[D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od Mario »

Když budeme brát ohled na to, že na Slovensku se staví formou PPP úsek nějak kolem 40km, tak stejně tak by nebyl problém postavit část Opatovice - Ostrov... Zbývající úsek by už chtělo postavit najednou - když to bude financovat soukromý sektor, nevidím problém to opravdu stavět najednou a ulevit tak hned celé D1. Otázkou je, na jak dlouho to vypadá s přípravou zbývající trasy...
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od bhs »

No to je samozřejmé, že nejlíp je stavět (především z hlediska efektivnosti) po větších úsecích.
Co když se ale vyskytne problém, jako třeba u Litomyšle. Zablokuje např. jeden lokální problém stavbu na třech úsecích v celkové délce 40 - 50 km (obecně - nesouvisí s Litomyšlí) ?
Proto bych se chtěl vrátik k mému předchozímu dotazu.
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od martini »

Takovou studii netřeba zpracovávat. V případě, že to staví stát se takový problém bude řešit ad hoc, stejně jako se řeší konec D11. Je třeba konstatovat, že pokud stát nedokáže zajistit územní rozhodnutí a vykoupit pozemky, není možné se do PPP pouštět, protože rizika, že všechna povolení nebudou včas by pak byla velmi drahá pro stát.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od bhs »

Skvělé,... ač nevěřící začíním se modlit za variantu (postup)

1. Opatovice - Časy (stát - asap v návaznosti na budování třetího patra v Opatovicích)
2 nebo 3. Časy - Litomyšl (efektivně, až bude připraveno - s vyloučením dopadu na LM a VM)
2 nebo 3. Litomyšl - Mohelnice (z návazností na R44) - zase s max efektivností

Na tomto úseku bylo možno prokázat, že někdy fráze "za málo peněz hodně muziky" lze dosáhnout, něco to ale chce ....
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od Mario »

Tak to já se modlím za jakýkoli nový km... Samozřejmě, čím víc.... Ale i tak mám dojem, že budou opravdu stavět Opatovice - Ostrov, otázkou je kdy a kdo to bude platit...
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od bhs »

No právě - v tom je ten velký problém .... co kdybyste se modlil za moji variantu - už bychom byli dva a třeba by to pomohlo :D
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od bhs »

Ještě bych měl dotaz. Ví někdo, jak je to s DÚR Opatovice - Ostrov?
Vím, že srpnový termín byl posunut, snad o 3 měsíce ... Pokud je tato informace správná, posouvalo by se to znovu .....
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od Lenny »

V září 2009 byl zpracován koncept DUR. Čistopis bude odevzdán v lednu 2010.
Mění se tvar MÚK Časy a prodlužuje se stavba Časy - Ostrov, tak aby provizorní napojení končilo až za obcí Ostrov.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od bhs »

MiKu píše v jiném vlákně k výsledkům hlasování ve Sněmovně (Kolik stojí chaos ... )

Z rozestavěných úseků se v nejbližších letech dokončí jen dvě velké stavby. Jižní část pražského okruhu má být podle rozpočtu fondu hotova napřesrok v listopadu, dálnice D8 přes České středohoří za další dva roky. Obě z nich se však začaly stavět několik let před přílivem evropských peněz .....
Předseda dozorčí rady dopravního fondu Lubomír Suk (ODS) připomíná, že v plánu přitom nejsou peníze na rychlostní silnici R35, ....

Podle mě to vypadá na problém a já si myslím,že budeme rádi, když projde stavba alespoň po Časy
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od multi »

Pokud by se začalo v roce 2012 stavět úsek po Ostrov, tak by to bylo fajn. Nějaké vypořádání s ekology už proběhlo (ptačí oblast), tak snad nějaké zásadní zpoždění (více jak 5 let) nenastane. :D O problému u Litomyšle jsem věděl, ale ten u Maletína je pro mě nový, snad nebude zásadní. Další problém vidím v tolika přivaděčích, přeložkách a tunelech od Zámrsku směrem na Moravu. Postavit se musí, ale peněz na ně nebude. Tady pomůže jedině PPP, jinak se bude postupovat salámovou metodou dalších padesát let...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od Majkii »

Mě při pohledu do letáku Opatovice - Ostrov napadly tyhle otázky:
  • Silnice Časy - Dašice bude úplně přerušena? Bez náhrady? Proč?
  • Předělání I/36 mezi přeložkou k MÚK Časy a obchvatem Holic zajišťuje která stavba?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od pp21 »

