České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

[D35] Opatovice – Časy – Ostrov
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=84&t=1919
Stránka 15 z 91

Autor:  KH [ 11.2.2015 14:33:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Tak to se dalo celkem čekat. Ta formulace o 16násobku ceny je opravdu značně vágní, takže se těm lidem ani nedivím, že to chtějí zne/využít.

Mně osobně oddalování výstavby tohoto úseku zase tolik netrápí. Aspoň by mohlo dojít k sesynchronizování s přípravou a výstavbou navazujících úseků. Představa, že po dokončení stavby Opatovice - Ostrov budu na pokračování (zejména obchvat VM) čekat dalších x let, se mi vůbec nezamlouvá.

Autor:  Mike [ 11.2.2015 18:39:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

kdyby "neco" udělali s i/36 přes Borohrádek, tak dobrý
takhle mi je ten úsek vpodstatě taky k prdu
( oni nás tam pomalu vytlačí obcemi za hradcem a plánovanou stavbou 2+1 u Třebechovic...)

Autor:  Maty [ 19.2.2015 8:14:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

No tak treba ja se na zprovozneni Opatovice - Ostrov docela tesim, protoze mam pribuzenstvo v Casech a celkem pravidelne se navstevujeme... Celkove by mel tehle usek hodne ulevit Hradci i Pardubicim. Uz aby to bylo vykoupene a mohlo se zacit stavet.

Autor:  JohnyRockNRoll [ 19.2.2015 12:15:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Už aby to bylo, jinak se Hradec postupně zastaví a udusí, už teď je to kolikrát na hraně.

Autor:  KH [ 20.2.2015 11:45:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Máte pravdu, ale průjezd Hradcem v tomto směru je kapacitně přeci jen o něco výš. Stačí se podívat, jak to vypadá teď třeba v tom VM. A tam je aspoň SSZ a podchod. Jak to dělají lidé třeba v takové Hrušové, kde na křižovatce můžete tvrdnout klidně 5 minut, to by mě opravdu zajímalo. A až bude R35 do Ostrova, tak to začne být opravdu zajímavé. Ve VM už "vyhrožují" výstavbou OK a přidáním dalšího SSZ viz http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/v ... 50211.html

Autor:  Maty [ 20.2.2015 13:06:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Nejsem zadny odbornik, ale z laickeho pohledu. Nebylo by mozne V.Mytu ulevit tak, ze by se prednostne postavila R35 v polovicnim profilu jako prelozka I/35 ( obchvat ) a nekdy v budoucnu to dostavet na plny profil?

Autor:  ML90 [ 20.2.2015 13:14:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Tak fungovat by to asi mohlo. Třeba v Polsku je takhle udělaných docela dost obchvatů (a to i docela velkých měst jako třeba Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra nebo Słupsk), ke kterým pak postupně dostavují druhou polovinu.

Autor:  Mosquit [ 20.2.2015 13:23:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Otázkou je, kolik si tím pomůžeme. Pozemky se musí vyřešit tak jako tak, papírování bude taky stejně (nebo ještě víc), půlku peněz taky neušetříme (MÚK i všechny mosty přes se stejně musí stavět v plném profilu), a ona teď úplně taky ta finanční krize není...

Autor:  Maty [ 20.2.2015 13:47:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Asi si to predstavuju moc jednoduse ale teoreticky by stacilo postavit dva mosty a "pripravu" na MUK Dzbanov. Provizorne se napojit na stavajici I/35 az za budouci MUK V.Myto (ta by se dala stavet pozdeji) udelat mosty tech dvou silnic co se krizi s R35 + tu pripravu na MUK Dzbanov a u Cerekvic se zase provizorne napojit na stavajici I/35 jeste pred budoucim mostem R35 pres I/35 ktery by se zase mohl stavet pozdeji. Vecer to muzu zkusit nacrtnout...

Autor:  Mike [ 21.2.2015 18:46:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

problém půprofilu je, že "teď to stačí a pak to doděláme"
viz Louny...
takže lepší když řvou obyvatelé ( a po výstavbě OK a SSZ budou ještě víc ) než oblíbené české jakoby řešení

Autor:  Lenny [ 22.2.2015 13:03:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Oni s okružní křižovatkou ve Vysokém Mýtě nevyhrožují, ono ji ŘSD připravuje.

Autor:  michal [ 22.2.2015 14:27:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

A kde má být ve VM kruháč?

Autor:  vodouch2000 [ 24.2.2015 22:20:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Kruháky jsou v Mýtě plánované 3. Jeden ještě před (myšleno od HK) na Choceňském přivaděči a I/35, druhý u nemocnice, a třetí u benzinek na výjezdu směr Litomyšl.

