[D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od dvori19 »

Myslím, že ty posuny zadavateli v podstatě vyhovují. Jednak mají úředníci víc času všechno zpracovat, protože státní zpráva je tragicky nevýkonná a hlavně...

Podle nového letáku (https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/114 ... -tynec.pdf) pořád zbývá k výkupu 5 pozemků. Za posledních mnoho měsíců se podařilo vykoupit jen 4 pozemky. Takže i pokud by již byl dodavatel vysoutěžený, stejně se nebude moc začít stavět.

To je tradiční příběh přípravy staveb v ČR. A to se do toho nepletou žádní ekologičtí, ani jiní aktivisté. Víte, tohle bych dokázal překousnout, ale proč si z nás dělá ŘSD doslova srandu s prezentovanými termíny? Mělo se stavět již na podzim 2018. Nyní, když to stihneme do konce 2019, bude to úspěch. S ohledem na kapacity stavebních firem a vzhledem k množství posunů a stížností zájemců se dá předpokládat, že stejně dojde k napadení k ÚOHS. Takže ten konec 2019 je možná hodně optimistický.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od 1975 »

...je fakt, že 15 posunů je masakr.... chtělo by to nějaký strop, například "3x a dost".
aspoň že ta Bitýška se zatím neposunula a zítra (snad) bude, u Havlíčkova Brodu a Frýdku nezbývá než se modlit:o)
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od 1975 »

Termín po posunu č.15 zatím na pátek drží, ale pro zajímavost, co způsobilo ten poslední...

Dotaz:Vyhláška č. 130/2019 Sb., která vstoupila v platnost dne 1. 6. 2019 stanoví,
že podmínkou, aby se znovuzískaná (vyfrézovaná) asfaltová směs nestala
odpadem je, že obsah PAU (polycyklických aromatických uhlovodíků) musí
být do limitu 25 mg/kg.
Žádáme Zadavatele o doložení kvality těch asfaltových směsí, které jsou
předmětem povinného odkupu Zhotovitelem, rozborem na obsah PAU.


Informace poskytnutá zadavatelem
Zadavatel poskytuje toto vysvětlení zadávací dokumentace i přes to, že byla
žádost doručena až po lhůtě stanovené § 98 odst. 3 ZZVZ
.
2
Pokud zadavatel dovozuje správně, tak žádost o vysvětlení směřuje k ověření
přítomnosti dehtu v bouraných asfaltových vozovkách (PAU jsou mimo jiné
obsaženy ve výrobcích z černouhelného dehtu).
Čl. 2.1.5 TP 150 ukládá správci pozemní komunikace povinnost prověřit
případnou přítomnost dehtu v případě, že riziko takové přítomnosti je
pravděpodobné. Riziko přítomnosti dehtu v asfaltových hutněných vrstvách
stávající silnice I/7 je vysoce nepravděpodobné, proto v souladu s TP 150
nebyly rozbory na přítomnost dehtu prováděny.
Nad rámec výše uvedeného zadavatel uvádí, že případné změny, které
vyplynou z legislativy, která vešla v účinnost po Základním datu dle Podčlánku 1.1.3.1, budou řešeny v souladu se Smlouvou.

Proč se odpovídá, a posouvá, když už lhůta na dotazy uplynula???
Chápu zdržování ze strany soutěžících, ale proč ze strany ŘSD? Obava z napadení po vyhlášení výsledků?
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od dvori19 »

Díky za info!

Obávám se, že výsledek soutěže stejně bude napadený. Vycházím z toho, co jsem si o dotazech účastníků a o vývoji celé soutěže zde přečetl. Byl bych (mile) překvapený, kdyby to dopadlo jinak. Tím se výsledek minimálně o půl roku posune.

Co se týče ŘSD, tam jsem zase přesvědčený, že důvod spočívá v nepřipravenosti předat staveniště. Člověk se dočte jen informace v letáku, ale podle něj chybí k výkupu ještě 5 pozemků. Za posledních možná více než půl roku se (dle letáků) podařilo vykoupit jen 4 pozemky. Jestli si dobře pamatuji, četl jsem před pár měsíci o nějakém složitém vyvlastnění, které komplikuje dědické řízení. Kdo ví, jaká další razítka ještě k zahájení stavby chybí.

