[D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od mapman »

Ad 4/ Nebude, protože to stále bude silnice I. třídy, než se zprovozní navazující ússk D35. Kraj si to nechce do té doby převzít. A na silnici I. třídy nelze tranzitní NA nijak omezovat. Z toho vyplývá i reakce na 2/, 17ka tam stále být musí, kdo by používal dlouhý obchvat a to ještě s mýtem/známkou, když může kratší cestou zdarma?
Ad 3/ Ano, mohla by tu být čárkovaná 35, ale mnohem podstatnější je cíl Olomouc, a ten nechybí.
A ad 1/, ano, stačila by Chrudim, Uhersko je tam navíc. Za 5 let ta značka ale stejně zmizí...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Honey72 »

No, předpokládal jsem, že ta 17 bude jen papírově a řidičům zůstane "utajena", jako tomu je třeba u 33 či 11 (611). A také jsem si myslel, že když už kolem Ostrova musel být budován dočasný sjezd, že si Ostrov vynutil, aby ho nákladní doprava po něm objížděla.
Ale když tu sedmnáctku kraj nechce, vesnice to za trest odnese. Jinak se kraj k převzetí přinutit nedá, než na kraj naštvaní voliči :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od michal »

Z omylu, že I/17 nepojede už přes Ostrov, jsem byl již vyveden v minulosti. Ale to Uhersko, to je fakt úlet. Jednak že ho tam někdo dá, jednak že to někdo schválí... :crazy:
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od mapman »

Jako jo, Uhersko tam být nemá a při schvalování nám to uteklo. Ale na druhou stranu – dostaneš se tudy do Uherska? Dostaneš. Je to cíl, který je za odbočením značený? Je: https://mapy.cz/s/hogofurufe Je to místně významný cíl? Ano je, kvůli nádraží na hlavním koridoru ho zná v okolí každý. Tak tu holt těch pár let do dostavby navazujícího úseku bude. Pořád nechápu, co ti na tom tak strašně vadí... Můžu tě uklidnit aspoň v tom, že při jízdě od Mýta tam bude jen Chrudim.
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Krupp »

mapman píše: A na silnici I. třídy nelze tranzitní NA nijak omezovat.
To mně zajímá jak to funguje, jelikož třeba Havířov má NAD nad 3,5t zakázanou už dlouho.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od mapman »

To je asi na debatu do jiného vlákna a ne sem. V principu to nejde, pokud tam není nějaký nesjízdný most nebo něco podobného, alespoň to tak vykládá Ministerstvo dopravy, kvůli tomu, že omezování tranzitu je ze zákona podle § 24a zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, možné pouze na silnicích II. a III. třídy. Pokud to někde bylo před rokem 2012, kdy toto ustanovení zákona nabylo účinnosti, tak se to bere jako historický fakt. V Havířově je nejspíš odůvodněný odklonem velkého množství NA směřujících do/z přechodu v Chotěbuzi přes Suchou po II/475. Podobných příkladů je po ČR víc, třeba jednosměrné omezení na I/43 v Lačnově u Svitav nebo zńa 10t prakticky na celé I/25 (Jáchymov).
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od michal »

mapman píše:Jako jo, Uhersko tam být nemá a při schvalování nám to uteklo. Ale na druhou stranu – dostaneš se tudy do Uherska? Dostaneš. Je to cíl, který je za odbočením značený? Je: https://mapy.cz/s/hogofurufe Je to místně významný cíl? Ano je, kvůli nádraží na hlavním koridoru ho zná v okolí každý. Tak tu holt těch pár let do dostavby navazujícího úseku bude. Pořád nechápu, co ti na tom tak strašně vadí... Můžu tě uklidnit aspoň v tom, že při jízdě od Mýta tam bude jen Chrudim.
Jak jsem psal, dost mě překvapujeme, že to někdo navrhne a že to někdo schválí. Toť vše.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Honey72 »

Aspoň budou na konci dálnice nadšenci nasměrováni, aby se jeli podívat na ten most. I já tam budu chtít odbočit a teď určitě nezapomenu :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od michal »

Nějak takhle? :D
Přílohy
uhersko.jpg
uhersko.jpg (21.05 KiB) Zobrazeno 3743 x
redpower3
Příspěvky: 276
Registrován: 4.1.2021 17:10:39
Bydliště: Pardubice

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od redpower3 »

Ahoj.Info o Roveňské odpočívce=> https://apdos.roadmedia.cz/Upload/Stavb ... :09:57.388
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Honey72 »

Tento symbol mostu bych si představoval u každé značky s jeho názvem a délkou.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
lukaschadraba
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2021 0:08:13

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od lukaschadraba »

Úsek mezi mostem přes silnice Městec-Uhersko a mostem přes koridor + záběry na dokončovacích prací na mostě.

