| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| [D35] Opatovice – Časy – Ostrov http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=84&t=1919 |
Stránka 16 z 91 |
| Autor: | S_M_Lomoz [ 2.3.2015 13:12:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Pardubice 2. března (ČTK) - V polovině roku by pardubičtí silničáři chtěli mít vykoupeny téměř všechny pozemky pro výstavbu prvních dvou úseků rychlostní silnice R35 z Opatovic nad Labem do Ostrova. ČTK to dnes řekl šéf pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vebr. "Máme podepsáno 55 procent smluv. Do příštího týdne budeme mít obeslané všechny vlastníky pozemků," řekl Vebr. Na trase Opatovice - Časy a Časy - Ostrov je více než 1100 majitelů, z toho 600 z nich slíbilo, že pozemky prodá. Silničáři očekávají, že v červnu již budou mít podstatnou část pozemků vykoupených nebo do té doby zahájí proces vyvlastnění či zažádají ministra dopravy o výjimku z ceny. "Výkupy pokračují dobře. Jen málo majitelů se pokouší o výjimku z ceny, dnes jich evidujeme tři desítky," řekl Vebr. Novela zákona z loňského roku umožňuje silničářům vykupovat pozemky znovu za vyšší ceny, která se liší podle stupně chystané silnice a zároveň i na rychlé ochotě majitele pozemek prodat. Maximální výkupní cenu zemědělské a lesní půdy vzrostla z osmi až 35 korun za metr čtvereční na 120 až 560 korun na metr čtvereční. Rychlostní komunikace by v Pardubickém kraji měla začít u třípatrové křižovatky v Opatovicích nad Labem. Stavební firma staví horní patro, které by mělo být letos hotové. Podle Vebra práce pokračují podle harmonogramu. V celé délce má R35 vést z Liberce přes Hradec Králové, kolem Vysokého Mýta a Litomyšle a pak dál na Moravu. Má se stát alternativou přetížené dálnice D1. |
|
| Autor: | KH [ 2.3.2015 14:01:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Tak to je trochu jiná písnička, než ten článek z idnesu o dvě stránky zpět, že se výkupy zasekly. A teď čemu má člověk věřit. |
|
| Autor: | Vizi [ 2.3.2015 14:03:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
O víkendu jsem ze zvědavosti aktualizoval svůj Excel s pozemky pro vykoupení a byl jsem příjemně překvapen. Předpokládám, že obdobná situace jako u těchto tří KÚ bude i u ostatních, pozitivní je, že se podařilo vykoupit většinu pozemků od fyzických osob, výkupy od obcí by snad neměly představovat problém. Pokud to znamená, že konečně zafungoval nový zákon, pak jenom třikrát hurá, snad to nezakřiknu, protože jsem pořád trochu skeptický. |
|
| Autor: | michal [ 2.3.2015 15:40:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Drzý dotaz: jak často plánuje uživatel Jirka L aktualizovat své mapy...? |
|
| Autor: | kot [ 2.3.2015 15:47:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Taky se těším na budoucí srovnání "staré" a "nové" mapky. Jsme jak ty jezinky. Dostali jsme prst a chceme celou ruku... |
|
| Autor: | Hanes [ 2.3.2015 19:11:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Presne tak Kote, dokud nam to JirkaL nepredvedl, jak to ma dokonale vypadat, tak jsme hledali nejakym zpusobem v katastrech. Nyni jen nedockave cekame, kdy nam Jirka zase neco vlozi a nejlepe aktualizovane kazdy mesic, abychom mohli porovnavat a dal nadavat, ze to trva. Misto toho nadavani radeji dekujme, ze to pro nas tento clovicek dela a nechme ho v tom pokracovat jako doposud. DELA TO VYBORNE!!! |
|
| Autor: | Maty [ 2.3.2015 21:01:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Ze jsem tak smely... Mohl by tu nekdo znaly polopaticky shrnout obvykly postup co na co musi navazovat a kdy je mozne realizovat jednotlive kroky pripravy vystavby. Jestli to tu nekde je tak staci odkaz. Nyni se nabizi treba otazka jestli uz je mozne na vykoupenych pozemcich zacit delat geologii a archeologii nebo se s tim musi cekat az bude vykoupeno/vyvlasneno vse atp. |
|
| Autor: | Jirka L [ 2.3.2015 23:05:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Michal, Kot, Hanes: pánové, díky moc za vaše slova. Mám v plánu nejdřív dodělat všechny silnice I. třídy ve fázi výkupů (cca za měsíc snad hotovo) a pak se hned pustím do aktualizací |
|
| Autor: | 1975 [ 2.3.2015 23:15:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
A nebyla by i 511? |
|
