[D6] Opravy a údržba, úsek Praha - Nové Strašecí

Praha – Karlovy Vary – Cheb – Německo
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

[D6] Opravy a údržba, úsek Praha - Nové Strašecí

Příspěvek od martini »

Topic k diskusi o plánované rekonstrukci.

Nemáte prosím někdo fotodokumentaci tohoto zdevastovaného úseku? Kdyžtak prosím PM. Děkuji.

Úsek karlovarské rychlostní silnice z Nového Strašecí do Pavlova, na kterém se vybírá mýtné, je v katastrofálním stavu. Podle ministra dopravy Petra Bendla bude komunikace opravena ještě letos. Bude to stát 285 milionů korun.
Nové Strašecí, Pavlov - Kdykoliv ministr dopravy Petr Bendl (ODS) jede ze svého bydliště v Lánech do pražského úřadu či zpět, jeho auto na rychlostní silnici R6 kličkuje a sem tam poskočí. Chyba přitom není v řidiči, ale v silnici.Úsek karlovarské rychlostní silnice z Nového Strašecí do Pavlova, na kterém stát vybírá mýtné a auta musí mít dálniční známku, je v katastrofálním stavu. Díry v asfaltu dosahují místy rozměrů fotbalového míče a hluboké jsou několik centimetrů, roztroušeny jsou po obou pruzích silnice a často tvoří souvislý pás. Výjimkou nejsou ani vyježděné koleje. „R6 patří k nejhorším silnicím v České republice,“ potvrzuje ministr Bendl. Shoduje se tak výjimečně s krajským radním a senátorem Marcelem Chládkem (ČSSD), který jezdí po silnici denně domů do Rakovníka, i s většinou řidičů. „Je utrpení po téhle silnici jezdit, neznám horší. Navíc minimálně na polovině trasy je snížená rychlost z povolené stotřicítky na osmdesát kilometrů v hodině, takže si říkám, proč tady vlastně platím dálniční známku,“ stěžuje si Jaroslava Doubravová z Rakovníka.O katastrofálním stavu rychlostní silnice ví i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má její údržbu na starosti. „Nyní hodnotíme úsek silnice Pavlov – Nové Strašecí jako havarijní. Opravy, prováděné v rámci běžné údržby, jsou již neúčinné, výspravy situaci neřeší, devastace vozovky pokračuje v nejlepším případě v těsném sousedství právě provedených výsprav a mnohdy tuto výspravu i přímo zasáhne,“ přiznává mluvčí ředitelství Martina Vápeníková. O opravu silnice se podle ní ŘSD snaží už několik let, ale chyběly peníze. To by se letos mělo změnit.„Celý úsek R6 od Fialky po Nové Strašecí je připraven k opravě. Příslib peněz máme, takže pokud skutečně dorazí, letos začneme,“ slibuje Vápeníková. Oprava úseku má podle odhadů stát téměř 285 milionů korun. Ministr dopravy Bendl tvrdí, že na rekonstrukci staré části rychlostní silnice R6 má peníze připraveny. „Udělat se to musí celé a letos, “ dodává. Ač ministerstvo dopravy i správce silnice označují R6 za nejhorší rychlostní komunikaci v Česku, platit za její použití musí řidiči dál. O tom, že by se rozbitý úsek do své opravy vyjmul z placení dálniční známky a mýtného, ministerstvo dopravy neuvažuje.„Dálniční známka opravňuje k využívání celé dálniční sítě, která se rok od roku zlepšuje. Navíc i díky dálničním poplatkům mohou nyní řidiči jezdit po rychlostní silnici až na hranici Prahy,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Martin Kupka s tím, že zrušit vybírání poplatků na krátký čas je nemožné i z důvodu plánování. „Potřebujeme rok dopředu vědět, jaké úseky budou zpoplatněny. S těmito údaji počítáme při sestavování rozpočtu,“ doplňuje.Řidiči, kterým výtluky na R6 způsobí škodu na vozidle, si mohou podle právníků stěžovat a vymáhat náhradu škody. A také to dělají. „Stížnosti a žádosti o náhradu škod při poškození vozidel samozřejmě evidujeme, každý případ samostatně posoudíme, a pokud řidič nepřekročil omezenou rychlost a respektoval stav vozovky, snažíme se oprávněným požadavkům vyhovět,“ tvrdí Vápeníková. Krajský radní a senátor Marcel Chládek, který si minulý týden cestou z Nového Strašecí do Pavlova protrhl o výtluk pneumatiku auta, o odškodnění nežádal. Patrně by se jej ani nedočkal. Podle právníků je totiž vymáhání náhrady škody na vlastníkovi komunikace složité. „Paradoxně řidiči, kteří stav silnice znají a vědí, kde výtluky či jiné překážky jsou, nárok uplatňovat nemohou, ani kdyby se vyhnuli devatenácti výtlukům a na tom posledním si způsobili škodu. Zákon to neumožňuje,“ říká Roman Flek z právního oddělení pojišťovny D. A. S., která se na ochranu řidičů specializuje. Mladá fronta DNES - Střední Čechy (střed), 8.4.2009
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od Západočech »

