Právě je 21.10.2020 19:28:35

Dálniční nálepka nutná v úseku Bílý Kostel - Liberec? 
Autor Zpráva

Příspěvek Dálniční nálepka nutná v úseku Bílý Kostel - Liberec?
Četl jsem tady v stránce ceskedalnice.cz: "Úseky, kde musí být dálniční kupón vylepen jsou označeny dopravní značkou 'dálnice' nebo 'rychlostní silnice'.

Úsek R35 mezi Bílého Kostela a Liberce je označen značkou 'rychlostní silnice', a značka "bez poplatky" tam není. V podstatě to by znamenalo že dálniční kupón by zde nutný. Přesto na mapě i na tabulky ten úsek není zapsan jak zplacený.

Jak se to shodová? Musím já kupit nálepku, kdy jedu od Žitavy do Liberce, anebo ne?

12.6.2010 21:07:51
Autor

Příspěvek Re: Dálniční nálepka nutná v úseku Bílý Kostel - Liberec?
No pokud vím úsek má modré značení (dálnice mají zelené) a žádná značka dálnice nebo rychlostní silnice tam není, čili úsek je celý bez poplatku do 3,5 t, nákladní automobily tam ale platí mýto...

12.6.2010 21:24:52

svenwalper píše:

Úsek R35 mezi Bílého Kostela a Liberce je označen značkou 'rychlostní silnice', a značka "bez poplatky" tam není. V podstatě to by znamenalo že dálniční kupón by zde nutný. Přesto na mapě i na tabulky ten úsek není zapsan jak zplacený.

Jak už podotkl mapman, mezi Bílým Kostelem a Libercem žádná R35 není, je to pouze I/35 ... leda, že by tam teď někdo v rámci předvolebního boje provedl dramatické změny ;). Ale jel jsem přes Liberec a Zittau naposledy před týdnem, a ničehož jsem si nevšiml.

Upřímně řečeno taky nechápu, proč zrovna tenhle úsek nemůže být "stotřicítkový". Aneb podobný paradox, jako písecká I/20 - v obou případech jde o luxusní čtyřpruh, předčící mnohá naše Déčka, ale kdeže, jest přikázano ploužit se tam 90km/h.

Ke cti libereckým policistům alespoň budiž přičteno, že v tomhle úseku téměř nechytají (nebo jsem měl extremní štěstí, že jsem je tam zatím nepotkal?). Zdá se, že průměrná rychlost 120-130km/h tam panuje coby celospolečenský úzus.

12.6.2010 22:12:34

Citace:
No pokud vím úsek má modré značení (dálnice mají zelené) a žádná značka dálnice nebo rychlostní silnice tam není, čili úsek je celý bez poplatku do 3,5 t

Děkuju Vám na vaše odpovědi. Bohužel ale situace tak snadná není: Určitě značení je modrá (ne zelená), ale značka rychlostní silnice zde jistě existuje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ryc ... nikace.png

Říkáte že úsek by bezplatný, protože by jenom I/35, ne R35, a já vám věřím, ale zdá se mi že podle označení na místě tento fakt vůbec není poznatelný.

13.6.2010 8:58:32
Autor

To je nesmysl, aby tam byla značka rychlostky a modré značení, to se prostě vylučuje.

13.6.2010 9:10:15
Profil ICQ
Autor

Značka rychlostní silnice se objevuje až v na jižním konci Liberce, úsek Liberec-jih - Turnov tak zpoplatněný je, u úseku Bílý Kostel - Liberec-jih tomu tak opravdu není.

13.6.2010 9:11:10

Neuvazuje se o tom, ze se nekdy v budoucnu oznaci prutah Libercem jako mestske R (s MPR 80 kmh) a od severu Liberce az k rozpojeni na I/13 a I/35 jako klasicke R ? Resp. proc tomu vlastne tak neni - absence nejakej doprovodne komunikace ?

29.3.2012 12:18:48

Zdravím, jako liberečák jen potvrzuji. Značka Rychlostní silnice je až od MÚK Doubí - Exit 26. Přes Liberec dále až na MÚK Bílý Kostel je 4pruh jako silnice první třídy. S tímto úsekem se uvažuje od 1.1. 2013 dle novely (snad ji letos schválí) na rychlost 110 km/h - jistě s výjimkou průjezdu Libercem. Netuším, jakou značkou to vyřeší, ale tipuji: Rychlostní silnice bez poplatku s omezenou rychlostí.
Mýto pro auto nad 3,5t se tam platí.

29.3.2012 13:13:17