No a konečně. Jednak je tu problém s naplněností kapacit dodavatelských firem, ale ještě horší problém můžeme dle mého čekat s dostupností peněž z rozpočtu. Na jednu stranu pořád čteme, jak jsou investice do dopravní infrastruktury prioritou, byť reálně se pro to dělá jen opravdu velmi málo, na druhou stranu při diskusích o tom, kde ušetřit, se drze zmiňují právě investice do silnic a dálnic

V minulých letech jsme byli svědky výrazně lépe se vyvíjejících rozpočtů oproti plánu. V detailech jsme se ale dočetli, že se v některých letech nevyčerpaly v oblasti dopravy až desítky miliard. Důvod? Nepřipravenost staveb. Obávám se, že opačně to fungovat nebude. V horizontu dejme tomu jednoho až pěti let, by se při troše štěstí mělo zahájit mnoho staveb, jejichž příprava se neúměrně protáhla. Mnoho z nich se mělo již dávno stavět. Obávám se prostě, že omezovat budeme i z důvodu chybějících financí.
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od dvori19 »

Tak že by dnes? :-)
Vikingkiller
Příspěvky: 652
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Vikingkiller »

dvori19 píše:Tak že by dnes? :-)
Posun č.16 na 21. 6.

Prý dotaz uchazeče na to, jestli tu dálnici chce ŘSD opravdu postavit :D
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od krtek700 »

Vikingkiller píše: Prý dotaz uchazeče na to, jestli tu dálnici chce ŘSD opravdu postavit :D
Tak tohle mě naprosto rozsekalo :D.
Jestli to chápu správně, tak se uchazeč o zakázku zeptal, jestli tu zakázku investor vůbec chce? Normálně bych jim za tohle napařil mega pokutu.
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od dvori19 »

Tak byť jsem co se týče výstavby dálnic pesimista, tohle jsem už fakt nečekal :-(.
Vikingkiller
Příspěvky: 652
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Vikingkiller »

dvori19 píše:Tak byť jsem co se týče výstavby dálnic pesimista, tohle jsem už fakt nečekal :-(.
Tak dřív, než se rozšíří poplašná zpráva, tak ten posun byl pouze nejapný vtip :D

Tzn. čekám na příspěvek ŘSD na FB, kde se pochlubí nabídkami :kladivo:


Nicméně dostavbu D7 sleduji dlouhodobě a je to opravdu smutný příběh :cry:
Velká část trasy je postavená v půl-profilu. Tzn. odpadají dohady o tom, kudy dálnice povede. Navíc trasa je vedena "zemí nikoho" a tak nejsou aktuální ani útoky ekoteroristů a křečkoochránců ani politiky místních vesniček, kteří mají potřebu se zviditelnit. Nehrozí snad ani geologicky nestabilní území ala D8. Přesto všechno se příprava neskutečně vleče.

Snad by stálo zato požádat o pomoc Korejce z Nexenu. Věřím tomu, že by zbývající úseky naprojektovali, úředně povolili a postavily do 4 let :D :D :D
dvori19
Příspěvky: 78
Registrován: 3.2.2019 9:42:28

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od dvori19 »

Tak alespoň nějaká dobrá zpráva... myslel jsem, že nadsázka je ten dotaz od uchazeče, že podal nějaký ze série nesmyslných dotazů pro prodloužení. Jen mi bylo divné, že by k tomu došlo poslední možný den a proč zrovna o týden :-).
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Maniac »

