| Autor |
Zpráva |
|
vondr
Příspěvky: 1977 Bydliště: vodňany
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
_________________ Průběžně doplňovány fotky do alba D3 310/II od Michal R
|
| 5.2.2020 23:54:57 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
|
| 23.2.2020 10:48:25 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Lynx píše: Trochu OT, ale je to z archeo průzkumu pro tuto této dálnici. Jak je vidět, tak výstavba přináší i kladné věci nejenom co se týče zlepšení dopravy - tedy tyto objevy.
Dřevěná studna nalezená na Chrudimsku je nejstarší na světě, potvrdili vědci Další info ke studni ve videu... https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vedci-zkoumaji-nejstarsi-drevenou-studnu-podivejte-se-cim-je-prekvapila-89811?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
|
| 23.2.2020 10:57:48 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2203 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
D35 Časy - Ostrov, technická pomoc SO 214: Citace: Při realizaci zakázky D35 Časy - Ostrov byl zjištěn nesoulad skutečnosti s PDPS v podobě zjištění nového kabelového vedení ve Správě SŽDC v kolizi s SO 214. Tato skutečnost znamená nejen technické komplikace s prováděním díla ale zejména komplikace při komplexním řešení všech dotčených přeložek s ohledem na plánované výluky a dosud předpokládanou technologii provádění SO 214. Jelikož nové kabelové vedení bylo provedeno až po dokončení PDPS a tudíž v něm nemohlo být zohledněno, přistoupil Zadavatel k vypsání této samostatné zakázky v podobě Technické pomoci- které bude zejména obsahovat komplexní řešení návrhu přeložek nově zjištěných inženýrských sítí v místě staveniště mostu SO 214 s prověřením vlivu na všechny související objekty a jejich upřesněné řešení. Stanovení přesných hranic ochranného pásma všech sítí pro stanovení manipulačního prostoru k umístění skruže objektu SO 214. Navržené řešení bude souhlasně projednáno s dotčenými správci. To skoro vypadá, že si SŽ(bezDC) v Uhersku dělá kabely a nikomu o tom neříká... 
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 25.2.2020 21:34:08 |
|
 |
|
theodor less
Příspěvky: 2382
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
https://www.tenderarena.cz/profil/zakaz ... ?id=322514Při realizaci zakázky D35 Časy - Ostrov byl zjištěn nesoulad skutečnosti s PDPS v podobě zjištění nového kabelového vedení ve Správě SŽDC v kolizi s SO 214. Jelikož nové kabelové vedení bylo provedeno až po dokončení PDPS a tudíž v něm nemohlo být zohledněno.... Mám dojem, že ŘSD bere pochybení jiných na sebe, protože nechce promarnit drahocenný čas. Termín zhotovení PSDS je irelevantní; zásadní je termín vydání stavebního povolení.
|
| 26.2.2020 13:26:39 |
|
 |
|
Aldebaran
Příspěvky: 6
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Nové foto.
|
| 26.2.2020 20:38:06 |
|
 |
|
Aldebaran
Příspěvky: 6
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Nové foto.
Přílohy:
20200221_115902 (Medium).jpg [ 233.87 KiB | Zobrazeno 7634 krát ]
|
| 26.2.2020 20:38:40 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
V sobotu odpoledne se u estakády makalo. Tam je vidět velký posun ve stavbě viz fotky výše. Taky se kdyžtak pokusím někdy něco vyfotit až bude déle světlo. Nebo někdo plánuje video z dronu? 
|
| 8.3.2020 17:19:09 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
|
| 12.3.2020 9:13:52 |
|
 |
|
Atos
Příspěvky: 356 Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Dnešní pohled na začátek budovaného úseku z náspu u okružní MUK Opatovice. Vepředu budované základy pro menší mostek, vzadu labská estakáda. Tudy bychom mohli za 1,5 roku vyrazit na Olomouc. Pracovalo se i okolo čtvrté odpoledne. Náspy založeny na stabilizované zemině a v části budoucího náspu již byla první cca 1m tlustá vrstva hutněného recyklátu. Vzadu už jsou náspy ještě vyšší.
