D6 Lubenec - obchvat

Praha – Karlovy Vary – Cheb – Německo
Odpovědět
hovi
Příspěvky: 1186
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od hovi »

Mapy.cz už jsou aktuální ;)
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Andrejovi tu otevírací reklamní slávu v reportáži v Událostech ČT pěkně pohnojila. Dost možná naschvál. O otevření jenom letmá zmínka (bez Andreje) za to hlavní část reportáže byla o tom, že nesouvisející úsek u Karlových Varů to stejně nezlepší a že je tam hodně nehod, a že D6 stejně není z velké části hotová ..... to jsou lumpové :-)
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Mikulik »

Kdyby nebylo Vitka Bártů , tak by se jezdilo dávno. To asi ale zapomněli zase říct. To už by se jezdilo i kolem Hořesedel.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Lynx píše:Andrejovi tu otevírací reklamní slávu v reportáži v Událostech ČT pěkně pohnojila. Dost možná naschvál. O otevření jenom letmá zmínka (bez Andreje) za to hlavní část reportáže byla o tom, že nesouvisející úsek u Karlových Varů to stejně nezlepší a že je tam hodně nehod, a že D6 stejně není z velké části hotová ..... to jsou lumpové :-)
A ještě ho chudáčka reportéři otravovali s Čapím hnízdem :-)))
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10538
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od kot »

To byli reportéři ornitologové. Teď je přece sezona odletů čápů z hnízd do Afriky...
bojler
Příspěvky: 274
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od bojler »

Měl bych laický dotaz. Z jakého důvodu je most přes dálnici západně od Lubence skoro kolmo? Byl by problém vést most přes dálnici víc našikmo? Takhle je tam oblouk jako blázen. Jsou to ekonomické důvody a nebo technické?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od adamos »

Řešilo se to zde, výškové / směrové poměry, ekonomika, normy: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... &start=175
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

bojler píše:Měl bych laický dotaz. Z jakého důvodu je most přes dálnici západně od Lubence skoro kolmo? Byl by problém vést most přes dálnici víc našikmo? Takhle je tam oblouk jako blázen. Jsou to ekonomické důvody a nebo technické?
Obojí víc šikmo -> delší most -> větší nosníky nebo víc polí -> vyšší cena.
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od michal »

A taky větší zábor půdy, větší plocha vozovek, více výkupů, větší defragmentace pozemků... Jsem rád, že nejsem jediný, komu to řešení nepřijde úplně ok...
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Možná jsem pro příklady chodil zbytečně daleko, já jsem se kdysi pozastavoval nad tím, kdo vymyslel 3 kruháče za sebou na výjezdu u Bošova

https://mapy.cz/s/jelopanojo

Provoz je tam nula nula nic. Tam dávají lišky dobrou noc. Opravdu provoz blízký nule. Kruháče jsou tam naprosto neopodstatněné, nesmyslné. Natož hned 3.

Přesto se toho tady lidi zastávali, jakože je to v pořádku :-) a nikomu to nepřipadá divné. Já nevím, možná jsem blázen já, ale mě to normální nepřijde ... co všechno se tady obhajuje, jenom kvůli tomu, že to vymysleli nějáké vyšší moudré hlavy co tomu rozumí víc, než prostý člověk. Mě jako prostému člověku je tedy to tajemství skryto.
Chobotcz
Příspěvky: 11
Registrován: 31.10.2019 0:51:36

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Chobotcz »

Děkuji Lynxi. Myslím si, že jste to shrnul skvěle.
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od michal »

D6 je v zářezu, soudě podle fotky od dondra.
Přílohy
Lubenec_002.jpg
Lubenec_002.jpg (160.5 KiB) Zobrazeno 6304 x
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od adamos »

Nechci nic obhajovat, ale zářez se směrem na západ (dál od objektivu) zmenšuje. Čím západněji a příměji by most vedl, tím větší násep... ale to už přece bylo řešeno.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
cawez
Příspěvky: 92
Registrován: 15.2.2019 0:28:09

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od cawez »