Přílohy:
OK_Myto.jpg
OK_Myto.jpg [ 218.33 KiB | Zobrazeno 5177 krát ]

Autor:  michal [ 24.2.2015 23:19:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

To červené asi není jen čára na mapě, ale napojení na novou přeložku, které by ústilo do toho nového kruháče u nemocnice, co? Lidem ve VM není rozhodně co závidět, výstavba polovičního profilu s předstihem byť několika mála měsíců má podle mě smysl. Udělalo se to na D11 kvůli fabrice, nevidím důvod neudělat to kvůli lidem ve městě.

Autor:  kot [ 24.2.2015 23:32:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

to michal: mohu se zeptat, kde, kdy a kvůli které fabrice se to stalo na d11... Respektive o jakém urychlení to mluvíme. díky

Autor:  michal [ 24.2.2015 23:43:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Tady to popisují celkem přehledně:

http://ekonomika.idnes.cz/hrozi-ostuda-dalnice-d11-nebude-vcas-duc-/ekonomika.aspx?c=2005M091b01A

Autor:  Martin z Ostravy [ 24.2.2015 23:55:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí?
Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby.
Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži.

Autor:  Hanes [ 25.2.2015 0:03:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Ve Vysokem Myte by mozna pomohlo, kdyby Iveco zatlacilo, ze potrebuje dalnici, jinak ukonci vyrobu autobusu a odejde do jineho statu, kde bude mit lepsi dopravni dostupnost.

Autor:  michal [ 25.2.2015 0:24:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Martin z Ostravy píše:
Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí?
Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby.
Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži.


Asi si nerozumíme. Po nikom nechci, aby se stavělo hned teď. Jen si myslím, že v okamžiku, kdy budou všechna povolení, mělo by smysl zorganizovat práce tak, aby se doprava přednostně vyhla VM či Litomyšli i za cenu toho, že se nepojede po celém souvislém úseku 2+2 od Ostrova po Opatovec. Nemusí to být o rok či dva dřív. Ale každý měsíc bez aut pro ně bude dobrý. Dodnes mám v živé paměti R35 před Lipníkem, kde byla hotová dálnice snad dva týdny zavřená, protože vládní delegace měla napilno a nestíhala stříhání pásky...

Autor:  monin [ 25.2.2015 8:37:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Martin z Ostravy píše:
Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí?
Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby.
Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži.

A co tedy takový Mikulov a jeho chystaný 1/2 obchvat?

Autor:  dvs [ 25.2.2015 9:34:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Mikulov je jiný případ. V tom Mikulově je to právě kvůli tomu, že je teď v podstatě neprůchozí příprava čtyřpruhu jako R, kvůli neexistenci ZÚR. Obchvat Mikulova je v územním plánu města, takže je aspoň nějaká naděje získat ÚR a SP na ten půlprofil. Prostě lepší něco než nic.

Autor:  KH [ 25.2.2015 12:38:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Hanes píše:
Ve Vysokem Myte by mozna pomohlo, kdyby Iveco zatlacilo, ze potrebuje dalnici, jinak ukonci vyrobu autobusu a odejde do jineho statu, kde bude mit lepsi dopravni dostupnost.


už to je hodně OT... ale Iveco zatím neprotlačilo ani výstavbu testovacího polygonu, takže bych na tohle nesázel.

Autor:  vodouch2000 [ 25.2.2015 21:02:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Možná poprosím o přesun posledních pár příspěvků do vlákna "R35 Ostrov - Staré Město" ;-)

Autor:  Maty [ 26.2.2015 17:26:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

michal píše:
Martin z Ostravy píše:
Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí?
Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby.
Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži.


Asi si nerozumíme. Po nikom nechci, aby se stavělo hned teď. Jen si myslím, že v okamžiku, kdy budou všechna povolení, mělo by smysl zorganizovat práce tak, aby se doprava přednostně vyhla VM či Litomyšli i za cenu toho, že se nepojede po celém souvislém úseku 2+2 od Ostrova po Opatovec. Nemusí to být o rok či dva dřív. Ale každý měsíc bez aut pro ně bude dobrý. Dodnes mám v živé paměti R35 před Lipníkem, kde byla hotová dálnice snad dva týdny zavřená, protože vládní delegace měla napilno a nestíhala stříhání pásky...

Presne tak sem to myslel s tim 1/2 profilem i ja. Jakmile bude vsechno papirovani hotove a vydano SP tak prednostne postavit jeden pas a provizorne to napojit na starou I/35. Akorat u tech Cerekvic by se muselo asi az pres zel. trat...

Autor:  Jarda Š. [ 27.2.2015 12:18:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: R35 Opatovice – Ostrov

Intenzita dopravy tam na stávající I/35 přesahuje 15 tis. vozidel denně, takže by se mělo stavět rovnou na plný profil.

Stránka 15 z 91 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/