České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D35] Opatovice – Časy – Ostrov
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=84&t=1919
Stránka 74 z 91

Autor:  xipecko [ 10.5.2020 13:01:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

super!!

Autor:  Lynx [ 10.5.2020 20:54:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

xhj píše:
Dolní Roveň - ráj pro život, nebo oblast v ohrožení?
https://pardubicky.denik.cz/ctenar-repo ... 00504.html


Je to škoda, když projektant nerespektuje a neposlouchá zkušenosti místních.

V současné době nebezpečí sucha by se to dalo řešit tím způsobem, že by tam byl navržen llokální vodní prvek (rybníček), jehož součástí nebo v sousedství bude i zásobní prostor pro přívalové deště. Jsou na to snad i nějáké dotační programy.

Autor:  vondr [ 12.5.2020 9:25:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

foto za březen:
http://www.dalnice-d35.cz/galerie/opatovice-casy
http://www.dalnice-d35.cz/galerie/casy-ostrov

Autor:  Atos [ 1.6.2020 20:49:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Atos píše:
Dnešní pohled (16.3.2020) na začátek budovaného úseku z náspu u okružní MUK Opatovice. Vepředu budované základy pro menší mostek, vzadu labská estakáda. Tudy bychom mohli za 1,5 roku vyrazit na Olomouc ...

... a pro srovnání dnešní pohled o cca 2,5 měsíce později.

Přílohy:
IMG_20200601_142701_HDR.jpg
IMG_20200601_142701_HDR.jpg [ 80.45 KiB | Zobrazeno 6069 krát ]

Autor:  Atos [ 1.6.2020 20:56:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

A pro kontrolu pohled na MUK Opatovice - pohled v protisměru na prázdnou příjezdovou rampu kudy tak třeba za 1,5 roku už pojedeme na Olomouc.

Přílohy:
IMG_20200601_143559_HDR.jpg
IMG_20200601_143559_HDR.jpg [ 80.94 KiB | Zobrazeno 6062 krát ]

Autor:  alabastr [ 2.6.2020 7:50:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Atos píše:
... a pro srovnání dnešní pohled o cca 2,5 měsíce později.

Krása, mám rád takové srovnávací fotky, pokrok je tak pěkně vidět. Když tam budete mít cestu zase cca za 2-3 měsíce tak prosím o další foto ;)

Autor:  Ayin [ 4.6.2020 8:52:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Není někde nějaký harmonogram prací u Uherska? Jako kdy se bude usazovat nový most přes koridor? Bych se dojel rád podívat :)

Autor:  martas [ 4.6.2020 9:23:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Ayin píše:
Není někde nějaký harmonogram prací u Uherska? Jako kdy se bude usazovat nový most přes koridor? Bych se dojel rád podívat :)

Zatím se s ním nezačalo, takže to ještě potrvá. Ale bude to rozhodně zajímavé. Nicméně Mátl včera na twitteru nadhodil nové termíny zprovoznění: Včera jsem osobně projel celou stavbu 27 km dálnice D35 v úseku Opatovice - Časy - Ostrov. Stavba úspěšně pokračuje. Jsou dokončovány veškeré zemní práce, realizují se spodní stavby mostů atd. Zprovoznění 1. úseku se plánuje na konec roku 2021, 2. úseku o necelý rok později.

Autor:  kot [ 4.6.2020 11:55:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

martasi neříkej, že jsi neudělal nějaké snímky ! Něco nám předhoď...

Autor:  martas [ 4.6.2020 12:27:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Nejsem Mátl, po stavbě nejezdím :-) Ale u toho tweetu nějaké fotky má: https://twitter.com/MatlRadek/status/12 ... 8257104896 . Nicméně na webu ŘSD jsou pár dní staré snímky jak u obou úseků D35, tak i D11. Ale to tu někde na fóru už psal Lenny.

Autor:  Martin96 [ 5.6.2020 13:44:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Včera jsem projížděl přes Časy a musím říct, že kluci makají jak diví. Hluboký zářez už má nejspíš definitivní podobu. UP koncem 2021 by tedy snad mohlo klapnout, alespoň se uleví Pardubicím, Hradci a nejkratší spojnici k D35 u Opatovic (Časy - Sezemice - Kunětice - Ráby - Hradiště na Písku - Hrobice - Opatovice). A vlastně nejen těm, ale celé téhle oblasti, po I/37 a I/17 kolem Chrudimi jezdí spousta kamionů, a moc se nedá předjíždět.
To mne pak ještě napadlo, jak to vypadá s přestavbou křižovatky u Zámrsku? Po zprovoznění D35 do Časů bude veškerý tranzit vedený po hlavní silnici od Holic, po zprovoznění k Ostrovu zase od Chrudimi...

