[D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od vodouch2000 »

Beskyd: Nějaké starší letáky mám, ale rozhodně ne všechny.

Opatovice - Časy mám 2017-07, 2017-10, 2017-12 a aktuální 2018-02
Časy - Ostrov mám 2015-09, 2017-05, 2017-12 a aktuální 2018-02
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Jirka L »

do r. 2016 bych měl mít všechny, můžeme pořešit přes sz
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od alabastr »

Horko kolem D35. ŘSD vyřadilo nejlevnější nabídky, vítězí dražší Eurovia. Zakázky už řeší ÚOHS

http://zdopravy.cz/horko-kolem-d35-rsd- ... osti-7913/
Šefel
Příspěvky: 188
Registrován: 13.9.2016 21:45:16

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Šefel »

Ach jo. Neví někdo, jak dlouho se v průměru vleče řízení u ÚOHS. Mám pocit, že u Jihočeské D3 to u některého úseku zabralo rok.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Kuba »

Důvody, pro které ŘSD vyloučilo konsorcií M-Silnice a Astaldi pro zcela bagatelní a formální chyby a je pravděpodobné, že s tou stížností u ÚOHS uspějí.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Warcz »

Jn. Nechci začínat offtopic, ale Eurovii bych vyloučil dokud neopraví dálnici v Ostravě.
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Trupman »

Na druhou stranu, pokud by pro ty "bagatelní" chyby nebyla tato uskupení vyloučena, tak je tu možnost napadení zase z druhé strany.

Délka zdržení je nevyzpytatelná a záleží na rychlosti ÚOHS, ŘSD i přístupu soutěžících subjektů. ÚOHS může soutěž zrušit, ŘSD může vypsání soutěže trvat, subjekty to mohou táhnout až k soudu, který na tom může dělat dalších X let. Za tu dobu už nebudou peníze / změní se legislativa / atd. atd.

Jinak řečeno, dokud se nepředá stavba tak to může být klidně i celé zrušeno (a ani potom není žádná jistota - viz Rudná v Ostravě)
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
butrus
Příspěvky: 46
Registrován: 9.12.2017 22:40:34

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od butrus »

No, jestli ŘSD vyloučilo nabdídku v takovémto rozsahu kvůli špatnému formuláři, tak jsou to s prominutím pitomci. Měli firmu vyzvat, aby to opravila, a bylo by!

Ono, já si myslím, že je dobře, že se to protáhne klidně o rok, protože si to příště ŘSD nedovolí. Nejlepší způsob, jak budovat právní stát :D
Hejkal
Příspěvky: 54
Registrován: 21.1.2015 19:55:47

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Hejkal »

Promiňte Butrusi, ale asi nevíte dost o tom, jaká jsou pravidle pro výběr zhotovitele. Jednou ze zásad je, že uchazeč nesmí dodatečně N I C doplňovat. Komise je povinna si v případě nejasnosti vyžádat vysvětlení - nikoliv doplnění chybějících údajů. A nevěřte tak úplně všemu, co se píše v novinách, důvodů mohlo být víc.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Michal R »

Souhlas s Hejkalem. Sice v trochu jiné branži (energetika) jsem zažil "tvůrčí invenci" komise při veřejné soutěži a přes odvolání ke zřizovateli a na ÚHOS, to skončilo na SKPV... A komu by se chtělo k výslechu.
Tři roky pryč... A výsledek? Státní zástupce věc odložil, vyhlašovatel zakázku zrušil, státní mašinérie utratila horu peněz. A nic se nepostavilo.
Beskyd
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2015 22:58:18

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Beskyd »

Historie dat tabulek k úseku Opatovice-Časy z letáků 2010-2018

Děkuji vodouch2000 a Jirka L za poskytnutí letáků

Obrázek

Výstavba dálnic v ČR
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od AF-1 »

Nic veseleho. Ale hlavne, ze uz se hrabe v zemi. (byt jen pro vedecke ucely)
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Atos »

Díky za přehled, Beskyde. Zajímavé je, že ještě v roce 2015 měla stavba trvat 3 roky. Nyní již o rok déle. :ko:
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Sosa »

butrus píše:No, jestli ŘSD vyloučilo nabdídku v takovémto rozsahu kvůli špatnému formuláři, tak jsou to s prominutím pitomci. Měli firmu vyzvat, aby to opravila, a bylo by!

Ono, já si myslím, že je dobře, že se to protáhne klidně o rok, protože si to příště ŘSD nedovolí. Nejlepší způsob, jak budovat právní stát :D
Pitomci jsou ti, co to podali na špatným formuláři. Pokud jsou tam formální chyby, nezbývá nic jiného, než je vyloučit. To je právní stát. Co popisuje vy, je anarchie.
Gawain84
Příspěvky: 81
Registrován: 13.8.2014 22:41:36
Bydliště: Brandýs nad Labem (původně HK)

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Gawain84 »

Sosa píše:
butrus píše:No, jestli ŘSD vyloučilo nabdídku v takovémto rozsahu kvůli špatnému formuláři, tak jsou to s prominutím pitomci. Měli firmu vyzvat, aby to opravila, a bylo by!

