PPP na D4 - výstavba

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
EtanRoura
Příspěvky: 117
Registrován: 15.2.2022 23:36:41

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od EtanRoura »

A jel jste tou Vaší navrženou objízdnou trasou někdy? Já už nesčetněkrát a jako alternativní objízdnou trasu to fakt nedoporučuji. To není ani silnice III. třídy, to je pouhá obslužná komunikace tamních částí obce...
Vitapb píše:
michal píše:No... Myslím, že nedělní odpoledne a podvečer bude vždy vymalováno. Provoz od Březnice po I/66 bývá značný, nejsou to jen "objížděči", takže se ten had z I/4 pěkně potáhne po obchvatu, vratkou, po mostě a ke kruháči. A jestli nebude znemožněno odbočení doleva z I/4 do Milína na jižní straně obchvatu, tak pak asi tuplem... Holt se mělo stavět dřív, dokud nebyly takové intenzity :roll: :D Cesta přes Příbram bude sázka na jistotu, jen tam nesmí nic padat do cesty...
Sice nevím jak tyhle špičky pobírá silnice teďka, ale myslim si že to taková trága nebude... Říkal jsem si že budou kolony pod zbouranym mostem u sjezdu na Zvíkov, říkal jsem si že budou permanentní kolony u Euro transu, ale světe div se, za běžného provozu to neni žádný problém... Během špiček to bývalo přicpaný (asi teda míň) i na původní I/4. Samozřejmě jak se teď něco semele a Strakonická stojí, je to malér a zabitý jsou všechny cesty kolem. Jako případnou objízdnou trasu doporučuji spíš tudy, než přes Příbram: https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 02798&z=14
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

Ono si tu trasu stačí projet ve street view a hned je vidět že to není nic slavného. https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=633 ... 02277&z=17 Nedokážu si představit že bych se tu měl vyhýbat dalšímu autu.
EtanRoura píše:A jel jste tou Vaší navrženou objízdnou trasou někdy? Já už nesčetněkrát a jako alternativní objízdnou trasu to fakt nedoporučuji. To není ani silnice III. třídy, to je pouhá obslužná komunikace tamních částí obce...
Vitapb píše:
michal píše:No... Myslím, že nedělní odpoledne a podvečer bude vždy vymalováno. Provoz od Březnice po I/66 bývá značný, nejsou to jen "objížděči", takže se ten had z I/4 pěkně potáhne po obchvatu, vratkou, po mostě a ke kruháči. A jestli nebude znemožněno odbočení doleva z I/4 do Milína na jižní straně obchvatu, tak pak asi tuplem... Holt se mělo stavět dřív, dokud nebyly takové intenzity :roll: :D Cesta přes Příbram bude sázka na jistotu, jen tam nesmí nic padat do cesty...
Sice nevím jak tyhle špičky pobírá silnice teďka, ale myslim si že to taková trága nebude... Říkal jsem si že budou kolony pod zbouranym mostem u sjezdu na Zvíkov, říkal jsem si že budou permanentní kolony u Euro transu, ale světe div se, za běžného provozu to neni žádný problém... Během špiček to bývalo přicpaný (asi teda míň) i na původní I/4. Samozřejmě jak se teď něco semele a Strakonická stojí, je to malér a zabitý jsou všechny cesty kolem. Jako případnou objízdnou trasu doporučuji spíš tudy, než přes Příbram: https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 02798&z=14
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

EtanRoura píše:A jel jste tou Vaší navrženou objízdnou trasou někdy? Já už nesčetněkrát a jako alternativní objízdnou trasu to fakt nedoporučuji. To není ani silnice III. třídy, to je pouhá obslužná komunikace tamních částí obce...
Vitapb píše:
michal píše:No... Myslím, že nedělní odpoledne a podvečer bude vždy vymalováno. Provoz od Březnice po I/66 bývá značný, nejsou to jen "objížděči", takže se ten had z I/4 pěkně potáhne po obchvatu, vratkou, po mostě a ke kruháči. A jestli nebude znemožněno odbočení doleva z I/4 do Milína na jižní straně obchvatu, tak pak asi tuplem... Holt se mělo stavět dřív, dokud nebyly takové intenzity :roll: :D Cesta přes Příbram bude sázka na jistotu, jen tam nesmí nic padat do cesty...
Sice nevím jak tyhle špičky pobírá silnice teďka, ale myslim si že to taková trága nebude... Říkal jsem si že budou kolony pod zbouranym mostem u sjezdu na Zvíkov, říkal jsem si že budou permanentní kolony u Euro transu, ale světe div se, za běžného provozu to neni žádný problém... Během špiček to bývalo přicpaný (asi teda míň) i na původní I/4. Samozřejmě jak se teď něco semele a Strakonická stojí, je to malér a zabitý jsou všechny cesty kolem. Jako případnou objízdnou trasu doporučuji spíš tudy, než přes Příbram: https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 02798&z=14
Jistě, ale jsem skoro místní, takže u mě odpadá pochopitelná nejistota z použití těhle šousek. Michal tu zmiňoval objízdnou trasu přes Příbram a v těch časech co stojí Strakonická (asi mimo soboty dopoledne) jsem si takřka jist, že bude v podobnym stavu i Příbram (za současné konstelace). Navíc je to větší zajížďka, což ale není rozhodující. Zkrátka když to stojí cca od MÚK Háje (směr Budějovice) bylo by dle mého rychlejší použít tuhle cestičku, ač je to nouzovka, než jet přes Příbram. A aniž bych chtěl nějak obhajovat její kvalitu, při uzavření přeložky u Buku (12.10. kvůli nehodě) jsem tamtudy jel za kamionem s cisternou, to jsem si klepal na hlavu i já. :lol: :crazy:

