D35 Sedlice – Opatovice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Nosorožec »

to tavri: naprosý souhlas. Podle mě je to dáno naší koncepcí dálniční sítě, která ale mnohdy není koncepční :cry:

Mimochodem, k čemu je na rampách MÚK odstavný pruh vlevo??? Resp. proč není spíš vpravo?
P307SW
Příspěvky: 20
Registrován: 19.11.2009 13:58:56

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od P307SW »

Lenny píše:
Mario píše:Chtělo by to 2 pruhy, ale z D1 na R46 se taky sjíždí jen jedním a nejsou s tím potíže - zatím...
Zatím to stačí, ale pro plynulejší provoz by byly lepší pruhy dva. Občas je tam k vidění zlevého pruhu, brzdění na poslední chvíli a šup do odbočovacího a další šílenosti.

N jo, ale většinou to "brždění" je zapříčiněno tím, že řidič na poslední chvíli si uvědomí, že chce jet na Olomouc a ne na Kroměříž. V takovém případě by dva pruhy byly stejně k ničemu.

Jezdím dost často z Brna do Prostějova a tento sjezd je naprosto dostačující.
Warcz
Příspěvky: 2091
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Warcz »

Mě se zase líbí jak media mluví o největší křižovatce v republice a vubec v superlativech. Podle mě je srovnatelná s křižovatkou co se buduje u Hulína ale na ostravské přivaděče to podle mého nazoru nemá...
Přílohy
Hulín
Hulín
HULIN.png (48.9 KiB) Zobrazeno 15054 x
1. D1-Rundá<br />2. D1-Pražský okruh<br />3. prý největší křižovatka v republice R35...
1. D1-Rundá
2. D1-Pražský okruh
3. prý největší křižovatka v republice R35...
krizovatka.png (144.57 KiB) Zobrazeno 15061 x
Redispero
Příspěvky: 383
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Redispero »

tavri: cti poradne, a ne kurzoricky, pak to mozna pochopis ;)
Mike
Příspěvky: 5000
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mike »

je to hezké, včera jsem kvůli tomu obkličoval hradec po 35
akorát nechápu, proč už nedostavěli tu estakádu až za křižovatku, D11 taky končila mostem po kterém se nejezdilo
A na D11 u sjezdu na nové město se objevily nové značky, které dle všeho po dálnici pustí kamiony na Pardubice.
nějak jsem to nestihl pořádně registrovavat, zrovna tam sjížděl kamion
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
tavri
Příspěvky: 38
Registrován: 15.3.2009 15:06:08
Bydliště: Trutnov

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od tavri »

Redispero: myšleno celý příspěvek od Redispera, tedy obsah v něm, ne tvůj názorový dodatek: dálkový tranzit...
prisec
Příspěvky: 36
Registrován: 16.3.2009 6:36:16

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od prisec »

Tak jsme si projeli nový úsek I/37 před elektrárnou a R35 na D11 ve směru na Hk a zpět do Opatovic. Nechápu proč na nové silnici jsou hupy, o dilatacích ani nemluvím. Asi to bude kvalitně odvedenou prací :((. Máme video, předpokládám že ho střihnu během víkendu.
Pája K
Příspěvky: 89
Registrován: 17.8.2009 16:29:17
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Pája K »

Virtuální prohlídka Opatovické křižovatky: http://www.virtualczech.cz/kraj-pardubi ... krizovatka
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od balance »

prisec píše:... Nechápu proč na nové silnici jsou hupy, o dilatacích ani nemluvím. Asi to bude kvalitně odvedenou prací ...
Takze se Skanska DS moc nevytahla :shock: :?: To me teda vubec netesi ... :evil:
Jsem zvedavy na to video ...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od egelebege »

