[D7] Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
makr
Příspěvky: 132
Registrován: 19.3.2013 8:25:26

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od makr »

Včera nám začalo po ránu mrznout a na R7 (u exitu 9 směr Slaný) vyjely frézy, válce a pokládá se v jednom pruhu nový povrch.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Lenny »

To je provizorní oprava, příští rok se bude opravovat pravá strana.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od krtek »

Lukasek píše:Lenny: děkuji za potvrzení ;)

pp21: k zprovoznění úseku Aviatická - Makotřasy v roce 1964 a to pouze jako obyčejná silnice (nevim, jestli to tehdá nazývali polovičním profilem :?:), viz foto MÚK Aviatická ve vlákně Kde to bylo ... :) Takže projektování zřejmě někdy v 50.letech, výstavba 1. polovina 60.let. Jinak na úseku je to největší stoupání (úsek kostek končí u značky benzinka/občerstvení, návěst před křižovatkou je zhruba v jeho půlce) a opravdu to sedí, na ten méně smýkavý povrch pro "rozjezd" :ok:
Přestavba silnice v tomto úseku na plný profil S22/80 (?) tj, přístavba jízdního pásu z Prahy probíhalo zřejmě postupně po mezikřižovatkových úsecích v letech 1971 - 1975. 1976 došlo k dokončení MÚK Makotřasy. Na začátku 80.let instalace středových svodidel.
Zeptal jsem se otce a úsek od Makotřas až po Kněževes byl vydlážděn žulou. V srpnu 1968 to rozmlátily ruské tanky. Úsek byl uzavřen a opravován přetažením betonem a asfaltem, proto asi ta rozdílná tloušťka betonů. Navazující silnice I/61 od MÚK Makotřasy byla betonová, jezdily se tam dokonce i prý nějaké závody v okolí Lidic.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od jozka »

Dnes jsem jel ze Slaneho a pri najezdu z I*16 na I/7 jsem nestacil valit oci. Ktery v****o navrhovalo rozmisteni tech baliset? Z normalni krizovatky se stala uplna "sugestivni zatacka ke strasidlu"...
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od krtek »

Uzavření exitu 5 směr Praha: , exit 5, ve směru Praha, výjezd z dálnice uzavřen, vjezd na dálnici uzavřen, Od 04.05.2015 07:00 Do 13.05.2015 23:59, Uzavírka sjezdové a nájezdové větve na mimoúrovňové křižovatce Středokluky v levém jízdním pásu rychlostní silnice R7 v km 5,0. Oprava povrchu vozovky. Po dobu uzavírky sjezdové větve budou dopravní proudy (směr Číčovice, Středokluky) nasměrovány na sjezdovou větev na MÚK Kněževes, dále po silnici III/2405 na nájezdovou větev MÚK Kněževes v pravém jízdním pásu rychlostní silnice č. R 7, a dále na sjezdovou větev MÚK Středokluky v pravém jízdním pásu rychlostní silnice č. R 7. Po dobu uzavírky nájezdové větvě budou dopravní proudy (směr Praha) nasměrovány po silnicích III/0077, III/2405 na nájezdovou větev MÚK Kněževes v pravém jízdním pásu rychlostní silnice č. R 7, Vydal: Ministerstvo dopravy ČR
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od krtek »

Exit 5 byl otevřen již včera v odpoledních hodinách. Bohužel tam udělali pouze výměnu povrchu, k rozšíření nedošlo a tak tam budou nadále nehody typu kdy kamion s návěsem přimáčkne protijedoucí vozidlo na svodidla.
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od mapman »

Rozšíření tam nikdo bez územního rozhodnutí a stavebního povolení udělat nemůže, takže ano, riziko tam i nadále.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

Je to k pláči, že jakákoli úprava vedoucí k lepšímu a bezpečnějšímu řešení má tolik papírování. Jo jinak ten exit se jako vždy nemohl udělat, když se vloni opravovala půlka směr Praha. To by bylo moc práce
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Sosa »

mapman píše:Rozšíření tam nikdo bez územního rozhodnutí a stavebního povolení udělat nemůže, takže ano, riziko tam i nadále.
A není potřeba i EIA?
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Dannyboy »

Hoši, jel jsem po delší době pro mne "cizí" silnici R7 z Prahy na Chomutov. Zpět ze Slaného na Prahu je povrch jako z partesu. V článku z 2013 jsem vyčetl, že z Prahy na Slaný bude následovat, ale doteď mi přišlo, že se na to nesáhlo. Jak je to naplánované?

