[D7] Louny, zkapacitnění

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

Super! A výběrko stále drží 30.10., to už musí klapnout:o)
Vikingkiller
Příspěvky: 657
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

1975 píše:Super! A výběrko stále drží 30.10., to už musí klapnout:o)
Když už si opravdu myslím, že to musí vyjít, tak vždy přichází posun. Zatím platilo, že čím jistější jsem si byl, tím ten posun byl delší ...

Ale už to beru s humorem - tzn. v úterý večer 29. 10. čekám posun č. 17, aby zadávající vysvětlil, jestli bude na stavbě pro dělníky k dispozici jiné pivo, než ta břečka ze skladu Heineken sídlícího v prostoru bývalého Lounského pivovaru :D
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Bobek »

<ot>Mají tam celkem tři další, tedy dle vkusu každého soudruha. :)</ot>
Království a půl princezny za 511.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

...že my nebyli zticha...

Posun č.17 na 7.11. 2019 10:00

Číslo vysvětlení, změny nebo doplnění Vysvětlení, změna nebo doplnění zadávací dokumentace poskytnuté zadavatelem z vlastního podnětu

121 Zadavatel z důvodu složitosti odpovědí na další podané žádosti o dodatečné informace a s ohledem na termín otevírání nabídek prodlužuje lhůtu pro podání nabídek o 6 pracovních dnů. Odpovědi na dotazy jsou zpracovávány projektantem a budou zveřejněny na profilu zadavatele v co nejbližším možném termínu.
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

To je konec :-(. Tohle se stalo už několikrát, poprvé myslím v srpnu, když se přiblížil termín podání pod 10 dnů, bum a odklad. Od té doby je to pravidlo a dva měsíce pryč. Takhle to může klidně jíž ještě kvartál... myslím, že úplně bez problému, protože firmy evidentně nemají zájem stavět, minimálně některé :-(.

Sice stavba ještě není komplet připravená, SP teď nesmí nikdo napadnout a je třeba dokončit zbylé papírování, ale vycházím z toho, že výběr dodavatele trvá v bezproblémovém případě 3 měsíce.

:-(
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

...spíš je divný, že tam tentokrát ty dotazy nejsou... tak třeba to na VŘSR klapne.
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

Tak se nám to přiblížilo od zítřka na týden.

Tak kdy padne další odklad? Zítra, v pátek, nebo až v pondělí? :-)
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

Vzhledem k tomu, že tam od pátku je tato poznámka:

Zadavatel z důvodu složitosti odpovědí na další podané žádosti o dodatečné informace a s ohledem na termín otevírání nabídek prodlužuje lhůtu pro podání nabídek o 6 pracovních dnů.
Odpovědi na dotazy jsou zpracovávány projektantem a budou zveřejněny na profilu zadavatele v co nejbližším možném termínu.


... a ještě dotazy nejsou zpracovány projektantem, jsem tentokráte spíše pesimistou...
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

Další odklad a několik dalších nastane, tím jsem si skoro jistý. Ale velmi rád se budu mýlit :-).
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

Optimista by řekl - kapacity musejí být, když se tak sekají o takovou zakázku. Paranoik asi, že jsou domluvení a protahují to schválně:o)
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

Aneb to, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou :-).
vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od vondr »

Posun č.18 na 19.11. 2019 10:00
hovi
Příspěvky: 1185
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od hovi »

"Jen" rozšíření silnice na dálnici a takových doplňujících dotazů... Kdy se to zastaví?
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dd »

Až to ŘSD přestane tolerovat. Zdržovací taktika.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

Bez komentáře:o)

122 Zadavatel z důvodu složitosti odpovědí na podané žádosti o dodatečné informace a s ohledem na termín otevírání nabídek prodlužuje lhůtu pro podání nabídek o 8 pracovních dnů.
Odpovědi na dotazy jsou zpracovávány projektantem a budou zveřejněny na profilu zadavatele v co nejbližším možném termínu.
Vikingkiller
Příspěvky: 657
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

Slovy zesnulého Mistra KG - "Teď jsem to opravdu nečekal ...".

Kecám, čekal jsem to. A čekám také, že bude posun č.19, č.20 a č.21. Vychcanost stavebních firem totiž nezná mezí a reálně bude grandiózním úspěchem, když se to stihne do konce kalendářního roku.
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

Vikingu, myslím, že jsi poměrně optimistický. Do konce roku to nevypadá. Firmám se již nyní podařilo soutěž prodloužit o kvartál. Pokud to dělají z důvodu nedostatku kapacit, kvartál zřejmě nic moc neřeší. Potřebovali by minimálně dalšího půl roku až rok, kdy se v mezidobí nějaké stavby dokončí a kapacity uvolní. Takže když třeba někdy na přelomu ledna / února, tedy za další kvartál podají nabídky, zřejmě pak soutěž poženou k ÚOHS a tím ušetří dalšího 3/4 roku. To už by mi smysl dávalo, protože v opačném případě mi je jejich jednání záhadou.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

Já tedy mám taky občas sklony ke konspiraci, ale tady vidím spíš úplně obyčejnou kombinaci maličko podceněné kvality/podrobnosti zadání a počtu uchazečů, kdy se ty dotazy pak násobí. D7 je v tomhle fakt nejhorší...proč by stavební firmy zdržovaly zrovna tady a ne (tolik) jinde?
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

1975: Jo, máš naprostou pravdu. Taky tomu nerozumím. Zadávací dokumentace určitě bude trošku problém, ale pochybuji, že by tomu jinde bylo jinak.

