| Autor |
Zpráva |
|
AF-1
Příspěvky: 421
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Dnes 10°C a prognostikovane vanoce na blate - kdo by co zazimovaval. : o )
|
| 8.12.2019 19:50:13 |
|
 |
|
N1xx0
Příspěvky: 16
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Trochu mi nejde do hlavy, proč nedělají kanalizaci. Ty modré trubky už tam takhle leží dobré 2 měsíce.
|
| 8.12.2019 21:10:09 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
S odpočívkami podél D35 to nevypadá růžově. Jednání v Borku vskutku výživné a dalo by to na dlouhé povídání. Nicméně tak obecně ke dvěma odpočívkám zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/o ... zpravy_skn
|
| 17.12.2019 17:57:34 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Rozhodně nesouhlasím s odporem proti odpočívkám obecně (lidé nadávají na kamioňáky a bla bla bla, pak nadávají, že je málo míst, ale je proti tomu odpor  ), nicméně: 1) 700 m od obce není úplně komfortní, nejde nalézt místo, kde by to bylo od zástavby dál ? Např. mezi obcemi Rokytno a Choteč ? Ale neznám to tam, pokud je tam terén nepoužitelný, tak se omlouvám. Vím, že vznikají i mnohem blíže, ale když je alternativa, která může být dál, proč ne ... 2) konkrétně odpočívka Bukovina je podle výkresů na zem.půdě úrovně 3-4, tudíž žádná výjimečná kvalita, kde jinde by se tedy ty odpočívky měly stavět ? 3) když se tak dívám na mapku odpočívek D35, tak to vypadá, že tohle nebudou jediné, proti kterým bude odpor, plánovaná VELKÁ odpočívka u Litomyšle .. to ŘSD snad ani nemůže myslet vážně tady chtít stavět odpočívku - odpor proti samotné dálnici velký, vzdálenost od obcí orpoti jiným plánovaným odpočívkám nízká 4) kde jinde ale v tom úseku okolo Litomyšle  .. všude jinde zářezy jako prase (samozřejmě vítám  ). 5) možná by stálo za zvážení zrušit v plánech té malé odpočívky místa pro kamiony, resp. nabídnout to. Dovedu si představit, že odpor místních bude především proti kamionům. A ty malé odpočívky mají smysl i bez kamionů. Ale není to určitě ideální řešení kvůli dalším budoucím odpočívkám Myslím, že jediná cesta do budoucna je mít odpočívky opravdu od začátku přilepené k dálnici. Pochybuji, že bude vznikat odpor proti samotné odpočívce, zatímco by dálnice byla vítaná. Pokud budou úseky dálnic 10 km a víc, není přece od věci, mít na každém úseku malou odpočívku, využití najde i při realizaci dálnice  Edit: pro jistotu to napíšu .. opravdu nechápu ten odpor proti té odpočívce, je to malá odpočívka, 700 m od obce je dost na tak malou odpočívku, fakt ty lidi nechápu, ale ty poznámky beru spíš do budoucna ..
|
| 17.12.2019 19:00:26 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Jen k bodu 1) Mezi Rokytnem a Chotčí je místa dost, ovšem potíž je v tom, že tam už by to nesplňovalo normu ohledně minimální vzdálenosti. Ta je 15 km a odpočívka u Rovně je blíže. Osice jsou sice také blíže, ale ty patří pod D11, takže to ničemu neodporuje. Tak to zaznělo na jednání.
|
| 17.12.2019 19:26:15 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Od kdy musí být odpočívky min. 15 km od sebe ? U středních a velkých vzdálenosti chápu, ale u malých  Trochu nadsázkou čím více tím lépe, ne ? Mám pocit, že i v těch materiálech k odpočívkám jsou ty vzdálenosti orientační, přece se musí moct přizpůsobovat daným podmínkám. Myslím si, že pro naši malou republiku a obecně přebytek benzinek jsou právě ty malé nejvíce žádoucí .. Z čích úst to zaznělo, prosimtě ? 
|
| 17.12.2019 19:34:16 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Bohužel, tady ŘSD špatně komunikovalo s obcí respektive s obcemi, dozvěděli se to až z médií a to je hlavní problém. Spíš bych chápal odpor proti velké odpočívce, ale malá odpočívka je oproti dálnici samotné ještě krása, plná zeleně, bohužel jim to nikdo nebyl schopen vysvětlit a o dálnicích obecně panují zkreslené představy, živené médii, kdy tato je líčí jako jednu velkou apokalypsu jménem D1.
