Právě je 19.7.2018 21:01:15

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 R6 Cheb-sever – Pomezí, st. hranice 
Autor Zpráva

Příspěvek R6 Cheb-sever – Pomezí, st. hranice
Nevíte, kdy bude poloviční profil tohoto úseku ke státní hranici doplněn o zbylé dva jízdní pruhy? Co jsem viděl, tak bylo postaveno pouze čtyřpruhové přemostění přehradní nádrže Skalka a dále silnice běží jako obyčejná čtyřproudovka až k hraničnímu přechodu Pomezí/Schirnding. :?:

10.4.2009 20:57:36
VIP

Příspěvek Re: R6 Cheb-sever - Pomezí
Viděl bych to tak, že plný profil se dostaví, až nebude stačit kapacita dvoupruhu (zní to logicky, ne? :-)). Velmi podstatný faktor zde hraje dokončení celé R6 až do Prahy, to se tudy pak povalí i značná část tranzitu, co teď využívá D5. Takže dokončení nejdříve poté a hlavně v kooridinaci s Němci, kterým tam také ještě chybí cca 15 km čtyřpruhu a bez těch to nemá cenu...

11.4.2009 12:01:35

martini píše:
Viděl bych to tak, že plný profil se dostaví, až nebude stačit kapacita dvoupruhu (zní to logicky, ne? :-)). Velmi podstatný faktor zde hraje dokončení celé R6 až do Prahy, to se tudy pak povalí i značná část tranzitu, co teď využívá D5. Takže dokončení nejdříve poté a hlavně v kooridinaci s Němci, kterým tam také ještě chybí cca 15 km čtyřpruhu a bez těch to nemá cenu...

Ovšem s tím dodatkem, že na německé straně, pokud se bude čtyřpruh vůbec stavět, nepůjde o dálnici, ale nanejvýš o čtyřproudovou spolkovou silnici B303. Spousta tamních obyvatel odmítá stavbu Smrčinské dálnice "Fichtelgebirgsautobahn". Osobně se domnívám, že na německé straně rozšíření posledního úseku R6 vůbec nevisí a o žádnou koordinaci s Němci nepůjde.

11.4.2009 21:06:20

Západočech píše:

Ovšem s tím dodatkem, že na německé straně, pokud se bude čtyřpruh vůbec stavět, nepůjde o dálnici, ale nanejvýš o čtyřproudovou spolkovou silnici B303. Spousta tamních obyvatel odmítá stavbu Smrčinské dálnice "Fichtelgebirgsautobahn". Osobně se domnívám, že na německé straně rozšíření posledního úseku R6 vůbec nevisí a o žádnou koordinaci s Němci nepůjde.

ono i kdyby ten kousek dostavěli jako dálnici, tak to stejně nebude nikdo používat, protože A70 končí v polích a nikam nevede.... Dokud bude A70 končit u Wernecku tak bude každý používat D5/A3 a nepojede přes Vary...

12.4.2009 21:07:49

D5 je hezká volba ale tak pro tranzit z polska do španělska. Já když jedu z Rakovníka do Dortmundu nebo Holandska tak rozhodně nejezdím přes Rozvadov ;)

12.4.2009 21:45:58

Jaroslav píše:
Západočech píše:

ono i kdyby ten kousek dostavěli jako dálnici, tak to stejně nebude nikdo používat, protože A70 končí v polích a nikam nevede.... Dokud bude A70 končit u Wernecku tak bude každý používat D5/A3 a nepojede přes Vary...

1) A70 je spojnicí mezi A9 a A7, docela důležitá a často využívaná dálnice a navíc součást trasy Schweinfurt - Bamberg - Bayreuth - Cheb.

2) D5 přechází v A6 (ale to jen pro upřesnění).

13.4.2009 7:36:11

Ja napriklad jezdim 2x za mesic Frankfurt - Melnik a pouzivam ted temer vyhradne trasu A66-A70-B303-I/6 uz ted. Je to o dost kratsi a ve spickach, kdy jezdim, je to i rychlejsi.
Absence posledniho useku R6 ve ctyrpruhu nevadi. Kapacita B303 od I/6 az po A9 je take zatim dostacujici.

14.4.2009 14:39:18
Autor

Západočech píše:
Nevíte, kdy bude poloviční profil tohoto úseku ke státní hranici doplněn o zbylé dva jízdní pruhy? Co jsem viděl, tak bylo postaveno pouze čtyřpruhové přemostění přehradní nádrže Skalka a dále silnice běží jako obyčejná čtyřproudovka až k hraničnímu přechodu Pomezí/Schirnding. :?:

Viděl jsi dobře.

Někde jsem viděl termín 2015-17, ale nakolik je aktuální tak to netuším.

Jinak těleso využívá původní těleso Sudetské dálnice v délce cca 3,5 km.

5.5.2009 1:40:18

... a odklání se od něho kousek před křižovatkou Cheb-sever. Mimochodem, předloni jsem se byl podívat, jak je u této křižovatky staré těleso vidět, ale moc tam toho není, spíš náznaky. Nebylo ani co fotit.

5.5.2009 15:21:14
Autor

Thomas píše:
... a odklání se od něho kousek před křižovatkou Cheb-sever. Mimochodem, předloni jsem se byl podívat, jak je u této křižovatky staré těleso vidět, ale moc tam toho není, spíš náznaky. Nebylo ani co fotit.

Tak po těch 60 letech je těleso zarostlé, pěkně je to vidět z letadla. Nebyl tam prý údajně zahájen ani jeden most a dokonce ani propustek. Je tam prý funkční středová kanalizace.

