PPP na D4 - výstavba

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martini »

Vitapb píše:
vondr píše:Byla povolena uzavírka mostu na I/4 na MÚK Mirotice v období 05/2022-06/2024
Koukám, že letošní sezona bude na Strakonický dobrý peklo.. No co, hlavně aby se stavba dálnice už víc nenatahovala a jezdili jsme bezpečně jako lidi co nejdřív..BTW. dlouho jsem nejel po D3 (I/3). Jak to tam bude přes léto vypadat, jsou tam plánovaná nějaká omezení, nebo bude moct pobrat část provozu ze Strakonické?
Jj, masakr to bude, kromě probíhající opravy v režii ŘSD to bude převádění provozu na doprovodky / dočasky v návaznosti na postupy Koncesionáře, v okolí toho mostu na I/4 v MÚK Mirotice (most přes II/121) se bude jezdit do esíčka po rampách MÚK, hlavní směr I/4 by měl být zachován...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Vitapb
Příspěvky: 152
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

martini píše:
Vitapb píše:
vondr píše:Byla povolena uzavírka mostu na I/4 na MÚK Mirotice v období 05/2022-06/2024
Koukám, že letošní sezona bude na Strakonický dobrý peklo.. No co, hlavně aby se stavba dálnice už víc nenatahovala a jezdili jsme bezpečně jako lidi co nejdřív..BTW. dlouho jsem nejel po D3 (I/3). Jak to tam bude přes léto vypadat, jsou tam plánovaná nějaká omezení, nebo bude moct pobrat část provozu ze Strakonické?
Jj, masakr to bude, kromě probíhající opravy v režii ŘSD to bude převádění provozu na doprovodky / dočasky v návaznosti na postupy Koncesionáře, v okolí toho mostu na I/4 v MÚK Mirotice (most přes II/121) se bude jezdit do esíčka po rampách MÚK, hlavní směr I/4 by měl být zachován...
No vůbec se na to netěšim.. Už takhle byla Strakonická každoroční peklo v období léta, ale i zimy / všechny svátky apod.. Co se týče převádění dopravy na doprovodky, bude se jezdit přes Milín, nebo zůstane doprava nějakým zázrakem zachovaná po obchvatu? Úplně si nedovedu představit, jak by tam všechna ta doprava tekla :roll:
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od michal »

Už to tady zaznělo - kvůli odtěžování zářezu se má jezdit přes Milín, tuším max. 100 dní to má trvat či tak nějak. Nebo to bylo méně? :roll:
Vitapb
Příspěvky: 152
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

michal píše:Už to tady zaznělo - kvůli odtěžování zářezu se má jezdit přes Milín, tuším max. 100 dní to má trvat či tak nějak. Nebo to bylo méně? :roll:
A ví se, kdy by to mělo probíhat? Pokud už to tu zaznělo, tak se omlouvám, delší dobu jsem to tu nesledoval.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od michal »

To tady podle mě ještě nezaznělo. Také by mě to zajímalo. Dovedu si představit, že bude snaha to spojit s převedením provozu na doprovodnou komunikaci od Hájů po Milín, aby hlavní směr nemusel jezdit tím esíčkem u Silmetu. Ale je to jen moje spekulativní úvaha.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martini »

V první fázi se bude jezdit po budoucí II/604 jen k Eurotransu, odsud zpět na hlavní I/4, až se podaří dořešit majetky na zbylé části II/604 mezi Eurotransem a I/66, tak se dostaví a převede provoz na II/604 komplet od Hájů až po I/66. Na I/66 vznikne provizorní okružka, provoz se bude svádět na I/4 obchvat Milína, jízda přes Milín (zmiňované odstřelování zářezu) je až příští rok, tzn. nechci zmiňovat konkrétní plánované datum, protože je tu jediná jistota a to je ta, že za rok cca nebude určitě platit...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Vitapb
Příspěvky: 152
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

Si tak řikám, co bude asi s mnoha pomníčky, které stojí ve stopě nové dálnice? Až se bude střihat páska, mělo by se taky připomenout kolik lidí mezi lety 2010 (podle mého reálné datum zprovoznění v případě, že by náš fungoval jak by měl) a otevřením dálnice na těchto pár kilometrech zbytečně zemřelo..
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od vondr »

vondr píše:Byla povolena uzavírka mostu na I/4 na MÚK Mirotice v období 05/2022-06/2024
K uzavření mostu by mělo dojít od 16.5.2022
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martini »

Tak už se připravují na vrtání pilot v místě opěr zásadních mostů, alespoň nějaký kýžený postup na stavbě (SO 201 Ú3, SO 208 Ú3, SO 201 Ú5), v určitých lokalitách sanace podloží...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Jirka L »

včerejší fotky z úseku Lety - Čimelice (s výjimkou první, která je z úseku Čimelice - Mirotice)
https://jl1.rajce.idnes.cz/D4_Lety_-_Ci ... 14.5.2022/
mapa umístění fotek:
https://mapy.cz/s/hopugarago
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

Ten most u Mirotic už je zavřený včera v 10:00 když jsem jel do Prahy byl ještě otevřený ale v 17:00 už byl zavřený a musel jsem po těch rampách
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od alabastr »

Výhoda PPP. Stát za dostavbu D4 zaplatí stejně bez ohledu na růst nákladů
https://zdopravy.cz/vyhoda-ppp-stat-za- ... du-114184/

Tak doufám že to bude výhoda a ne důvod ke krachu celého projektu...