Jinak připomínky se opakují napříč republikou, všichni sice využívají výdobytky moderní civilizace ale nikdo nechce nést, byť jen minimální následky.
to Aram96: Davál jsem ti tady x krát odkazy na materiály, a zrovná k té vzdálenosti jsem to už psal, bylo to vlákně D35 Staré Město - Mohelnice. Zkus si k problematice něco přečíst, místo sáhodlouhých příspěvků, furt dokola o tom samém. Na webu ŘSD je toho v technické sekci k odpočívkám docela dost. Bez kamionů nelze novou odpočívku stavět, je to v rozporu s vyhláškou č. 104/1997 Sb., což už jsem ti taky někde psal.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 17.12.2019 20:30:20 |
|
 |
|
Maty
Příspěvky: 203 Bydliště: Kolín
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Vím, že jsme OT
SUBJEKTIVNĚ bych se s dovolením ohradil proti tomu, že by pro mě měla být malá odpočívka žádoucí. A nesouhlasím že "čím více tím lépe".
Po dálnicích už jsem najezdil desetitisíce s osobákem i kamionem. Když už je třeba stavět tak při zastávce požaduji jako řidič/cestující určitý komfort. Např. čisté WC, restauraci, cspmh ...
Pár výletníků co si uvaří na odpočívce čínskou polívku se asi najde, ale předpokládám že většina stejně nechce tábořit na dálniční odpočívce...
Trochu přehráním a radikalizuji ale raději jednou za cca 30 - 50 km poctivou (střední) odpočívku s benzinkou než každých 10km malou "špinavou"...
|
| 17.12.2019 21:24:00 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Maty absolutní souhlas ! kamion řídit neumím a čínskou polévku nevařím ani doma, natož někde na trase. Určitý "komfort" lze li to tak nazvat si všichni rádi zaplatíme. Nebo snad je to velký přepych ?
|
| 17.12.2019 21:37:01 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Martin z Ostravy píše:
to Aram96: Davál jsem ti tady x krát odkazy na materiály, a zrovná k té vzdálenosti jsem to už psal, bylo to vlákně D35 Staré Město - Mohelnice. Zkus si k problematice něco přečíst, místo sáhodlouhých příspěvků, furt dokola o tom samém. Na webu ŘSD je toho v technické sekci k odpočívkám docela dost. Bez kamionů nelze novou odpočívku stavět, je to v rozporu s vyhláškou č. 104/1997 Sb., což už jsem ti taky někde psal.
Proto jsem psal, že ty body myslím do budoucna. Vím, že to teď nejde, nečerti se A zrovna v těch materiálech o odpočívkách je právě napsáno, že ty kilometry jsou doporučené. Proto jsem se divil, že 15 km je minimum pro vzdálenost, toť vše.
|
| 17.12.2019 21:45:31 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Maty píše: Vím, že jsme OT
SUBJEKTIVNĚ bych se s dovolením ohradil proti tomu, že by pro mě měla být malá odpočívka žádoucí. A nesouhlasím že "čím více tím lépe".
Po dálnicích už jsem najezdil desetitisíce s osobákem i kamionem. Když už je třeba stavět tak při zastávce požaduji jako řidič/cestující určitý komfort. Např. čisté WC, restauraci, cspmh ...
Pár výletníků co si uvaří na odpočívce čínskou polívku se asi najde, ale předpokládám že většina stejně nechce tábořit na dálniční odpočívce...