Edit: Teď jsem si Michalův příspěvek znovu přečet a uvědomil jsem si, že píše o cestě v neděli směrem na Prahu, což dává menší logiku tuhle cestu použít. Výhodnější to bude v pátek od Prahy.
vondr
Příspěvky: 2916
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od vondr »

Od 1.12.2022 by se měla převádět doprava u Mirotic na další provizorní komunikaci
Přílohy
mirotice.jpg
mirotice.jpg (110.79 KiB) Zobrazeno 2936 x
dio.jpg
dio.jpg (127 KiB) Zobrazeno 2936 x
martink
Příspěvky: 148
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martink »

Jj, již tam připravují asfalt.

Zeptám se, velký nový most u Nerestců, nyní je tam "jedna řada" pilířů, ta ponese oba směry dálnice, nebo se tam bude stavět druhá řada pilířů? Předpokládám že druhá řada, že ty jedny pilíře nemohou nést všechny pruhy. Ale jsem laik :-)
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od MiKu »

To bude jen jedna:
Přílohy
SmartSelect_20221118_223024_Gallery.jpg
SmartSelect_20221118_223024_Gallery.jpg (319.8 KiB) Zobrazeno 2705 x
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martini »

martink píše:Jj, již tam připravují asfalt.

Zeptám se, velký nový most u Nerestců, nyní je tam "jedna řada" pilířů, ta ponese oba směry dálnice, nebo se tam bude stavět druhá řada pilířů? Předpokládám že druhá řada, že ty jedny pilíře nemohou nést všechny pruhy. Ale jsem laik :-)
Nějak si teď nejsem jist, že ta fotka od MiKu je od mostu přes Skalici, SO 201 na úseku Čimelice - Mirotice, ale ano, tam mohu potvrdit, že most bude tzv. bez zrcadla, tj. jedna mostovka (nosná konstrukce) nesoucí oba směry dálnice. Koncesionář se tím někde chlubil ve formě "structure for eternity" tak doufejme, že to opravdu vydrží "věčnost".
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od MiKu »

Z celé fotky je to místo patrnější :)
Přílohy
2022-11-20 161101.jpg
2022-11-20 161101.jpg (392.72 KiB) Zobrazeno 2337 x
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

Dnes jsem si I/4 v tom úseku projížděl a
Doprovodka je v úseku Eurotrans-Silmet je celá nalajnovaná.
Silnice Pod budoucím mostem zde je již naasfaltovaná.
Doprovodka Zde Se zběsile staví a přibližně Zde je připravovaná spojka právě ke slovnaftu. Tak nevím jestli až na doprovodku převedou dopravu z I/4 tak bude ke slovnaftu stále možný příjezd.
A u Mirotic je nasfaltovaná ta provizorní komunikace.
Jinak ten most Přes Skalici u Nerestců mě vcelku překvapuje. Pro oba směry mi přijde úzký.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
martink
Příspěvky: 148
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martink »

Mě právě také, proto jsem se na to ptal. Asi stabilitu té mostovky bude držet to lóže, na první fotce MiKu vlevo, a ty sloupy budou podpěry.
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od michal »

No že by to vypadalo, že se tam schyluje k tomu, co je ve vizualizaci, to teda nevypadá... https://youtu.be/ki5KRbAhOX0 Je to od času 22:03.
ToKro
Příspěvky: 37
Registrován: 10.11.2020 10:33:29

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od ToKro »

Ta vizualizace je 6 let stará a od ŘSD, pokud se nepletu, tak koncesionář si mohl podobu ledasčeho přeprojektovat k obrazu svému...
JakubMD
Příspěvky: 323
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od JakubMD »

To určitě, každopádně volba řešení jedné nosné konsrukce pro oba jízdní pásy není dobrá. Standardně se nedělá a zde k tomu dochází z důvodu snižování nákladů.
Vitapb
Příspěvky: 158
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

ToKro píše:Ta vizualizace je 6 let stará a od ŘSD, pokud se nepletu, tak koncesionář si mohl podobu ledasčeho přeprojektovat k obrazu svému...
By vůbec nemuselo být od věci jí aktualizovat podle současných plánů, myslím že těch změn je fůra. Pro koncesionáře je to ale asi zbytečná práce navíc. Vůbec, informovanost po začátku stavby byla celkem rozsáhlá, ale s postupem času mi přijde že je informací (týkajících se provozu) míň a míň
ToKro
Příspěvky: 37
Registrován: 10.11.2020 10:33:29

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od ToKro »

Souhlas, to pokrytí je dost tristní. Pokud se nepletu, tak např. přelet dronem byl zatím jen jeden, frekvence newsletterů také nic moc. ŘSD i Správa železnic v poslední době své stavby pokrývají poměrně extenzivně.

