D4 obecně

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D4 obecně

Příspěvek od jozka »

Ono taky dost zalezi odkud. Ze severu, kdyz musite prekonat Prahu, dava vetsi smysl D7+D0+D4 nez D8+Kbelska+JS+Chodov+I/3.
Mike
Příspěvky: 5002
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D4 obecně

Příspěvek od Mike »

což obecně potvrzuje chybějící prioritní 511
pak by to vypadalo jinak
ale já většinou zažívám hustý provoz až k Voticům, čili D4 není tak špatná volba
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
KIV
Příspěvky: 173
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D4 obecně

Příspěvek od KIV »

Jsem Budějičák, co pracuje v Dejvicích a na víkendy jezdí "na chalupu" do Budějk. Prakticky bez výjimky cestuji tunelem, Jižní spojkou, D1, I/3, D3 (nebo obráceně).
D4 využívám jen když předem zaslechnu v rádiu nějakou "jobovku" na I/3(D3). Pravidelně mi navigace ukazuje "Táborskou" cestu o 10-15 minut rychlejší než je "Písecká"
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D4 obecně

Příspěvek od jozka »

Coz je zajimave, protoze kdykoliv jsem chtel pouzit "Taborskou", vyzral jsem si neco z trojlistku JS/Chodov/3. Idealne vsechno, coz se mi na "Pisecke" nestalo. Tam byval problem s navratem cca Zaluzany - Dubenec, ale to bylo i na Taborske, cca Milicin - Mirosovice.

Ale zas na druhou stranu, jak jinak bych se v zivote dostal do Breznice, Pribrami, Zdic nebo na druhe strane do Vlasimi, ze...
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D4 obecně

Příspěvek od Tom od Budějc »

Já jsem si to jednou schválně měřil v reálném provozu (odjezd z ČB okolo 8:00 ve všední den), jak to vychází ve skutečnosti. Od cedule "České Budějovice" na výpadovce k D3 k ceduli "Praha" na D1, a stejně tak od cedule "České Budějovice" na I/20 na Písek k ceduli "Praha" na D4, mi to vyšlo naprosto shodně hodina a půl. Ostatní nuance jsou dány pak už jen hustším nebo řidším provozem, siliničářema na trase, nehodou atd. (třeba tento týden v úterý jsem to jel přes dvě hodiny kvůli nehodě v Olbramovicích). Proto jednotlivé trasy vybírám podle toho, na jaké místo v Praze jedu... A také po dostavbě D4 bude jednoznačně nejlépe vycházet trasa přes Písek...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: D4 obecně

Příspěvek od Saljack »

Po dostavbě D4 se začne překopávat I/20 a D3 bude snad již prodloužená za Budějovice, což může být pro někoho taky zlepšení než projíždět přes celé Budějovice. Ale sám jsem zvědavý. Navíc, když by D4 vzala podstatnou část z D3, tak se I/3 taky dost uvolní.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D4 obecně

Příspěvek od Majkii »

Tušíte někdo, co se schovává pod posledním bodem z příspěvku pana středočeského radního pro dopravu?
Doufáme také, že Ministerstvo dopravy přestane odmítat vybudování bus pruhu D4 - Praha (třetí pruh směr na Prahu).
wazer.cz
Pište česky, prosím!
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: D4 obecně

Příspěvek od mapman »

To je nějaký "supr trupr nápad" pana radního, který si myslí, že na D4 stojí denně do Prahy kolony a že tomu BUS pruh pomůže. Přitom každodenní dojížděči vědí, že ten problém je od Zbraslavi do centra a ne před tím. BUS pruh odmítá nejen MD, ale i ŘSD, protože nemá žádné dopravně inženýrské opodstatnění.
Viados
Příspěvky: 18
Registrován: 29.1.2014 13:59:30

Re: D4 obecně

Příspěvek od Viados »