5.5.2009 19:40:19

podle toho co jsem viděl na křížení s I/21 jsem usoudil, že v tomto místě se udělala nejvýš skrývka ornice a rozdíl v terénu lze poznat pouze podle toho, že to není integrální součástí okolních polí. Navíc (co mě překvapilo nejvíc) - v trase tělesa je dokonce jakýsi rybníček, zjevně pozdějšího data. Výrazná část tělesa začíná až asi 3 km na SV.

6.5.2009 8:00:43
Autor

Thomas píše:
podle toho co jsem viděl na křížení s I/21 jsem usoudil, že v tomto místě se udělala nejvýš skrývka ornice a rozdíl v terénu lze poznat pouze podle toho, že to není integrální součástí okolních polí. Navíc (co mě překvapilo nejvíc) - v trase tělesa je dokonce jakýsi rybníček, zjevně pozdějšího data. Výrazná část tělesa začíná až asi 3 km na SV.

Záleží jaká tam měla být nivelita vozovky, pokud vedla po terenu, tak je to ted neznatelnější než pokud tam měla vést po náspu či zářezu.

6.5.2009 12:54:41

To mě taky napadlo, ale myslím, že i kouse dál na západ je násep patrný na rozdíl od tohoto místa a tady to na můj vkus tak nějak klesalo příliš přirozeně (rozumněj kopírovalo terén). Když to srovnám s A 88, která má taky úseky soubežné se zemí, tak jsem tuhle myšlenku zavrhl.

6.5.2009 15:22:17
Autor

Příspěvek 
Ja tam nikdy nebyl, soudil jsem jen podle leteckých map a vyjádření pana Jandy.

6.5.2009 19:29:49

jj, mimochodem když jsem tam, bylo to pro mě zklamání, čekal jsem více a bohužel jsem neměl čas se podívat na ty úseky, kde je násep/výkop zřetelný.

Na leteckém snímku je vedení i v tomto místě patrné, v reálu v terénu už méně, a právě z toho jsem usoudil, že se provedly výkupy (no vzhledem k době prostě možná faktický zábor) a skryla se ornice a později to částečně zarostlo náletem)

7.5.2009 11:47:57

Pokud chcete vidět přibližný průběh celé plánované dálnice na území Sudet, pak doporučuji vaší pozornosti mapu MB 36/22 z kolekce map Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích

Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...

8.5.2009 16:39:25

dost zajímavé - dnes se úpěnlivě dbá na trasování tak, aby se co nejméně procházelo komplikovaným terénem, zatímco tehdy jim nevadilo plánovat to přes Doupovské hory a České středohoří, ačkoli se cesta dá vést výrazně lehčím terénem. Ta ostrá zatáčka u Liberce je taky zajímavá.

8.5.2009 19:02:43

Thomas píše:
dost zajímavé - dnes se úpěnlivě dbá na trasování tak, aby se co nejméně procházelo komplikovaným terénem, zatímco tehdy jim nevadilo plánovat to přes Doupovské hory a České středohoří, ačkoli se cesta dá vést výrazně lehčím terénem. Ta ostrá zatáčka u Liberce je taky zajímavá.

Původně na tom webu byla dostupná ještě jedna mapa s vyznačením části téhle dálnice, mám pocit že to byla MC 5 nebo 6. Na ní je přibližně vyznačena trasa od Českého středohoří až k té "zatáčce", ta je tam ovšem zakreslena jako křižovatka a dálnice měla pokračovat vedle směru na Liberec taky dál rovně, nicméně to je na mapě pouze naznačeno. Ostatně kdysi jsem z nějakého webu (snad dalnice.com) získal schématickou mapku s němci plánovanými dálnicemi na našem území a tam je u Liberce zakreslená úplná křižovatka, směr rovně byl plánován na Vratislav a křížit jí měla dálnice přibližně odpovídající R35, jako první se ovšem měla podle popisky stavět právě trasa Cheb - Liberec.

Průboj 18.12.1964 U Lovosic dali včera do užívání novou silnici. Motoristům umožní na trase Teplice—Praha jízdu mimo město Lovosice. Silnice, jež se v budoucnu stane levým pruhem dálnice Praha—Drážďany, vede západně od Lovosic...

9.5.2009 9:31:00
Autor

Příspěvek Re: R6 Cheb-sever – Pomezí, st. hranice
Připravuje se výstavba čerpací stanice na obchvatu Chebu
viz záměr EIA

15.11.2011 21:39:06

Mám dotaz k dvoupruhové kategorii tohoto úseku. Uvádí se, že je stavěná R11,5/100. Proč to není R24,5/100 v půlprofilu, když i ty dva mosty nad ním jsou připraveny pro čtyřpruh?

12.5.2013 9:38:47
VIP

R11,5 je defacto polovicka R24,5

12.5.2013 15:30:37
Autor

Ne není, šířka vozovky je 10,5 m oproti 10,25 m u R 24,5.

12.5.2013 16:20:28
Autor

Důvod je jednoduchý, norma mluví o tom, že se v případě že není potřeba čtyřpruh může v trase dálnice nebo rychlostní silnice navrhnout dvoupruhová silnice a norma nezná "poloviční profil", ale S 11,5 už ano.

12.5.2013 17:58:44

Ok rozumim. Já měl za to, že i dvoupruh, který je plánován na 4 pruh se kategorizuje plným číslem s dovětkem půlprofil. Kolikrát jsem totiž četl v letácích, že se plánuje v té kategorii, ale půlprofil.

12.5.2013 19:17:46
VIP

Němci avízovali, že připravují rozšíření B303 na čtyřpruh a tato že nahradí dříve zvažované pokračování k A70, které je neprůchodné kvůli ŽP. Mezi A93 a A9 zatím bez konkrétních návrhů, ale neprůchodnost ŽP se týká celého úseku...

7.9.2013 12:53:30
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další