D35 Sedlice – Opatovice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Drak »

Majkii píše:Estakádu nelze vybetonovat letmo?
Asi ne, protože je moc nízko. Navíc by bylo potřeba přistavovat podpěrné pilíře pro stavbu, jelikož musí být na všech normálních pilířích ložiska.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

Nevidím důvod proč omezovat provoz. Když to jde přes železnici a velké řeky, proč by to nešlo i tady?
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od MPMP »

Mario píše:Nevidím důvod proč omezovat provoz. Když to jde přes železnici a velké řeky, proč by to nešlo i tady?
Protožr řeku "omezit" nemůžete, zatímco auta ano. A s omezením to bude podstatně levnější. A o peníze jde přece až v první řadě, ne?
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mike »

když ti spadne šroubovák do řeky... co se dá dělat
když do kolejí, jde taky o prd, navíc si ho můžeš dojít sebrat
ovšem když propadne čelním sklem jedoucího auta :roll:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

Mike píše:když ti spadne šroubovák do řeky... co se dá dělat
když do kolejí, jde taky o prd, navíc si ho můžeš dojít sebrat
ovšem když propadne čelním sklem jedoucího auta :roll:
Tak nemusíš ani nikam chodit, řidič Ti jej osobně donese sám :twisted:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Majkii »

A když spadne most do kolejí, tak si ho taky můžeš dojít sebrat... :( :shock:
wazer.cz
Pište česky, prosím!
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od egelebege »

Zitra se tam konečně projedu tak jsem zvědavej
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Nosorožec »

tak jsem si o víkendu projel tento úsek a mé pocity jsou následující:
- povrch v pohodě včetně dilatací (navzdory mnoha negativním názorům jsem nezaznamenal žádné závady a to mám hodně tuhé pérování - jel jsem ve směru Sedlice-Opatovice)
- nájezdy a výjezdy z kruháku na MÚK Opatovice jsou opravdu hodně strmé a výhled je nedostatečný, takže to chce hodně přibrzdit. Myslím, že tato MÚK bude v budoucnosti úzké hrdlo - možná by stálo za úvahu přemalovat pruhy tak, že by byl jen jeden pruh okružní (vnitřní) a ty vnější by byly připojovací a odbočovací...

Myslím, že v současné podobě je tato MÚK hrubě poddimenzovaná vzhledem ke svému významu (tj. křížení dvou de facto dálnic).
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

Nemohu souhlasit, že je to poddimenzováno... Největší intenzita je mezi HK a PCE, až se dostaví R35, bude vysoká intenzita ve 3. patře. Ale stále bude minimum vozidel, které budou využívat rondel... Auta z Pardubic mají na Prahu dvě možné silnice, které mohou použít (+Lázně Bohdaneč), Přibude tam pouze několik vozidel směřujících z Hradce na východ, plus z Pardubic na sever... Takže křižovatka bohatě stačí.
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Nosorožec »

to Mario: Souhlasím, že hlavní tranzit pojede v přímých směrech, ale napojení dvou velkých krajských měst na budoucí hlavní východo-západní tepnu si podle mě zaslouží něco víc než skoro pravúhlé nájezdy bez připojováků. Nehledě na to, že se dá očekávat postupné zahuštění skladových areálů mezi HK a PCE, a tím pádem vysoká frekvence kamionů na kruháči. Bojím se, že to bude druhý Barranďák.

Opakuju - ten kruháč není principiálně špatný, ale to stavební provedení a řešení pruhů ano. Srovnávám to např. s kruhákem na konci R35 u Olomouce, který lze projet víceméně plynule.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

Ano to chápu... Ale kruháč u Olmíku je jen kruháč, u Opatovice je těch silnic více, je tam vesnice, a ten chráněný Opatovický kanál... No teď už s tím asi nic neuděláme, příštích několik desítek let se to asi nezmění.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od egelebege »

