší.


To je věc subjektivního pohledu. Kdyby pravý pokračoval na Příbram a levý na objížďku, tak by spousta řidičů mohla směr na Strakonice minout a skončila by v Příbrami. Tohle řešení se zavřením nejdřív levého pruhu a pak odbočením na Příbram je ideální z hlediska eliminace zmatkování lidí z toho, že nečtou značky a vyberou špatný pruh. Riziko kolon je tu nízké a je ovlivněné už i propustností uzavírky v režimu 1+1 u Mníšku, kde se letos bude opravovat druhý most.

Pro řidiče, kteří tu jezdí běžně a čtou značky by samozřejmě bylo lepší nechat 1 pruh pro Příbram a 1 pro Strakonice a Sedlčany...

Autor:  jasanek [ 28.3.2017 19:32:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

D4-stavba mostu Háje
https://www.youtube.com/watch?v=k-MCT0a1vks

Autor:  vondr [ 6.4.2017 7:53:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

další super video z výstavby mostu v MÚK Háje https://www.youtube.com/watch?v=SsHRWw1-htY

Autor:  michal [ 6.4.2017 8:40:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Člověk se pomalu začne víc těšit na nová videa než na otevření dálnice... :D

Autor:  ku8a [ 7.4.2017 18:18:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Dneska projeto v obou směrech a v cca 17 hodin při cestě směr Praha jsem projížděl okolo štrůdlu ve protisměru, co jel krokem a měřil od II/118 ke kruhovému objezdu na I/18, to je cca 5km. Vypadá to, že pátky odpoledne a soboty ráno s blížícím se letem budou o hubu.

Autor:  JAnD [ 7.4.2017 19:53:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

ku8a píše:
Dneska projeto v obou směrech a v cca 17 hodin při cestě směr Praha jsem projížděl okolo štrůdlu ve protisměru, co jel krokem a měřil od II/118 ke kruhovému objezdu na I/18, to je cca 5km. Vypadá to, že pátky odpoledne a soboty ráno s blížícím se letem budou o hubu.

v neděli později odpoledne to na Prahu popojíždívá už od Čimelic

Autor:  Michal R [ 7.4.2017 23:24:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

JAnD píše:
ku8a píše:
Dneska projeto v obou směrech a v cca 17 hodin při cestě směr Praha jsem projížděl okolo štrůdlu ve protisměru, co jel krokem a měřil od II/118 ke kruhovému objezdu na I/18, to je cca 5km. Vypadá to, že pátky odpoledne a soboty ráno s blížícím se letem budou o hubu.

v neděli později odpoledne to na Prahu popojíždívá už od Čimelic


U nebožáků, co musí autem směrem na Plzeň či Příbram, to chápu. Ale kdo jezdíte na Prahu, tak večer před setměním lze Prahu přes Tábor dát pod dvě hodiny, je to plné, ale jede se plynule. Dokud se auta vrací jen ze Šumavy, tak je určitě lepší jet ČB - Praha přes Tábor. Jak se přidají lidi z Chorvatska, tak to začne být špatný všude... 8-)

Autor:  kasme [ 10.4.2017 15:37:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Pavel Švestka s.r.o. nahrál video

Demolice mostu - D4, Skalka u Příbrami

https://www.youtube.com/watch?v=07DS4L5khNs

Autor:  Lynx [ 10.4.2017 15:49:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Demolice žb mostů nad dálnicemi - Dříve věc neobvyklá a v posledních letech naopak tak častá, že se na to naše firmy stanou světovými odborníky :) Akorát si kladu otázku, jestli by nemohla být životnost mostů delší než pouhých pár desetiletí ? S tou starou neúdržbou už nic neuděláme, ale má ŘSD plán do budoucna, jak o nové mosty pečovat, aby se Ti mladší z nás nedožili jejich demolice ? Bohužel o tom dost pochybuji, ale třeba se mýlím. Je tristní když se bourá takhle "mladá" konstrukce

Autor:  Lenny [ 10.4.2017 15:59:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

U D1 se mosty demolují především z důvodů prostorového uspořádání pod nimi. Tento most byl z nosníků I-73, u kterých je obecně problém se zatékáním vody, není to dobře konstrukčně vymyšleno.