Ono, já si myslím, že je dobře, že se to protáhne klidně o rok, protože si to příště ŘSD nedovolí. Nejlepší způsob, jak budovat právní stát :D
Pitomci jsou ti, co to podali na špatným formuláři. Pokud jsou tam formální chyby, nezbývá nic jiného, než je vyloučit. To je právní stát. Co popisuje vy, je anarchie.
Hmm já bych nevolil tak silná slova. Např. starý zákon o veřejných zakázkách (ZVZ) byl skutečně přísně formální a doplňování dokumentace ve větším případě neumožňoval (pouze se vysvětlovalo). Dnešní ZZVZ doplňování, např. ve fázi kvalifikace umožňuje, co musí zůstat z původní nabídky je samozřejmě cena, nebo dokumenty sloužící k jejímu výpočtu. Čili postup jaký popisuje kolega výše by byl v souladu s právním státem v případě aplikace ZZVZ. Nevím, ale jestli bylo vyhlášeno dle nového, nebo starého zákona.
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od mzik »

Sosa píše:
butrus píše:No, jestli ŘSD vyloučilo nabdídku v takovémto rozsahu kvůli špatnému formuláři, tak jsou to s prominutím pitomci. Měli firmu vyzvat, aby to opravila, a bylo by!

Ono, já si myslím, že je dobře, že se to protáhne klidně o rok, protože si to příště ŘSD nedovolí. Nejlepší způsob, jak budovat právní stát :D
Pitomci jsou ti, co to podali na špatným formuláři. Pokud jsou tam formální chyby, nezbývá nic jiného, než je vyloučit. To je právní stát. Co popisuje vy, je anarchie.

Nečetl jsem přesně zákon o zakázkách a to co tu uvedu je jen z praxe. Řeším menší zakázky, max. pár desitek mega a i zde se stane to, že kolega zapomněl při kompletaci vložit list ze sociálky o bezdlužnosti. Hold jsme jen lidi. Zadavatel nás vyzval k doplnění a nakonec jsme zakázku vyhráli. Podle mě je to o přístupu. Na druhou stranu nevím jak moc ten formulíř byl vyplněn blbě, kolik toho bylo. Dotazem na doplění by zadavatel nic nezklazil, hlavně když to byla nabídka o dost mega nizžší...
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od ML90 »

Sosa píše:
butrus píše:No, jestli ŘSD vyloučilo nabdídku v takovémto rozsahu kvůli špatnému formuláři, tak jsou to s prominutím pitomci. Měli firmu vyzvat, aby to opravila, a bylo by!

Ono, já si myslím, že je dobře, že se to protáhne klidně o rok, protože si to příště ŘSD nedovolí. Nejlepší způsob, jak budovat právní stát :D
Pitomci jsou ti, co to podali na špatným formuláři. Pokud jsou tam formální chyby, nezbývá nic jiného, než je vyloučit. To je právní stát. Co popisuje vy, je anarchie.
Proč by měla? Přesně o tomhle psal nedávno Respekt v souvislosti s reformami ve Francii, kde se přestane za věci jako jsou chybně vyplněné formuláře automaticky pokutovat a bude to úřad, který bude muset dokázat, že šlo o záměr a ne neúmyslnou chybu https://www.respekt.cz/tydenik/2018/5/pravo-na-chybu
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Sosa »

Super, takže zase budou biti ti, kteří se snaží a udělají vše správně. Ano jsme lidé a uděláme chyby, ale za chyby se platí. Pokud je nejasnost, tak ať úřad dá dotaz, ale pokud je někomu zakázka tak jedno, že si nezkontroluje papíry, ať je vyloučen.
Gawain84
Příspěvky: 81
Registrován: 13.8.2014 22:41:36
Bydliště: Brandýs nad Labem (původně HK)

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Gawain84 »

mzik píše:
Sosa píše:
butrus píše:No, jestli ŘSD vyloučilo nabdídku v takovémto rozsahu kvůli špatnému formuláři, tak jsou to s prominutím pitomci. Měli firmu vyzvat, aby to opravila, a bylo by!

Ono, já si myslím, že je dobře, že se to protáhne klidně o rok, protože si to příště ŘSD nedovolí. Nejlepší způsob, jak budovat právní stát :D
Pitomci jsou ti, co to podali na špatným formuláři. Pokud jsou tam formální chyby, nezbývá nic jiného, než je vyloučit. To je právní stát. Co popisuje vy, je anarchie.

