[D6] Karlovy Vary - obchvat

Praha – Karlovy Vary – Cheb – Německo
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Jen je škoda, že se v tématu pro obchvat KV bavíte úplně o něčem jiném.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

S obchvatem to souvisí. Kdyby totiž dálnice z Prahy přicházela do Varů od Chomutova, nebyl by s trasou obchvatu takový velký problém.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od michal »

Ale ono by se na to dalo dívat taky tak, že proč stavět D7, když máme D8, že? :D 8-) 8-) 8-)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Nedalo. Samotná D7 totiž propojuje dost větších měst a jako celek napojuje hodně velkých měst na Prahu. Ale už to neřešte, byl to vtip. ;) Třeba se D6 někdy dočká svého pořádného významu. I když se zelenými ve vládě v Německu horko těžko.
butrus
Příspěvky: 46
Registrován: 9.12.2017 22:40:34

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od butrus »

D7 je ve skutečnosti naprosto zbytečná, část měst se dá obsloužit po D8, část po D6. V Německu nemá D7 kloudné pokračování, kdežto B303 je navazuje na D6 daleko lépe.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Už to tu bylo řečeno mnohokrát. Nelze se jen podívat na mapu republiky, vidět dvě silné čáry poblíž sebe (D7+D8 či D2+D52 apod.) a říct, že by stačila jen jedna uprostřed nebo jen jedna z nich. Opravdu to nefunguje tak jak si lidé s touto představou myslí. V první řadě, dálnice společná pro dva tahy znamená větší zátěž, tedy i více pruhů, delší nájezdy, složitější křižovatky. A nemusí to být nakonec jen šest, ale osm pruhů. Protože by společná dálnice byla nepřirozeně vzdálena od staletých obchodních cest, musely by k městům vést dlouhé přivaděče. Někde i čtyřpruhové. A nakonec, doprava není jen pro tranzit, či dopravu mezi Prahou a městy, ale i mezi městy navzájem. Pokud mezi nimi nepovede dálnice, nikdo to nebude zdlouhavě objíždět a bude nucen používat starou silnici. Tedy i tu bude nutné přebudovat či přeložit. Nakonec bude investice mnohem vyšší a údržba všech těch vynucených komunikací dražší.

D7 by měla dobrou návaznost už dávno, ale naším otálením se Němci rozhodli jen o částečnou úpravu B174. Až bude D7 dokončena a doprava zde kvůli výhodnosti stoupne, budou Němci nuceni s tím něco udělat.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od kot »

Tak jest Honey ! Lépe to napsat nešlo... :D
NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od NullDeVoid »

No, přišel jsem si sem počíst o těch plánovaných D6 tunelech severně od Varů, zajímalo mě napojení na I/13 a co bude s průtahem ve Varech, ale místo toho jsem se dozvěděl, že do Prahy by se vlastně mělo jezdit po I/13 a budoucí D7, ale ta je vlastně zbytečná, protože máme přece D8, co je blízko…
Já nevím, KV kraj mi přijde, jako že se na něj absolutně kašle. Do Plzně odtam? Po ubohé I/20, ani se nepřemýšlí o předělání na R20. I/6? Ty nejpotřebnější úseky jdou na konec.
Já nevím, to jsme raději měli celé ty sudety nechat Němcům a bylo by po problémech. Protože ten KV kraj od nás tady nikdo evidentně nechce. Přímá, nedejbože vysokorychlostní trať z Varů do Prahy? Ne. A nemyslím to, co opět objíždí půl republiky přes Ústí nebo Plzeň… To je k ničemu. Bez řádného napojení to tam bude trpět. D6 je 1 krok.
Mám s tím krajem bohaté zkušenosti.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Trošku odběhnu, ale nemůžu nereagovat. Infrastruktura je už IMHO to poslední, co by mohlo tomuto kraji pomoci. Nevím, jak v něm funguje veřejná doprava, ale to není záležitostí státu, ale samotného kraje. KV kraj má dlouhodobě jedny z největších příjmů z RUD na jednoho obyvatele a pořád s tím nejsou schopni nic udělat.
Do KV a ÚK stát, neziskovky a já nevím kdo všechno sypou pomoc a peníze už minimálně 20 let a pořád jaksi nic. To je o lidech, ne o státu. Vzdělání je tady na tak nízké úrovni, že to asi půjde velmi pomalu, po procentech rodin, které "prozřou" a děcka nepůjdou čistě ve stopě rodičů. ÚK a Ostravsko, to je IMHO spíše čistě o rekvalifikaci horníků apod. a o vyloženě vyloučených lokalitách.