Ta silnice je úplná hrůza, to se snad ani nedá popsat. Nejhorší je pravý jízdní pruh v obou směrech mezi Pavlovem a Velkou Dobrou :!:
merfi5
Příspěvky: 11
Registrován: 19.7.2009 20:51:42

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od merfi5 »

Teď nedávno proběhla oprava povrchu na některých místech. Ve směru od Pavlova na Velkou dobrou je pár míst v pravém pruhu s novým povrchem . Dále asi kilometrový úsek mezi Velkou Dobrou a sjezdem na Lány .
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od Drak »

Rekonstrukcí bych to nenazýval, ale pouhým vyhozením peněz. Vůbec celé mi to připadá jako když se chce Rath pomstít Bendlovi.
1) úsek od pumpy Velká Dobrá směrem na KV patřil k těm, které by ještě nějaký ten čas počkaly. Protisměr je na tom podstatně hůř.
2) úsek před Velkou Dobrou bylo naprosto zbytečné opravovat. Jsou to jen záplaty a ještě ke všemu velmi nekvalitně provedeno. Na jaře to bude ještě v horším stavu než před opravou. Neříkám že to měli udělat komplet, levý pruh byl v dobrém stavu, ale ten pravý měl jít celý.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od Lenny »

A jak by se mu Rath mohl pomstít, když tuto silnici má ve správě ŘSD, které nemá nic společného z Krajským úřadem Středočeského kraje? ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od Západočech »

Viděl jsem, jak v Německu opravovali část A6 směrem na Norimberk. Vyfrézovat, vybagrovat, nové podloží, nová kanalizace, několik vrstev nového asfaltu a nová svodidla. A rekonstrukce je hotová. Dálnice jako nová.

Ale v Česku nééééééééé, tady se musí záplatovat, záplatovat a dělat nové povrchy na nekvalitním podloží, bože můj :roll:
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od -xdas- »

Dnes jsem jel po R6 a rekonstrukce pokračuje vesele dál. Úsek od Nového Strašecí směr Praha jsou oba pruhy vyfrézované až po rovinku mezi Stochovem a Velkou Dobrou. Dohromady cca 10 km(?)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od martini »

Myslel jsem, že na tu rekonstrukci nakonec nemělo letos dojít. To je pozitivní zpráva, že se tam něco děje. Jenom aby to pokračovalo alespoň k Velké Dobré. Na úseku Velká Dobrá - Pavlov udělali nedávno drobné opravy, které změnily stav z katastrofálního na havarijní...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
slimmer
Příspěvky: 26
Registrován: 14.3.2009 15:04:55

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od slimmer »

Zda se mi, ze se za posledni cca 3 mesice vyrazne, ale opravde vyrazne zhrosil stav povrchu ve smeru Praha - KV ve dvou mistech. Projizdim celou R6ku pravidelne v obou smerech cca jednou za tri tydny az za mesic, takze na ten havarijni stav neopravenych useku jsem pripraven, ale tohle me fakt prekvapilo.

1. Mezi exitem Unhost a Velka Dobra jsou nyni uplne neuveritelne boule a propadliny a to i v levem pruhu. Prijde mi to nyni uz dost nebezpecne i pri rychlostech okolo 100kmh.

2. Na konci dalnice u Straseciho vznikly obrovske vytluky, malem jsem urval kolo i v predpisove 70, ktera tam je na konci osazena. Ty vytluky jsou i v opacnem smeru, pri najezdu na dalnici az k cca prvnimu mostu v MUK Straseci.

Nevite, jestli zjara chystaji dokoncit upravu povrchu? Ve smeru KV-Praha je to ted v pohode, krome toho zacatku dalnice u Straseciho.

