[D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martini »

Pozměňovací návrh ke stavebnímu zákonu, který měl obdobné případy řešit, nebyl bohužel schválen, ale naděje, že ho tam vrátí Senát ještě žije. D35 to však nepomůže. Vše to dle mého je nyní o dohodě, ŘSD má právo tu škodu zemědělcům nahradit standardně dle NOZ, ale muselo by se to s nimi projednat a ne jim přímo vjet na pole - to zda se nějaké předjednání v tomto smyslu stalo však bohužel nedokáži říci.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Filip
Příspěvky: 26
Registrován: 4.6.2009 19:37:56

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Filip »

Kvůli partičce šílených zemědělců se bude stavba zase oddalovat ? Komunisté by si s nimi poradili raz dva. Fakt dnešní doba je šílená
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Bobek »

:roll:
Království a půl princezny za 511.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Japao Joe »

Já bych je nechal jednat. Mluvčí se v reportáži uculoval jak kdyby něco věděl. Buď mají takovou munici, že se předběžného opatření nemusí bát a nebo už s nájemníky jednají a tyhle výlevy zemědělských emocí mohou být jen tanečky pro získání lepší vyjednávací pozice.

Sám vím, že i když se koupí nemovitost, tak se k nájemní smlouvě nový majitel vůbec nemusí dostat a když se k ní dostane a dle podmínek ji vypoví, tak se může objevit dodatek ... . Takže ukončení přenesené nájemní smlouvy je většinou stejně na dohodě.

Další věcí je, že historické zkušenosti s takovými pozemky dávají zemědělcům jasnou volbu - a to zaset. V drtivé většině případů se jim to v minulosti vyplatilo, protože se stavby odkládaly, pozastavovaly, probíhala odvolání ... a najednou jsou překvapení z toho, že něco začíná v termínu.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Mike »

Japao Joe píše:Jen pro info - tahle stavba leží v Pardubickém kraji.

A s Havránkovou se jako první rozhádali Pražáci resp. oni ji spíš arogantně vůbec neposlouchali.
velmi se mýlíte
havránková požádala v restituci o pozemky a rovnou jim řekla, že tam někde má vést dálnice, tak ať ji dají nějaký jiny
a oni ji řekli nas*t
a pak to dopadlo, jak to dopadlo

omlouvám se za OT
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Kdysi jsem četl historii Havránkové resp. jejího jednání s úřady a ona se údajně dlouho snažila na různých úřadech věc řešit, jak píše Mike, ale všude jí odbývali , jakože je to nezajímá. A když s ní po letech konečně vstoupili v jednání, tak to bylo z pozice formální arogance tj, buď akceptuješ naší výkupní cenu a nebo vyvlastnění. Výměna pozemků ? Takový zvláštní požadavek nás vůbec nezajímá a neumíme a nechceme ho řešit. Ze strany státu byla naprostá nepřipravenost jakkoliv vlastníkovi vyjít vstříc mimo mantinely prostého výkupu.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Japao Joe »

Nemyslím, že bych napsal něco jiného. ;-)
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Opět se vrátím k tématu ZAV. Jak jsem avizoval, byl jsem v terénu i s foťákem. Byť v úvodu týdne nic zajímavého k vidění nebylo, dnes už tomu bylo jinak. Poměrně velké skrývky jsou v okolí cesty mezi Újezdem u Sezemic a Rokytnem. Je to poměrně odlehlé místo, ale hrábnuto už tam bylo slušně. Další kupky jsem registroval u Rokytna. To už mohou vidět i ti, kteří jezdí mezi Sezemicemi a Býští. Jinak v úvodu galerky jsou záběry z neosetých polí starosty Časů na prvním úseku Op.-Časy vedle I/36. Déle tak po různu z okolí Dašic. Něco i od estakády v Opatovicích. Snažil jsem se tam hodit popisky, takže kdo chce, nechť mrkne tady: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... asy/170421
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Sopko »

Farmáři zvítězili. Silničáři odloží archeologický průzkum u D35 až po sklizni

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/pruzkum-az-po- ... oprava_ELE
Šefel
Příspěvky: 188
Registrován: 13.9.2016 21:45:16

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Šefel »

Důležité je, že na prvním úseku Opatovice - Časy může ZAV probíhat a na podzim by tedy mohla začít stavba estakády přes Labe.
Na druhém úseku snad začne ZAV ihned po žních. Žně začínají cca za 10 -11 týdnů. Takže archeologové začnou v půli července po ječmenu, na konci července po řepce, dále v srpnu po pšenici, hrachu, máku,... a na konci září po kukuřici. Pole po políčku a ono to snad nějak půjde :-)
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od bhs »

