Tunel Dětřichov a alternativy

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Tunel Dětřichov a alternativy

Příspěvek od dvs »

Nebo jestli to není rovnou v položce Tunel Dětřichov...

To je problém všech rozpočtů. Rozklíčovat co se skrývá v těch všech položkách. Třeba netuším odkud bude řízený tunel? Tunel Hřebeč dnes řídí z SSÚD Ostrava. Na R35 budou 3 tunely Vraclav, Dětřichov, Maletín, takže řízení bude asi společné. Takže náklady na nějaký velín tam nejsou. No a peníze na hasičské zbrojnice jsou kde? V rozpočtu ministerstva vnitra?
Ta tabulka je za jaký úsek R35?

Má ještě vůbec smysl řešit alternativní netunelovou trasu? Je reálné projednat ZÚR, ÚP obcí, ÚR, SP,...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Tunel Dětřichov a alternativy

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Napadá mě, jestli není všechno schováno v položce "Tunel Dětřichov - čtyřpruhový" a ta technologie za 84 mio se netýká něčeho jiného (třeba jen povrchových úseků - různých hlásek, rozvodů el., případného venkovního osvětlení pokud tam někde je apod.).

Edit: Pan dvs mě předběhnul :) Ten velín mě také napadnul, jako možné vysvětlení. Jinak vzduchotechnika a osvětlení do několika kilkometrového tunelu přijde dost draho. Stovky milionů nejméně.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Tunel Dětřichov a alternativy

Příspěvek od dvs »

Jenom jsem prolistoval toto vlákno a narazil jsem na dvojnásobnou částku z roku 2010
Lenny píše:Hrubý odhad nákladů na 3,7 dlouhý tunel Dětřichov je cca 10-12 mld. Kč,
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Tunel Dětřichov a alternativy

Příspěvek od Lenny »

To byl můj odhad v porovnání s tunely Panenská a na Pražském okruhu, ale to bylo před "krizí", teď jsou ceny poloviční :D

Tabulka je za stavba Opatovec - Staré Město délky 16,600 km.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D35“