Majkii píše:Silnice Časy - Dašice bude úplně přerušena? Bez náhrady? Proč?
Jo, vypadá to tak. Zřejmě se usoudilo, že ta druhá postačí.
Majkii píše:Předělání I/36 mezi přeložkou k MÚK Časy a obchvatem Holic zajišťuje která stavba?
I/36 Časy - Holice
Majkii píše:Na II/322 je připravována dílčí modernizace mezi Dašicemi a Komárovem. Porovnáním mapy a výkresu se mi zdá, že by se část modernizované silnice měla za pár let ještě o pár metrů překládat. Je to jen klam?
Taky mi to tak přijde. Je třeba ale vzít v potaz, co se o R35 píše v tom oznámení ohledně úpravy silnice, tj.: "Příprava R35 je aktuálně na samém začátku (hotový proces EIA, připravuje se DÚR) a nejsou známy dopravní poměry, které budou s její realizací souviset." Takže se dá předpokládat, že k nějaké té vzájemné koordinaci těchto staveb ještě dojde.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 - Aktuální stav

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jaký je aktuální stav v přípravě úseku Opatovice-Časy?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R35 Opatovice - Ostrov

Příspěvek od Lenny »

Ve fázi přípravy podkladů pro územní řízení, oproti plánu mají skluz.

Pozn. trochu jsem to rozdělil, aby to bylo přehlednější
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martini »

Do DÚR se zapracovávají závěry expertýzy, vypuštění MÚK Bukovina, MÚK Rokytno (chybička se vloudila, tato MÚK vypouštěna nebude, vysvětlení zde) a jeden ekodukt. Prozatím je hlášeno zpoždění ve vydání ÚR o 3 měsíce oproti konci června, kdy mělo původně být. Jaká bude realita uvidíme sami...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
prisec
Příspěvky: 36
Registrován: 16.3.2009 6:36:16

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od prisec »

V Opatovicích n/L začali včera vrtat piloty pro 3. patro estakády. Všude se píše, že se budou zakonzervovávat stavby a tady se začíná. Vypadá to tak jako kdyby si chtěl někdo namastit kapsu než to stopnou. I když je stavba spolufinancovaná z EU, tak se mi zdá, že stavět 3. patro teď v předstihu je zbytečnost. Mělo se to postavit buď hned při 1. etapě, nebo počkat na pokračování R35 směr Morava.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od jonáš »

Však doufejme, že to je právě to pokračování směr Morava .. nebo aspoň za Labe.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od mapman »

R35 je třeba tlačit kupředu, jakkoliv. Nové vedení MD chce dotáhnout k realizaci první PPP projekt, což bude asi D3 ale R35 je těsně v závěsu a příprava staveb hlavně na tomto úseku Opatovice - Ostrov běží stále...
prisec
Příspěvky: 36
Registrován: 16.3.2009 6:36:16

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od prisec »

Kdepak dostavba až za Labe. Je to jenom dostavba 3. patra a připojení na rondel směr Olomouc. Stavba přes Labe by bylo příjemné překvapení, ale za Labem stejně nebude křižovatka, která měla být mezi Vysokou a Bukovinou.
A i kdyby to končilo tam, tak silnice x-tých tříd, které připomínají tankodrom, by nezvládlo nápor osobních nedej bože nákladních aut.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od multi »

Já říkám pořád, že je potřeba dojet aspoň po Časy. :!:
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Dannyboy »

Sedlice – Opatovice

I. etapa stavby byla uvedena do provozu 27. 11. 2009. V I. etapě stavby byla postavena jen nezbytná část z estakády Opatovice délky 1140 metrů, II. etapa měla být realizována spolu s navazující stavbou Opatovice – Časy. V rámci urychlení výstavby R35 však bylo rozhodnuto o dostavbě estakády v předstihu. Zahájení realizace se předpokládá v roce 2010.

Zdroj: http://www.r35.eu/harmonogram-pripravy-a-vystavby
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

multi píše:Já říkám pořád, že je potřeba dojet aspoň po Časy. :!:
Přesně tak, to je rozhodující, a hlavně to dost pomůže samo o sobě.
Kéž by se už stavělo, ale doba je zlá :(
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Financování výstavby dálnic

Příspěvek od martini »

Martin z Ostravy píše:Jen namátkou 511 přes PPP nejdříve v 2012, R35 nejdříve 2015 :cry:
Že by se na přípravě toho rozpočtu podíleli realisté? Příprava PPP prostě nějakou delší dobu trvá, nelze to odbýt za pár měsíců...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „D35“