[D35] Křelov - Slavonín, 2. etapa

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Petr Pokorný: Díky za shrnutí informací. Ještě jak se k tomu staví ŘSD ? Předpokládám, že bez diskuze a "přes mrtvoly" prosazují svojí tj. kratší variantu, to je jejich základní metoda práce, tak "úspěšná" např. na v Českém středohoří na D8 a jinde. Touto metodou nakonec obchvat bude, ovšem někdy kolem roku 2040.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Trupman »

Petr Pokorný píše: No a jak moc je frekventovaná silnice III. třídy Topolany - Horka nad Moravou se mi nepodařilo vypátrat, celostátní sčítání dopravy na ní neprobíhá.
Z Topolan do Křelova potvrzuji Sponikův údaj plusmínus jedno auto za jeden uherský rok, no z Horky na Křelov už je to o poznání víc. Předpokládám (ale je to jen můj odhad), že tudy jezdí řidiči hlavně od Horky a vzdálenějších obcí směrem do Globusu (hypermarket u Pražské ul.). Pokud by došlo k realizaci vzdálenější varianty R35 a silnice od Horky by neměla nájezd na R35, tak by se možná mohl zdejší "tranzit" přesunout na Řepčínskou ul. v Olomouci.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Sponik »

ano od horky na křelov hlavně dodávky DPD co mají u horky sklad, ale myslím že kdyby někdo postavil do prostřed cesty mezi křelov a topolany strom tak by si toho ani nikdo nevšiml a cesta by se mohla zaorat :D
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od viky »

No ze Štěpánova a okolních obcí je přes Horku výborná varianta k R35,aby se vyhnuli průjezdu přes centrum Olomouce po II/446,zvlášť pro větší auta je to maximální opruz.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od viky »

Po úpravě kruháče mně rozesmála situace po příjezdu od Mohelnice
No ten nápis na VDZ v pravém pruhu BRNO a pod tím OST... nevím,proč nepoužili pro Ostravu zažitou zkratku OVA.
Jako cizinec bych si myslel,že je to odbočka směr BRNO-východ :P :kladivo:
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Jura_Favorit »

Někdo se tam směje, já tam spíše brečím... ani ne tak nad tím, že stále není vyřešená II. etapa 3508 (samozřejmě za ucelenou R Lipník až Mohelnice bych byl nejraději) jako spíš nad tím, že se na takovou poměrně jednoduchou úpravu muselo čekat tolik let :cry:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od viky »

Jura_Favorit píše:Někdo se tam směje, já tam spíše brečím... ani ne tak nad tím, že stále není vyřešená II. etapa 3508 (samozřejmě za ucelenou R Lipník až Mohelnice bych byl nejraději) jako spíš nad tím, že se na takovou poměrně jednoduchou úpravu muselo čekat tolik let :cry:
No tak k smíchu je tam akorát ten BRNO OST , pravda
A pod tou rekonstrukcí jsem si představoval přímý bypass na obchvat MIMO kruháč s takovým poloměrem,aby tam nemusela být stupidní padesátka.To,co tam vytvořili,mně zklamalo na to,jak to bude ještě dlouho sloužit.
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Jura_Favorit »

Tak s tím souhlasím, na druhou stranu i tento bypass přímo v kruháku je pokrok proti tomu, co tam bylo... O to víc mě však štve, jak dlouho to trvalo.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ještě více by nás mělo štvát, na jak dlouho to tam je. Totiž na pořád.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od bumbik »

a co tam přesně je? může mě někdo zasvětit? nebo nějaké foto by nebylo? od té úpravy jsem tam ještě nejel ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Jura_Favorit »

No, jsou tam bypassy ve směru Olomouc (centrum) -> Mohelnice a ve směru Mohelnice -> Lipník, akorát že vznikly tak nějak víceméně "jen" přemalováním VDZ a změnou tabulí...
Něco málo je vidět tu: http://regiony.impuls.cz/olomoucky-kraj ... -yj48.html
Teoreticky bych se tam mohl o víkendu vypravit udělat nějaké fotky, pokud by byl zájem a počasí dovolí :) Kamerku v ani jednom autě bohužel nemám.