Jak říkám, dodělat infra (proto D6, jinak by tam vedla spíše pěkná jednička, na to nezapomínej) a víc už tu stát víceméně nezmůže.

Jen pro zajímavost, KV kraj má cca o 50% vyšší příjmy z RUD než třeba kraj Jihomoravský. Ale to zde nechci brečet, ten kraj to potřebuje. Centra musí dotovat venkov a odloučené regiony. Ale napsat, že na tyto kraje někdo kašle, to je hodně mimo mísu, to si spíš nevidíte na špičku nosu. ;)

Přímá VRT je nesmysl. S D6, D7 i D/S 13 a pořádnou I/20 naprosto souhlasím. Už ale stojí také téměř "hotová" I/21.

PS: a tyto kraje se státu odvděčují tak, že volí převážně levicové strany, které tam spíše pošlou dávky, než aby řešily jádro problému. :crazy: :)
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Mikulik »

Infrastruktura asi určitě moc nepomůže, protože ti lidé tam pojedou stejně, protože tam bydlí, pracují. Na druhou stranu, vždyť teď tam jsou už docela pěkné posuny za ty desítky let a vidím reálné celou dálnici za pár let minimálně až k Bošovu. Určitě bychom si měli připomenout, kdo zrušil 3-4 plánované obchvaty. No Vítek Bártů, údajně pravicová strana. Ostatně rozdělovat na pravicový, levicový je totální pitomost. To vidím tu pravicovou vládu, je mi špatně. Stejně tak v KV je i vysoká škola, vyšší škola, pedagogická. Takže škol je tam dost tak nepovídejte, to že všichni zdrhnou dál, to už je škoda.
NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od NullDeVoid »

No než to povede k Bošovu, to si ještě počkáme. 2026, pokud se začne stavět tenhle rok. A to by znamenalo stavbu 4 úseků D6 najednou. To je příliš dobrý na to, aby to byla pravda.
Já teda dál zdrhnul. KV kraj je černá díra, území, co je dobrý leda tak na testování jaderných zbraní. Ale to by tam člověk musel bydlet, aby chápal. A všichni, které znám, odtam zmizeli. To už asi o něčem svědčí. Zmizel jsem daleko a hodlám zmizet ještě dál.
Posuny asi jsou, ale za mě…pozdě. Prostě je příliš pozdě. To, jak to tam bude vypadat za 10 let, tam mělo být před 25 lety.
D6, R13, R20, a přímá trať do Prahy. To je základ.
Protože v momentě, kdy cestuji nějakých 140 km stejně dlouho, jako když jedu z Prahy do Brna, tak je něco fakt špatně. A tomu něčemu se říká traktory a pomalý lidi na I/6. Předjet? Jak, když protisměr je stále plnej?
Mně je vždycky jen líto těch, co čekají na I/27.
A veřejná doprava… No, nic jinýho jsem vlastně nezažil, individuální zatím nechci, ale její stav mě teda nechává v deziluzi.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od ML90 »

Naopak, pokud chcete, aby se z nějakého regionu nestala černá díra, odkud všichni utíkají, tak je infrastruktura (nejenom dopravní) naprosto zásadní a zkrátka to musíte i trochu zadotovat. Ale ono se to pak vrátí. Bohužel jsme se dostali do druhého extrému zbožštění trhu, který všechno vyřeší a jakékoliv dotace jsou fuj, ale tak to nefunguje. Právě třeba ta dopravní infrastruktura v kombinaci s dalšími opatřeními je extrémně důležitá, protože vám tam přinese pracovní místa nebo umožní cestovat za prací na delší vzdálenost a nebudete mít takovou potřebu se stěhovat do velkého města. Typický příklad je ta silnice Karlovy Vary-Plzeň. Vzdálenostně to není zase až tak daleko.

