[D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od AF-1 »

Dnes 10°C a prognostikovane vanoce na blate - kdo by co zazimovaval.
: o )
N1xx0
Příspěvky: 18
Registrován: 7.4.2019 23:20:43

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od N1xx0 »

Trochu mi nejde do hlavy, proč nedělají kanalizaci. Ty modré trubky už tam takhle leží dobré 2 měsíce.
martas
Příspěvky: 2486
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

S odpočívkami podél D35 to nevypadá růžově. Jednání v Borku vskutku výživné a dalo by to na dlouhé povídání. Nicméně tak obecně ke dvěma odpočívkám zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/o ... zpravy_skn
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Aram96 »

Rozhodně nesouhlasím s odporem proti odpočívkám obecně (lidé nadávají na kamioňáky a bla bla bla, pak nadávají, že je málo míst, ale je proti tomu odpor :crazy: ), nicméně:

1) 700 m od obce není úplně komfortní, nejde nalézt místo, kde by to bylo od zástavby dál ? Např. mezi obcemi Rokytno a Choteč ? Ale neznám to tam, pokud je tam terén nepoužitelný, tak se omlouvám. Vím, že vznikají i mnohem blíže, ale když je alternativa, která může být dál, proč ne ...
2) konkrétně odpočívka Bukovina je podle výkresů na zem.půdě úrovně 3-4, tudíž žádná výjimečná kvalita, kde jinde by se tedy ty odpočívky měly stavět ? :shock:
3) když se tak dívám na mapku odpočívek D35, tak to vypadá, že tohle nebudou jediné, proti kterým bude odpor, plánovaná VELKÁ odpočívka u Litomyšle .. to ŘSD snad ani nemůže myslet vážně tady chtít stavět odpočívku - odpor proti samotné dálnici velký, vzdálenost od obcí orpoti jiným plánovaným odpočívkám nízká
4) kde jinde ale v tom úseku okolo Litomyšle :? .. všude jinde zářezy jako prase (samozřejmě vítám :ok: ).
5) možná by stálo za zvážení zrušit v plánech té malé odpočívky místa pro kamiony, resp. nabídnout to. Dovedu si představit, že odpor místních bude především proti kamionům. A ty malé odpočívky mají smysl i bez kamionů. Ale není to určitě ideální řešení kvůli dalším budoucím odpočívkám

Myslím, že jediná cesta do budoucna je mít odpočívky opravdu od začátku přilepené k dálnici. Pochybuji, že bude vznikat odpor proti samotné odpočívce, zatímco by dálnice byla vítaná. Pokud budou úseky dálnic 10 km a víc, není přece od věci, mít na každém úseku malou odpočívku, využití najde i při realizaci dálnice :kladivo:

Edit: pro jistotu to napíšu .. opravdu nechápu ten odpor proti té odpočívce, je to malá odpočívka, 700 m od obce je dost na tak malou odpočívku, fakt ty lidi nechápu, ale ty poznámky beru spíš do budoucna ..
martas
Příspěvky: 2486
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Jen k bodu 1) Mezi Rokytnem a Chotčí je místa dost, ovšem potíž je v tom, že tam už by to nesplňovalo normu ohledně minimální vzdálenosti. Ta je 15 km a odpočívka u Rovně je blíže. Osice jsou sice také blíže, ale ty patří pod D11, takže to ničemu neodporuje. Tak to zaznělo na jednání.
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Aram96 »

Od kdy musí být odpočívky min. 15 km od sebe ? U středních a velkých vzdálenosti chápu, ale u malých :shock: Trochu nadsázkou čím více tím lépe, ne ?
Mám pocit, že i v těch materiálech k odpočívkám jsou ty vzdálenosti orientační, přece se musí moct přizpůsobovat daným podmínkám. :roll:
Myslím si, že pro naši malou republiku a obecně přebytek benzinek jsou právě ty malé nejvíce žádoucí ..
Z čích úst to zaznělo, prosimtě ? :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Bohužel, tady ŘSD špatně komunikovalo s obcí respektive s obcemi, dozvěděli se to až z médií a to je hlavní problém.
Spíš bych chápal odpor proti velké odpočívce, ale malá odpočívka je oproti dálnici samotné ještě krása, plná zeleně, bohužel jim to nikdo nebyl schopen vysvětlit a o dálnicích obecně panují zkreslené představy, živené médii, kdy tato je líčí jako jednu velkou apokalypsu jménem D1.