Nečetl jsem přesně zákon o zakázkách a to co tu uvedu je jen z praxe. Řeším menší zakázky, max. pár desitek mega a i zde se stane to, že kolega zapomněl při kompletaci vložit list ze sociálky o bezdlužnosti. Hold jsme jen lidi. Zadavatel nás vyzval k doplnění a nakonec jsme zakázku vyhráli. Podle mě je to o přístupu. Na druhou stranu nevím jak moc ten formulíř byl vyplněn blbě, kolik toho bylo. Dotazem na doplění by zadavatel nic nezklazil, hlavně když to byla nabídka o dost mega nizžší...
To je právě omyl. V případě, že starý zákon doplňování neumožňuje, nemůžete jej k doplnění vyzvat (resp. zadavatel tím opravdu může něco zkazit). Když vyzvete k doplnění, kde to zákon neumožnuje, riskujete za prvé napadení od ostatních uchazečů a za druhé princip rovnosti účastníků. Vemte jed, že ÚOHS vám to smete ze stolu.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Mario »

Kde zákon neumožňuje doplnění? Když řešíme zakázky pro obranu, tak se normálně vyzývá k doplnění chybějících údajů, upřesnění nabídky, vyjasnění parametrů apod. Je v zájmu zadavatele, aby měl co nejvíce nabídek, aby jim všem porozuměl a pak si vybral... Vylučování uchazečů pro blbosti rozhodně není v zájmu zadavatele, naopak to pak vypadá, že se vylučuje kvůli banalitám aby to vyhrála požadovaná firma... Samozřejmě se nedovoluje měnit parametry nabídek.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Majkii »

bumbik píše:Aktuální stav výkupu pozemků pro D35 Opatovice - Časy - Ostrov

Pozemky pro stavbu D35 Opatovice nad Labem - Časy:
k.ú. Opatovice nad Labem - komplet
k.ú. Bukovina nad Labem - komplet
k.ú. Borek - komplet
k.ú. Újezd u Sezemic - komplet
k.ú. Rokytno - 1516/7, 1516/8, 1516/10, 1516/12 a 1516/16 (vyvlastňují se 4 majitelé)
k.ú. Choteč u Holic - komplet
k.ú. Dolní Ředice - komplet
k.ú. Časy - komplet

Pozemky pro stavbu D35 Časy - Ostrov:
k.ú. Velké Koloděje - komplet
k.ú. Dašice - 2475/26 (vyvlastňuje se), 2475/81
k.ú. Komárov u Holic - komplet
k.ú. Prachovice u Dašic komplet
k.ú. Dolní Roveň - komplet
k.ú. Horní Roveň komplet
k.ú. Čeradice nad Loučnou - 312/16 a 312/23 (dědické řízení na podíl 3/8) (zahájeno vyvlastnění)
k.ú. Uhersko - komplet
k.ú. Turov nad Loučnou - komplet
k.ú. Městec - komplet
k.ú. Opočno - komplet
k.ú. Ostrov - 514/37 (vyvlastňuje se)

po malých krůčcích postupujeme k cíli :jidlo:

Vyřešena kauza Václav Vinař zřejmě nějakou dohodou, jelikož se pozemky přepisují v KN běžným převodem a né vyvlastněním ...

Pojďme se radovat alespoň z maličkostí: - dnes zahájen přepis (zřejmě bez vyvlastnění?) onoho posledního pozemku v k.ú. Ostrov ;) Jak to bude s pozemky pro provizorní sjezd za Ostrovem? Ty v katastru vyznačeny nejsou, tam bude stačit nějaký dlouhodobý pronájem?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Jirka L »

Přesně tak, pozemky pro dočasné komunikace se pronajímají, proto nejsou zakreslené v katastrální mapě.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Podle mých informací by mělo být brzy ukončeno i dlouhodobé vyvlastnění chybějících parcel u Rokytna. Nezbývá než doufat, že tomu tak skutečně bude. Jinak sláva za pokrok u Ostrova :-)
Gawain84
Příspěvky: 81
Registrován: 13.8.2014 22:41:36
Bydliště: Brandýs nad Labem (původně HK)

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Gawain84 »

Mario píše:Kde zákon neumožňuje doplnění? Když řešíme zakázky pro obranu, tak se normálně vyzývá k doplnění chybějících údajů, upřesnění nabídky, vyjasnění parametrů apod. Je v zájmu zadavatele, aby měl co nejvíce nabídek, aby jim všem porozuměl a pak si vybral... Vylučování uchazečů pro blbosti rozhodně není v zájmu zadavatele, naopak to pak vypadá, že se vylučuje kvůli banalitám aby to vyhrála požadovaná firma... Samozřejmě se nedovoluje měnit parametry nabídek.
Starý zákon ZVZ:
Kvalifikace § 59, odst. 4 - písemné objasnění kvalifikace
Nabídka § 76, odst. 3 - písemné vysvětlení nabídky

Jak je vidno starý zákon umožňoval pouze objasňovat, či vysvětlovat. Doplňování bylo možné pouze např. pro doklady dle § 68, odst. 3. Bylo i několikrát judikováno UOHS, že písemné vysvětlení opravdu neznamená doplnění. Nevím, co v tomto výběrku firmám chybělo, ale paušalizovat, že zadavatel je totální neschopa, když nevyzval k doplnění, je prostě čirá nevědomost.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

V pátek jsem si po delší době projel podstatnou část budoucí trasy (bez foťáku). Zahlédl jsem pár kusů techniky. Skrývka už je hotová téměř všude. Pokáceno většinou také (ale např. u Časů ten lesík na kopci stále je). Blíže k Ostrovu přibyly oranžové buňky. Pracující bagr jsem spatřil na úplném konci úseku. Novinky ohledně tendru nemám žádné.
Odpovědět

Zpět na „D35“