Jinak dálnice do Chomutova je luxusní svezení "bez provozu". Skoro nechápu, proč se prioritně nestavělo/nestaví od Prahy. Tam to potřebuje rozšíření rozhodně nutněji.
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od krtek »

Dannyboy píše:Hoši, jel jsem po delší době pro mne "cizí" silnici R7 z Prahy na Chomutov. Zpět ze Slaného na Prahu je povrch jako z partesu. V článku z 2013 jsem vyčetl, že z Prahy na Slaný bude následovat, ale doteď mi přišlo, že se na to nesáhlo. Jak je to naplánované?
Teprve 9.4.2015 byla vypsána veřejná zakázka a 10.6.2015 se rozhodovalo kdo to bude dělat, teda pokud se vůbec někdo do soutěže přihlásil. Vypsáno to bylo na částku 133 mega. Potom se případně někdo proti rozhodnutí odvolá a opravovat se jen tak nebude.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mikulik »

Takže se bude zase asfaltovat v plískanicích na Mikuláše. Jako vždycky.

Nevím, jestli je to všechno můj subjektivní pocit, ale na území Středoč. kraje se na ty stejně nějak kálí, přestože R-ka či 1. třídy financuje stát. Jakmile přejedu hranice kraje, přibydou patníky, značení, vysekaná tráva.... Na konci u zúžení se vloni asfaltovaly ty díry, ale jsou tam dnes znova. Záruka jako nic??
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

středočeský kraj měl nejprve nemocnice a potom polorozpadlé zámky
nějaké silnice nikoho nezajímaly a příliš změn nenastalo ani "poté"

ovšem krajské volby se blíží, tak jestli nám to příbram nezkazí... ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od krtek »

Celková rekonstrukce pravé strany R7 se asi odkládá na neurčito, protože dnes 1.7. na 3km pod mýtnou bránou se vesele záplatovalo.
pozorovatel28
Příspěvky: 10
Registrován: 2.4.2010 0:58:07

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od pozorovatel28 »

Nesoutěžila se náhodou oprava druhé poloviny od Prahy do Slaného? Už to proběhlo?
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od mapman »

Začíná se za pár dní naplno...
Mike
Příspěvky: 4983
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Mike »

dle dnešního hlášení v rozhlasu už se začlo :cry:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od kot »

Jaký je termín dokončení /znovuotevření/ ?
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od krtek »

Odhadem budou práce prováděny do 22.11.2015 a potom asi pokračování na jaře jako tomu bylo při opravě opačného směru. Informace na JSDI jsou dost pomatené a rozdělené na uzavírky jednotlivých MÚK.
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Jan Petzold »

Bezvadné, že se ten směr z Prahy opravuje. Nová MÚK u letiště vypadá také o dost lépe.... Prosím netušíte zda dojde i na výměnu svodidel ?
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od mapman »

Dojde i na výměnu svodidel.
makr
Příspěvky: 132
Registrován: 19.3.2013 8:25:26

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od makr »

Tak úsek z Prahy směr na Slaný se již postupně otevírá. Opravuje se ještě mezi 1-5 km. Co mě však zarazilo je poměrně velké zvlnění například mezi 7-9km, tedy mezi sjezdy na Kladno a sjezdem na Stehelčeves, jsou vlny fakt velké a je to slyšet i v autě. Prostě mi to přijde jako dost nekvalitně provedené :(
kot
Příspěvky: 10494
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od kot »

Tam se to vlnilo celá léta... ( i když jsem tam teď tak rok a půl nejel )
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od Standa »

Určitě je super, že se to opravuje, ale mrzí mě, že se při tom nemohly udělat i připojováky a odbočováky. Přes stopky je to nebezpečné a neekologické :evil: !
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Praha - Slaný (opravy, provoz atp.)

Příspěvek od dvs »

Udělat připojovák/odbočovák není jenom oprava. To je o ÚR, výkup pozemku, SP ...

Třeba k tomu to "zčervenání 7" pomůže, že se s tím začne něco dělat.
Odpovědět

Zpět na „D7“