| Autor |
Zpráva |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Je to velmi sprosté slovo (3,14 je číslo π (pí) uvedené na dvě desetinná místa), a já bych tímto poprosil Maršála, aby se těchto výrazů zdržel.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 30.8.2015 21:55:11 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Asi musím ocitovat Lennyho a taky vylézt z jeskyně : Nevím o čem je řeč... 
|
| 30.8.2015 21:58:34 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6416 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Jak to vypadá s pozemky, je nějaký posun k lepšímu? Z toho, že se toto stále nestaví mě jímá marnost nad marnost. Aspoň Opatovice - Časy, kdyby už bylo kopnuto.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 1.9.2015 14:56:36 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Dle mých barevných pozemkových mapek je na katastru Opatovic vykoupeno 100 %. U sousední Bukoviny je pár polních cest, ale jinak pozemky též všechny ve vlastnictví ŘSD. U Borku zatím stále váznou sousedící parcely 551/4, 551/5 a 551/6, kde má ŘSD získaný podíl 34/38. Je tam i předkupní právo. To je i u parcel č. 551/22 a 230/70, kde zároveň běží vyvlastnění, ale lhůta do kdy tam zatím není. Vše vykoupené by mělo být dle mých podkladů i na katastru Újezdu u Sezemic  Dál už je to horší. No a největší trable u propíraných Časů.
|
| 1.9.2015 15:10:00 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Tak to by se mohl oprášit plán z ledna, že se začnou stavět nejdřív mosty. Hejtman byl sice proti, ale nemá do toho co mluvit. Viz článek z ledna: http://pardubice.idnes.cz/hejtman-odmit ... zpravy_msvTen most přes Labe je asi nejnáročnější stavbou, tak proč nezačít s archeologickým průzkumem a stavbou, když pozemky jsou vykoupené. Je to 1 km dlouhá estakáda (na délku asi tak jako teď dostavované 3. patro nad kruhákem).
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 1.9.2015 15:49:14 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
2 Martin z Ostravy použítí Ludolfova čísla je v této podobě naprosto běžné a nepohoršující přijde mi tedy zbytečné zde vznášet nějaké apely
2 ALL jak se starosta vyrovná s tím, že budou pozemky vyvlastněny a tady s nimi správně nehospodařil a tím způsobil obci újmu ? není to náhodou na oblíbenou návštěvu kukláčů na úřadě ?
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 1.9.2015 17:23:55 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 2.9.2015 20:51:01 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Zrovna jsem ten odkaz sem chtěl hodit. Ze slov Vebra už moc diplomacie, která by měla vést k domluvě, necítím. Starosta bude pod tlakem, ale stejně bude trvat na svém, takže to vyvlastnění vidím jako nejrychlejší variantu.
|
| 2.9.2015 21:15:30 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
A jak to je s cenou, když se vyvlastňuje ? Pokud se dobře pamatuji (kdyžtak mě opravte), tak těch 120 kč/m2 je 8-násobek tržní ceny a je to jako bonus za to, že vlastník hned prodá. Takže vyvlastnění by mělo být za tržní cenu, je to tak ? To znamená nějákých 15 kč/m2. Tomu starostovi - vyděračovi bych přál, aby splakal nad vejdělkem. Byla by to taky lekce pro ostatní případné vychcánky.
|
| 2.9.2015 22:51:49 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Podle mě se vyvlastňuje za cenu obvyklou. Tu stanoví posudek. Soud ji pak může zvýšit, i když zde bych se divil. Ale bude to komedie, jestli to Časům vyvlastní.
|
| 3.9.2015 7:09:49 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Dle informací, které padly na schůzce zainteresovanách stran (viz odkaz: http://pardubice.idnes.cz/termin-stavby ... zpravy_jah), je cena u vyvlastnění 23 Kč/m.
|
| 3.9.2015 7:15:43 |
|
 |
|
AF-1
Příspěvky: 421
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Kdyby se dala 2016 zacit alespon estakada pres Labe.. (treba pod hlavickou salamu do Rokytna)
|
| 3.9.2015 16:37:15 |
|
 |
|
Maršál
Příspěvky: 19
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
|
| 3.9.2015 17:58:51 |
|
 |
|
Maršál
Příspěvky: 19
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
tak až to Časům vyvlastní za 23 místo 120 a celá stavba se tím zdrží, nechtěl bych být v kůži toho spekulanta starosty
|
| 3.9.2015 18:00:21 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Na té konferenci zazněla i čerstvá čísla výkupů, takže Opatovice-Časy 92%, Časy-Ostrov 70%. O přednostní stavbě mostu přes Labe či úseku jen po Rokytno ani slovo.
|
| 3.9.2015 21:53:49 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Nehledě k tomu, že by se pak musela upravit i ZDS, která je již pod smlouvou.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 3.9.2015 22:02:40 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
tak jako 92% je fakt dost, tipuji, že na jaře začne archeologie a když je zasmluvněná ZDS dle Lennyho, tak by se mohlo příští rok touto dobou již tendrovat, hlavně dotáhnout do konce výkupy (dle slov Seidla - je snaha se domluvit, takže myslím, že nakonec povolí, dostane záruku ohledně údržby mostu v katastru a dojde k výkupu ... zastupitelé časů jistě nejsou pitomci a ví o co se hraje ...)
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 4.9.2015 6:50:05 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
K té záruce - bude se projednávat novela o SFDI, kde se řeší i financování staveb, které vzniknou kvůli stavbám dálnic a rychlostek. Péči o přeložky nižších tříd měl nově financovat stát, nikoliv obce, které kvůli nynějšímu stavu protestují (viz jedna z výtek Seidla, že jim na údržbu nikdo nedá ani korunu).
|
| 4.9.2015 7:38:22 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
martasi přesně toto jsem měl na mysli - vláda záměr zákona schválila a nyní zákon poputuje do sněmovny, pokud je ŘSD trošku znalé, tak to Seidlovi objasní ... a myslím, že hned bude smířlivější s 8smi násobkem ceny za výkup než-li odhadní cenou za vývlastek ...
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 4.9.2015 7:57:39 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
|
| 13.9.2015 6:32:51 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
|
| 19.9.2015 7:07:10 |
|
 |
|
AF-1
Příspěvky: 421
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Tak jsem rad, ze me prani nakonec vyslo.
|
| 20.9.2015 9:08:08 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Dnes 19.00 klíčové zasedání zastupka v Časech. Jedu tam 
|
| 25.9.2015 7:22:01 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Prodat, nebo riskovat vyvlastnění? Obec se dohaduje o pozemcích pod R35 Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/zastupitelstv ... zpravy_msv
|
| 25.9.2015 11:35:32 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: R35 Opatovice – Ostrov
Dle mého úsudku ze včerejší místy poměrně ostré diskuze to zatím vypadá na vyvlastnění. Ústupky dělá spíše jedna strana a obec to není. V sále cca třicítka lidí, 4 zástupci ŘSD, 2 poslanci, 1 novinář. Většina byla podlě mě na straně obce a starosty, ale žádné hlasování neproběhlo, takže těžko soudit. Starostovy soukromé parcely se ani moc neřešily.
|
| 26.9.2015 17:05:48 |
|
|