[D7] Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

[D7] Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od pivko »

Tak jsem zas po dlouhý době jel v úseku Letiště - Slaný a musím říct, že spolu s R6 kolem Velké Dobré je to patrně nejhorší úsek R v ČR, stav povrchu naprosto katastrofální v obou pruzích a značky s hrboly a doporučenou 80 prakticky po celé délce. Plánuje se tam nějaká oprava, a pokud ano tak kdy?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný oprava?

Příspěvek od mapman »

Letos, poměrně velká, tak uvidíme...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Praha - Slaný oprava?

Příspěvek od martini »

mapman píše:Letos, poměrně velká, tak uvidíme...
Máš nějaké pozitivnější info než já, já myslel, že se na letošní várku oprav opět nedostane...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Hobr
Příspěvky: 128
Registrován: 26.3.2010 9:31:46
Bydliště: uvnitř VMO

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Hobr »

dneska jsem tudy jel a je uzavřená strana k Praze mezi 11 a 18 km a začali tam frézovat vozovku
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha - Slaný oprava?

Příspěvek od mbmat »

mapman píše:Letos, poměrně velká, tak uvidíme...
A bude to až k letišti?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Praha - Slaný oprava?

Příspěvek od hh »

martini píše:
mapman píše:Letos, poměrně velká, tak uvidíme...
Máš nějaké pozitivnější info než já, já myslel, že se na letošní várku oprav opět nedostane...
Myslím, že tam plánují něco jako bylo v posledních letech na R6 (cca 10 km za 100-200 mil.), tj. pouze povrch, ne připojováky nebo odvodnění.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

Jsem zvědav, kolik uvolní. Je zajímavé, že peníze na kamery, radary u přechodů se našly raz dva. Ačkoli je tam padesátka, tak se tam teď jezdí běžně 35-40 km/h. Navrhuju tam dát tedy 60 km/h a možná dosáhneme i padesátky.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od kot »

Kdykoliv tam jedu nadprůměrně koukám do zrcátek jestli do mě někdo nevlítne, neboť ti přede mnou se nesnaží jet ani 40...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od FlakY` »

Tak konečně připravují kompetní rekonstrukci. Lepší by byla zároveň modernizace, ale určitě lepší než nic.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od kot »

FlakY` píše:Tak konečně připravují kompetní rekonstrukci. Lepší by byla zároveň modernizace, ale určitě lepší než nic.
Od kterého do kterého km? Díky :P
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od -xdas- »

kot píše:
FlakY` píše:Tak konečně připravují kompetní rekonstrukci. Lepší by byla zároveň modernizace, ale určitě lepší než nic.
Od kterého do kterého km? Díky :P
Podle Libora Korába z Ředitelství silnic a dálnic se začne úsek od Knovíze až po Prahu rekonstruovat.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=188&t=3731
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lenny »

Už loni bylo pozdě. Ještě by se mohli vyřešit připojovací a odbočovací pruhy a stav by se hodně zlepšil. Nejlepší by stejně byla generální rekonstrukce a rozšíření na šestipruh mezi R1 a I/61. Studie na to je.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

jako že by u toho semaforu s kamerama byl 6-ti pruh :?:
no tak to by nejdřív musela proběhnout nějaká defenestrace
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lenny »

Tam je plánována přeložka R7.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Max »

No dokazal bych si predstavit nejakou levnou drevenou / ocelovou montovanou lavku pro pesi misto prechodu a o v useku MÚK Aviaticka - R1 nejakej provizorni 3+3 bez odstavnyho. Coz je ale pri soucasny financni situaci tak treochu utopie.