Pokud tam budou dostatecne siroke odstavne pruhy, tak snad RSD i chce. Na foru o D5 jsem se totiz dozvedel zajimavou (tragikomickou) vec. V useku Plzen-Rozvadov nejaky intelligent vymyslel zruseni stoupacich pruhu, protoze je to pro sluzbu udrzby malo bezpecne a komforntni. Vzhledem k alibismu RSD by u dalnic pod kategorii D28 mohlo dojit k zajimavemu sebezacykleni systemu, kdy jedni 'experti' spocitaji dle norem, ze to ekonomicky vyjde na R21.5 nebo R25.5 a dalsi 'experti' spocitaji, ze to neni bezpecne pro udrzbu. Otazkou je, jestli by se of stavby jako takove upustilo, nebo by byl jen 1 jizdni pruh a k tomu megasiroky odstavny :D
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od HP »

Ha ha, jsme se zasmáli. Nešiřte prosím své polopravdy do témat, kterých se to netýká.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Majkii »

Nabídky jsou na Tenderareně:

Doprastav, a.s. + Doprastav CZ, s.r.o.
Nabídková cena v Kč bez DPH 685 227 425,34
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců

Metrostav a.s. + EUROVIA CS, a.s.
Nabídková cena v Kč bez DPH 851 206 920,14
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců

BERGİZ İNSAAT A.S.
Nabídková cena v Kč bez DPH 1 024 912 915,18
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců

STRABAG a.s.
Nabídková cena v Kč bez DPH 792 340 351,44
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců

Skanska a.s.
Nabídková cena v Kč bez DPH 774 287 655,22
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců

SILNICE GROUP a.s. + EKOSTAVBY Louny s.r.o.
Nabídková cena v Kč bez DPH 692 835 522,08
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců

IMOS Brno, a.s. + Froněk, spol. s r.o.
Nabídková cena v Kč bez DPH 824 847 847,00
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Mroz »

Tak jen 2 nabidky pod predpokladanou cenou. Cekal jsem ze vyhraji lokalni SILNICE a EKOSTAVBY, ale Doprastav prekvapil. Toz uvidime, zda bude nejake odvolani.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Bobek »

Turci to spočetli jako komplet plný profil, ne? :)
Království a půl princezny za 511.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od kot »

Snad to nezní moc nacionalisticky - ale díky bohu za to, že Turci jsou s cenou jinde....
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Papuanec »

U té nejvýhodnější nabídky jsou vedoucím sdružení Vodohospodářské stavby, Doprastav je pouze společníkem.

Vodohospodářské stavby, s.r.o. + Doprastav, a.s. + Doprastav CZ, s.r.o.
Nabídková cena v Kč bez DPH 685 227 425,34 Kč
Délka záruční doby v měsících 120 měsíců
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Aram96 »

Vikingkiller píše:
dvori19 píše:Tak byť jsem co se týče výstavby dálnic pesimista, tohle jsem už fakt nečekal :-(.
Tak dřív, než se rozšíří poplašná zpráva, tak ten posun byl pouze nejapný vtip :D

Tzn. čekám na příspěvek ŘSD na FB, kde se pochlubí nabídkami :kladivo:


Nicméně dostavbu D7 sleduji dlouhodobě a je to opravdu smutný příběh :cry:
Velká část trasy je postavená v půl-profilu. Tzn. odpadají dohady o tom, kudy dálnice povede. Navíc trasa je vedena "zemí nikoho" a tak nejsou aktuální ani útoky ekoteroristů a křečkoochránců ani politiky místních vesniček, kteří mají potřebu se zviditelnit. Nehrozí snad ani geologicky nestabilní území ala D8. Přesto všechno se příprava neskutečně vleče.

Snad by stálo zato požádat o pomoc Korejce z Nexenu. Věřím tomu, že by zbývající úseky naprojektovali, úředně povolili a postavily do 4 let :D :D :D
Já bych řekl, že je to i trochu logické, že to na D7 moc nejede. Od Slaného dál tady jezdí (teda v roce 2016) cca 10 000 vozidel a méně. Navíc je ta silnice jak říkáte, vedena mimo obce a v polovičním profilu, čili má parametry na velké rychlosti a tudíž větší plynulost. Čili bych řekl, že tahle dálnice se momentálně po kousíčkách staví jen proto, že je "hodně" peněz v posledních letech, jinak je tahle dálnice nejspíš na posledním místě potřebnosti, byť jsem rád, že se staví alespoň trochu :)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Lenny »