Autor:  martas [ 5.6.2020 14:15:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Martin96 píše:
To mne pak ještě napadlo, jak to vypadá s přestavbou křižovatky u Zámrsku? Po zprovoznění D35 do Časů bude veškerý tranzit vedený po hlavní silnici od Holic, po zprovoznění k Ostrovu zase od Chrudimi...

Řeší se to v jiném vlákně (I/35). Psal jsme tam tento týden, že kolem křižovatky se objevily kolíky. Stavba má pravomocné ÚR a čeká na vydání SP ze strany SÚ Vysoké Mýto. Rozhodně musí být přestavba dokončena do zprovoznění po Ostrov.

Autor:  martas [ 5.6.2020 15:14:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Jak psal RM na twitteru, dal tam naději na zprovoznění Opatovice-Časy koncem příštího roku. Moc tomu nevěřím, ale do článku (nejsem autor) ten tweet posloužil. A jsou tam čerstvé fotky: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... zpravy_skn

Autor:  1975 [ 5.6.2020 17:24:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

...ale jo, volby v říjnu jsou silná motivace:o)

Autor:  Majkii [ 5.6.2020 21:19:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

A jakože říjen je konec roku? Nemyslím si, že někdo zodpovědný věří, že se to stihne do voleb...

Autor:  Martin96 [ 6.6.2020 23:25:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Majkii píše:
A jakože říjen je konec roku? Nemyslím si, že někdo zodpovědný věří, že se to stihne do voleb...


Leda kdyby v říjnu povolili předčasné užívání stavby, a do konce roku pak probíhaly dokončovací práce (třeba na MÚK Časy, kde pak nějakou dobu stejně budou průjezdné pouze 2 větve ze 4). Takový byl tuším režim i v případě D11 dostavby úseku 1105-2 v roce 2017.

Autor:  1975 [ 7.6.2020 7:26:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

...znáte to....když šéf řekne, že to bude, jinak "poteče krev", tak se nakonec nějaké řešení najde:o)

Autor:  Majkii [ 7.6.2020 8:37:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Martin96 píše:
Majkii píše:
A jakože říjen je konec roku? Nemyslím si, že někdo zodpovědný věří, že se to stihne do voleb...


Leda kdyby v říjnu povolili předčasné užívání stavby, a do konce roku pak probíhaly dokončovací práce (třeba na MÚK Časy, kde pak nějakou dobu stejně budou průjezdné pouze 2 větve ze 4). Takový byl tuším režim i v případě D11 dostavby úseku 1105-2 v roce 2017.

Na 1105-2 se dodělávala pouze část pravého pásu u provizorního sjezdu, to dřív nešlo.

1975 píše:
...znáte to....když šéf řekne, že to bude, jinak "poteče krev", tak se nakonec nějaké řešení najde:o)

Jasně, když Perun dopustí, i sukovice spustí... :roll: :lol:

Autor:  1975 [ 7.6.2020 9:33:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Je to o prioritach:o) Ale treba na D3 loni byl ten finis taky impozantni...jasne, z hlediska vecnosti nejaky mesic sem tam, ale psychologicky/komunikacne to je dulezity:o)

Autor:  Bert [ 7.6.2020 14:57:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

1975 píše:
Je to o prioritach:o) Ale treba na D3 loni byl ten finis taky impozantni...jasne, z hlediska vecnosti nejaky mesic sem tam, ale psychologicky/komunikacne to je dulezity:o)


než tohle:
https://www.google.cz/maps/@49.1631209, ... 312!8i6656
to ať raději otevírají o měsíce později. Ten hup je...prasárna.

Autor:  kot [ 7.6.2020 15:12:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Berte tam se taky podobně finišovalo, jak se o tom bavíme u D 35 ? Jinak hup je to celostátně známý a "proslavený"...

Autor:  Bert [ 7.6.2020 18:29:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

to kot: myslím, že jo. Kousek za hupem se dlouho sanovalo podloží (rašelina?) a toto byla jedna z posledních dokončovaných částí - zhruba v místě "losího" mostu. O nějaké časové vatě se třeba v tomto místě opravdu hovořit nedá. A nemyslím tím demontáž provizorního sjezdu na obslužnou komunikaci.

Autor:  jozka [ 8.6.2020 8:28:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

Citace:
...znáte to....když šéf řekne, že to bude, jinak "poteče krev", tak se nakonec nějaké řešení najde:o)


Tak dlouho jsme se vtipu pana vedouciho smali, nez nekomu doslo, ze to je ukol.

Autor:  Mosquit [ 14.6.2020 6:33:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

https://www.youtube.com/watch?v=2RKpuYE ... dex=8&t=0s

nějaké před 2 měsíci přidané video Časy-Ostrov
Stavbu tolik nesleduji, tak nevím, jak moc je to aktuální.

Autor:  bumbik [ 2.7.2020 10:35:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: [D35] Opatovice – Ostrov

nový leták:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/62/ ... e-casy.pdf

zprovoznění 12/2021

Stránka 74 z 91 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/