Celá křižovatka D11xR35 mi přijde nešťastně dořešená. Směr Praha -Olomouc měl určitě být přímější a měl být dvoupruhový. Jsem zvědavej až tam pojedu s naloženym kamionem, na jakou rychlost budu muset podřadit. Mluví se o tom, že R35 má být alternativní spojení Prahy s Moravou. Podle mě to bude hlavní spojení se severní a střední Moravou, tedy s tou průmyslovější částí. Podobně je na tom R1. Praha je křižovatkou osmi (v budoucnu deseti) silnic "dálničního typu" a pěti mezinárodních silnic. Nějaký uzounký a klikatý eRka jsou na tak duležitých trasách docela nebezpečný, když na nich platí stejný předpisy (myslim hlavně povolenou rychlost) Déčku. Je vidět, že dálnice nemaj u nás tradici a že jsme se je ještě nenaučili stavět :cry:
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

No v neděli v noci to taky projedu, tak jsem zvědav jaké to je... Jak jsme ale psali, na R46 taky zatím s tím odbočovákem není problém, a kdyžtak se asi v budoucnu dá dostavět..
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Lenny »

balance píše:
prisec píše:... Nechápu proč na nové silnici jsou hupy, o dilatacích ani nemluvím. Asi to bude kvalitně odvedenou prací ...
Takze se Skanska DS moc nevytahla :shock: :?: To me teda vubec netesi ... :evil:
Jsem zvedavy na to video ...
Mám takový pocit, že povrch dělala Eurovia, možná Petr by to věděl lépe, když tam chodil fotit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od martini »

Mne tedy na tom rondelu v Opatovicích nejvíce mrzí, že nejsou dvoupruhové výjezdy. Jedná se např. o sjezd na Prahu, kdy stavebně je tam všechno v pořádku, pouze značení je uděláno tak, že z levého pruhu na kruháči nemůžu na Prahu odbočit...

"Dočasně", kdy hlavní proud aut bude z I/37 od HK na Prahu bych doporučoval přeznačení a to tak, že pravý pruh z rampy od HK by byl průběžný přímo na Prahu (tj na severním rondelovém mostě přes I/37 by byl zachován pouze jeden (levý) jízdní pruh) a na Prahu by též šlo najet i přímo z levého rondelového pruhu.

Řešení, které je zvoleno nyní bude podle mého názoru zbytečně způsobovat nutnost zastavení na rampě z I/37 na Prahu před nájezdem na rondel, vzhledem k tomu, že ten proud aut tam bude nemalý.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od mapman »

Dnes jsem si rondel a vše kolem osobně projel, tak jak to je postaveno a označeno je to asi nejlepší, subjektivně musím říct, že mě ty "dej přednost v jízdě" nutí výrazně zvýšit pozornost a na rondel vjíždět se vší opatrností a přitom bez zpomalení. Provoz, který tam dnes byl, byl na rondelu minimální, zatímco pod ním se prohánělo celkem dost aut... Čas ukáže, ale křižovatka samotná mě přišla velmi pěkně průjezdná. Fotky večer!
prisec
Příspěvky: 36
Registrován: 16.3.2009 6:36:16

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od prisec »

Video z 27.11.2009 dokončený úsek R35 u Opatovic nad Labem. http://www.stream.cz/video/395056-i-37- ... 27-11-2009
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od mapman »

Pár snímků bez popisků z dneška: http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/p ... vice/0911/
Globetrotter
Příspěvky: 7
Registrován: 14.3.2009 21:15:23

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Globetrotter »

Tak dnes jsem měl tu čest svést se po R35 Sedlice-Opatovice a byl jsem kvalitou upřímně zklamán. Snad se jedná o nějaké provizorium nebo žert a na jaře tam natáhnou NOVÝ ROVNÝ KOBEREC včetně opravy diletací. Mohli se ty pánové při slavnostním přestřihávání pásky svést a poslat zhotovitele do patřičných míst a sjednat nápravu. Kdo ví, jak to bude vypadat za dva roky....OSTUDA OSTUDA OSTUDA
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Ondra O.K. »

Dovolim si lehce off topic otazku. Diky otevreni useku R35 se otvira nova trasa na smer Praha -> Vysoke Myto > Olomouc.
Proto se ptam mistne znalych - doporucejete trasu A nebo B?