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NpWGM0LUpB
lukaschadraba
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2021 0:08:13

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od lukaschadraba »

Exit u Městce s okolními mosty. Od Městce zapuštěn v terénu. Od Ostrova dobře viditelný a předpokládám i protihlukové stěny.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... ZnTGM2MXNB
lukaschadraba
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2021 0:08:13

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od lukaschadraba »

Pohled z místa mezi exitem Městec a Ostrovem na velkorysý propustek pro Ostrovský potok, sjezd pro údržbu pod podjezd silnice na Opočno, provizorní koncový sjezd na Stradouň a v dálce Homole, která odsud vypadá v podobné výšce jako těleso dálnice, že kdyby ji táhli mezi Vinary a Stradouní a dále po vrstevnici kopce Kamenec, mohlo by to jít bez toho všezdržujícího tunelu.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... JoVzlXalpB
lukaschadraba
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2021 0:08:13

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od lukaschadraba »

Na "5 let" provizorní ukončení dálnice mezi Ostrovem a Stradouní, skladiště kovových materiálů na konci, napojení na 17ku a okolí.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... huMXlyM2l3
lukaschadraba
Příspěvky: 5
Registrován: 18.12.2021 0:08:13

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od lukaschadraba »

Netušíte někdo jestli situace bude odpovídat značení a na 17tce od Ostrova budeme dávat přednost proudu od Zámrsku směrem na dálnici a opačně? Příprava na značku dej přednost v jízdě tam je, ale taky to může být jen směrovka.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Aram96 »

Díky za fotky a videjka.
A ano, takhle to určitě bude. Jinak to být nemůže. Značením je to už také potvrzeno, jasně ukazuje, co je vedlejší. ;)

PS: bude možná lepší dát to vše do jednoho příspěvku, než do 5 zvlášť, ale neber to ve zlém. :)
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od kot »

Díky Lukáši za fotky. Za čtvrt roku + - to zkoukneme od volantu....
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Silničáři otočili, pruhy ve stoupání u Zámrsku jsou zrušeny

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... zpravy_mvo

Téma I/17 není zatím založeno a souvisí to s provizorním ukončením D 35 u Ostrova, proto to dávám sem.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Aram96 »

Ale ale .. jsem zvědav na stanovisko Policie, jestli si bude stát za svým či nikoli. :crazy: Fakt odborníci .. :zvraci:
Každopádně za mě jsou obě řešení špatně. :) Mohl se nechat jeden (směr Mýto) a tak, aby byl dostatečně dlouhý a pomalejší vozidla stihla nahnat rychlost, čili stáhnutí do jednoho až za kopcem.
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Honey72 »

Podle mne jen dobře. Jinak to fungovalo doposud, jinak by to fungovalo při několikanásobném zatížení silnice. Za Moravskou Třebovou je několik stoupání s dvěma pruhy, sice dostatečně dlouhých, ale končících pravým. Takže se všichni ze strachu zařazují už v půli kopce anebo zase nepouštějící nabubřelci zbytečně zpomalí kamiony z pravého, co se potom nemohou rozjet a začne se dělat kolona v obou pruzích. U té Homole by to bylo ještě horší. Všichni rozjaření z dálnice by jeli levým už od začátku a i kdyby byl druhý pruh ukončen až za horizontem, bylo by to nebezpečné, protože by v té rychlosti neviděli připojující se pomalý kamion. A za deště by se tam dost riskovalo. Sám jsem se vždycky divil, k čemu tu jsou dva pruhy, když se tu nedá jet bezpečně devadesát a při předjíždění kamionu v zatáčce je to dost stísněný pocit. A po sjetí z dálnice tudy budou projíždět tisíce řidičů, kteří těmito zatáčkami nikdy nejeli. A jak vídáme u Benešova, jsou tam dva pruhy spíš k vzteku.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Aram96 »

Znám dost míst, kde je stoupací pruh, a nejde tam jet více jak 70 kvůli zatáčkám, ale přesto se velmi hodí, když se tam potká něco fakt pomalého, nebo kamion - tam nedá více jak 40. Proto bych byl za zachování aspoň jednoho, když to jde. Ale ne že by byl nějak nutně potřeba. Navíc myslím, že zde bude pořád únosný provoz na to, aby se to řadilo "poslušně" a tak jak má, včetně samozřejmě ukončení levého pruhu, nikoli pravého.

Nicméně rozhodně souhlasím s tím, že je lepší zrušit oba, než stávající stav. Jsem zděšen tím, co ze sebe vypustila právě Policie v tom minulém prohlášení. A podobná Policie nám prosím prosazuje na jedničkách kruháče kvůli bezpečnosti, vzdálenosti odpočívek od MÚK zbytečně moc vzdálené kvůli bezpečnosti, mnohdy rušení dvoupruhových připojování zpět na jednopruhová kvůli bezpečnost. Tak tahle policie tady původně chtěla nechat současný stav. Jak jsem psal .. jsem zvědav co z nich vyleze teď.
martas
Příspěvky: 2487
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od martas »

Psal jsem jim dotaz k názorovému obratu 24. 8. a dosud bez reakce. Nicméně k tématu. Jsem za to zrušení rád, protože to tam bylo dost o ústa. A ten provoz tam násobně vzroste. Tady ty kamiony mají na rozjezd z obou stran kopce času dost, takže tam 40 rozhodně nejezdí. Byla by to otázka času, než by se tam semlelo něco ošklivého.
Jinak info z opravy: maká se ve Stradouni a od ní směrem ke křižovatce na Vraclav, kde se chystají semafory (ne kvůli opravě, ale trvalé po spuštění D35). Dále už je to až na pár drobností hotové až ke kruháku v Zámrsku.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od Lynx »

Ty pruhy znám jen z mapy a panoramy, ne z reálné zkušenosti, ale jsou opravdu hodně krátké. To by skutečně asi nedělalo dobrotu.
michal
Příspěvky: 4588
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D35] Opatovice – Časy – Ostrov

Příspěvek od michal »

Za mě správný krok, párkrát jsem to tam zkoušel na kamion, a pokud jsem nebyl první v řadě, byl jsem bez šance i s třílitrem pod kapotou Je to fakt krátké, provoz bude velký a frustrace řady řidičů z konce dálnice ještě větší...
Odpovědět

Zpět na „D35“