"...Stavbaři letos chystají rozsáhlé trhací práce u Milína na Příbramsku..." existuje nějáký přibližný harmonogram prací kdy,kde a co bude letos probíhat?
martink
Příspěvky: 147
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od martink »

clanek uz na webu neni dostupny :(
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od KarelLer »

Google to stihl nacachovat.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od vaclav »

proč článek zmizel?
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od ppepe »

je tam pořád, ale odkaz se zmenil
https://zdopravy.cz/vyhoda-ppp-stat-za- ... du-114291/
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od vondr »

Připravuje se bourání mostu na MÚK Mirotice
„Uzavírka začne 7. června a potrvá do 9. června. Během této doby proběhne demolice mostu a odklizení jeho nosné konstrukce. Nákladní auta budou místo objíždět po trase na Milevsko a dále ve směru na jih na Písek,“ uvedla Daniela Pedret, mluvčí projektu Via Salis, jak se konsorcium oficiálně nazývá.
„Objízdná trasa pro osobní automobily zatím stanovená není. Na rozdíl od nákladní dopravy ale povede po místních komunikacích, a proto nebude tak dlouhá jako v případě nákladní dopravy,“ dodala.

V září půjde dolů nadjezd nacházející se rovněž u Mirotic, jen zhruba o kilometr jižněji. Podobně jako v případě demolic mostů na D1 bude stanovena jiná objízdná trasa pro nákladní a pro osobní auta.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/d ... nomika_ven
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od HBA »

Ten jižní most je zřejmě na komunikaci do Cerhonic, měl jsem vždy pocit, že je pro dálnici úzký. Podobný most je taky u Milína. Ten vydrží?
Jinak objízdné trasy pro osobní auta - ten jižní most se objede přes Mirotice, ale ten nad silnici II/121 už hůře - třeba přes Vráž.
Vitapb
Příspěvky: 152
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

(zmiňované odstřelování zářezu) je až příští rok, tzn. nechci zmiňovat konkrétní plánované datum, protože je tu jediná jistota a to je ta, že za rok cca nebude určitě platit...
Tak dočasná OK na křižovatce (u pumpy Silmet) ke sjezdu na Milín je již postavená. V Milíně byly nalajnovány jízdní pruhy, označen přechod pro chodce, který je rozdělený ostrůvkem. Něco mi říká, že převedení dopravy do centra Milína je již za dveřmi. Mimoto na vrchu zářezu se již pracuje asi 2 týdny s bagry, takže zřejmě již odhalují skálu pro budoucí odstřely.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od michal »

Vitapb píše:Tak dočasná OK na křižovatce (u pumpy Silmet) ke sjezdu na Milín je již postavená.
To stihli vše za sobotu, nebo jsem si toho v pátek večer jen nevšiml?
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od darwousek »

HBA píše:Ten jižní most je zřejmě na komunikaci do Cerhonic, měl jsem vždy pocit, že je pro dálnici úzký. Podobný most je taky u Milína. Ten vydrží?
Jinak objízdné trasy pro osobní auta - ten jižní most se objede přes Mirotice, ale ten nad silnici II/121 už hůře - třeba přes Vráž.
Mě spíše napadá že by se ten most na II/121 dal objet něják takto
Směr Praha: https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... B%5D&rut=1
Směr Strakonice: https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... B%5D&rut=1
Takže by se vráží vůbec nemuselo jezdit každopádně bude to velký dopravní průšvih a pro nákladní dopravu mě napadá tak maximálně po I/20 do Písku potom po I/29 do Oltyně a z Oltyně po I/19 zpět na I/4
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Jirka L »

Dnešní průjezd:
Vitapb
Příspěvky: 152
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Vitapb »

michal píše:
Vitapb píše:Tak dočasná OK na křižovatce (u pumpy Silmet) ke sjezdu na Milín je již postavená.
To stihli vše za sobotu, nebo jsem si toho v pátek večer jen nevšiml?
Stihli to vskutku rychle. Stejně se mi divilo vícero lidí, že tam předtím jeli a nic tam nebylo, předpokládám že to tedy udělali v sobotu. Já tam před tím jel naposledy ve čtvrtek.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od kot »

Jsem sám, komu se otvírá jen malý obdélník ?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Honey72 »

Severně od rovníku to funguje normálně.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „D4“