[D7] Bitozeves - Vysočany, [D7] Sulec, obchvat

Praha – Slaný – Chomutov
_GK_
Příspěvky: 6
Registrován: 6.3.2009 7:48:05

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od _GK_ »

Jenom dodám, že jsem si 2x tam i zpět projel toto místo ( http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 3.JPG.html ) a kupodivu ač to vypadá nesmyslně tak za volantem to není vůbec poznat. Silnice se zřejmě odklání kvůli pásu stromů ale řidič musí měnit směr jen minimálně a žádnou zatáčku nepociťuje.

Jinak tato stavba je dost šílená u Trianglu vede luxusní rovinka po které nikdo nejezdí, půlka R7 slouží jako I/7, druhá půlka je ve výstavbě a jako perlička na druhé straně vede doprovodná komunikace v budoucnu II/607 takže 4x S11,5 letecké foto bude zajímavé :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak na letecké foto jsem taky zvědavý.
Protože takto z fotek je to hodně nepřehledné.
Ale to uhnutí na té rovince mi hlava nebere :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od martini »

Je fakt, že když jsem tam naposledy jel na Klínovec, tak jsem si při jízdě to esíčko vůbec neuvědomil, jak již řečeno výše, ale je to děsná abnormalita... II/607 a ta silnice v Trianglu bude spíš jen S 9,5/70...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od banjo »

diky za fotky, zvlast za ten sulec! jinak mel bych drobnou pripominku - to, co je v galerii pojmenovano jako muk vysocany je ve skutecnosti muk bitozeves (muk vysocany je R7xI/27) a ten nadjezd pres R7 neni silnice III. tridy, ale II/607.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od banjo »

jo a co delal ten prazak s roomsterem? :roll:
_GK_
Příspěvky: 6
Registrován: 6.3.2009 7:48:05

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od _GK_ »

Popisky upraveny přecijen nejsem znalý místního názvosloví :(

Celá stavba se dá popsat jedním slovem :-D "rovinka" nebylo tam skoro co fotit. Pražák nevim jel jsem nafotit ten nadjezd byl jsem tam asi 10 minut a najednou na kruháči Roomster stojící na svodidlu :-D měl zohýbané zavěšení kol bylo to dobře vidět takže ač auto vypadá dobře tak je to asi skoro totálka.

Ten odskok opravdu a to zaručuji řidič na silnici nepozná ale samozřejmě je to divný řešení.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Příspěvek od Lenny »

Kdy se budou jednotlivé stavby otevírat, nevíte někdo?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Cody
Příspěvky: 40
Registrován: 12.7.2009 19:37:20

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Cody »

Jel jsem okolo a vypadá to, že Bitozeves-Vysočany se otevře společně s MÚK v září...Sulec příští rok
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od mapman »

Viz titulka tohoto webu, úseky R7 Bitozeves - Vysočany a Vysočany MÚK mají jít do provozu 15. září 2009.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od banjo »

dneska otevreli MUK vysocany v provizorni podobe - uz funguje nadjezd I/27 pres R7, tzn. docasny kruhak na I/7 se uz pri ceste zatec-most nepouziva. jizni kruhak na I/27 je zrejme v definitivni podobe, severni ma provizorne reseny najezd na chomutov. moc jsem toho nestihnul okouknout, protoze byl docela provoz. rad bych poridil fotky, ale bohuzel neni cas... :-(
mikeyb
Příspěvky: 151
Registrován: 31.8.2009 17:30:32

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od mikeyb »

takze se nam chyli k historickemu okamziku otevreni noveho useku bitozeves-vysocany i s MUK. Predtim si tam vsak zacvici nase zachranne slozky. http://www.katastrofy.com/scripts/index ... _nad=17413
cca asi za pul hodiny.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od banjo »

mikeyb píše:takze se nam chyli k historickemu okamziku otevreni noveho useku bitozeves-vysocany i s MUK. Predtim si tam vsak zacvici nase zachranne slozky. http://www.katastrofy.com/scripts/index ... _nad=17413
cca asi za pul hodiny.
no to je dobry, cca ve 14h jsem se tam chystal jet ten usek pred otevrenim nafotit, tak snad uz tam bude ten masakr uklizenej :)
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od banjo »

pred chvili jsem se vratil z cykloprojizdky po useku bitozeves-vysocany. fotky poslu mapmanovi snad do vecera. prvni dojem je, ze se jedna o opravdu velkorysou (skoro se mi chce rict az zbytecne) stavbu, ktera pri sebeprisnejsim hodnoceni snese oznaceni DALNICE. na prvni pohled zaujmou SOS hlasky a taky oploceni, nechybi doprovodna komunikace (vlastne dve, ale prozatim napojene jen na bitozeveskem konci :lol: ). podle vseho bude usek uz od plnohodnotneho zprovozneni oznacen jako silnice pro motorova vozidla, ackoliv tyto znacky jeste nejsou osazeny.