Pokud se podíváte do mapy, jak moc bude tento most využíván, tak je to, co tam je, naprosto adekvátní. Na tom mostě bude (je) otevřením dálnice zanedbatelný provoz. Nikdo, kromě obyvatel Libkovic, kteří pojedou na Prahu (nebo od Prahy) tam nepojede + teda samozřejmě pár šetřílků, co nechtějí platit známku. Takže co se tu řeší? Má se stavět dvakrát delší most kvůli pár desítkám aut? Proč? Auta nemají volant, že nemůžou zatočit? Při dosavadním provozu by to bylo pochopitelně nesmyslné řešení, ale ten most je dimenzovaný na provoz po otevření dálnice.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od adamos »

cawez píše:Pokud se podíváte do mapy, jak moc bude tento most využíván, tak je to, co tam je, naprosto adekvátní. Na tom mostě bude (je) otevřením dálnice zanedbatelný provoz. Nikdo, kromě obyvatel Libkovic, kteří pojedou na Prahu (nebo od Prahy) tam nepojede + teda samozřejmě pár šetřílků, co nechtějí platit známku. Takže co se tu řeší? Má se stavět dvakrát delší most kvůli pár desítkám aut? Proč? Auta nemají volant, že nemůžou zatočit? Při dosavadním provozu by to bylo pochopitelně nesmyslné řešení, ale ten most je dimenzovaný na provoz po otevření dálnice.
:ok: :ok: :ok:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kot
Příspěvky: 10538
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od kot »

2 Cawez : Jasně ! Lépe to komentovat nešlo. :P
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

ElWapp píše:Dekujeme nejvyssimu odbornikovi Lynxovi za analyzu.
Nestavím se do role nějákého super odborníka, tak mi to nepodsouvejte. Akorát opravdu nevím, k řemu jsou 3 kruháče v tom lidmi opuštěném kraji a rád bch se dozvěděl vysvětlení.

Když tedy mojí "anylýzu" zesměšňujete a posměšně mě označujete za největšího odborníka, tak alespoň napište argumenty - jaký smysl tam mají podle vás ty 3 kruháče ? Pokuste se projednou namísto obvyklých osobních útoků pro změnu argumentovat k tématu.

https://mapy.cz/s/jelopanojo

Nestavím se super odborníkem, jsem laik, který opravdu netuší proč to tam je. Takže jsem dychtiv až mi to Elwappe vysvětlíte.

A co se týče toho přemostění, ke kterému tedy analýzu nemám, tak to myslím dobře shrnul Michal
michal píše:A taky větší zábor půdy, větší plocha vozovek, více výkupů, větší defragmentace pozemků...
Já dodám úplně zbytečný oblouk, na jinak zcela rovné silnici. Takže nějáké argumenty tím, že tam jezdí málo aut jsou zcestné. Kvůli tomu, že tam jezdí málo aut přece není důvod dělat na silnici nesmyslné kličky. Co se týče 3D, tak z fotky je dobře patrné, že je tam dálnice vzářezu, takže ani s náspypy by nebyl velký problém. Takže vaše argumenty padají jeden za druhým.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 3.9.2021 21:48:21, celkem upraveno 1 x.
hovi
Příspěvky: 1186
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od hovi »

Lynx píše:
ElWapp píše:Dekujeme nejvyssimu odbornikovi Lynxovi za analyzu.
Nestavím se do role nějákého super odborníka, tak mi to nepodsouvejte. Akorát opravdu nevím, k řemu jsou 3 kruháče v tom lidmi opuštěném kraji a rád bch se dozvěděl vysvětlení.