Nevíte někdo o historii obchvatů Mníšku pod Brdy? V archivu ČUZK lze najít fotomapa z r. 1957, kde je vidět budovaný nebo čerstvě zprovozněný obchvat města na I/4, tedy 20 let předtím, než se tam začala stavět R4: https://ags.cuzk.cz/archiv/openmap.html ... BR22.09273

Je stávající II/116 vlastně tento "starý" obchvat?
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

Mám jen otázečku myslíte si že někdy do budoucna povede D4 do Strakonic ?
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
digrizak
Příspěvky: 10
Registrován: 16.10.2021 18:07:26

Re: D4 obecně

Příspěvek od digrizak »

Jsem ze severu Čech, takže názor mám asi zkreslený, ale mám pocit, že by se muselo změnit něco v dopravě i na bavorské straně. Zatím mám pocit, že D4 dává smysl po odbočku mezi Pískem a Strakonicemi, respektive dál supluje chybějící D3 směrem na České Budějovice.
Svatosp
Příspěvky: 465
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: D4 obecně

Příspěvek od Svatosp »

darwousek píše:Mám jen otázečku myslíte si že někdy do budoucna povede D4 do Strakonic ?
Ano, urcite to ma smysl. Naopak si dovolim tvrdit, ze by to chtelo min. 2+1 poradnou komunikaci az na hranicni prechod Strazny, ta komunikace tam je silena a zatizeni extremni.
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: D4 obecně

Příspěvek od HBA »

O prodloužení D4 z křižovatky Nová Hospoda, kde D4 končí, směrem na Strakonice a dále na hraniční přechod Strážný se nejspíš neuvažuje. Silnice I/4 od konce dálnice do Strakonic je pohodová, v územním plánu Strakonic je jakýsi východní obchvat, kterým by se nechalo Strakonicím vyhnout. Dále za Strakonicemi je ještě kus směrem k Volyni dobrý, pak už je to horší. Těsně po roce 1989 se řešil možný obchvat Volyně, který se nikdy nerealizoval - jedna jeho verze byla jen víceméně jen vyhnutí se náměstí. Co vím, tak lze na nějakém vláknu dohledat nějaké studie, zajímavý je například možný tunel pod Kubovou Hutí. Určitě bych za sebe nějaké řešení přivítal, na trase Strakonice-Vimperk-Strážný je několik nebezpečných úseků (Volyně, Zlešické zatáčky, Čkyně, výjezd z Vimperku apod.

Jinak pro méně znalé - rychlostní komunikace pokračuje od ukončení D4 směrem na Písek (silnice I/20), kterým prochází poměrně dobře a směrem k Protivínu a dále na Vodňany a České Budějovice to je už víceméně klasická silnice s problémovými úseky. Od Českých Budějovic se připravuje úprava nejméně k Češňovicím (odbočení na Prachatice a Vimperk po slušné II/145) v čtyřpruhovém uspořádání - a dále se mluví o uspořádání 2+1, i když by se asi zbylých cca 40 km mohlo někdy proměnit v dálnici. V každém případě dostavba nějaké D20 od Písku k ČB je taky nejspíš v nedohlednu a pochybuji, že bych se jí dožil.
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

Já bych chtěl tu D4 k Strakonicím je to hezká představa najet ve Strakonicích na dálnici a v Praze vyjet
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
dusek
Příspěvky: 31
Registrován: 10.11.2015 22:55:45

Re: D4 obecně

Příspěvek od dusek »

HBA píše:Co vím, tak lze na nějakém vláknu dohledat nějaké studie
Subfórum I/4
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

Jaká je budoucnost této restaurace https://mapy.cz/zakladni?x=14.0804028&y ... d=13125247 v letáku to vypadá že jí zruší
:cry: nebo takto výjezd z křižovatky k ní na letáku je ale pochybuji že restaurace bude fungovat
Naposledy upravil(a) darwousek dne 23.12.2021 20:00:02, celkem upraveno 1 x.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

To samé benzínka
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2067
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D4 obecně

Příspěvek od Jirka L »

Obojí zůstane přístupné, nic z toho se bourat nemá. I v letáku to je celkem zřejmé.
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

