| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D35] Opatovice – Časy – Ostrov http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=84&t=1919 |
Stránka 15 z 91 |
| Autor: | KH [ 11.2.2015 14:33:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Tak to se dalo celkem čekat. Ta formulace o 16násobku ceny je opravdu značně vágní, takže se těm lidem ani nedivím, že to chtějí zne/využít. Mně osobně oddalování výstavby tohoto úseku zase tolik netrápí. Aspoň by mohlo dojít k sesynchronizování s přípravou a výstavbou navazujících úseků. Představa, že po dokončení stavby Opatovice - Ostrov budu na pokračování (zejména obchvat VM) čekat dalších x let, se mi vůbec nezamlouvá. |
|
| Autor: | Mike [ 11.2.2015 18:39:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
kdyby "neco" udělali s i/36 přes Borohrádek, tak dobrý takhle mi je ten úsek vpodstatě taky k prdu ( oni nás tam pomalu vytlačí obcemi za hradcem a plánovanou stavbou 2+1 u Třebechovic...) |
|
| Autor: | Maty [ 19.2.2015 8:14:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
No tak treba ja se na zprovozneni Opatovice - Ostrov docela tesim, protoze mam pribuzenstvo v Casech a celkem pravidelne se navstevujeme... Celkove by mel tehle usek hodne ulevit Hradci i Pardubicim. Uz aby to bylo vykoupene a mohlo se zacit stavet. |
|
| Autor: | JohnyRockNRoll [ 19.2.2015 12:15:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Už aby to bylo, jinak se Hradec postupně zastaví a udusí, už teď je to kolikrát na hraně. |
|
| Autor: | KH [ 20.2.2015 11:45:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Máte pravdu, ale průjezd Hradcem v tomto směru je kapacitně přeci jen o něco výš. Stačí se podívat, jak to vypadá teď třeba v tom VM. A tam je aspoň SSZ a podchod. Jak to dělají lidé třeba v takové Hrušové, kde na křižovatce můžete tvrdnout klidně 5 minut, to by mě opravdu zajímalo. A až bude R35 do Ostrova, tak to začne být opravdu zajímavé. Ve VM už "vyhrožují" výstavbou OK a přidáním dalšího SSZ viz http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/v ... 50211.html |
|
| Autor: | Maty [ 20.2.2015 13:06:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Nejsem zadny odbornik, ale z laickeho pohledu. Nebylo by mozne V.Mytu ulevit tak, ze by se prednostne postavila R35 v polovicnim profilu jako prelozka I/35 ( obchvat ) a nekdy v budoucnu to dostavet na plny profil? |
|
| Autor: | ML90 [ 20.2.2015 13:14:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Tak fungovat by to asi mohlo. Třeba v Polsku je takhle udělaných docela dost obchvatů (a to i docela velkých měst jako třeba Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra nebo Słupsk), ke kterým pak postupně dostavují druhou polovinu. |
|
| Autor: | Mosquit [ 20.2.2015 13:23:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Otázkou je, kolik si tím pomůžeme. Pozemky se musí vyřešit tak jako tak, papírování bude taky stejně (nebo ještě víc), půlku peněz taky neušetříme (MÚK i všechny mosty přes se stejně musí stavět v plném profilu), a ona teď úplně taky ta finanční krize není... |
|
| Autor: | Maty [ 20.2.2015 13:47:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Asi si to predstavuju moc jednoduse ale teoreticky by stacilo postavit dva mosty a "pripravu" na MUK Dzbanov. Provizorne se napojit na stavajici I/35 az za budouci MUK V.Myto (ta by se dala stavet pozdeji) udelat mosty tech dvou silnic co se krizi s R35 + tu pripravu na MUK Dzbanov a u Cerekvic se zase provizorne napojit na stavajici I/35 jeste pred budoucim mostem R35 pres I/35 ktery by se zase mohl stavet pozdeji. Vecer to muzu zkusit nacrtnout... |
|
| Autor: | Mike [ 21.2.2015 18:46:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
problém půprofilu je, že "teď to stačí a pak to doděláme" viz Louny... takže lepší když řvou obyvatelé ( a po výstavbě OK a SSZ budou ještě víc ) než oblíbené české jakoby řešení |
|
| Autor: | Lenny [ 22.2.2015 13:03:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Oni s okružní křižovatkou ve Vysokém Mýtě nevyhrožují, ono ji ŘSD připravuje. |
|
| Autor: | michal [ 22.2.2015 14:27:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
A kde má být ve VM kruháč? |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 24.2.2015 22:20:23 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov | ||
Kruháky jsou v Mýtě plánované 3. Jeden ještě před (myšleno od HK) na Choceňském přivaděči a I/35, druhý u nemocnice, a třetí u benzinek na výjezdu směr Litomyšl.