Martin z Ostravy: to každopádně ano, tahle stavba ještě hodně dlouho mezi prioritami nebude, v podstatě ani nikoho nějak extra netrápí... :roll:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Sponik »

ale měla by trápit, usek to není dlouhej a vyřešilo by se tím kopa starostí i po opravě kruháče tam jsou pořád bouračky hlavně vesměru od lipníka, ve směs cizinci ve středu kruháče a pod.
Jura_Favorit
Příspěvky: 87
Registrován: 25.9.2012 7:32:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Jura_Favorit »

S tím určitě souhlasím, ale jak už tu někdo v minulosti psal.. Olomouc svůj vytoužený obchvat má, pro Křelov stávající trasa taky nepředstavuje nějaký zásadní problém (samozřejmě nezpochybňuji, že by bylo vhodnější trasování o něco dále) a "nějak" to i v tom provizoriu funguje, sice blbě, ale funguje, takže ono to teď fakt nikoho odpovědného asi moc nepálí... Ztotožňuji se s názorem, že dostavba tohoto kratičkého úseku se začne skutečně řešit nejdříve s budováním R35 Opatovice - Mohelnice, ale spíše až po dokončení, kdy opravdu dojde k nárůstu intenzit. A co se Olomouce jako takového a jeho potřeb týká, nalejme si čistého vína, třeba taková Východní tangenta (neboli I/46 v uspořádání 2+2 mimo město) je také pro město momentálně potřebnější... A takových mnohem důležitějších staveb je v republice plno. Jo, já bych to samozřejmě také rád viděl dostavěné, ten nedokončený kousíček je vyloženě k vzteku, ale.....
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi)
VW Golf V. 1.9 TDi - daily car
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

Není Ost náhodou Ostatní tranzit?

Vidím, že z dvoupruhového, resp. části třípruhové se stal jen jednopruhový s bypassy. To je řešení.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od viky »

Lenny píše:Není Ost náhodou Ostatní tranzit?

Vidím, že z dvoupruhového, resp. části třípruhové se stal jen jednopruhový s bypassy. To je řešení.
Tak tam mohli dát R35 a bylo by to jasné,jak facka.Tak se jen můžeme dohadovat,co to znamená.Ostatní tranzit mně nenapadl
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od MiKu »

viky píše:Tak tam mohli dát R35 a bylo by to jasné,jak facka
Bouhžel se obávám, že kdyby tam dali "R35", tak by těch lidí, co by nechápali, bylo zdaleka nejvíc :?
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od viky »

MiKu píše:
viky píše:Tak tam mohli dát R35 a bylo by to jasné,jak facka
Bouhžel se obávám, že kdyby tam dali "R35", tak by těch lidí, co by nechápali, bylo zdaleka nejvíc :?
Co je na tom nechápajícího,když je to jen potvrzení toho,co je na svislém dopravném značení?
Mně zas nebere OST a to mám toho po republice i jinde sjeto hodně!
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Sponik »

Jura_Favorit : souhlas 46 směr na šternberk je ucpaná denodenně a ten obchvat by hodně ulehčil jak řidičům tak místním,ale tenhle kus je myslím hoooodně daleká budoucnost, bohužel...
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od MiKu »

viky píše:Co je na tom nechápajícího,když je to jen potvrzení toho,co je na svislém dopravném značení?
Pro mě nic. Ale kolik lidí jezdí podle čísel silnic a kolik podle jmen měst? Podle mě je nejvíc těch lidí, co vůbec netuší, po jaké jedou silnici :? (alespoň podle lidí, co znám)
PS: Mně by se tam číslo silnice také líbilo nejvíc.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

Ledy se pohnuly, Viapont pracuje na dokumentaci pro územní rozhodnutí na II. etapu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od bumbik »

skvělá zpráva Lenny PS: máš tušení, kdy by mohlo proběhnout územní řízení a kdy by mohlo být vydáno ÚR ? příští rok je reálný? hádám, že výkupy pozemků na tak krátkém úseku nebudou trvat dlouho ... takže podle mě 2016 reálné začít stavět ten kousek?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Lenny »

Letos má být DÚR, příští rok snad i ÚR atd., ale vše závisí na financích.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Sponik »

to je ale moooc dobrá zpráva.snad se vše povede jak má
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Marooned17 »

Ještě, aby se postavilo jako D25,5 (lepší by bylo 27,5) a ne R 22,5.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Slavonín - Křelov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak vzhledem k tomu, že od MÚK Slavonín je to už dnes jen R22,5, tak to moc nepomůže. Ale bylo by to zajisté lepší.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D35“