Na D48, nebo I/27 je to také peklo. Ale D7, opakovaně, je fakt totální peklo.
Peda
Příspěvky: 61
Registrován: 15.2.2019 0:23:40

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Peda »

Rád bych přinesl svou trošku do mlýna. Nemyslím, že firmy chtějí něco natahovat, ona samotná příprava nabídky představuje velké náklady. Nicméně přeci jenom se za poslední zhruba čtyři roky přešlo na standardy FIDIC a všichni s nimi začali pracovat (ŘSD, SŽDC). To je velmi pozitivní změna. Bohužel asi poněkud po česku a bez důvěry v partnera na druhé straně, což přináší velmi zdlouhavé schvalování změnových listů, bez kterých se samozřejmě žádná stavba neobejde, nicméně na objemu záleží. Jádro pudla je ale v tom, že pokud firma nemá finálně schválenou změnu, nemůže fakturovat a to přináší další náklady. Takže bych viděl motivaci pro pokládání dalších a dalších dotazů spíše zde. Nicméně informovaní tvrdí, že se to vše postupně lepší.
Navíc nevím, kdy se tato stavba projektovala, ono se před těmi pěti lety projektovalo v poněkud jiných standardech detailů. Tím nemyslím nekvalitně ale prostě to nebylo z hlediska výběrových řízení potřeba.
Pro ŘSD se naopak jedná o lepší situaci, pokud se změna vyřeší během zadávacího řízení, než když se má řešit během stavby.
ŘSD nemůže dotazy pominout, jak o tom mluví někdo výše, zákon to prostě nedovoluje.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

Ta vysvětlení vypadají velmi logicky a určitě na nich bude mnoho pravdy. Jen mi hlava nebere, že to, že se potřebují zeptat, zjistí až po 4 měsících po začátku výběrka a třeba 150 dotazech...
Viz třeba:
Potrubí profil DN800.
K objektu 303.1 zadavatel sděluje, že potrubí profilu DN 800 bude použito plastové SN 16. Varianta ŽB potrubí se vylučuje. Bude opravena technická zpráva, podélný profil a soupis prací.
Specifikace ostatních potrubí jsou podle našeho názoru jednoznačně definovaná.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dd »

Peda píše:ŘSD nemůže dotazy pominout, jak o tom mluví někdo výše, zákon to prostě nedovoluje.
Zadavatel nemůže dotazy zakázat nebo odmítnout odpovědět. Ale (pokud má slušně připravené zadání), může odpovědět ve smyslu, že toto je v ZD uvedeno dostatečně nebo že to bude řešeno ve fázi realizace projektu nebo že dodavatel má být dostatečně odborně způsobilý a odpovídá za zajištění vhodného řešení, atd. A nemusí prodlužovat VŘ. V jiných oborech to tak funguje.
Pokud jde o termíny, těch možností je více. I pár měsíců posun se může hodit, když vychází na stavební sezónu. Nebo se čeká, jak dopadnou jiná VŘ.
Peda
Příspěvky: 61
Registrován: 15.2.2019 0:23:40

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Peda »

Určitě mohou odpovědět, že to je v PD řešeno, pokud tomu tak skutečně je. Problém spočívá v tom, že tomu tak často není. Dotazy se velmi často týkají rozporů jednotlivých částí PD především mezi výkresem, technickou zprávou a výkazem výměr. Znovu pro ŘSD je výrazně jednodušší z hlediska administrace změn, pokud odstraní rozpory ve fázi soutěže než během stavby. Prakticky vše staví z dotací, ať už evropských nebo národních, ve výsledku z hlediska kontroly je to úplně jedno.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dd »

Tak mi to nedalo a prošel jsem si část dotazů. Musím uznat, že je tam část, která jde za ŘSD a projektantem.

Pro ty, kdo je nečetli:
1) Část odpovědí zveřejněných v září obsahovala opravy chybných položek a výměr (někde i s textem, že původní materiál je v rozporu s postupy nebo normou) - to si měl projektant ohlídat ještě před vypsáním a ne to řešit 2 měsíce po původním termínu odevzdání. Na druhou stranu, řada z těch položek už jinde v nabídce je, takže nabízející jednotkovou cenu zná a pouze upraví množství. Není to tak, že by musel dělat celou nabídku od začátku.
2) Je tam dost dotazů, které jsou dané nepochopením nebo nepřehledností zadání.
3) Poslední odpovědi na dotazy byly 11.10., od té doby to byl jen posun termínu bez jediné zveřejněné odpovědi s textem, který psal 1975 výše (Zadavatel z důvodu složitosti odpovědí na podané žádosti o dodatečné informace a s ohledem na termín otevírání nabídek prodlužuje lhůtu pro podání nabídek o 8 pracovních dnů. Odpovědi na dotazy jsou zpracovávány projektantem a budou zveřejněny na profilu zadavatele v co nejbližším možném termínu.). Jinými slovy pravděpodobně ještě přijde velký balík změn a s ním i odpovídající posun.

Myslel jsem, že mají zadání připravené lépe. Doufám, že všechny poznatky Chomutovská správa zapracuje do ostatních VŘ ještě před vypsáním.
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvori19 »

dd: Takže jednak ne příliš perfektní práce ŘSD a nedostatečná činnost projektanta (viz poslední odpovědi na dotazy k 11.10.2019).

Jinými slovy, čeká nás ještě ten kvartál, jak jsem laicky předpověděl :-(.
Odpovědět

Zpět na „D7“