Jinak připomínky se opakují napříč republikou, všichni sice využívají výdobytky moderní civilizace ale nikdo nechce nést, byť jen minimální následky.


to Aram96:
Davál jsem ti tady x krát odkazy na materiály, a zrovná k té vzdálenosti jsem to už psal, bylo to vlákně D35 Staré Město - Mohelnice. Zkus si k problematice něco přečíst, místo sáhodlouhých příspěvků, furt dokola o tom samém.
Na webu ŘSD je toho v technické sekci k odpočívkám docela dost. Bez kamionů nelze novou odpočívku stavět, je to v rozporu s vyhláškou č. 104/1997 Sb., což už jsem ti taky někde psal.
R48 -> D48 se podařilo!
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Maty »

Vím, že jsme OT

SUBJEKTIVNĚ bych se s dovolením ohradil proti tomu, že by pro mě měla být malá odpočívka žádoucí. A nesouhlasím že "čím více tím lépe".

Po dálnicích už jsem najezdil desetitisíce s osobákem i kamionem. Když už je třeba stavět tak při zastávce požaduji jako řidič/cestující určitý komfort. Např. čisté WC, restauraci, cspmh ...

Pár výletníků co si uvaří na odpočívce čínskou polívku se asi najde, ale předpokládám že většina stejně nechce tábořit na dálniční odpočívce...

Trochu přehráním a radikalizuji ale raději jednou za cca 30 - 50 km poctivou (střední) odpočívku s benzinkou než každých 10km malou "špinavou"...
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od kot »

Maty absolutní souhlas ! kamion řídit neumím a čínskou polévku nevařím ani doma, natož někde na trase. Určitý "komfort" lze li to tak nazvat si všichni rádi zaplatíme. Nebo snad je to velký přepych ?
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Aram96 »

Martin z Ostravy píše:

to Aram96:
Davál jsem ti tady x krát odkazy na materiály, a zrovná k té vzdálenosti jsem to už psal, bylo to vlákně D35 Staré Město - Mohelnice. Zkus si k problematice něco přečíst, místo sáhodlouhých příspěvků, furt dokola o tom samém.
Na webu ŘSD je toho v technické sekci k odpočívkám docela dost. Bez kamionů nelze novou odpočívku stavět, je to v rozporu s vyhláškou č. 104/1997 Sb., což už jsem ti taky někde psal.
Proto jsem psal, že ty body myslím do budoucna. Vím, že to teď nejde, nečerti se :)
A zrovna v těch materiálech o odpočívkách je právě napsáno, že ty kilometry jsou doporučené. Proto jsem se divil, že 15 km je minimum pro vzdálenost, toť vše.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Maty píše:Vím, že jsme OT

SUBJEKTIVNĚ bych se s dovolením ohradil proti tomu, že by pro mě měla být malá odpočívka žádoucí. A nesouhlasím že "čím více tím lépe".

Po dálnicích už jsem najezdil desetitisíce s osobákem i kamionem. Když už je třeba stavět tak při zastávce požaduji jako řidič/cestující určitý komfort. Např. čisté WC, restauraci, cspmh ...

Pár výletníků co si uvaří na odpočívce čínskou polívku se asi najde, ale předpokládám že většina stejně nechce tábořit na dálniční odpočívce...

Trochu přehráním a radikalizuji ale raději jednou za cca 30 - 50 km poctivou (střední) odpočívku s benzinkou než každých 10km malou "špinavou"...
A kde to v souvislosti s Bukovinou padlo?
Ano, obce nechtějí malé špinavé a proto s otevřenou náručí uvítají ještě větší střední s čerpačkou za to ve vysokém lesku.