Je vidět, že jsi tam nikdy nejel. Od Slaného jsem jel v koloně až po začátek dálnice. Hustý provoz a k tomu dvojitá plná čára se zákazy předjíždění udělá svoje. Silnice je plynulá a rychlá a z toho plyne, že je i velmi nebezpečná, kvůli zběsilému předjíždění a možnosti čelních střetů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Mike »

tak tak
když to jde, je třeba využít plný výkon a nějaký rychlostní limit je utopíí
a děje se tak v obou směrech, čili předpoklad čelní srážky v rychlostech 100+ je značný
protože míst na předjíždění je málo a jediný vložený 4pruh, kde by to bezpečně šlo, je s 90kmh a pod pravidelnou kontrolou výběrčích
čili reálně se dá předjíždět až když zjistíte, že pod pilířem mostu není ukryt PaCH - ve směru Ch
ve směru Pha naopak musíte manévr dokončit před horizontem, aby na vrcholu bylo bezpečných 93kmh....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Aram96 »

Lenny píše:Je vidět, že jsi tam nikdy nejel. Od Slaného jsem jel v koloně až po začátek dálnice. Hustý provoz a k tomu dvojitá plná čára se zákazy předjíždění udělá svoje. Silnice je plynulá a rychlá a z toho plyne, že je i velmi nebezpečná, kvůli zběsilému předjíždění a možnosti čelních střetů.
Jel jsem tím místem před naposled pár lety, to přiznávám. Tyhle argumenty jsou, promiň mi to, ale ohrané a mimo. Pokud je ta silnice taková, že jde jet plynule 80-100 a jsou tam nehody, tak to není o tom, že nemá 4-pruhy, ale že tam jezdí blbci, pro které je 100 málo nebo jiné chyby řidičů. Tenhle argument bys jinak mohl totiž použít na polovinu silnic první třídy u nás, že by měly být 4-pruhy.
Já jen říkám, že 10 000 vozidel není intenzita na to, aby se muselo se stavbou nějak extra spěchat a dávat ji nějakou prioritu. Právě kór když vede všude mimo obce a umožňuje "všude" plnou rychlost 90-100 km/h. ;)
Jel jsi v koloně ve smyslu štrůdl aut rychlost 80-100 nebo v koloně typu štrůdl rychlost 50 a méně ? :) To je dost podstatný rozdíl.

Když by se uvažovalo tak jak píšeš, proč se tedy staví hromada silnic první třídy (obchvaty a přeložky) jako S11,5, na kterých jezdí cca 10-12 000 vozidel ? Tam bude jízda také plynulá a tudíž nebezpečná a rychlá ...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Lynx »

Já vás rozsoudím: - postavte to všechno, už ať to je :-)

jsem rád, že se to alespoň trochu hýbe.

Ad nacenění. Je zajímavé, jak to ti Tuurci počítají. Někde jim to vyjde bezkonkurenčně nejvíc , jinde zase bezkonkorunečně nejmíň a všude jsou tak něják mimo :-) Skoro to vypadá, jako když ty ceny střílejí vysloveně jen tak od boku.
Vikingkiller
Příspěvky: 652
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od Vikingkiller »

Dokdy může reálně rozhodnout hodnotící komise a "poradit" ŘSD, s kým má uzavřít smlouvu ?

Blíží se totiž termín na podání nabídek na další úsek D7 u Loun (zatím 11.7.) a myslím si, že cenové nabídky budou ovlivněny tím, kdo bude vybrán u Panenského Týnce a bude zde stavět.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od 1975 »

Louny už podle všeho posun na 17.7.
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: [D7] Panenský Týnec, zkapacitnění obchvatu

Příspěvek od HP »

Já myslím, že to trvá řádově měsíce. Zhruba do 3 měsíců by mohlo být vybráno.
Odpovědět

Zpět na „D7“