Odpadky na I/7 a R7

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od strongy »

Vážení, dnes jsem jel z Prahy na otočku do Chomutova a musím se někde vybrečet. Je mi nesmírně smutno z toho co jsem tam po zimě viděl, ani jsem nestihl to vyfotit jak jsem jen zíral a střídavě dával pozor na cestu.

Takové množství odpadků, pneumatik, pytlů s odpadky... Já jsem se tak strašně moc styděl před cizincema, kterých dnes byla větší koncentrace než obvykle. Připadal jsem si jak někde na skládce skoro celou cestu... Jen před Prahou bylo trochu čistěji.

Nejhorší jsou samozřejmě místa, kde odpočívají kamiony...
http://goo.gl/maps/vLxVM

Nevíte jak často se to uklízí a kdy tu hrůzu někdo uklidí?
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od FlakY` »

A proč se stydíte před cizincema, když Vy za to nemůžete. A taky to mohli udělat cizinci. Mimochodem co se týče nepořádku, tak to je problém snad všude. A teď s ekonomickou krizí narůstá počet černých skládek. Osobně mi to taky vadí a ve městech to je ještě horší...
Toto místo silnice se má starat ŘSD, protože to spadá pod ně. Jestli máte podměty ke zlepšení situace, tak pište rovnou jim.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
mikeyb
Příspěvky: 151
Registrován: 31.8.2009 17:30:32

Re: Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od mikeyb »

Takže píše se rok 2019 a mohu pouze smutně konstatovat, že stav nepořádku kolem silnice I7/D7 je stejný, ne-li horší přesně jak to popisoval “strongy” v roce 2013. Plastové odpadky všeho druhu namotané na keřích, na oplocení dálnice, v rigolech, prostě všude i v polích okolo. Jedním slovem apokalypsa.
Jel jsem autobusem a z té výšky je všechno parádně vidět. Nejvíc šokující je objem. Celá trasa je jedním slovem skládka. Z Chomutova až do Prahy. Ústecký kraj vede. :zvraci: Takhle si opravdu svoji rodnou hroudu nepředstavuji.
Napsal jsem na Chomutovské ŘSD, ale nevím, jestli to bude mít efekt.
Poraďte, koho dalšího kontaktovat, jestli se nic nezmění. Kdo vlastně v reálu organizuje respektive provádí takový úklid?
Nebo nejlépe - kdo je odpovědný?

Vtip na konec.
Myslíte, že by “ekologický” spolek Děti Země konečně mohl najít předmět své realizace? :o :o :o
:D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uffff to jsem si užil smajlíky. :jidlo:
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od Japao Joe »

Úklid organizuje / provádí správce komunikace tedy příslušné SSÚD. A popohnat to může místně příslušný odbor životního prostředí, který může nařídit odstranění a při neodstranění pokutovat. Nejezdím tam takže nevím jestli ten odpad vzniká postupně přičiněním projíždějících a nebo činností nějaké organizace, která tam třeba převáží nezabezpečený odpad.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od Martin z Ostravy »

D7 nemá SSÚD, na úklid jsou najímany externí firmy.
Stávající D7 a I/7 v stč. kraji spravuje Správa Praha, která znovuvznikla z kraje roku. Předtím to patřilo pod Závod Praha a jeho provozní úsek.
Zbytek I/7 a D7 spadá pod Správu Chomutov.
R48 -> D48 se podařilo!
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od Petanecek »

Když jsem tam jel před měsícem, tak se tam uklízelo. Jak jsem za to byl velice rád. Posléze jsem při cestě nazpět vyděl rozestavěné modré pytle, připravené na sběr.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
mikeyb
Příspěvky: 151
Registrován: 31.8.2009 17:30:32

Re: Odpadky na I/7 a R7

Příspěvek od mikeyb »

Díky všem.
Díky za ten odbor životního prostředí....
Japao Joe píše: ..... převáží nezabezpečený odpad.
Tohle mě napadlo při charakteru odpadu. Některá křoví jsou ověšená jak vánoční stromek.
Dokážu si předstvit jak je silnější poryv větru schopen roztřídit půlku náklaďáku.
Odpovědět

Zpět na „D7“