Když tedy mojí "anylýzu" zesměšňujete a posměšně mě označujete za největšího odborníka, tak alespoň napište argumenty - jaký smysl tam mají podle vás ty 3 kruháče ? Pokuste se projednou namísto obvyklých osobních útoků pro změnu argumentovat k tématu.

https://mapy.cz/s/jelopanojo

Nestavím se super odborníkem, jsem laik, který opravdu netuší proč to tam je. Takže jsem dychtiv až mi to Elwappe vysvětlíte.
Jako laik - napojení silnic 2. třídy na dálnici. Stejné je to u Lubence. U Bošova je ale asi znatelně menší provoz, ale bylo projektováno a stavěno před x lety, kdy se ještě moc nešetřilo...
vimmer213
Příspěvky: 19
Registrován: 24.5.2020 22:31:13
Bydliště: mezi D6 - D7

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od vimmer213 »

ty 3 kruháče u Bošova, to mi hlava neberem, jezdíme tudy docela často, ale ještě se nám nestalo abychom dávali na těchto kruháčích přednost jinému autu, možná až po zpoplatnění dálniční známky, ale i tak počítám zde ten provoz přes obec Bošov nebude, či na Chyši po I/194.
Aram96
Příspěvky: 7912
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Ty 3 kruháče jsou tak akorát na palici. Nechápu. Na D52 u Mikulova má vzniknou přesně ten samý nesmysl. Jakobychom neuměli 5-ramenné kruháče, když už tam nemůže být někde obyč křižovatka.

Most pro 606 přes D6 chápu, že není tak, aby silnice vedla rovně - terén a malý provoz na silnici. Nicméně vím o případech, kdy se také divím, že zrovna tahle přeložka má most dlouhý a vede šikmo přes dálnici a druhá vedle se stejným významem vede klikyhákem a most je kolmo a je kratší. Ale většinou se "šikmé" mosty staví opravdu jen pro významnější dvojky a vyšší třídy.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Hovi:

No právě že tam kde není provoz, není důvod dělat kruháč. Poč napojovat silnici 2.třídy s minimálním provozem kruháčem ? Kruháče nejsou na mnohem frekventovanějších místech.

Kromě toho, to není jen o penězích, tedy že jsou kruháče dražší, ale taky o nepohodlí řidičů. Proč na silnici, kde projede s trochou nadsázky jedno auto za hodinu se máte během pár stovek metrů jízdy 3x kroutit na kruháči ?
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Když už jsme u těch anomálií, tak pozoruhodný je taky tenhle malý bratříček toho oblouku:

https://mapy.cz/s/calovekeke

Chápu, že to bylo dočasné napojení, ale i tak mě ta zbytečnost takových věcí trochu bolí a nechce se mi věřit, že se ty věci nedají vymyslet lépe. Tedy postavit něco co tam bude trvale a bude to dávat smysl. Nebo když to nelze, tak alespoň vymyslet méně násilné řešení provizorního napojení, které nebude zabírat tolik místa.

No a tohle je taky majstrštyk:

https://mapy.cz/s/puzezakobo

To ná být retardér před obcí ? Proč to proboha není navázáno plynule ? Celkově se nemůžu zbavit dojmu, že by se to dalo vymyslet a udělat lépe. Pro hatery - nestavím se nějákým super odborníkem, co ví všechno nejlíp, ale tohle mi i z pohledu laika připadá jako šlendrián.
Naposledy upravil(a) Lynx dne 3.9.2021 22:12:03, celkem upraveno 1 x.
Aram96
Příspěvky: 7912
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Aram96 »

To už tam ale bylo .. jen se na to napojila stará. Dalo by se to brát jako zpomalovač před obcí .. proč ne. Neobhajuju, vysvětluju. ;) Asi nebyly peníze na pozemky na narovnání.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Já jsem pro to, aby se práce odváděla pořádně. Když už se něco nově buduje, ať je to i dobře napojeno na okolí, přeložky místních komunikací ať dávají smysl, apendixy už nepoužívaných připojení ať se rekultivují atd.
No a tohle je příklad toho, jak se to podle mě dělat nemá, Napojení tak humpolácké, jakoby to nedělala státní institutice vybavená projekčním aparátem a dodržující nějáká pravidla, ale jakoby se na tom dohodli místní Franta s Tondou v Akci-Z po desátym pivu v hospodě, že to teda něják napojí a něják tam ten asfalt položí ..... hlavně aby jim to dalo co nejmíň práce.
Odpovědět

Zpět na „D6“