Takže dneska jsem na tomto úseku měl premieru. Jen chci upozornit, že jsem jel kamionem, takže se na silnice dívám trochu z jiného úhlu (i výšky :D ) než většina z vás.
Sedlice:
Na této křižovatce mi trochu vadí ostřejší zatáčky na výjezdech a nájezdech z D11. Zbytečné brždění na hlavní trase Praha-s.Morava plynulosti s.p. moc nepřidá.
R35:
No... Je vidět, že je to jen eRko. Skoro bych řekl, že I/37 před Hradcem je širší a víc se podobá dálnici. Nevim, možná jsem to přehlídl, ale nikde jsem neviděl označení silnice 35. Někdo tu psal, že silnice musí vést od někud někam aby mohla být označená. Na tomto úseku jsou kilometrovníky s hodnotami něco přes 120km, takže ta silnice (i když ne fyzicky) od někud někam vede.
Opatovice:
Myslim, že ta křižovatka je vyřešená obstojně. Větší pořádná křižovatka by se tam asi moc nevešla. Co se týče výhledu z kabiny ve 3 metrech nad zemí nebyl problém. Po dokončení estakády to už bude asi horší. Vodorovné značení by nejspíš potřebovalo nějak inteligentně přemalovat. I když jsem se snažil, v nájezdu i výjezdu z kruh. objezdu jsem se nedokázal udržet v jízdním pruhu a sem tam jsem nějakou tu čáru přejel.

Když tyto stavby (a nejen tyto) srovnám s tím, jak se staví v evropě, tak je to slabota. Na české poměry to ale docela ujde. Po přečtení některých názorů jsem se radši připravil na nejhorší, ale nakonec jsem byl celkem mile překvapenej. V každém případě je potřeba R35 aspoň o kus co nejdřív protáhnout. Po bezproblémové jízdě z Prahy jsem se v Hradci pěkně zasekl. Na druhou stranu jako pražák bych měl být zvyklý :lol: . Praha je totiž snad největší brzda evropy :cry: ale to už sem nepatří
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od flames »

Včera sem tama jel prvně, z HK do Pardubic, zajímavé a velké to tam je, to jako jo, taky mě v tom popsaném směru docela překvapil mírně vlnitý povrch. Spíš jak tu byla ta otázka, jak jet dál směr Mohelnice, tak v Sezemicích na křižovatce směr Časy byla poměrně slušná řada a směrem do Holic pak dost silný provoz. Tam se jednou vysype dodávka do příkopy a bude to zasekané až po Opatovice, dost nešťastná cesta. Ještě na jaře sem tudy jezdil a potkal jsem tak dvě, tři auta na té trase, teď se to tam pohybuje víceméně v koloně.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od jonáš »

Mně tam přišlo nedořešený hlavně to napojení vjezdu na kruhák nakolmo (při velkym poloměru, to je snad i tady na Chodově lepší) -- měli kromě "rozhledovýho" vinglu udělat na druhý straně i "připojovací", takhle se tam musí zastavit stát a pak vpravo vbok .. za pochodu to některý jedinci nezvládnou. Škoda.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mike »

Nosorožec píše: - možná by stálo za úvahu přemalovat pruhy tak, že by byl jen jeden pruh okružní (vnitřní) a ty vnější by byly připojovací a odbočovací...
pod tohle bych se podepsal, bohužel třeba napojení od HK je tak krátké, že je nemožné se do středního kruhu dostat.
a velmi - nemile - mě překvapilo napojení R35 na D11, stáhnout to do jednoho pruhu, když celý most je dvouproudý :!:
to se příliš nepovedlo
super je to v navigaci, kde se člověk zatím pohybuje napříč poli a lesem rychlostí 135kmh ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

Na 68. km D1 je stále značen sjezd pro nákladní dopravu směr Hradec a všechny kamiony tam sjíždí.. To silničáří nestačili odstranit tabule, nebo i nadále ja v plánu jezdit na Hradec "zadem" a ne po R35?
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od mapman »