A) Opatovice n. Lab - Vysoka n Lab - Borek - Chvojenec
dle map 15.7 km, 19 min
B) Opatovice n. Lab - Hradec Kralove - Chvojenec
dle map 21 km, 18 km

Planovac to tedy dava zhruba rovnocenne, zajimala by me skutecna mistni situace, predevsim pro trasu A kvalita silnice, prujezdy obcemi atd.

Diky
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od mapman »

Trasa pres Borek - no, typicka treti trida, uzka, pro osobaky se to celkem da, takze pokud je podminkou Chvojenec, tak bych vyuzil tuto trasu.

Pokud staci Vysoke Myto, tak bych ted celkem i preferoval trasu pres Hrobice, Sezemice a Časy.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od flames »

No pokud tama začnou jezdit ovšem kolony aut, tak lepší (ne)tradičně přes HK.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Ondra O.K. »

mapman píše:Trasa pres Borek - no, typicka treti trida, uzka, pro osobaky se to celkem da, takze pokud je podminkou Chvojenec, tak bych vyuzil tuto trasu.

Pokud staci Vysoke Myto, tak bych ted celkem i preferoval trasu pres Hrobice, Sezemice a Časy.
Chvojenec tam byl jen proto ze je zpet na I/35 na trase na Vysoke Myto (ktere je podminka ;) )

Diky
Vasin
Příspěvky: 8
Registrován: 4.11.2009 12:41:06

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Vasin »

Pozor na to čím se jede. V kuněticích je dost často problém s mostem. (omezená šíře vozidla) dnes sjem tam v 6:30 stál úplně zbytečně 15 minut než se otočil kamion s návěsem, který 10m před mostem zjistil že má smůlu.

Taky nechápu, že v Rábech a v Sezemicích není toto omezení označeno dopravními značkami, tak aby se tohle nestávalo, je to každou chvíli, že se tam obracejí i větší dodávky a mají smolíka.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od dvs »

Tak to sice bude 3 patrová křižovatka, ale co se týče plynulosti je to za ty miliardy tragédie.

Na mostech rondelu místo připojováku udělali "rozhlížeče" - ty mosty jsou na konci rozšířené, aby člověk měl rozhled.

Nemůžu se ubránit, že návrhové intenity nepočítaly s tím, že by se tou křižovatkou jezdilo HK - Pha a PA - Pha. Pardubice si stále drží tu svoji I/36 do Nového Města a Hradec si myslel, že bude mít luxusní čtyřlístek na polích pí Havrákové... Pro směr HK - Morava si hýčkají z Hradce I/35 na Holice a z Pardubic si plánují výpadovku na Sezemice. Já bych vyřadil už teď I/36 Pardubice - Nové Město z prvních tříd. Výhledově (po otevření R35 Opatovice - křížení s I/35 za Holicemi) i I/36 Pradubice - Holice a I/35 Hradec - Holice.

Ve výsledku to dopadne, tak že fakt zatížená nikdy nebude, protože řidiči zůstanou věrni těm starým silnicím.

Co se týče 3. patra tak jsem zvědav zda tam nebudou ty skokanské můstky déle než ty na Balabence v Praze. Vede mne k tomu neexistence náznaků náspů směrem na Moravu.
Přílohy
003.jpg
003.jpg (8.05 KiB) Zobrazeno 15540 x
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od mapman »

Ty rozhlížecí rozšíření potvrzuju, jiný význam to nemá.. Jen se snad hodí i kvůli další akci, pří dostavbě estakády (má začít příští rok) bude provoz veden po rondelu v určitých etapách výstavby OBOUSMĚRNĚ (tj i po msěru hod.ručiček), to bude celkem "zábava". Jestli přežije rondel tohle, pak se myslím nemusíme o jeho kapacitu bát...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Majkii »

Estakádu nelze vybetonovat letmo?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Odpovědět

Zpět na „D35“