To ano ale myslím si že restauraci se nevyplatí fungovat když pochybuji že se tam zastaví jeden člověk z 1000 co pojede po D4
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: D4 obecně

Příspěvek od adamos »

Ta hospoda je zajímavý případ. Postavena zkraje devadesátek, pak rozestavěná asi 15 let chátrala, aby se z jednoho stavení stala snad poměrně slušná hospoda. Nikdy ale nepochopím, kdo jí povolil přímo pod vedením VVN v ochranném pásmu. Inu, devadesátky...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

K té D4 do Strakonic/na hranice "Uvažuje se o pokračování A 94 severně od Pasova ve směru k české hranici. Doprava v současnosti proudí z Pasova směrem na Prahu po spolkové silnici 12, pro kterou je plánováno rozšíření na tři jízdní pruhy. A 94 má být napojena na českou dálnici (do roku 2015 rychlostní silnici) D4 ve směru na Prahu . Konkrétní plány na pokračování obou silnic přes Bavorský les a Šumavu však německá ani česká strana nemají"
zdroj: https://de.wikipedia.org/wiki/Bundesaut ... te_note-18
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D4 obecně

Příspěvek od Honey72 »

Pochybuji, že by se o dálnici či jiné kapacitní komunikaci mezi Pasovem a Strakonicemi vážně uvažovalo. A94 možná vypadá, že míří k českým hranicím, ale ve skutečnosti k rakouským. A jen kvůli Rakušanům musela být trasa odkloněna na sever k Pasovu, protože trasu přes Rakousko zrušili a zbylo z ní pouhé torzo https://www.google.cz/maps/@48.2455574, ... a=!3m1!1e3 Na německé straně je několik desítek let stará komunikace až k hranicím, která bude maximálně upravena na tři pruhy. Ale to spíše kvůli kopcovitému terénu než nedostačujícímu provozu. Na české straně se v budoucnu plánuje téměř kompletní přeložení silnice, ale zatím jen dvoupruh. Provoz tu není a nikdy nebude tak silný a navýšení kapacity přes národní park a CHKO je spíš nežádoucí. Ke všemu existuje hned několik alternativ, kudy se dá do této části Bavorska pohodlně dojet.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

Dle mého dává smysl maximálně to prodloužení D4 do Strakonic já jen že jsem tohle našel na německé wiki a vcelku mě to zarazilo protože jsem žádné takové plány nikde jinde nenašel
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: D4 obecně

Příspěvek od Vitapb »

darwousek píše:Jaká je budoucnost této restaurace https://mapy.cz/zakladni?x=14.0804028&y ... d=13125247 v letáku to vypadá že jí zruší
:cry: nebo takto výjezd z křižovatky k ní na letáku je ale pochybuji že restaurace bude fungovat
Za mě osobně velká škoda, že to v projektu dopadlo tak, jak to dopadlo. Sice je to alibisticky obslouženo tím apendixem, ale myslím, že v praxi hospoda bude odepsaná a ta pumpa bude skomírat hůř, než skomírá teď. Pumpa je celkem rozlehlá a je škoda, že tedy bude zřejmě opuštěna. Mohla se přebudovat na pěknou odpočívku s napojením jak na D4 tak i na I/19. Místo toho zůstane stát, pravděpodobně tak jak je a zabere se k tomu fůra metrů na nové odpočívky u Čimelic. Ty navíc nebudou obslouženy žádnou místní komunikací, takže jezdit tam (nejen) do práce z okolí bude lahůdka. Pokud by tam pracoval například někdo z nedalekého Pohoří, musí udělat kvůli práci denně mazácké kolečko v délce pár desítek kilometrů. Vím, jsem přílišný idealista, ale prostě mi přijde že se to dalo udělat lépe a že okoli křížení D4 a I/19 by pro to bylo vcelku ideální místo.
darwousek
Příspěvky: 943
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

No právě mohla by to být krásná odpočívka ..... místo toho se u čimelic postaví zbrusu nová :crazy:
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Odpovědět

Zpět na „D4“