Že nechtějí dělat novou vizualizaci ještě chápu, asi jsou to zbytečné náklady udělat celý „živý“ 3D model velké stavby, ale přeletět to jednou za dva měsíce dronem by asi nebylo zvlášť náročné, vzhledem k tomu, že u jiných staveb to dělají i nadšenci... Navíc bych i čekal, že by mohli mít zájem to mediálně propagovat, další PPP akce se chystají...
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

Tak ona ta vizualizace je opravdu neaktuální například odpočívka Krsice. Podle vizualizace jednostranná pouze ve směru na Strakonice. Nyní má být oboustranná.

Ty dokumentace mě taky štvou jediné co máme jsou průjezdy od Jirky a Vondra a občas nějáký přelet letadlem. Na ostatní stavby dělají dokumentace každý měsíc. Nechápu že na D4 z nějákého důvodu dokumentace nedělají. Pochopil jsem to minulý rok to se na stavbě prakticky nicmoc nedělo. Ale ted je stavba solidně rozjetá a třeba oblouk u Čimelic musí někdo proletět letadlem aby byl vidět postup. A abych byl upřímný tak v tomto mě řsd opravdu sklamalo.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od MiKu »

Tak umí se to i vyšší ;)
Přílohy
Snímek obrazovky 2022-11-21 202918.jpg
Snímek obrazovky 2022-11-21 202918.jpg (244.86 KiB) Zobrazeno 1699 x
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

Tak jestli s tím nejsou problémy na D8 tak by to na D4 mohlo taky fungovat. Jen se furt nemůžu zbavit dojmu že je to úzké :) .
Naposledy upravil(a) darwousek dne 21.11.2022 20:54:13, celkem upraveno 1 x.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
michal
Příspěvky: 4575
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od michal »

No tak schválně jestli to borci z Vinci nasunou tak rychle jako to zvládli tady borci z Metrostavu :D
Benedikt
Příspěvky: 155
Registrován: 6.1.2019 21:02:03
Bydliště: D11

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Benedikt »

darwousek píše:.... Nechápu že na D4 z nějákého důvodu dokumentace nedělají. Pochopil jsem to minulý rok to se na stavbě prakticky nicmoc nedělo. Ale ted je stavba solidně rozjetá a třeba oblouk u Čimelic musí někdo proletět letadlem aby byl vidět postup. A abych byl upřímný tak v tomto mě řsd opravdu sklamalo.
ŘSD Vás nezklamalo, ŘSD to nestaví.
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

To sice ano,ale jednou za měsíc by Vinci nezabilo natočit průlet dronem a někde ho zveřejnit. Nejlépe na kanál řsd . Přece jen je to první PPP projekt v ČR a myslím že by se o něm mělo vědět víc i z oficiálních zdrojů. Jediné co máme jsou průjezdy od Jirky a Vondra.
Které jsou jediný zdroj informací.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od kot »

Takže oběma kolegů díky za to... :D
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

K tomu poděkování se také rád přidám :) .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
JAnD
Příspěvky: 419
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od JAnD »

Vitapb píše: Jako případnou objízdnou trasu doporučuji spíš tudy, než přes Příbram: https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 02798&z=14
Za předpokladu, že bude provoz jen jedním směrem, nedávno jsem tudy objížděl bouračku a protijedoucí auto = problém.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
vondr
Příspěvky: 2916
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od vondr »

darwousek píše:To sice ano,ale jednou za měsíc by Vinci nezabilo natočit průlet dronem a někde ho zveřejnit. Nejlépe na kanál řsd . Přece jen je to první PPP projekt v ČR a myslím že by se o něm mělo vědět víc i z oficiálních zdrojů. Jediné co máme jsou průjezdy od Jirky a Vondra.
Které jsou jediný zdroj informací.
děkuji za pochvaly. je to tonejmenší, vložit nějaké to video, když jedu na Prahu. Osobně bych také čekat od zhotovitele větší propagaci prvníh stavby ve formě PPP. Zkusil jsem napsat, zda-li něco zveřejní, tak uvidíme. to už i na fcb stránce o D6 (kterou jsme spoelčně založili s anasazi)je více fotek https://www.facebook.com/dalnice6
Odpovědět

Zpět na „D4“