Je tam od zprovoznění R35 nová značka, která má jen doporučující význam, nezakazuje dojet až do Opatovic a pak jet nahoru... Obce na staré 11ce ale řvou a nechtějí to tam tak mít...
Přílohy
1.JPG
1.JPG (40.13 KiB) Zobrazeno 18604 x
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od adi88 »

Nemůžu si pomoct, ale na mě ta značka vysloveně působí jako objížďka s tím že se ani jinudy jet nedá...Být řidičem náklaďáku tak ani nepřemýšlím o tom, jet jinudy. Navíc když okolo toho projíždíte, tak ani nemáte tolik času se na to dívat a přemýšlet jako tady. Otázka je jak to udělat. Asi byhc se vykašlal na nějaké doporučování a normálně poslal vše na Olomouc po D11 a zbytek po I/11. S použitím trasy přes D11 zatíží nákladní doprava menší část okruhu v Hradci než s použitím I/11. A I/37 by snad ten směr Praha-Olomouc taky zkousla. Ale samozřejmě, nejlepší řešení spočívá v tom co nejrychleji dokončit alespoň část R35 Opatovice-Časy a D11 po Plotiště bez MÚK oné slavné osoby.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od JirkaS »

adi88 píše:S použitím trasy přes D11 zatíží nákladní doprava menší část okruhu v Hradci než s použitím I/11.
Zatíží menší část, ale ve více vytíženém úseku. Největší problém je křižovatka Mileta, která je již dnes přetížená. Přes tu tranzit jedoucí severní částí okruhu neprojíždí.
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od mapman »

Jo jo, to jsem rád že to tu padlo, hlavním problémem je právě ta Mileta, to je křižovatka u Fakultní nemocnice, je tam silná doprava ze všech 4 směrů a dost špatně to zvládá.

Další diskuse o Miletě prosím sem: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=17&t=1390
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od Mario »

Vzhledem k le předpokládám, že to je i účel, aby kamioňáci fakt z dálnice sjeli. Já chytnul kolonu asi 7 kamionů, tak jsem se schválně držel za nima a na tom sjezdu sjeli úplně všichni. Tu doporučenou značku bych dal raději modrou. Ale jinak chápu, že účelem je vyhnout se křižovatce, ale nevím, jestli to stojí za to posílat ty kamiony přes vesnice... Každopádně je vidět, že pokračování směr Časy je asi pro HK i PCE to nejdůležitější, co by měli stavět (nepočítám obchvaty Hradce i Pardubic, které tady měly být už dávno, a teprve teď se začaly možná připravovat (teď myslím Pardubice)....
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od andy »

Jen doplním, že téma tranzitu Hradcem v souvislosti se stavbou Sedlice - Opatovice rozebíral ještě před jejím otevřením tento článek:

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=75&t=959
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od jonáš »

Naštěstí si to kamioňáci nepřečetli a kolaps se zatim nekoná ;)
Přestavitelný za provozu bez problémů, místa kolem na přeložky je habaděj, když se sundaj ty dva likusáky. http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=136304480@y=136362544@z=16
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od andy »

mapman píše:Je tam od zprovoznění R35 nová značka, která má jen doporučující význam, nezakazuje dojet až do Opatovic a pak jet nahoru... Obce na staré 11ce ale řvou a nechtějí to tam tak mít...
Nj, už se o tom píše i v novinách:

Nové Město opět hrozí blokádou

A proč to vlastně nejde vyřešit umístěním podobné značky před křižovatku I/37 x I/31, resp. převedením I/11 do této trasy?
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: R35 Sedlice - Opatovice

Příspěvek od JirkaS »

andy píše:A proč to vlastně nejde vyřešit umístěním podobné značky před křižovatku I/37 x I/31, resp. převedením I/11 do této trasy?
Protože to by pro Hradec byla nejhorší varianta. Tento úsek vede nejrušnější částí města. I/31 má sice funkci okruhu, ale díky asymetrickému rozvoji Hradce v tomto úseku přetíná 2 nejrušnější městské ulice. To už je lepší ta Mileta, tam je okruh od zástavby aspoň trochu oddělen.
Odpovědět

Zpět na „D35“