kdyz jsem tam byl fotit loni v zime, upoutal me neprilis kvalitni povrch severniho dvoupruhu, proto jsem byl zvedavy, jak se situace vyvinula po polozeni finalni vrstvy. bohuzel, prijemne prekvapeni se necekalo. sice je finalni vrstva kvalitnejsi, nez v zime, ale presto je v cele delce na silnici vstva sterku - skoro jako kdyby se ho tam snazili zatepla zavalcovat. nevim, co si o tom mam myslet, ale II/607 ma povrch uplne jine kvality.

oploceni me velmi prijemne prekvapilo, protoze jsem ho tu necekal. na severni strane je temer po cele delce, na jizni chybi v okoli PZ triangle, coz je podle me trochu nestastne. oploceni je periodicky prerusene (asi pro unik osob), ale tato mista nejsou vubec oznacena, takze se budou asi spatne hledat. kolem silnice je vysazene velke mnozstvi krovin (zeleny pas mezi R7 a II/607), o ktere je zatim dobre postarano - zalivka. jizni dvoupruh miji u PZ triangle alej vzrostlych stromu, pricemz zde chybi svodidla, to povazuju za dost velke minus.

SOS hlasky jsou typu TCSIP02, krome nich nechybi ani stozar s kamerami (mezi nadjezdem II/607 a MUK vysocany) a mytna brana zatim neosazena technologii (tamtez).

pokud jde o znaceni, zatim vetsinou neni osazeno, pouze v okoli MUK bitozeves jsou navesti z velke casti kompletni.

EDIT: fotky dnes bohuzel poslat nestiham, tak snad zitra.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od martini »

Díky za reportáž. Co se týče nedodělků, jako jsou svodidla a oplocení, určitě to bude doděláno, neboť zprovozněním stavby není stavba dokončena. Na povrch jsem zvědav, doufám, že bude na fotkách, protože v nejbližší době tam cestu neplánuji...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od banjo »

fotky odeslany.

s tema nedodelkama uvidime, troufam si rict, ze to oploceni je takhle definitivni, ale rad bych se mylil. co se tyce povrchu, tak jsem ho na jedne fotce zachytil, ale neni to dobre videt. rozhodne neni standardni, protoze cerstve postavene/opravene silnice obvykle mivaji hladky AB kryt bez jakesi zavalcovane drti (podobne te, co se pouziva na inertni posyp v zime, nebo na "zaplatovani"). technologii ale nerozumim, takze nechci delat ukvapene soudy.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od mapman »

Pěkné fotky banjo ;) Mimochodem, to si asi málokdo z vás uvědomí, jedná se o první zprovozněný úsek v té nové kategorii R 25,5 - čili takto má být postavena třeba i R35, můžete posoudit sami v reálu, jestli to stačí nebo ne...
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od Fox Mulder »

Nevíte někdo v kolik hodin se to bude otvírat? Že bych se tam jel podívat a možná i byl prvním cestujícím.. :P

Jak to vlastně udělat, abych byl prvním cestujícím? Stojí se fronta? Nebo je to prostě náhodně kdo zrovna přijede v tom směru?
Naposledy upravil(a) Fox Mulder dne 11.9.2009 6:13:30, celkem upraveno 1 x.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Musíš asi čekat u těch zábran než je odstraní, ale taky bych chtěl být jednou první, asi půjdu čekat k D47 :lol:
R48 -> D48 se podařilo!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od banjo »

s tou kategorii R 25,5 me to ani nenapadlo, to je fakt zajimavy. pro cloveka, co jezdi i v useku praha - slany je tohle fakt parada. jak jsem rekl, pro silnici vyznamu R7 skoro az moc velky luxus. jinak jeste me ted napadla jedna pripominka a to jsou pomerne kratke odpojovaci pruhy.

co se tyce prvniho cestujiciho, tak doporucuju cekat v pripojovaku na MUK bitozeves smer chomutov (zatarasy jdou objet autem bez potizi) a sledovat s patricnym naskokem ve zpetnem zrcatku kdy se zacne jezdit :-D
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od Fox Mulder »

He he, díky, tak to možná když budu mít čas, tak se tam zastavim.. :D Pojedu po prostřední dělící čáře a budu blikat všema blinkrama. 8-)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od mapman »

Jo a ještě jedna podstatná informace, otevření úseku Bitozeves - Vysočany odsunuto na 2.10.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A bude pak ten úsek dále na D označen jako R?
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od mapman »

Za současných předpisů to nejde, dobudoucna to ale kandidát na tu zmiňovanou 110ku samozřejmě je...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Co tomu chybí, co jsem se tak díval tak doprovodná komunikace.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D7“