[D7] Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

Moc pěkně vyfocený. Všechny ty galerky od tohoto autora jsou pěkně dělaný, chválím.
Taky si takové vytvořím, ale bude to jiné téma :-)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od dvs »

mapman píše:Ne, je to jen přestavba stávajícího ve špatném stavu se nacházejícího mostu, kategorie zůstává stejná.
Připomenu, že most je z let, kdy se u nás stavěly stavby snad s nejhorší kvalitou vůbec - dokončen 1986 a je ve stupni 5 (nosná konstrukce) resp. 4 (spodní stavba) ze sedmibodové stupnice - to samé platí i pro druhý most, který bude znovupostaven ještě v příštím roce...
To je hodně smutné 27 let na most je hrozně málo. Vzhledem k tomu, že jsem tamtudy nejel, tak jsem měl za to, že rekonstrukce mostu spočívá v obnově izolací...
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Dusanh »

V r. 2006 se některé mosty na R7 opravovaly, jezdil jsem tudma tehdy každý týden. Byly minimálně 3...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od JirkaS »

dvs píše:To je hodně smutné 27 let na most je hrozně málo. Vzhledem k tomu, že jsem tamtudy nejel, tak jsem měl za to, že rekonstrukce mostu spočívá v obnově izolací...
V 80. letech už šla kvalita hodně dolu. Když se k tomu přidá následně zanedbávaná údržba, je výsledek takto mizerný.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od kot »

Takže dnes je kvalita dobrá, jaká je v dobré kvalitě předpokládaná životnost? Děkuji.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

dobrá je jak známo za 3
takže na 7bodové škále, asi jako D47 ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od hh »

Během víkendu a dalšího týdne se rozjede zbytek té opravy mezi Prahou a Slaným. Konkrétnější údaje neznám.
Kamioňák
Příspěvky: 30
Registrován: 27.8.2013 11:56:16

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Kamioňák »

Ze stránek města Kladna:

Dne 17. 3. 2014 bude zahájena 2. a 3. část stavby: R7 Praha – Knovíz - Projekt údržby a oprav – Levá strana km 2,700 – km 15,295

2. část
V termínu 17.3. - 15.5. 2014 dojde k uzavírce levého pásu R7 vyjma Exitu 3 (Kněževes) a Exitu 7 (Makotřasy). Přechodné dopravní značení bude realizováno v noci z 16. na 17.3. 2014.
Po dokončení výše uvedené etapy, bude provoz převeden opět do levého pásu R7

3. část
V termínu 15.5. – 30.6. 2014 budou uzavřeny úseky v místech Exitu 3 (Kněževes)a Exitu 7 (Makotřasy). V místě uzavírky bude provoz převeden do pravého pásu R7.
Po dokončení výše uvedené etapy, bude provoz převeden opět do levého pásu R7.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od hh »

Včera jsem tudy jel do Prahy a je to strašné! Za prvé tam byla jediná fréza na uzavírku 13 km, proboha proč je pak uzavřeno celé nebo proč tam není víc part! Za druhé jet takovou dobu v uzavírce po tak ošklivém povrchu je samo o sobě důvod jet jinudy a nejhorší mi přišel přejezd u toho exitu na Kladno, který je z kostek s ohromnými propadlinami, to je snad zlý sen, navíc je to nebezpečné, šeredné.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

A proto si platíme dálniční známku, ale to že na tomto úseku by v době rekonstrukce prostě známka platit neměla, tak za tento můj názor by mě tady kdekdo ukamenoval. No jo, ale R7 je jediný úsek, po kterým já soukromě jezdívám.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od mapman »

Ano, ukamenován proto, že se to prostě při uzavírkách nedělá - jsou jich desítky každý rok. Nesystémový návrh na to, aby úsek vypadl pro letošek ze seznamu zpoplatněných komunikací, byl na Ministerstvu dopravy projednáván a nebyl vedením MD schválen.

To ale nic nemění na tom, že uzavírka vypadá fakt děsivě na místě :( Až se bude opravovat druhá polovina a bude se jezdit po té opravené, tak už to snad bude působit lépe...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od hh »

To určitě! Ale co ten přejezd, ten se snad v mezidobí propadne metr hluboko...?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od mapman »

Podle aktuálních info, má být provoz zítra převeden na zatím nepojížděnou část přejezdu... A v řádu dnů má být po polovinách kompletně přeasfaltovaný.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

myslím že ve včerejší mfdnes byl článek o krásných kolonách a provozu jedním pruhem
takže zítra do loun skoro tradičně
tedy mělník, slaný, louny
že bych si proto platil DK :?:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
makr
Příspěvky: 132
Registrován: 19.3.2013 8:25:26

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od makr »

Vyzvěděl jsem při dnešní focení pár informací o stavbě. V pondělí 24.3 se bude betonovat most u Stehelčevse a ve středu 26.3 most u Knovíze.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od monin »

Mike píše:myslím že ve včerejší mfdnes byl článek o krásných kolonách a provozu jedním pruhem
takže zítra do loun skoro tradičně
tedy mělník, slaný, louny
že bych si proto platil DK :?:
A ty celý rok jezdíš jen a jen zrovna po tomto úseku R7 :?: Nikde jinde po dálnici nejezdíš :?:
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

nedávný výlet na moravu jsem naštěstí absolvoval před zahájením dalšího kola renovačního šílenství
a pravdielné jízdy po D11 mi za chvíli opět ozvláštní vznik mikrokoberců
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lukasek »