Problém je umístit jakoukoliv odpočívku.

Na D35 to zatím vypadá, že bude na 100 km akorát ta aktuálně stavěná, tak si tam ten "komfort" pak skutečně užijete.

Každopádně pro debatu tohoto typu je tady všeobecné téma o odpočívkách.
R48 -> D48 se podařilo!
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od MPMP »

kot píše:Maty absolutní souhlas ! kamion řídit neumím a čínskou polévku nevařím ani doma, natož někde na trase. Určitý "komfort" lze li to tak nazvat si všichni rádi zaplatíme. Nebo snad je to velký přepych ?
Tak za mě naopak nesouhlas. pokud jedu delší cestu, rád se zastavím na odpočinek na malé odpočívce, kde je jen WC a nic jiného. K odpočinku nepotřebuji ani dýchat benzínové výpary, ani se tlačit v jakémkoli krámě.
Ale proti gustu ... Kdyby byly obě možnosti, nic proti tomu.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kdyžtak opravdu tady, je tam k tomu i anketa:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=211&t=5105
R48 -> D48 se podařilo!
vondr
Příspěvky: 2917
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od vondr »

na stránkách o D35 byly přidány fotografie z výstavby obou úseků za prosinec
http://www.dalnice-d35.cz/galerie/casy-ostrov
http://www.dalnice-d35.cz/galerie/opatovice-casy
Myscho
Příspěvky: 39
Registrován: 10.11.2019 23:54:54
Bydliště: cca Opava

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Myscho »

Touto fotkou by som sa asi radšej nechválil verejne :lol:

http://www.dalnice-d35.cz/public/files/ ... 20283.jpeg
Tomas Eybl
Příspěvky: 202
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Tomas Eybl »

To je bojová kamufláž zadýmením, aby Greta nedostala osypky z přítomnosti naftou poháněných vozidel na stavbě.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Mike »

vidíš ty stromy v pozadí ?
taky potřebují dýchat ;)
(ten zpropadený CO2)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:vidíš ty stromy v pozadí ?
taky potřebují dýchat ;)
(ten zpropadený CO2)
Jen technická poznámka: i ty stromy dýchají O2 a vydechují CO2. Na rozdíl od živočichů ale umějí ten CO2 zpracovat na rostlinnou hmotu, proces ale nemá s dýcháním nic společného.
Mike
Příspěvky: 4988
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Mike »

fotosyntézu jsme měli někdy v I. stupni ZDŠ
to už nějaký ten pátek je, tak se omlouvám ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Matezs »

V neděli už se jezdilo tou malou objížďkou zde: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 49.665%22N
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2061
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Jirka L »

oprava odkazu:
https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 49.665%22N
prosím o používání tlačítka URL
martas
Příspěvky: 2486
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od martas »

Mám dojem, že už se jezdí na většině provizorních komunikacích, tedy zde u Bukoviny, dále u Rokytna, Časů, Dašic. Nevím jak Choteč, ale tam se to nedávno také rýsovalo. Tam, kde jsou další křížení, jsou silnice zavřené kvůli jejich havarijnímu stavu.
N1xx0
Příspěvky: 18
Registrován: 7.4.2019 23:20:43

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od N1xx0 »

Někdo s dronem, kdo by trasu prolétl, by se tu nenašel?
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Majkii »

Pár čerstvých leteckých fotek stavby na FB hejtmana (případně to samé v Deníku) a ještě krátké video.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Lynx
Příspěvky: 3697
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Trochu OT, ale je to z archeo průzkumu pro tuto této dálnici. Jak je vidět, tak výstavba přináší i kladné věci nejenom co se týče zlepšení dopravy - tedy tyto objevy.

Dřevěná studna nalezená na Chrudimsku je nejstarší na světě, potvrdili vědci

Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/p ... -zpravy_pp
Odpovědět

Zpět na „D35“