R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Praha – Karlovy Vary – Cheb – Německo
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od martini »

Jedná se o stavbu, jejímž investorem je Středočeský kraj. Zhotovitel SDS Exmost. Středočeský kraj je investorem podjezdu pod tratí Praha - Kladno a Hostivice - Slaný na zhlaví stanice Jeneč.

Jedná se o tuto komunikaci, v mapě čárkovaně v přibližné stopě.

Investorem komunikací na poli mezi podjezdem a bývalou I/6 je Skanska v rámci výstavby R6 Logistic parku. Tyto komunikace jsou již dokončeny. Viz dále foto.

Odkaz na na více informací včetně obrázků uspořádání silnic a hal v R6 Logistic parku najdete na http://www.r6logisticspark.cz/

Moje fotky z 15.4.2009 jsou zde a na fotkách následujících.

To mapman: Pokud je chceš hodit i na sem web, klidně je použij.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
rory2k
Příspěvky: 2
Registrován: 23.4.2009 0:37:54

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od rory2k »

Zarazil mě popisek u jedné z fotek, kde se podivuješ nad šířkou podjezdu tratě pod nádražím v Jenči v místě, kde dosud žádné koleje nejsou ("nezdá se mi, že by zde v budoucnu došlo k zdvojkolejnění")

Nejen ke zdvojkolejnění, ale i ke kompletní výměně svršku a elektrizaci - neslyšel si ještě nic o projektu "Rychlodráha Praha Kladno s připojením na letiště Ruzyně", v některých materiálech nazývaném "AirConn"?
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od martini »

O tom jsem samozřejmě slyšel :-)
Ale zde se jedná o to, že zmiňovaná šířková rezerva na mostě pro železnici je v těchto místech, tedy severně od železniční trati Hostivice - Podlešín (Slaný). Jediné, čemu to podle mne odpovídá je rezerva pro potencionální zdvoukolejnění, o kterém bych se tímto dozvěděl až nyní. Další eventualitou je nějaká paralelní obslužná komunikace. Projekt "rychlodráhy" na Kladno vede ve stopě současné trati (v tomto místě), čili jižně od místa, které je nyní ve výstavbě. Na přeložky těchto kolejí se teprve dostane. Budu to samozřejmě v rámci možností monitorovat.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od Lenny »

Jestli to nebude 3. etapa rychlodráhy.
1. etapa - modernizace úseku Praha - Ruzyně - Ruzyně-letiště
2. etapa - Modernizace úseku Ruzyně - Kladno
3. etapa - propojení Ruzyně-letiště s žst. Jeneč tak, aby vznikla z žst. Ruzyně-letiště průjezdní stanice.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od Bobek »

martini: Takže tohle už není aktuální?
Království a půl princezny za 511.
rory2k
Příspěvky: 2
Registrován: 23.4.2009 0:37:54

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od rory2k »

Naopak,ze zákresu je patrná snaha vést TK od napojení od letiště(km 17,0) dále na Kladno ve stávající stopě Buštěhradky kvůli zachování žst. Jeneč ve stávající poloze.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od martini »

Přesné řešení uspořádání ŽST Jeneč (resp. toho žel. uzlu před) mě známo a o jeho definitivní podobě se ještě bude rozhodovat. Ale přijde mě nelogické, aby jakákoliv z kolejí šla v místě mostu přes II/201 severně od té nyní modernizované Hostivice - Slaný neboť most této trati přes R6 se zdvoljkoleněním zjevně nepočítá.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
venceremos
Příspěvky: 1
Registrován: 26.4.2009 20:45:14

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od venceremos »

Jeden laický postřeh informovaného obyvatele Jenče.
To co jsem zatím o modernizaci přečetl a dozvěděl se na různých úřadech vede k tomu, že nádraží Jeneč nebude tam kde je, ale přesune se blíže Hostivici. Zákres na fotce v příspěvku Bobka to ukazuje přesně. Dále ten zákres neukazuje právě stávající trať, ale od toho "modrého" větvení vpravo na té fotce vede zmodernizovaná trať právě koridorem trati Hostivice - Slaný a na úrovni dnešního kladenského zhlaví stanice Jeneč se z ní odpojuje současná jednokolejka. Samozřejmě celá modernizace bude dvojkolejná.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od Jarda Š. »

Trať Praha - Kladno podchází pod R6 až tímto mostem: http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/0 ... es/01.html , kde je evidentně pro druhou kolej místa dost.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od martini »

Tak ted koukam z vlaku, ze uz se jezdi. Konecne. Nevim bohuzel na cem to bylo tak zaseknute.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od pp21 »

martini píše:Tak ted koukam z vlaku, ze uz se jezdi. Konecne. Nevim bohuzel na cem to bylo tak zaseknute.
Aha, nevěděl jsem že to je novinka. Minulý týden jsem si to tam projel, je to hotový. Jedná se o průjezd logistickým parkem, který tam není ... silnice hotové, odbočky do polí s označením skladových hal, 3x kruhový objezd ... prostě takové dopravní hřiště ;o)
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od Pavel Q »

Tak se mi zdá, že tam lehce chybí tohle napojení směr Dobrovíz.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od mapman »

Pavel Q píše:Tak se mi zdá, že tam lehce chybí tohle napojení směr Dobrovíz.
Z hlediska budoucích plánů nechybí protože:
1) ta spojka vznikne tuto takto
2) v tomto prostoru je plánováno prodloužení ranveje ruzyňského letiště, takže se tam ani nic nového už stavět nesmí
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od Pavel Q »

mapman: zaspal jsem, tebou uvedená spojka z Dobrovíze podle trati už je sjízdná (její první část, obchvat D. se zatím ani nestaví - na turist. mapě už je). Od Jenče ale neoddělali šipku Dobrovíz u křižovatky se starou silnicí.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R6 napojení MÚK Jeneč na II/201

Příspěvek od Pavel Q »

...a u Hostouně je hádejte co? Kruhák.
Odpovědět

Zpět na „D6“