| Autor: | Jirka L [ 2.3.2015 23:25:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Na 511 si ještě chvilku počkáme, teprve běží územní řízení Podobné dotazy prosím radši přes SZ. |
|
| Autor: | Lenny [ 3.3.2015 19:29:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Ono to asi i vzhledem k rychlosti výkupu bude stačit. |
|
| Autor: | Kuba [ 4.3.2015 18:57:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
http://hradecky.denik.cz/z-regionu/minimalne-120-korun-za-metr-ctverecni-to-se-to-prodava-20150304.html |
|
| Autor: | Jirka L [ 5.3.2015 14:54:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
deník.cz píše: do konce června bychom mohli mít všechny pozemky na trase do Ostrova před Vysokým Mýtem vykoupené," uvedla Hana Jarolímová z pardubické pobočky ŘSD. |
|
| Autor: | Mike [ 5.3.2015 17:22:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
vzhledem k tomu, že neříká kterého roku, není důvod ji nevěřit |
|
| Autor: | P_V [ 5.3.2015 19:36:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Jak ale ten půlprofil financovat z EU? Odtud se přispívá jen na ucelenou účelnou investici a vícero let se na to pak nesmí sáhnout. |
|
| Autor: | pinus [ 6.3.2015 4:26:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Mike píše: vzhledem k tomu, že neříká kterého roku, není důvod ji nevěřit Tlačí na to fakt hodně, takže bych se nedivil, kdyby byla vykoupena přinejmenším velká většina. |
|
| Autor: | martini [ 6.3.2015 16:44:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Rozeslány jsou všechny návrhy kupních smluv, už se jedou ve velkém i úhrady peněz. Fakt se jim docela daří a hlavně se jim docela daří vysvětlovat ta pravidla pro (ne)přiznání šesnáctinásobku... Nezbývá, než věřit. Ad půlprofil: Proberte se, byla by potřebná defacto stejná příprava jako pro rychlostní silnici. To opravdu nic neřeší... Ani tlak není potřeba, dělá se pro to pokračování i tady maximum... |
|
| Autor: | Petanecek [ 6.3.2015 18:26:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Jak se vysvětluje: "Fakt se jim docela daří a hlavně se jim docela daří vysvětlovat ta pravidla pro (ne)přiznání šesnáctinásobku...", jenom by mě to osobně zajímalo.., neb český pantáta to vychcánek nějvětší. |
|
| Autor: | martas [ 8.3.2015 10:15:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Nárůst procent vykoupených pozemků tam je (viz odkaz). To se musí uznat, ale ačkoliv se počet 30 majitelů (vzhledem k celkovému počtu), kteří chtějí více, zdá malý, tak dle mého to prostě můžou šprajcnout na dlouhou dobu. http://pardubice.idnes.cz/tricitka-maji ... zpravy_msv |
|
| Autor: | Sosa [ 9.3.2015 10:20:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Petanecek píše: Jak se vysvětluje: "Fakt se jim docela daří a hlavně se jim docela daří vysvětlovat ta pravidla pro (ne)přiznání šesnáctinásobku...", jenom by mě to osobně zajímalo.., neb český pantáta to vychcánek nějvětší. Jestli jim řekli, tady máte 8 násobek, příště to bude 4 násobek a vyvlastnění bude za základ. Hlavně aby pak opravdu došlo k vyvlastnění za základ. Přece jen je to prémie za rychlost prodeje. |
|
| Autor: | Bobek [ 9.3.2015 10:28:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
<ot>Teď jen aby lidi nebyli po zkušenostech s jistotou desetinásobku ostražití. |
|
| Autor: | martini [ 9.3.2015 15:36:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Je to složité, ale v podstatě je to tak, jak psal Sosa... Osobním přístupem se vysvětlují ustanovení směrnice V-2/2014 MD, která je zveřejněna na http://www.mdcr.cz/cs/Legislativa/Vnitr ... _predpisy/ někdo sem dával i funkční přímý odkaz, ale teď ho nemohu najít... |
|
| Autor: | Vizi [ 14.3.2015 20:12:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Aktuální stav výkupu pozemků úseku Opatovice - Újezd u Sezemic ![]() Můžete porovnat viewtopic.php?p=105537#p105537 |
|
| Autor: | Jirka L [ 14.3.2015 23:17:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Tady je někdo trochu nedočkavý Tak ať se to porovnává trochu lépe - se stejným výřezem z 13.ledna
|
|
| Autor: | michal [ 15.3.2015 0:55:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R35 Opatovice – Ostrov |
Díky, pánové |
|
| Stránka 16 z 91 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|