D4 obecně

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 obecně

Příspěvek od Aram96 »

Aha, paráda :ok: dík
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D4 obecně

Příspěvek od Matezs »

Aram96 píše:Už je ta věta o odvolání i u úseku MILE :o
Počátkem září 2019 bylo vydáno změnové územní rozhodnutí pro zesouladění s DSP, proti kterému však bylo podáno odvolání. Po získání pravomocného ÚR bude ihned podána žádost
o stavební povolení.
To jako nebylo ještě rozhodnuto o odvolání, když bylo podáno někdy v 10/19 ?? :o
Odvolání staženo viz leták: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/69/ ... n-lety.pdf
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 obecně

Příspěvek od Aram96 »

Super :ok:
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D4 obecně

Příspěvek od 1975 »

...ale teprve teď se bude žádat o SP? Což trvá obecně klidně přes rok...nebo tady jeto nějak "předjednané"?
Aram96
Příspěvky: 7892
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 obecně

Příspěvek od Aram96 »

Já si myslím, že pokud teď započne řízení, tak nejpozději do konce roku musí být pravomocné, pokud nebudou chybět podklady (což nepředpokládám) a pokud na to nebude jedna paní, která neví která bije (ala 511) ;)
Věřím pořád v papírové zahájení letos, i kdyby 12/2020. Zima se totiž dá úplně s přehledem počítat na přípravné práce a jaro jedeme naplno :kladivo:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D4 obecně

Příspěvek od martini »

Pro stavební řízení je vše kromě dočasného vynětí z PUPFL a verifikace MŽP připraveno, tj. stavební řízení vidím k zahájení cca v květnu, do září by mohlo být v právní moci.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D4 obecně

Příspěvek od Majkii »

Honey72 píše:Dálniční zastávka Mníšek-závod je také pěkná kravina. Zastávka je pouze jednosměrná, takže v opačném směru linky na dálnici nestaví, pouze na další zastávce vzdálené 550 metrů po sjetí z dálnice. Takže tuto zastávku zrušit očividně lze a kvůli pouhé jedné lince 393 Příbram-Praha, navíc expresní není možné ponechávat tak nebezpečnou situaci. A jestli lidem z Mníšku nestačí kupa jiných linek, musí si obec holt vybudovat u sjezdu zastávku.
Tahle zastávka by se měla zrušit v rámci opravy s názvem "D4 PS Mníšek pod Brdy - Kytín a MÚK EXIT 18 PS, oprava povrchu a odvodnění", na kterou se dnes objevilo stavební povolení. Je tam k tomu i zajímavé odůvodnění včetně boje města, ROPIDu a IDSK za zachování zastávky.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D4 obecně

Příspěvek od martini »

Je to boj s tou zastávkou a to se jedná o 1 kus...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: D4 obecně

Příspěvek od Svatosp »

Jeste jich je tam dalsi 5 ks. To bude na dalsich 20 let!
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 obecně

Příspěvek od michal »

Nevím jak vy, ale já teda zažil podstatně víc nebezpečných situací způsobených střelci, kteří letí 180 km/h, aby se 200 metrů před sjezdem začli cpát do odbočovacího pruhu na Mníšek. Takže mně osobně spíš než zastávky vadí na D4 lidi... :crazy: Ale to není samozřejmě jen o D4...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: D4 obecně

Příspěvek od Saljack »

Jasně debilové se vždy najdou. Ale tomuhle se opravdu nedá říkat odbočovací pruh a nemá to na dálnici co dělat. Ok chtějí zastávku, tak ať zavřou sjezd a udělájí zastávku tak aby odpovídala dálnici. Navíc ať mi někdo vysvětlí k čemu je zastávka jenom v jednom směru. To se ti lidé pak vracejí teleportem nebo jak?
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D4 obecně

Příspěvek od JAnD »

Saljack píše:Navíc ať mi někdo vysvětlí k čemu je zastávka jenom v jednom směru. To se ti lidé pak vracejí teleportem nebo jak?
Ve směru na Prahu bus (málokterý) sjel z dálnice, dojel na zastávku, https://mapy.cz/s/bedolovodu vrátil se na dálnici.

ve směru na Příbram pak část spojů přes Dobříš zastavovala zde.
ovšem to bylo v době před PID, teĎ už tam pár let nejezdívám.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: D4 obecně

Příspěvek od Maniac »

Mě spíš překvapuje, že po blamáži s motocentrem ŘSD je nepoučitelné a opět se opovažuje nějakou takovouhle akci spojovat s rekonstrukcí. Aby jsme pak 10 let nejezdili kolem zastávky ve zúžení.... :(
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: D4 obecně

Příspěvek od Geo »

michal píše:Nevím jak vy, ale já teda zažil podstatně víc nebezpečných situací způsobených střelci, kteří letí 180 km/h, aby se 200 metrů před sjezdem začli cpát do odbočovacího pruhu na Mníšek. Takže mně osobně spíš než zastávky vadí na D4 lidi... :crazy: Ale to není samozřejmě jen o D4...
Coz je je jeste lepsi, kdyz se takovej strelec snazi sjet do Mnisku, zatimco ja se snazim opustit zastavku, kam jsem omylem zajel misto sjezdu do Mnisku.