BTW. Taky se neuveritelne zhorsil stav obou zel. prejezdu na I/6 mezi Krupou a Horesedlama, projizdeji se krokem a delaj se tam kolony. A posledni vec, ktera me hrozne rozciluje, je nedokoncena oprava povrchu mezi krizovatkou s I/27 a Petrohradem, kde uz pres dva mesice jsou vyfrezovane schody a omezeni rychlosti, ale VUBEC nic se nedeje...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od martini »

V zimě se taky těžko může něco dít, prostě to před tím Petrohradem nestihli. V průběhu roku by mělo dojít ke kompletnímu položení nového povrchu na úseku R6 Pavlov - Nové Strašecí, stejně jako se tomu stalo na druhé polovině v roce 2009 a dálnice tam teď vypadá jako nová a jde jí tam valit 200+ :-), jenom je otázka jak dlouho ta oprava vydrží, protože je tam velmi nekvalitní podloží.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od egelebege »

Minulý týden jsem tam jel a některé kousky jsou nově vyasfaltované. Jízdní pásy celkem pěkný ale na odstavný pruh se pěkně vys... Ty se do šířky "dálnice" už počítat nedaj. Kdyby tam potřeboval někdo nutně zajet, tak musí snad skoro zastavit než tam vjede, jakej je tam schod
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 Pavlov - Nové Strašecí

Příspěvek od martini »

Provádí se zvyšování PHS u Pavlova vlevo. Původně měla PHS asi tak 2,5 metru, teď ji zvyšují cca na 4,5 metru. Z tohoto důvodu související omezení provozu, už je to skoro hotové, běží to už asi 14 dní, jen jsem to sem nepostnul včas.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Pavel Q »

Mě by docela zajímalo, jak je možné, že prošla (cca před 10 lety) stavba R6 tak těsno skrz Fialku. Vždyť o musí být děsný pro lidi, jestli tam někdo bydlí. A kolem je místa dost. Navíc se zrušila původní silnice, takže Pavlov zůstal odříznut.
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Lukasek »

Pavel Q: No řekl bych že ta stavba byla takto naplánována a naprojektována ještě před/kolem roku 89, než se prošlo papírováním byl rok 1999 před zahájením stavby.
Kdyby někdo nechal stavbu přeprojektovat tak by se celá realizace asi protáhla o další dlouhé roky a přeci jen sjezd na a průjezd Velkou Dobrou a následně průjezd několika nebezpečných křižovatek (včetně Fialky) asi rozhodly...
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od dd »

Podle mapy tvoří Fialku 2 menší "průmyslové" objekty (na první pohled ten jeden vypadá spíš jako skládka) a 5 domů, které nejspíš patří lidem z těch objektů. Skutečný průběh nevím, ale rozumné řešení je, že se projekt nepřepracovával a těm lidem se nabídlo, že můžou prodat nebo zůstat. Kdyby se měla dálnice vyhnout každému domku obloukem, tak je není kde stavět.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Pavel Q »

dd píše:Skutečný průběh nevím, ale rozumné řešení je, že se projekt nepřepracovával a těm lidem se nabídlo, že můžou prodat nebo zůstat. Kdyby se měla dálnice vyhnout každému domku obloukem, tak je není kde stavět.
Ale známe to, kolik se jim mohlo nabídnout za domy a co by si mohli koupit jinde. Kolem Fialky je zrovna místa dost.
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Lukasek »

Od 13.6.do 2.7.2011 se konečně provádí výměna povrchu v úseku Fialka - Velká Dobrá ve směru na Karlovy Vary. :ok: Nevíte někdo zda se bude pokračovat postupně až ke konci R6 u Strašecí?
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Drak »

Úsek Stochov - N. Strašecí už je 2 měsíce opraven, zbývá už jen úsek přibližně od Doks po Stochov. Doufám, že ten bude také brzy opraven.
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Lukasek »

Tak bohužel beru palec zpět... Nemohu najít slušných slov pro hodnocení toho co zde ŘSD předvedlo za "opravu". Jo když se dělá pražský okruh, tak to se nesmí vynechat jediný metr a jede se od poloviny přejezdu SDP, do poloviny dalšího, ale běda jak je to nějaké podřadné eRko...

Těchto zhruba 150 metrů je nepochopitelně vynecháno, nepochopitelně proto, že v tomto kratičkém úseku se již nachází v pravém jízdním pruhu několik značných a dle mého pro rychlost 130km/h nebezpečných závad ( a co si budeme povídat, již sto metrů před přejezdem povrch není ideální)...

rekonstrukce skončila zhruba kilometr před prvním přejezdem v MÚK Velká Dobrá, jako samozřejmě nejsou peníze, tak opravím jen co musim, opravovat zde až k přejezdu je zbytečnost, nicméně, opět byla oprava nesmyslně ukončena v místech, za kterými následuje úsek 200-300 metrů, kde se též nachází v pravém jízdním pruhu závady na vozovce...