Při současné rekonstrukci pravého jízdního pásu R7 jsem si po odfrézování vozovky několikrát všiml velmi divné struktury původního přetaženého povrchu zhruba od km 5,5 (hranice okresů Kladno a Praha Západ) do km 5,3 - počátek stoupání k MÚK Středokluky viz. Po několikerém shlédnutí bych to odhadoval na povrch provedený pomocí dlažebních kostek. Byl by někdo schopen potvrdit? Ať už pamětník, nebo někdo kdo má přístup k dokumentaci, jelikož tento úsek byl jako jediný mezi Prahou a Makotřasy kompletně vyměněn v celé šíři včetně podkladních vrstev vozovky :)
Bohužel jsem měl možnost vidět povrch jen za šera, takže jistotu nemám, zároveň pokud by to byla pravda, proč se realizoval povrch takto, místo použití betonové vozovky, tak jako na zbytku silnice?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od pp21 »

Lukasek píše:...proč se realizoval povrch takto, místo použití betonové vozovky, tak jako na zbytku silnice?
Nevím ze které doby to pochází, ale ve 40. letech ještě byla metodika, že ve stoupání se používala dlažba, protože beton moc klouzal.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od adamos »

Já si živě vybavuji na loňský podzim, kdy byl na R7 vydlážděný přejezd SDP - při probíhající rekonstrukci, dále směrem na Slaný. A byl jsem za něj rád, druhý přejezd byl z nepochopitelného důvodu hliněný!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lenny »

Ve vývrtech byla dlažba, která byla přetažena asfaltovými vrstvami tl. 11-25 cm.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lukasek »

Lenny: děkuji za potvrzení ;)

pp21: k zprovoznění úseku Aviatická - Makotřasy v roce 1964 a to pouze jako obyčejná silnice (nevim, jestli to tehdá nazývali polovičním profilem :?:), viz foto MÚK Aviatická ve vlákně Kde to bylo ... :) Takže projektování zřejmě někdy v 50.letech, výstavba 1. polovina 60.let. Jinak na úseku je to největší stoupání (úsek kostek končí u značky benzinka/občerstvení, návěst před křižovatkou je zhruba v jeho půlce) a opravdu to sedí, na ten méně smýkavý povrch pro "rozjezd" :ok:
Přestavba silnice v tomto úseku na plný profil S22/80 (?) tj, přístavba jízdního pásu z Prahy probíhalo zřejmě postupně po mezikřižovatkových úsecích v letech 1971 - 1975. 1976 došlo k dokončení MÚK Makotřasy. Na začátku 80.let instalace středových svodidel.

adamos: Přejezdy jsou celkem problém. úmysl opravit silnici je jednoznačně chválihodný, nicméně je zde stále strašně vidět ten rozdíl, oproti dálnicím, kde se věnují i přípravám před započetím samotných oprav, tam je to prostě komplexnější. Nějaká 0.etapa, která by obsahovala opravu, rozšíření, popřípadě výstavbu nových SDP u opravovaných mostů chybí a měla proběhnout. Ve výsledku se to nakonec lepilo a lepí průběžně, jak se který přejezd rozsype:
- V listopadu rozpad přejezdu u Makotřas, přerušení provozu na Prahu a provizorní oprava, po pěti dnech pojíždění
- házející přejezd u Kněževsi podzim nakonec nečekaně vydržel, na jaře už naštěstí nepoužit
- další kněževský přejezd opravován, leč jaksi nedokončen v celé délce, nebo tak aspoň nepůsobí.
- v průběhu jara provizorní rozšiřování přejezdu u km 2,700

Stav přejezdů za MÚK Makotřasy mi znám není, bo dále nejezdím, ale iluze si nedělám.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

Dlažební kostky jsou přibližně v úseku výjezd Kladno až Středokluky. Bylo to zbroušený před 14 dny. Jste mi připomněli, že se tam musím zajet podívat. Viděl jsem tam nějaké hromady, když jsem jel na velikonoce okolo. Ty kostky by se mi možná hodily, když by se někdo nedíval :-) ale jestli je nevyrvou všechy... no tak nevím, zda je to smysluplná rekonstrukce.
Lukasek
Příspěvky: 27
Registrován: 22.7.2009 12:03:13

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lukasek »

druhá etapa rekonstrukce opět odhalila, tentokrát u Kněževse další vydlážděný úsek. Tady jsme ovšem relativně na rovině. Nová teorie - Nemohou mít dlážděné úseky souvislost se "zatrubněnými" potoky (označeno jako mosty 7-003.3 a 7-007.3), které pod nimi vedou? :)

Úsek původních panelů cca 3,3km - 2,7km je asi nejhorší, které byly po odfrézování přetahu odhaleny. Panely pod pravým jízdním pruhem všechny podelně rozlomené, panely a jejich části vůči sobě různě vystouplé. Zároveň bylo pěkně vidět, jak přetah měnil tloušťku a to v poměrně krátkých úsecích. Třeba na 50 metrech se tloušťka měnila odhadem od 15 do 25 cm. 8-)

Dále dotaz. cca v úsek 7,5 - 6km byla demontována stará ocelová svodidla (u krajnice) a s nimi došlo i k odstranění betonových sloupků původních svodidel z 60. let. Nebudou se dodatečně odstraňovat betonové sloupky i tam kde zůstaly? tj kolem 6,5km? Nezdá se mi zrovna bezpečné aby pod úrovní pásnice svodidla, v místě kam se svodidlo při nárazu deformuje trčely betonové sloupky.

Poslední dotaz: Je v plánu oprava/výměna svodidel v SDP a na jeho přejezdech a odstranění "volných přechodů" mezi ocelovými a betonovými u přejezdů, stejně jako cca před dvěma lety třeba na R6 a R4?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od mapman »

To jsou všechno dotazy pro ŘSD Závod Praha, ideálně poslat e-mail na posta@rsd.cz a čekat na odpověď :)
Odpovědět

Zpět na „D7“