Autor:  Lynx [ 10.4.2017 16:00:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Ok, díky za odbornou připomínku.

Autor:  Jirka L [ 16.4.2017 19:49:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety




Autor:  Jirka L [ 5.5.2017 19:16:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

dnešní průjezd:

Autor:  pivko [ 9.5.2017 12:09:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Jel jsem tam teď v pátek večer tam a v pondělí večer zpět. V pátek večer ještě v půl osmé zdržení 40 minut, v neděli večer kolem osmé již bez problému, protože provoz byl minimální. Tohle místo podle mě není schopno jakoukoli větší než minimální zátěž unést. Zajímaly by mě dvě věci: Jednak, zda to opravdu musí být celé prázdniny takto a nenašlo by se lepší řešení. A potom: až se to v září nebo kdy zprovozní, odstraní to ty kolony směrem na Prahu nebo ne? Měl jsem vždy dojem, že důvod vzniku těch kolon se jmenuje Dubenec, ale zas tak často tam nejezdím...

Autor:  outdoor [ 9.5.2017 12:46:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

pivko píše:
Jel jsem tam teď v pátek večer tam a v pondělí večer zpět. V pátek večer ještě v půl osmé zdržení 40 minut, v neděli večer kolem osmé již bez problému, protože provoz byl minimální.

ten pondělní min. provoz byl dán sledováním televize (prej se hraje ňákej hokej) byl jsem též na cestě a překvapen, že po třech dnes volna byl tak malý provoz....

Autor:  michal [ 9.5.2017 12:51:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Ano, provoz večer byl minimální, protože pětka byla někdy mezi čtvrtou a šestou... Jinak most II/118 je již odstrojován. Čekal bych větší aktivitu z hlediska konstrukčních vrstev samotné dálnice, které v tom stoupání zatím vůbec nevznikají (mezi podchodem do Bytízu a II/118). Jen je tam ta kanalizace, z velké části jsem zahlédl ještě pouze odfrézované podloží staré I/4. Kolem Dubence to ale už vypadá kloudně, snad se brzy začne pokládat povrch, i když tam to asi budou chtít udělat celé rovnou s napojením na konec D4. Když si vezmu, jaký náskok má D11 u HK, tak tady mají teda fakt co dělat...

Autor:  jozka [ 9.5.2017 20:48:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Jel jsem tam kolem druhe a jelo to, ale strudl solidni.

Autor:  adamos [ 10.5.2017 13:41:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

pivko píše:
A potom: až se to v září nebo kdy zprovozní, odstraní to ty kolony směrem na Prahu nebo ne? Měl jsem vždy dojem, že důvod vzniku těch kolon se jmenuje Dubenec, ale zas tak často tam nejezdím...

Ano, velkou část kolon má na svědomí Dubenec, kde se brzdí na 40 občas i na míň, staví se u stánků, vyjíždí od benzínek atd.
Kvanta aut od Písku neubudou, ale podle mě pojedou o dost plynuleji. Nejtěžší situace asi zůstane mezi křižovatkou Lety a Milínem. Nepojede se tu současnou dvacítkou, ale 70-80, což ve víkendové špičce bude znamenat "bez kolon".
Jsem ale zvědavej, co to udělá na dojezdu ku Praze. Teď jsou auta dávkována právě tím Dubencem, ale až se to "bez front" nahrne na Prahu, možná se budeme divit.

Autor:  neo [ 14.5.2017 7:52:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Mě by také zajímalo, koho napadlo a kdo schválil, že se dálnice a jednička svedou na kruháč o poloměru 5 metrů... Vážně to nešlo udělat jinak, např. aby kruháč byla dočasně standardní křižovatka s hlavní silnící ve směru dálnice? Takhle hlavní proud dává přednost autům od Příbrami, což mi nepřijde zrovna dopravně optimální.

Přijde mi, že se vyšlo vstříc stavbařům, aby to měli jednoduché, ale na uživatele/řidiče se z vysoka...

Autor:  jozka [ 14.5.2017 7:57:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D4] Skalka – Háje – Milín – Lety

Myslim, ze takhle to je uz leta na krizovatce v Letech. Nasledky snad nemusim vysvetlovat...

Stránka 30 z 41 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/