Takže opravdu povedené... To už je to tak špatné, že není možno opravit o 600 metrů vozovky navíc a uzavřít jízdní pás od křižovatky po křižovatku? Hodně smutné :ko:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od martini »

Zjevně se to muselo vejít do nějakého malého finančního limitu o kterém si rozhoduje sama příslušná správa ŘSD a nemusí si to nechávat nikde zdlouhavě schvalovat... Jiný "důvod" mne nenapadá.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

[D6] Opravy a údržba

Příspěvek od pivko »

Chtěl bych se zeptat, zda už někdo konečně opraví ten příšerný úsek na R6 kolem Velké Dobré a dál? Stav tohoto úseku je skutečně ostuda...
Marek Kubík
Příspěvky: 8
Registrován: 11.6.2012 9:43:44
Bydliště: Stochov okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Marek Kubík »

Dobrý den, včera jsem bloudil po internetu a našel jsem informaci že se plánuje MÚK Kamenné Žehrovice. Nevíte někdo jak to s ní v součastnosti vypadá? Co jsem tak trochu našel, sloužila by hlavně pro průmyslovou zónu v areálu bývalého dolu Tuchlovice.
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Lukasek »

Konečně se rozběhla oprava povrchu v úseku MÚK Velká Dobrá - Kamenné Žehrovice (odsud dále po MÚK Kačice již oprava proběhla?), oprava bude trvat do 19.10.2012. Musím říct že z toho mám velkou radost, zároveň mne velmi potěšilo opravovaní drobných závad. Ve směru na Prahu záplaty za MÚK Velká Dobrá a u MÚK Fialka (záplaty velmi kvalitně provedeny, bez schodů). ;)

Bohužel, kvalita se kterou se opravovalo na jaře je pryč. Dnes koukám a předěl mezi připojovacím pruhem a průběžnými pruhy v MÚK Velká Dobrá http://www.mapy.cz/#x=14.081774&y=50.10 ... xYB3sfGXNG
někdo ukázkově "zaplival" tou nejhorší technologii kterou na českých silnicích silničáři kdy měli (foukání "něčeho" s hromadou přebytečného štěrku), přitom jsem nezaznamenal, že by zde byla nějaká podélná nerovnost, takže tak řešili zřejmě spáru. To nikdo na ŘSD, nebo kdo je za to zodpovědný, nezná asfaltovou zálivku, která neudělá mezi pruhy podélný retardér? Již před měsícem někdo podobně opravoval několik set metru R7... Kdyby ten štěrk pak alespoň přijel někdo uklidit.
Vždycky když se na R6 dělá něco pozitivního, tak to pak musí nějakou další blbostí totálně degradovat... (viz můj předchozí příspěvek v tomto vlákně). To je jak kdyby jste si nechali udělat generálku zadní víceprvkové nápravy kvalitními a modifikovanými díly od Mey*e a na stabilizátor namontovali táhla z vrakoviště... :crazy:
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od -xdas- »

Lukasek píše:Konečně se rozběhla oprava povrchu v úseku MÚK Velká Dobrá - Kamenné Žehrovice (odsud dále po MÚK Kačice již oprava proběhla?), oprava bude trvat do 19.10.2012. Musím říct že z toho mám velkou radost, zároveň mne velmi potěšilo opravovaní drobných závad. Ve směru na Prahu záplaty za MÚK Velká Dobrá a u MÚK Fialka (záplaty velmi kvalitně provedeny, bez schodů). ;)
Na úseku Kamenné Žehrovice - MÚK Stochov (Kačice) žádná oprava neproběhla a je mnohem v horším stavu než právě opravovaný úsek MÚK Velká Dobrá - Kamenné Žehrovice :(
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: R6 Pavlov – Nové Strašecí

Příspěvek od Dusanh »

Dneska jsem jel z Prahy tam i zpět, pomíjím fakt, že ráno po půl sedmé byl směrem na KV prohrnut jen pravý pruh a jen místy :(

Každopádně při cestě zpět mě zaujala rozvíjející se závada povrchu před odbočením na pumpu zde http://www.mapy.cz/s/6xYb
Nebyl tento úsek již opravován?
Odpovědět

Zpět na „D6“