Tohle tam nema co delat, protoze i kdyz ten strelec nejede 180, tak to fakt neni dobry reseni.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D4 obecně

Příspěvek od jozka »

Copa Mnisek... nejlepsi bylo, kdyz jsem sjel (ze smeru Praha) a hned v zatacce mne odchytil duchodce bez vesticky s placackou, ze dal nesmim, ze se tam filmuje. Jen sok muze vysvetlit skutecnost, ze jsem toho debila nehodil do skarpy a nevjel do zaberu, protoze mi tam bylo... rekneme velmi nekomfortne. Ale je pravda, ze kdyz mne po dvou minutach milostive pustil dal, chvili jsem se zaobiral myslenkou, ze na ne zavolam policajty.
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: D4 obecně

Příspěvek od Svatosp »

Maniac píše:Mě spíš překvapuje, že po blamáži s motocentrem ŘSD je nepoučitelné a opět se opovažuje nějakou takovouhle akci spojovat s rekonstrukcí. Aby jsme pak 10 let nejezdili kolem zastávky ve zúžení.... :(
To by nemelo hrozit, protoze ta zastavka neni vedena jako stavba.
Se vubec divim, ze ty zastavky nezrusi RSD smahel vsechny, takovyhle vysirani s jednou budkou.
U toho zminovaneho motocentra u Tabora misto aby tam udelali radsi provizorni najezd/sjezd aby se tam mohlo jezdit , to nemuzou. A tady maji hafo zastavek a nikoho to moc netrapi... Takze Kocourkov.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: D4 obecně

Příspěvek od MiKu »

Z dálnice D4 zmizí autobusové zastávky, výstavba nových začne zřejmě až po roce 2025
Zástupci obcí už v minulosti namítali, že úsek před Prahou stejně není technicky uzpůsobený k tomu, aby se po něm jezdilo rychlostí 130 kilometrů v hodině. "Avšak toto snížení by muselo být doprovázeno automatickým úsekovým měřením, jinak od něj nelze očekávat výrazný efekt. Uvedeným řešením se již na podnět obcí Mníšecka zabýváme," uzavřel Jemelka.
Doplníte někdo rychlost a úsek? ;)
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 obecně

Příspěvek od michal »

Nemluví o úseku Lahovice - Jíloviště? :D
kot
Příspěvky: 10490
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D4 obecně

Příspěvek od kot »

Kdo ví co bude za 5 let. Dnešní plán se mezitím x krát změní. Nevytahoval bych kalhoty tak brzo, brod je kdesi v dáli...
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: D4 obecně

Příspěvek od MiKu »

Předpokládám, že jde o úsek Jíloviště - Mníšek pod Brdy a ta snížená rychlost je "dočasné" řešení, právě minimálně na těch 5 let.
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: D4 obecně

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

"Zástupci obcí už v minulosti namítali, že úsek před Prahou stejně není technicky uzpůsobený k tomu, aby se po něm jezdilo rychlostí 130 kilometrů v hodině."

Irelevantní. § 18 Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: D4 obecně

Příspěvek od theodor less »

Před školou v Horní Dolní chtějí osadit dopravní značku A132b Děti.

Irelevantní. § 4 Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví ...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: D4 obecně

Příspěvek od martini »

Jde o úsek Zbraslav-jih - Řitka, na to vznikla studie, která je citována v úvodu článku. Musím říci, že na rozdíl od minulých pokusů s tím nedobrým stavem něco dělat, tady máme kompromis se značnou většinou účastníků výstavbového procesu. Fakticky proti je jen obec Klínec, které bude zrušena zastávka na dálnici a nahrazena obsluhou přímo přes obec, ale s nižší frekvencí. Ostatní zastávky se podařilo zachovat "na dálnici", tj. v kolektorech, ocích MÚK či na Odpočívce (Líšnice).
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: D4 obecně

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

theodor less píše:Před školou v Horní Dolní chtějí osadit dopravní značku A132b Děti.
Irelevantní. § 4 Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví ...
To je dost odlišná situace, výstražná značka Děti nic neomezuje ani netvrdí, že něco nemá jakési parametry. A technická, je to A12b ;)
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 obecně

Příspěvek od michal »

Ono by stačilo udělat odbočovací a připojovací pruh u té Benziny stejně jako to je teď naproti, a hned by to bylo o něčem jiném. Jako častý host D4 vnímám jako neproblematičtější právě výjezd z benzínky a potom sjezd na Jíloviště, kde se tluče snaha začít to smažit na plný kotel se snahou zařadit se na poslední chvíli z plné rychlosti do toho krátkého odbočovacího pruhu plného aut. Tahle dvě místa vedou k prudkému brzdění, které se pak snaží střelci dohnat o to agresivnější jízdou... :roll: I když. Když vidím střelce, kteří to střihnou do pravého pruhu ještě přes plnou, nechajíce celý připojovák prázdný...
Odpovědět

Zpět na „D4“