Šefel píše:Důležité je, že na prvním úseku Opatovice - Časy může ZAV probíhat a na podzim by tedy mohla začít stavba estakády přes Labe.
Správně !!! - jde jen o to, jestli tohle víte nebo jen tušíte. Tak třeba na ZAV je rok, ne ?
Takový pan Vebr (ředitel pard. pobočky ŘSD) v této souvislosti používá slova "potřebujeme", "snažíme se" - viz příspěvek a link od Sopka.
Třeba je opatrný poté, co se odkopal a ztrapnil mluvčí ŘSD. Na druhé straně kdyby to bylo tutové, asi se pan Vebr mohl vyjádřit přesvědčivěji ....
P.S.
Jinak dík za průvodce agrotechnickými lhůtami :-))
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Šefel
Příspěvky: 188
Registrován: 13.9.2016 21:45:16

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Šefel »

Nic nevím, jen doufám, že by to mohlo dopadnout. ZAV byl dle předchozích vyjádření přislíben prioritně pod náročnějšími stavbami a tak snad se to týká estakády přes Labe.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Byť zrovna za estakádou jsem žádnou aktivitu nezaznamenal, jinde to bylo lepší. Ale už týden jsem v terénu nebyl, takže může být vše jinak. Nicméně zde pár podrobností: http://pardubice.idnes.cz/na-vyzkumu-v- ... zpravy_msv
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od kik »

Jo, podle toho, co psala dneska Babišova iHeute to vypadá, že první začnou průzkumy na místě MÚK a mostních objektů, protože ty se budou stavět nejdéle. Navíc to vypadá, že třeba u mostu přes Labe se nepředpokládají nějaké významné nálezy, protože to byla záplavová oblast.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

K příspěvku kika doplňuji, že v místě budoucí estakády přes koridor u Uherska je stále klid. Tam to je přes Loučnou, ale taky je to velký most. Je to na tom druhém úseku a z vlaku se zdá, že pole jsou kolem osetá, tedy minimálně z jedné strany. PS: u Rokytna běží převod posledního zbývajícího podílu na dvou pozemcích ;-)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od bumbik »

a já prozměnu poslušně hlásím, že bylo zažádáno o stavební povolení na D35 Opatovice - Časy - estakádu přes Labe a jeho inundační území viz.
http://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni- ... vice-Casy-(estakada-pres-inundacni-uzem
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Výborně. To je nejdůležitější objekt celé stavby
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Po včerejším obhlédnutí situace musím konstatovat, že pod estakádou přes Labe se zatím nic neděje. Soudím tam na základě pohledu ze silnice Bukovina - Vysoká. Je vidět až k Labi a zatím žádná změna. Jak je to od konce D35 u Opatovic netuším. Jinak stroje stály u Borku, kde je toho hodně odkryté v místech budoucí přeložky silnice III. třídy směr Újezd i v hlavní trase. To samé lze říci i o okolí Rokytna. Tam mě aktivita překvapila. Techniky tam bylo vskutku hodně. Jinak v polích směrem k Chotči stála dvě auta, nejspíše geodeti, takže skrývky budou snad pokračovat i na dalších místech. Foto zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... asy/170508
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od kot »

Martasi díky moc za foto. Jsem pracovně zhruba 10 000 km daleko, 6´pod rovníkem na jižní polokouli a začínám VĚŘIT, že priorita všech priorit /tak to slyšíme řadu let/ se OPRAVDU rozjíždí. Já se snad FAKT na té D35 svezu ! :D :lol:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Díky za fotky. Takže se ŘSD se zemědělci něják dohodlo a nebo je to někde ano / někde ne ?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Ty nájemní smlouvy mají být v platnosti na druhém úseku, tudíž Časy-Ostrov. Tam jsem zatím žádnou aktivitu neviděl, byť i zde jsou místa, kde jsou pole neosetá a volná. Na prvním úseku by to mělo být vše se zemědělci vyřízené (termíny ve smlouvách již vypršené), ale z poznatků z terénu mi to tak nepřijde. Je tam několik míst, kde jsou plodiny stále v růstu.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Díky za informace. :ok:
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od bumbik »

tak zažádáno o stavební povolení na D35 Opatovice-Časy: (úsek Opatovice - Újezd u Sezemic)
http://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni- ... vice-Casy-(usek-Opatovice-nad-Labem-U
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Včera jsem si udělal krátkou odbočku za estakádu v Opatovicích a s potěšením mohu konstatovat, že se tam technika již přesunula. Z dálky bylo vidět, že směrem k estakádě přes Labe začala skrývka. Vzal jsem to na foto přes mobil, takže nic moc. Přihodil jsem to na konec minulé galerky: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... 508?page=3
Odpovědět

Zpět na „D35“