Přílohy:
IMG_20200316_160639_HDR.jpg [ 79.99 KiB | Zobrazeno 6407 krát ]
|
| 16.3.2020 20:20:30 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
|
| 19.3.2020 14:37:07 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
|
| 20.3.2020 9:28:36 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Potvrzuji, že fotky na FB nejsou staré a Metrostav maká. U přemostění Loučné u Uherska vyrostla u pilířů poměrně velká konstrukce. V mírném množství probíhala i úprava náspu směrem k Městci (asi 3 ks techniky). Základy opěr mostu vedle koridoru vypadají vskutku mohutně (jde zatím jen o zemní založení). To je bohužel z úseku Časy-Ostrov vše. Jinde na trase je totiž klid, stroje Eurovie jsou zaparkované a nikde téměř ani živáčka. Na úseku Opatovice-Časy byl naopak cvrkot. Tatrovky s materiálem (hlínou) jezdily sem a tam. Další stroje to hned rozhrnovaly na čile rostoucích náspech (zejména na MÚK Časy, ale i jinde). U Časů se montovaly výztuže do pilířů pro přemostění I/36. Nejvíce mě fascinoval násep mezi Ředicemi a Chotčí. Ten má snad 10 metrů. A ten sklon. To si snad musí sednout, jinak by to po přeložce potom ani nevyjelo auto  Foto mám a dodám během víkendu.
|
| 20.3.2020 18:39:27 |
|
 |
|
pazve
Příspěvky: 268 Bydliště: HK
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Trasa přemosťované silnice III/29817 prochází v místě mostu v násypu výšky cca 9,4– 6,8 m. Pod mostem je v poli 3 veden jízdní pás dálnice D35 směrem na Rokytno a v poli 2 jízdní pás směrem na Časy. Pod mostem je na dálnici D35 vedena kanalizace, PHS, kabely NN a sdělovací kabely pro vybavení silnice. Před započetím vlastních stavebních prací na mostě je nutné zřídit v místě obou opěr konsolidační násyp. Po uplynutí požadované doby konsolidace se provede jejich odtěžení na úroveň pilotážních plošin. U opěry 1 je tato úroveň 232,400 m.n.m., u opěry 6 je to 231,800 m.n.m. Vrtání pilot u pilířů se provede přímo z úrovně stávajícího terénu, tj. cca 230,000 m.n.m. Výška konsolidačního násypu je u opěry O1 cca 12,0 m a u opěry O6 cca 10,0 m. Předpokládaná délka ponechání násypu je min 6 měsíců. U opěry O1 (Choteč) se po konsolidaci odtěží cca 6,7 m a u opěry O6 (Ředice) cca 8 m.
|
| 24.3.2020 10:12:36 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Zahájení vyvlastňovacího řízení o omezení vlastnického práva pro SO 305 - Trubní odpad do vodoteče související se stavbou „D35 SSÚD Městec a DO PČR Městec“ viz odkazmartas píše: Foto mám a dodám během víkendu. Budou fotky? 
|
| 25.3.2020 15:12:25 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Matezsi, taky jsi lačný na foto ? Nejsi v tom sám... 
|
| 25.3.2020 15:17:14 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
kot píše: Matezsi, taky jsi lačný na foto ? Nejsi v tom sám...  Co s vámi mám dělat  Tady tedy jsou (od tohoto fota dále): https://martas1987.rajce.idnes.cz/D35/#DSC_0044.jpg
|
| 25.3.2020 19:11:26 |
|
 |
|
Matezs
Příspěvky: 187 Bydliště: Svitavy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Díky 
|
| 25.3.2020 23:14:39 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Hezké fotky martasi, díky. Na ty vlaky jsi tam čekal, nebo je tam tak hustý provoz ? Napočítal jsem jich šest, pokud se nepletu...
|
| 27.3.2020 19:51:43 |
|
 |
|
AF-1
Příspěvky: 421
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Cekat na vlak na prvnim koridoru? Neni tam leta vycerpana kapacita trati?
|
| 28.3.2020 21:07:50 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Mohu potvrdit, že tam je čekačka opravdu minimální 
|
| 28.3.2020 21:26:37 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2203 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Tam je vysoce podezřelé, když žádný vlak 10 minut nejede!  Tohle projede Uherskem dle jízdního řádu mezi 12. a 13. hodinou: Příloha:
gvd.jpg [ 14.47 KiB | Zobrazeno 3834 krát ]
V zahraničí se prý po spatření toho ptají, jestli je to 4 nebo 6kolejka.
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 28.3.2020 22:06:09 |
|
 |
|
Martin96
Příspěvky: 454 Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Momentálně díky pandemii jezdí minimum vlaků (rychlíky ČD jednou za hodinu, Expres ČD jednou za 2 hodiny, párkrát za den RegioJet či LEO Express, jednou za 2 hodiny osobní vlak, jinak pouze nákladní vlaky. Celkem tak 10 vlaků za hodinu max.
|
| 31.3.2020 23:04:36 |
|
 |
|
AF-1
Příspěvky: 421
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Diky?
|
| 1.4.2020 20:52:46 |
|
 |
|
Aram96
Příspěvky: 4340 Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
|
 Re: [D35] Opatovice – Ostrov
To "díky" a "kvůli" je hrozný nešvar u velké části populace ČR, bohužel ..  Pardon za OT.
|
| 1.4.2020 21:32:24 |
|
|