|
|||
| Autor: | michal [ 24.2.2015 23:19:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
To červené asi není jen čára na mapě, ale napojení na novou přeložku, které by ústilo do toho nového kruháče u nemocnice, co? Lidem ve VM není rozhodně co závidět, výstavba polovičního profilu s předstihem byť několika mála měsíců má podle mě smysl. Udělalo se to na D11 kvůli fabrice, nevidím důvod neudělat to kvůli lidem ve městě. |
|
| Autor: | kot [ 24.2.2015 23:32:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
to michal: mohu se zeptat, kde, kdy a kvůli které fabrice se to stalo na d11... Respektive o jakém urychlení to mluvíme. díky |
|
| Autor: | michal [ 24.2.2015 23:43:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Tady to popisují celkem přehledně: http://ekonomika.idnes.cz/hrozi-ostuda-dalnice-d11-nebude-vcas-duc-/ekonomika.aspx?c=2005M091b01A |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 24.2.2015 23:55:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí? Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby. Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži. |
|
| Autor: | Hanes [ 25.2.2015 0:03:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Ve Vysokem Myte by mozna pomohlo, kdyby Iveco zatlacilo, ze potrebuje dalnici, jinak ukonci vyrobu autobusu a odejde do jineho statu, kde bude mit lepsi dopravni dostupnost. |
|
| Autor: | michal [ 25.2.2015 0:24:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Martin z Ostravy píše: Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí? Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby. Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži. Asi si nerozumíme. Po nikom nechci, aby se stavělo hned teď. Jen si myslím, že v okamžiku, kdy budou všechna povolení, mělo by smysl zorganizovat práce tak, aby se doprava přednostně vyhla VM či Litomyšli i za cenu toho, že se nepojede po celém souvislém úseku 2+2 od Ostrova po Opatovec. Nemusí to být o rok či dva dřív. Ale každý měsíc bez aut pro ně bude dobrý. Dodnes mám v živé paměti R35 před Lipníkem, kde byla hotová dálnice snad dva týdny zavřená, protože vládní delegace měla napilno a nestíhala stříhání pásky... |
|
| Autor: | monin [ 25.2.2015 8:37:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Martin z Ostravy píše: Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí? Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby. Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži. A co tedy takový Mikulov a jeho chystaný 1/2 obchvat? |
|
| Autor: | dvs [ 25.2.2015 9:34:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Mikulov je jiný případ. V tom Mikulově je to právě kvůli tomu, že je teď v podstatě neprůchozí příprava čtyřpruhu jako R, kvůli neexistenci ZÚR. Obchvat Mikulova je v územním plánu města, takže je aspoň nějaká naděje získat ÚR a SP na ten půlprofil. Prostě lepší něco než nic. |
|
| Autor: | KH [ 25.2.2015 12:38:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Hanes píše: Ve Vysokem Myte by mozna pomohlo, kdyby Iveco zatlacilo, ze potrebuje dalnici, jinak ukonci vyrobu autobusu a odejde do jineho statu, kde bude mit lepsi dopravni dostupnost. už to je hodně OT... ale Iveco zatím neprotlačilo ani výstavbu testovacího polygonu, takže bych na tohle nesázel. |
|
| Autor: | vodouch2000 [ 25.2.2015 21:02:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Možná poprosím o přesun posledních pár příspěvků do vlákna "R35 Ostrov - Staré Město" |
|
| Autor: | Maty [ 26.2.2015 17:26:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
michal píše: Martin z Ostravy píše: Nějak nevidím rozdíl v přípravě plného a 1/2 profilu, čím se to jako zrychlí? Máme na obchvat VM ÚR nemáme a i kdyby bylo tak to stejně výkup pozemků nijak neusnadní, ani SP nebude jednodušší - délka přípravy bude stejná, a řekl bych, že i délka stavby. Navíc vzhledem ke špatným zkušenostem s 1/2 bych se tomu vyhýbal jako čert kříži. Asi si nerozumíme. Po nikom nechci, aby se stavělo hned teď. Jen si myslím, že v okamžiku, kdy budou všechna povolení, mělo by smysl zorganizovat práce tak, aby se doprava přednostně vyhla VM či Litomyšli i za cenu toho, že se nepojede po celém souvislém úseku 2+2 od Ostrova po Opatovec. Nemusí to být o rok či dva dřív. Ale každý měsíc bez aut pro ně bude dobrý. Dodnes mám v živé paměti R35 před Lipníkem, kde byla hotová dálnice snad dva týdny zavřená, protože vládní delegace měla napilno a nestíhala stříhání pásky... Presne tak sem to myslel s tim 1/2 profilem i ja. Jakmile bude vsechno papirovani hotove a vydano SP tak prednostne postavit jeden pas a provizorne to napojit na starou I/35. Akorat u tech Cerekvic by se muselo asi az pres zel. trat... |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 27.2.2015 12:18:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Intenzita dopravy tam na stávající I/35 přesahuje 15 tis. vozidel denně, takže by se mělo stavět rovnou na plný profil. |
|
| Stránka 15 z 91 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|