V idealnim pripade by se realizovala ta planovana 4+4 prelozka R7 v useku R1 - MÚK Aviaticka a dal tech 5 km k MÚK s I/61 by to mohlo byt jako 3+3. Intenzity od Kladna tam na to podle me jsou.

edit: Lenny byl rychlejsi...
Vizi
Příspěvky: 434
Registrován: 8.5.2009 15:31:12
Bydliště: Beroun nad Mží

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Vizi »

Max píše:Intenzity od Kladna tam na to podle me jsou.
No upřímně to je věc názoru ... ano ty intenzity tam v tuhle chvíli jsou, ale je otázka, jestli tam
jsou natrvalo. Já osobně si myslím, že by v případě Kladna prospělo vybudování přeložky I/61 od R6, tu je stejně tak jako tak potřeba vybudovat a teprve v situaci, kdy by nedošlo k výraznějšímu přesunu zátěže z R7 by se dalo uvažovat o rozšíření této komunikace na 3+3.
R7 potřebuje v tuhle chvíli vyřešit (když nepočítám rekonstrukci povrchu) především připojovací pruhy a propojení od MÚK Aviatická k R1. To druhé se ovšem obávám nikdo řešit nebude, protože přece bude přeložka (sice nikdo neví kdy), nebezpečné exity tajně doufám řešeny budou.
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Max »

Na R6 sice kapacita pro presun casti zateze smerem z Kladna je, ale Evropska je a jeste dlouhou dobu bude kapacitnejsi a pohodlnejsi spojeni do centra nez pres Bilou Horu. Takze si osobne myslim, ze ty intenzity zustanou na R7 bez ohledu na prelozku I/61. Zmenit by se to mohlo po zprovozneni Brevnovske radialy, ale ta se podle me bude v Praze stavet az jako uplne posledni (z naplanovanych radial a useku MO).

Ale souhlasim (a asi kazdy kdo tudy jezdi), ze predelat ty nebezpecne exity a protahnout pripojovaky/odpojovaky na nejakou normalni delku by urcite bylo fajn v ramci reko.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od FlakY` »

Zatím se řeší nejzávažnější problém a to je povrch silnice nikoli parametry. Kdyby byly prachy, tak se modernizuje ve větším rozsahu... A stejně, MÚK Aviatická už má platné územní rozhodnutí popřípadě SP? Pokud nebude 100% zajištěna trasa R1 v úseku 518-519, tak je docela riziko to vůbec modernizovat.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Max »

Priznam, ze mi do docvaklo az ted - pokud by se v ramci PO nakonec stavela jina varianta nez jizni pres Suchdol, tak je otazka, co by se stalo se soucasnou trasou R7 (trasovanim i kapacitne). Coz se teda doufam nestane, opravdu neni potreba kopirovat situaci kolem Berlina.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

Souhlasím v každém případě s lávkou a zrušení semaforu. Od té doby co je úsekové měření, je to tragédie. Dnes ráno to dokonce zastavilo i když byla zelená. Říkám si, že se jednoho dne fakt naseru a zastavený auto před semafory tam nechám a odejdu. Začínám být fakt nepříčetný z toho.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Standa »

Mikulik píše:.... Říkám si, že se jednoho dne fakt naseru a zastavený auto před semafory tam nechám a odejdu. Začínám být fakt nepříčetný z toho.
Pozor na to, s tím D-fensem z Volného pádu to nakonec moc dobře nedopadlo :?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

já to spíš vidím na výlet s SKS, ale nerad bych sundal nějaký letadlo 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od dvs »

Možná by stálo za to vyjmout stavbu přemostění ulice Horoměřické ze stavby 518 a udělat na něj samostatné ÚR. Projekt by se musel sice trochu upravit. Už jsme to tu probírali. Jenom by to chtělo ty úřady nějak přesvědčit, aby nám furt neříkali, že se bude stavět za 2 roky 518 ...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 059#p50059
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

A kde začít? Koho začít přesvědčovat? Jelikož bych přemístění Horoměřické uvítal, klidně bych pro to něco udělal.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Standa »

dvs píše:Možná by stálo za to vyjmout stavbu přemostění ulice Horoměřické ze stavby 518 a udělat na něj samostatné ÚR. Projekt by se musel sice trochu upravit. Už jsme to tu probírali. Jenom by to chtělo ty úřady nějak přesvědčit, aby nám furt neříkali, že se bude stavět za 2 roky 518 ...
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 059#p50059
Tak to je přesně věc, která by opravdu hodně pomohla! Navíc je v souladu se všemi alternativami další výstavby 518. Tak doufejme, že to tu čte i někdo z Magistrátu!
Odpovědět

Zpět na „D7“