Trochu přehráním a radikalizuji ale raději jednou za cca 30 - 50 km poctivou (střední) odpočívku s benzinkou než každých 10km malou "špinavou"... A kde to v souvislosti s Bukovinou padlo? Ano, obce nechtějí malé špinavé a proto s otevřenou náručí uvítají ještě větší střední s čerpačkou za to ve vysokém lesku. Problém je umístit jakoukoliv odpočívku. Na D35 to zatím vypadá, že bude na 100 km akorát ta aktuálně stavěná, tak si tam ten "komfort" pak skutečně užijete. Každopádně pro debatu tohoto typu je tady všeobecné téma o odpočívkách.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 17.12.2019 23:16:51 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
kot píše: Maty absolutní souhlas ! kamion řídit neumím a čínskou polévku nevařím ani doma, natož někde na trase. Určitý "komfort" lze li to tak nazvat si všichni rádi zaplatíme. Nebo snad je to velký přepych ? Tak za mě naopak nesouhlas. pokud jedu delší cestu, rád se zastavím na odpočinek na malé odpočívce, kde je jen WC a nic jiného. K odpočinku nepotřebuji ani dýchat benzínové výpary, ani se tlačit v jakémkoli krámě. Ale proti gustu ... Kdyby byly obě možnosti, nic proti tomu.
|
| 18.12.2019 12:28:48 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Kdyžtak opravdu tady, je tam k tomu i anketa: viewtopic.php?f=211&t=5105
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 18.12.2019 14:49:55 |
|
 |
|
vondr
Příspěvky: 1977 Bydliště: vodňany
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 8.1.2020 21:48:53 |
|
 |
|
Myscho
Příspěvky: 9 Bydliště: Praha
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
|
| 9.1.2020 13:44:30 |
|
 |
|
Tomas Eybl
Příspěvky: 112
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
To je bojová kamufláž zadýmením, aby Greta nedostala osypky z přítomnosti naftou poháněných vozidel na stavbě.
|
| 9.1.2020 15:08:01 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
vidíš ty stromy v pozadí ? taky potřebují dýchat (ten zpropadený CO2)
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 9.1.2020 21:30:46 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Mike píše: vidíš ty stromy v pozadí ? taky potřebují dýchat (ten zpropadený CO2)Jen technická poznámka: i ty stromy dýchají O2 a vydechují CO2. Na rozdíl od živočichů ale umějí ten CO2 zpracovat na rostlinnou hmotu, proces ale nemá s dýcháním nic společného.
|
| 10.1.2020 14:01:10 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
fotosyntézu jsme měli někdy v I. stupni ZDŠ to už nějaký ten pátek je, tak se omlouvám 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 11.1.2020 21:08:23 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
V neděli už se jezdilo tou malou objížďkou zde: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... =15&ut=Nový%20bod&uc=9k0jHxYIxX&ud=15°49%2726.765%22E%2050°7%2749.665%22N
|
| 24.1.2020 12:33:08 |
|
 |
|
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 1449
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
|
| 24.1.2020 13:08:19 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Mám dojem, že už se jezdí na většině provizorních komunikacích, tedy zde u Bukoviny, dále u Rokytna, Časů, Dašic. Nevím jak Choteč, ale tam se to nedávno také rýsovalo. Tam, kde jsou další křížení, jsou silnice zavřené kvůli jejich havarijnímu stavu.
|
| 24.1.2020 13:27:40 |
|
 |
|
N1xx0
Příspěvky: 16
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Někdo s dronem, kdo by trasu prolétl, by se tu nenašel?
|
| 25.1.2020 11:05:17 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2203 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Pár čerstvých leteckých fotek stavby na FB hejtmana (případně to samé v Deníku) a ještě krátké video.
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 3.2.2020 16:03:24 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Trochu OT, ale je to z archeo průzkumu pro tuto této dálnici. Jak je vidět, tak výstavba přináší i kladné věci nejenom co se týče zlepšení dopravy - tedy tyto objevy. Dřevěná studna nalezená na Chrudimsku je nejstarší na světě, potvrdili vědci Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/p ... -zpravy_pp
|
| 4.2.2020 13:50:43 |
|
|