Já se nedivím, že pořád existují regiony, kde se nostalgicky vzpomíná na období komunismu, protože lidem se skutečně objektivně žilo lépe. Sám to znám z východního Slovenska, kam to mám od sebe kousek a často tam jezdím. To je přesně taková šílená černá díra. Před rokem 1989 tam přitom byla pracovní místa, kulturní vybavenost, lékaři, na vesnicích fungovaly obchody a hospody, kamkoliv se dalo dojet veřejnou dopravou atp. atd. Do toho tu byla poměrně rozsáhlá turistická infrastruktura, která je ale z velké části naprosto zdevastovaná a zanedbaná. Ve výsledku je to dnes velmi problémový region, který se brutálně rychle vylidňuje a spousta vesnic v dohledné době úplně zmizí.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Pokud nechceme, aby všichni bydleli jen v Praze a okolí, musí se investovat i do pohraničí. A infrastruktura byla vždy základem již od starověku. Budeme se bohužel ještě dlouho potýkat s dluhem z minulosti, takže výtky, proč se staví do nějaké díry, když hlavní tahy trpí? To budeme slýchat ještě nějakou dobu. A luxusu, že budeme z nudy přestavovat každou křižovatku na MÚK, protože není do čeho jiného píchnout, se jen tak nedožijeme :-)

Ale zpátky k obchvatu. Proč vlastně stále není v plánu ani ve studii ŘSD?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Brnak46
Příspěvky: 185
Registrován: 31.10.2019 0:56:17
Bydliště: Brno

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Brnak46 »

Občanská vybavenost a kulturní život je jedna věc, nicméně zde jsme na dopravním fóru, tak bych se držel pouze tématu dopravní infrastruktury. A fakt je, že na Karlovarsko se rozhodně nezapomnělo. Troufnu si naopak dokonce tvrdit, že nebýt politické snahy o rozvoj tohoto regionu, D6 se nestaví v takto velkorysých parametrech. A že měla být D6 již 10 let postavená? Jistě, jenže tento problém je úplně všude v Česku. To opravdu není o tom, že by se stát na Vary vykašlal.
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Mohu se zeptat někoho na aktuální stav přípravy stavby ze strany ŘSD? Má někdo nějaké info?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od mapman »

ŘSD obchvat Karlových Varů v podobě dálnice nepřipravuje.
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Veřejné projednání variant řešení obchbatu D6 x I/13 proběhne 17.4. Od 13:00 do 15:30 v krajské knihovně.

Čas teda dost nanic. Bude někdo přítomný?
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od hovi »

Sauce píše: 24.4.2023 9:28:39 Veřejné projednání variant řešení obchbatu D6 x I/13 proběhne 17.4. Od 13:00 do 15:30 v krajské knihovně.

Čas teda dost nanic. Bude někdo přítomný?
Není chybné datum, nemá to být 17.5.?
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Pardon 27.4., tj. Ve čtvrtek. Zjevně jsem se uklikl
NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od NullDeVoid »

Pokud by tam někdo šel a nafotil probírané trasy, byl bych extrémně vděčný a jistě bych nebyl sám.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
poljaq
Příspěvky: 171
Registrován: 25.3.2010 21:24:56
Bydliště: Karlovy Vary

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od poljaq »

Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Jak koukám. Ta verze, kterou mají Vary v územním plánu, tu zakreslena není.
https://mmkv.cz/sites/default/files/dok ... kres_3.pdf
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
poljaq
Příspěvky: 171
Registrován: 25.3.2010 21:24:56
Bydliště: Karlovy Vary

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od poljaq »

Vždyť to píšou v textu ;-)
Pokud územní studie ve svých závěrech nenavrhne jednu ze tří podrobněji prověřených variant průtahu nebo obchvatu dálnice D6, potvrdí tím v současné době závazný koridor obchvatu D6 vymezený v platných ZÚR KK (varianta č. 6 v ÚS SD KV). Vybraná varianta bude následně prověřena v nejbližší aktualizaci ZÚR KK.
NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: [D6] Karlovy Vary - obchvat

Příspěvek od NullDeVoid »

Zajímavé, jak tam byla jižní varianta. jen zmíněna. Nic víc. Přijde mi to trochu škoda, je to velmi zajímavá možnost.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Odpovědět

Zpět na „D6“